سیاسی |#475577

سیاسی

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان از برگزاری نشست رئیس جمهور با مجامع نمایندگان سه استان گیلان، مازندران و گلستان در تهران خبر داد.

حرف آخر،  به نقل از فارس ، حجت الاسلام محمد صفری رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس از برگزاری نشست رئیس جمهور با مجامع نمایندگان سه استان شمالی کشور خبر داد و اظهار داشت: ظهر امروز مجامع نمایندگان سه استان گیلان مازندران و گلستان با رئیس جمهوری نشستی خواهند داشت. 

وی با اشاره به اینکه مشکلات استان گیلان برای طرح و پیگیری احصا شده، افزود: در این نشست در خصوص مشکلات و معضلات احصا شده سه استان شمال کشور بحث و تبادل نظر خواهد شد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه مجموع چالش ها و راهکارهای برون رفت استان از معضلات و چالش ها تهیه و تدوین شده است، گفت: این مجموعه آماده شده تقدیم رئیس جمهور می شود تا برای حل این مشکلات دستوراتی ارائه شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات استان های شمالی تنها با مساعدت و نگاه مثبت شخص رئیس جمهور رفع خواهند شد، تصریح کرد: امیدواریم هم در حوزه تأمین منابع مالی و هم در دیگر حوزه ها از ظرفیت رئیس جمهور در رفع چالش ها و مشکلات استان های شمالی از جمله گیلان استفاده شود.

لطف‌الله سیاهکلی گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است روز دوشنبه ۸ آذر کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی به رأی اعضای کمیسیون مشترک گذاشته شود و بعد از آن وارد بررسی جزئیات این طرح خواهیم شد.

حرف آخر،  سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران فضای مجازی از رأی‌گیری روز دوشنبه هفته آینده این کمیسیون در خصوص کلیات طرح مذکور خبر داد.

به گزارش فارس، لطف‌الله سیاهکلی سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی درباره آخرین وضعیت رسیدگی به کلیات طرح مذکور اظهار داشت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است روز دوشنبه ۸ آذر کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی به رأی اعضای کمیسیون مشترک گذاشته شود و بعد از آن وارد بررسی جزئیات این طرح خواهیم شد.

وی با بیان اینکه پیشتر اعلام کرده بودیم که نشست‌های کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی روز‌های یکشنبه و سه شنبه هفته‌هایی که جلسات علنی مجلس است برگزار خواهد شد، اما با رأی اعضای کمیسیون مشترک مقرر شد این جلسات در روز‌های دوشنبه و سه شنبه برگزار شود. به همین دلیل جلسه دوشنبه هفته آتی این کمیسیون که مربوط به رأی‌گیری کلیات طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی است، ساعت ۷ تا ۹ صبح برگزار خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون مشترک طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی با بیان اینکه فقط عنوان طرح مذکور تغییر اساسی پیدا کرده و از صیانت از فضای مجازی به طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی تبدیل شده است، گفت: به غیر از این موضوع تغییر دیگری در طرح مذکور صورت نگرفته است و در جلسات پیشین کمیسیون مشترک فقط درباره آیین نامه اجرایی کمیسیون مشترک بحث و بررسی و تبادل نظر صورت گرفته و رأی گیری کرده‌ایم و قرار است از روز دوشنبه هفته آینده به بعد در مورد جزئیات این طرح با نمایندگان اعضای این کمیسیون گفتگو کنیم.

حجت الاسلام صفری با بیان اینکه از خبرنگاران فعال گیلان حمایت می شود گفت: پیگیر حل مشکلات خبرنگاران در سطح ملی هستیم.
 

حرف آخر،  حجت الاسلام «محمد صفری» امروز (سه‌شنبه، ۲ آذر ) در نشست بررسی مطالبات خبرنگاران گیلان در رشت اظهار کرد: خبرنگاران قشر زحمتکش و پرتلاش جامعه و حلقه وصل کارگزاران حاکمیتی با مردم هستند و بسیاری از مشکلات با قلم شیوایشان حل می‌شود.

 

رییس مجمع نمایندگان گیلان با تاکید بر اینکه مدیران بایستی انتقادپذیر باشند افزود: در عنوان انتقادات است که بسیاری از نقض‌ها شناسایی و برطرف می‌شود.

