مسیری که با وفاق مسئولین هموار شد؛ اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه های پسماند شهرداری رشت و آغاز عملیات اجرایی احداث زباله سوز ۶۰۰ تنی

مسیری که با وفاق مسئولین هموار شد؛ اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل پروژه های پسماند شهرداری رشت و آغاز عملیات اجرایی احداث زباله سوز ۶۰۰ تنی

در روزهای گذشته خبر خوشی در رسانه های گیلانی منتشر شده است آنهم خبر تخصیص اعتبار ۱۰۰۰ میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه‌های پسماند شهر رشت بوده است. اعتباری که با پیگیری‌های سیدمحمد احمدی شهردار رشت و در سایه وفاق و همدلی مسئولین به دست آمد.

حرف آخر، یکی از معضلاتی که امروز شهر رشت با آن به صورت جدی مواجه است بحث زباله و آلودگی شدید سراوان است که به صورت شیرابه تا محدوده وسیعی را در بر می‌گیرد و ساخت زباله سوز به عقیده بسیاری از کارشناسان به عنوان راه حل مطرح شده است. پروژه ای که روند ساخت آن حداقل توسط فعالان اجتماعی از سالیان گذشته به صورت جدی دنبال می شود.

با توجه به اطلاعات به دست آمده از سازمان پسماند گیلان و همچنین سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت، مبلغ احداث زباله سوز رشت ۴۰ میلیون دلار بوده و قرارداد آن در سال ۹۲ منعقد شد و بنا شد مبلغ مذکور در چهار قسط به مجری پرداخت شود که بالاخره با وفاق ایجاد شده پرداخت قسط اول این پروژه انجام می شود و بدین ترتیب عملیات اجرایی ساخت زباله سوز آغاز و بنا به اظهارات یکی از مسئولین با روند ایجاد شده پروژه مذکور در سال ۱۴۰۱ آماده بهره برداری خواهد شد.

با نگاهی به میزان تخصیص اعتبار به پروژه ساخت زباله سوز می توان متوجه اهمیت ماجرا شد.

با دریافت مبلغ تخصیص یافته برای حوزه پسماند و ساخت زباله سوز می توان مدعی شد که در سال جاری که دولت با مشکلات اقتصادی جدی هم مواجه است شهرداری رشت بالاترین مبلغ دلاری را در طی سالهای اخیر و به ارزش ریال بیشتر از مجموع سالهای گذشته اعتبار گرفته است و میتوان گفت این مهم تنها با وفاق و همدلی مسئولین استان، نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر رشت حاصل شده است.

این مهم نشان می دهد که اگر مسئولین استان با عزم جدی و با همدلی و وفاق حرکت کنند می توانند بر مشکلات شهر و استان چیره شوند و بدون شک هیچ چیزی مانع رسیدن به توسعه شهر نخواهد بود.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.