 

حجت الاسلام صفری تصریح کرد: مسائل صنفی خبرنگاران بایستی اول واکاوی و بررسی شود تا مسائلی که مربوط به نمایندگان و در حیطه کاری آنان است در سطح ملی پیگیری شود.

 

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس خاطر نشان کرد: حل مشکلات بیمه‌ای و دیگر دغدغه‌ها در حال جمع‌بندی است که در حوزه فرهنگی و رسانه‌ای و وزارتخانه مربوطه پیگیری می‌شود.

 

حجت الاسلام صفری با اشاره به اینکه نقدهای خبرنگاران غفلت‌ها را در جامعه مشخص می‌کند اظهار داشت: کار مشترکی با همکاری و پیگیری نمایندگان مجلس و خانه مطبوعات برای حمایت از خبرنگاران و حل معضلات این قشر از مرکز دنبال می شود که گزارشات در آینده نزدیک اعلام خواهد شد.‌

 

گفتنی است؛ در این نشست خبرنگاران مسائل و مشکلات این صنف را عنوان و از نمایندگان مجلس خواستار رسیدگی به آنان در دولت جدید شدند.‌

حرف آخر،  سخنگوی نیروی انتظامی خبر جعلی برکناری سردار حسین اشتری فرمانده ناجا را که در فضای مجازی منتشر شده، تکذیب کرد.

سردار مهدی حاجیان روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: انتشار خبر برکناری فرمانده نیروی انتظامی در فضای مجازی کار معاندان است و چنین موضوعی صحت ندارد.

وی افزود: در واقع این خبر شایعه است و هر خبری در این رابطه به شدت تکذیب می شود.

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر نه دولت و نه مجلس برنامه‌ای برای حل مشکلات معیشتی ندارد در صورتی که تنها چیزی که در حال حاضر باید در دستور کار نمایندگان و دولت قرار بگیرد، حل مشکلات معیشتی است.

حرف آخر، عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره عملکرد مجلس شورای اسلامی با گذشت حدود ۲‌ سال از روی کار آمدن نمایندگان در خصوص حل مشکلات معیشتی و اقتصادی گفت: مجلس شورای اسلامی دارای سیزده کمیسیون تخصصی است و بعضی از این کمیسیون‌ها با چندین وزارت‌خانه همکاری و ارتباط دارند، بنابراین اگر بخواهیم بگوییم همه این کمیسیون‌ها خوب کار نکردند درست نیست، اگر هم بگوییم همگی خوب کار کردند، باز هم درست نیست و باید بین عملکرد کمیسیون‌ها تفکیک قائل شویم. به طور مثال کمیسیون آموزش و تحقیقات تا امروز خوب کار کرده است، کمیسیون اصل نود و قضایی هم مصوبات خوبی داشتند که ممکن است به صحن نیامده باشد اما اقدامات خوبی بوده است.

این نماینده پیشین مجلس شورای یادآور شد: هنگام رقابت‌های انتخاباتی آن شعاری که  بین همه ۲۹۰ نماینده مشترک بود و با هم شعارش را دادند، در پوسترها و بنرهای‌شان تبلیغاتی‌شان هم نوشتند و در سخنرانی‌های‌شان مطرح کردند، حل مشکلات معیشتی و اقتصادی  مردم بود.

وی ادامه داد: در بخش حل مشکلات  معیشتی و اقتصادی ما خروجی خوبی را از مجلس نداشتیم و حتی نمایندگانش موفق نشدند شرایطی را برای حل این مشکلات فراهم کنند. یک زمانی که نماینده می‌آمد درباره معیشت سخن می‌گفت، مشکلاتش را لمس و احساس می‌کرد اما در همین مجلس نتوانست شرایط را در همان حد شرایطی که در زمان انتخابات بود متوقف کند و نگذارد بدتر شود.

یوسفیان‌ملا بیان کرد: امروز با کمال تاسف مشاهده می‌کنیم قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است؛ قیمت خودرو، سکه، ارز خارجی چقدر بوده است و امروز چقدر شده است. قیمت ارزاق عمومی و نان چقدر بوده است و امروز به کجا رسیده است؟ این یعنی اینکه حتی نمایندگان حاضر نشدند افزایش قیمت را متوقف کنند و نتوانستند بروند دنبال این که گره کار از کجاست؟

وی تاکید کرد: همه کالاهایی که در بازار نیاز اولیه مردم است، مانند گوشت قرمز و سفید، برنج و تخم مرغ  محصولاتی که قوت غالب‌ است و نیاز اولیه‌شان است، امروز حتی به یک مورد را نمی‌توانید اشاره کنید که این مجلس نه تنها افزایش قیمتش را متوقف کرده بلکه شرایط خریدش را برای مردم بهتر کرده باشد.

این نماینده مجلس دهم خاطرنشان کرد: هنگامی که صحبت از تعامل بین دولت و مجلس می‌شود؛ منظور احوال‌پرسی، بد و بیراه به همدیگر نگفتن و روبوسی کردن آنها با هم نیست بلکه تعامل یعنی این‌که مجلس و دولت دوش به دوش هم و در کنار هم هدف مشترک را نشانه‌گذاری کنند و به سمتش بروند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان این‌که ما امروز هیچ کالایی را نداریم که از زمان شروع مجلس قیمتش افزایش پیدا نکرده باشد، گفت: نمایندگان مجلس اطلاعات‌شان در آن حد نیست که بتوانند قیمت‌ها را کنترل کنند، تسلط‌شان را بر بازار نمی‌توان لمس و احساس کرد.

این فعال سیاسی گفت: گفته می‌شود این وظیفه دولت است که قیمت‌ها را درست کند درحالیکه اینطور نیست، قطعا و یقینا دولت هم می‌خواهد مشکلات معیشتی و اقتصادی حل شود اما مجلس هم باید در این راه پشتیبانش باشد.

وی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از کالاهای عمومی حال چه آن‌هایی که در بخش خصوصی تولید می‌شود  و چه آن‌هایی که دولت مستقیما تولید می‌کند، همگی دست دولت است. به عنوان مثال مرغ و تخم‌مرغ را در نظر بگیرید، کدام مرغدار می‌تواند بدون حمایت دستگاه‌های دولتی جوجه یک‌روزه بیاورد ۵ یا ۶ ماه پرورشش دهد تا یک مرغ ۲ کیلویی را در بازار بفروشد، قطعا تا دولت حمایت نکند چنین اتفاقی نمی‌افتد، مجلس هم نتوانسته در این بخش قوانین و مقرراتی را تصویب کند تا اگر دولت روی ریل نیست، روی ریل قرار گیرد.

یوسفیان ملا با اشاره به این‌که‌ حل مشکلات معیشتی یک کار بسیار سنگین است و مجلس باید به این امر اهتمام ورزد، گفت: امروز صحبت از طرح صیانت از حقوق عامه در برابر حیوانات مطرح است؛ این طرح‌ها تصویبش هزینه‌بر نیست و زحمت آنچنانی ندارد. روزها می‌شود صدها مورد از این موارد تصویب کرد آن چیزی که زحمت دارد و مجلس باید در موردش تسلط عملی داشته باشد، حل  مسئله معیشت است، یعنی با این وضع موجود و بودجه‌ای که در کشور است، باید کاری کند که شرایط بهتر و سهل و آسان شود و یا حداقل نگذارد قیمت‌ها بالاتر برود!

وی یادآور شد: کدام روز را سراغ دارید که قیمت‌ها افزایش پیدا نکرده است؟ چند جلسه مجلس در یک سال و خورده ای که از عمرش می‌گذرد برای گرانی‌ها برگزار شده است؟ آیا به تعداد انگشتان یک دست با دولت جلسه گذاشت است که افزایش قیمت‌ها را چه کنیم؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به مصوبه مجلس نیاز نداشت، تصمیم دولت بود که آن زمان به اسم ارز جهانگیری از آن نام برده می‌شد، امروز هم هنگامی که مصوبه دولت نیست دیگر نیازی به مصوبه مجلس ندارد، حال چرا مجلس در این زمینه شریک شد؟ برا اینکه اگر فردا مشکلی پیش آمد بگویند مجلس تصویب کرد.

وی ادامه داد: مجلس همین ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را آورد یک و دو فوریتش را رد کرد به کمیسیون اقتصادی و بودجه ارجاع داده شد و سپس به صورت لایحه عادی در آمد، حال با توجه به اینکه لوایح عادی در مجلس ۷ الی ۸ سال  مانده است، تکلیف این ارز چه می‌شود؟ چه خوب بود حال که  ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را رد کردند، نمایندگان می‌گفتند تا ما در خصوص معیشت به نتایج مطلوب نرسیم، وارد بحث‌های دیگر نمی‌شویم و مجلس آنقدر جلساتش را ادامه می‌دهد تا در خصوص معیشت مردم به جایی برسد یا حداقل افزایش قیمت را متوقف کند اما این کار را نکردند و به شعاری که خودشان هم می‌گفتند، عمل نکردند!

یوسفیان‌ملا افزود: آن زمان که نمایندگان در شعار‌هایشان از حل مسئله معیشت می‌گفتند، تخم‌مرغ شانه‌ای ۶۰ هزار تومان نبود؛ آن زمان شعار می‌دادند که با مسئله‌ معیشت بتوانند رای بیاوردند که آوردند، اما هر روز قیمت‌ها بالا رفت و اتفاقی نیفتاد.

وی ادامه داد: نمایندگان مجلس به وزیری رأی دادند که در جلسه رأی اعتماد درباره قیمت خودرو گفت که من وقتی به وزارت برسم قیمت خودرو را عادلانه می‌کنم، در صورتی که قیمت خودرو را افزایش دادند و هنگامی که مشاهده کردند اوضاع ناجور شده و روی همه چیز تاثیر می‌‌گذارد، آن را کنار گذاشتند. 

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در حال حاضر نه مجلس برای افزایش قیمت‌ها برنامه دارد و نه دولت، در صورتی که قوای مجریه و مقننه باید همین الان تصمیم بگیرند که وارد طرح‌ها و لوایح دیگر نشوند و دستور کارشان فقط معیشت مردم باشد.

وی با بیان اینکه تا امروز جلسه‌ای بین دولت و مجلس نبوده است که خروجی‌اش حل مشکلات معیشتی باشد، گفت: شاید بگویند خیر اینطور نیست، جلسه سران قوا که گذاشته شده است، پس چیست؟ توجه داشته باشید جلسه سران برای تصمیم‌گیری درباره مواردی است که مقام معظم رهبری اجازه داده است، شامل ارزاق عمومی که نمی‌شود آنجا مطرح شود، برنج، گوشت و مرغ که در این جلسه مطرح نمی‌شود این‌ها باید در صحن مجلس مطرح شود.

یوسفیان‌ملا تاکید کرد: نمایندگان باید مطرح کنند، آنقدر از دستور کار بررسی مشکلات معیشتی خارج نمی‌شویم تا خروجی پیدا کنیم، بعد از این جلسات هم در خصوص کالاهای اساسی مردم اگر خروجی حاصل نشد، باید صادقانه اعلام کنند که نتوانستیم راهی پیدا کنیم و گیر قضیه در کجا است. جالب است ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی نیم‌ساعته در صحن مطرح شد، موافق و مخالف ۱۰ دقیقه صحبت کردند و پرونده‌اش بسته شد و فرستادند کمیسیون، دولت هم احساس کرد ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی برایش مشکلاتی دارد و آن را مطرح نکردند.

وی یادآور شد: شعاری که آقایان و خانم‌ها هنگام انتخابات دادند و بین ۲۹۰ نماینده هم مشترک بود و درباره‌اش صحبت کردند، بحث معیشت بود که در این بخش نه تنها توفیقی نداشتند بلکه ضرر هم داشتند و افزایش قیمت‌ها را نه تنها از زمان انتخابات نتوانستند متوقف کنند بلکه روز به روز هم شاهد افزایش قیمت‌ها هستیم.

یوسفیان‌ملا تاکید کرد: بهترین کار این است که نمایندگان پافشاری کنند بر این‌که تا مشکلات معیشتی را حل نکرده‌اند وارد دستور کار دیگری نشوند، امروز  کدام دستور کار مهم‌تر از بررسی فقر و معیشت مردم است؟ مجلس قانونی را در این رابطه تصویب کند و همه هم مکلف به اجرای آن شوند، زیرا هنگامی که قانونی توسط مجلس تصویب شود، مانند همان قانون اقدام راهبردی همگی مکلف هستند که اجرایش کنند، بنابراین اگر نمایندگان بخواهند می‌توانند تفاوتی بین لوایح معیشتی و سایر لوایح بگذارند.

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان در صفحه توییترش به ادعاهای نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره تعهداتش نسبت به توافق هسته ای و اجرای آن واکنش نشان داد.

حرف آخر، به گزارش ایسنا، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پیشین کشورمان در صفحه توییترش نوشت: نماینده ویژه آمریکا در امور ایران از فرصت تغییر دولت در ایران و «فراموشکاری» تروئیکای اروپا و اتحادیه اروپا بهره می جوید تا تاریخ اخیر را بازنویسی کند. ایران هیچ گاه از «بازگشت دوجانبه به برجام» دست نشست. آمریکا این کار را کرد. برای بررسی اسناد  «عدم اجرای» برجام از سوی آمریکا و تروئیکای اروپا، لطفا به آدرس اینترنتی undocs.org/A/75/968 مراجعه کنید. 

اظهارات ظریف در پی این مطرح می شود که رابرت مالی، نماینده ویژه وزارت امور خارجه آمریکا در امور ایران روز جمعه ۲۸ آبان در بحرین گفت، به نقطه‌ای نزدیک می‌شویم که شاید بازگشت به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵، منافعی که این توافق در پی دارد را از دست بدهد.

 مالی در کنفرانس منامه گفت: زمانی فرا خواهد رسید که اگر ایران به پیشرفت‌های فعلی خود ادامه دهد، غیرممکن می‌شود که به توافق هسته‌ای برجام بازگردیم و منافع آن توافق را بار دیگر داشته باشیم.

وی افزود: پیشرفت‌های ایران زنگ خطر را در تمام منطقه به صدا درآورده و این همان چیزی است که به گذر زمان سرعت بخشیده و همه ما را به این نقطه رسانده که بگوییم زمانی اندکی برای بازگشت به توافق هسته‌ای برجام باقی مانده است.

وی گفت ایالات متحده در این مورد با چین و روسیه «موضعی مشترک» دارد، «چرا که همه می‌خواهیم از وقوع بحران جلوگیری کنیم. همه ما خواهان جلوگیری از بحرانی هستیم که ایران در ادامه این راه ممکن است ایجاد کند.»

رابرت مالی افزود: می‌خواهم تصریح کنم، هیچ ابهامی وجود ندارد که آنها [مقامات ایران ] در حال حاضر مشغول چه کاری هستند، این که می‌خواهند مذاکرات را طولانی و پیشرفت در برنامه هسته‌ای‌شان را سرعت ببخشند.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به شرایط نامناسب شاخص های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: نرخ فقر حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرده است.

حرف آخر، به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص شاخص‌های اقتصادی در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: این گزارش یک معیاری می شود برای اینکه دولت در چه شرایطی کشور را تحویل گرفته است. عملکرد هشت ساله دولت های یازدهم و دوازدهم در خصوص شاخص های اقتصادی کار را به جایی رساند که در پایان دولت دوازدهم شاخص سالم نداشتیم.

نماینده مردم کرمان در مجلس افزود: نرخ رشد اقتصادی وضعیت نامناسبی داشت، به گونه ای که فاصله زیادی میان برنامه ششم و عملکرد شاهد بودیم و یک پنجم یا یک چهارم نرخ هایی که باید تحقق پیدا می کرد محقق نشد. از سوی دیگر نرخ فقر هم شرایط خوبی نداشت و این نرخ حدود ۱۰ واحد درصد افزایش پیدا کرد و از ۲۲ به ۳۲ رسید.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص چرایی این شرایط گفت: یکی از دلایل مهم این موضوع، این بود که ظرفیت های اقتصادی کشور را نادیده گرفتند و همه توجه را به مذاکرات معطوف ساختند. اما خروجی مذاکره در دولت های یازدهم و دوازدهم چه بود؟ اینکه جمهوری اسلامی به همه تعهدات عمل کرد ولی طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکرد.

نماینده مردم کرمان بیان کرد: عدم استفاده از ظرفیت های داخلی و عدم توجه به توانمندسازی این ظرفیت ها از جمله این دلایل می باشد. اقتصاد ما ظرفیت های زیادی دارد ولی عدم توجه به توانمندسازی آن ها و گره زدن کشور به مذاکرات خارجی چنین شرایطی را در کشور ایجاد کرد. بنابراین عملکرد نامناسب دولت های یازدهم و دوازدهم در ایجاد چنین شاخص هایی می تواند درسی باشد برای دولت سیزدهم.

پورابراهیمی اضافه کرد: اقدامات اولیه توسط دولت در این حوزه انجام شده است. البته ما منتظر برنامه جامع اقتصادی دولت هستیم که تاکنون برنامه ای ارائه نشده است، البته مباحث مختلف و توضیحاتی در قسمت های مختلف ارائه شده است. امیدواریم دولت انقلابی و مجلس ولایی در کنار هم اقدامات مثبتی را در اقتصاد رقم بزنند.

گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص شاخص‌های اقتصادی در دولتهای یازدهم و دوازدهم روز گذشته در مجلس قرائت شد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس، با انتقاد از عدم انتخاب وزیر پیشنهادی از بدنه وزارت آموزش و پرورش، گفت: متاسفانه خانواده بزرگ آموزش و پرورش در اولویت قرار ندارند.

حرف آخر،  سید کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا در مجلس در نشست علنی امروز (سه شنبه 25 آبان ) قوه مقننه و  در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضمن تقدیر از رئیس جمهور و هیات دولت در شعری خطاب به آیت الله رئیسی گفت:  گفتند که یاران موافق هستند/ مجنون شدند و همه عاشق هستند/ نصف وزرای تو رئیس جمهور/ از مدرسه امام صادق هستند.

وی  با اشاره به اینکه از روزهای قبل از انتخابات برای اولین بار نمایندگان برای رئیس جمهور امضا جمع آوری و از وی حمایت کردند، ادامه داد: در جریان رأی اعتماد به وزرا، نمایندگان مردم در مجلس با دولت همراهی کردند و وزرای پیشنهادی، بیشترین رأی را در طول تاریخ انقلاب کسب نمودند.

نماینده صومعه سرا در مجلس خطاب به رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مجلس شما را از خود می داند و دوست نداریم در شرایط فعلی دشمنان خرده بگیرند و دولت شما را ناکارآمد نشان دهند، عنوان کرد: از برخی از اعضای تشکیلات شما سوال کردم و آنها اعلام کردند که مشورتی با این افراد نشده است، راه فعلی مناسب نیست و مشکلات اقتصادی کشور را افزایش می دهد.

دلخوش با بیان اینکه رئیس جمهور در مباحث خود اعلام کرد که وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با کتاب و مدرسه آشناست، تصریح کرد: از بدنه وزارت آموزش و پرورش با حضور 2 میلیون فرهنگی و معلم در طول تاریخ انقلاب رئیس جمهور، وزیر، استاندار و فرماندار انتخاب شده است و افراد علمی زیادی در آن حضور دارند، چرا باعث می شوید که فرهنگیان از شما برنجند.

سخنگوی کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه وزیر پیشنهادی جزوه ای را ارائه کرده که برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مناسب است، ادامه داد: چگونه قصد دارید رتبه بندی معلمان را اجرا کنید؟ آقای میرکاظمی اعلام کرد که یک پنجم آن را تقبل می کند، اما وزیر پیشنهادی اعلام کرده است که رتبه بندی معلمان را به صورت کامل اجرا می کند! شما از تحقیق و تفحص صندوق فرهنگیان چه می دانید؟ شما در غیرانتفاعی تحصیل کردید، اما در دفاعیه خود به آن اشاره ای نکرده اید.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس افزود: در برنامه پنجم توسعه 10 درصد برای مدارس غیرانتفاعی پیش بینی شده، اما شما یک کلمه درخصوص درآمدهای آن مطلب ارائه نکرده اید، در برنامه شما اهداف بلندمدت، کوتاه مدت و میان مدت دیده نشده است. شما تجربه و تخصص وزارت آموزش و پرورش را ندارید و معلم و فرهنگی نبوده اید، اما مدتی در مرکز پژوهش ها فعالیت داشته اید.

دلخوش خطاب به رئیس جمهور با تاکید بر اینکه آیا شأن آموزش و پرورش این است که بعد از انقلاب اینگونه با این جامعه بزرگ برخورد شود، آموزش و پرورش و معلمان این موضوع را نمی پذیرند، عنوان کرد: خانواده بزرگ آموزش و پرورش در اولویت شما قرار ندارند، در حال حاضر آموزش و پرورش 25 تا 30 درصد کسری دارد و بازنشستگان آن با مشکلاتی مواجهند. آیا مطالبات آنها با این جزوه پرداخت می شوند؟

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.