اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی

 

حرف آخر،  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت محمد حسین واثق کارگرنیا صبح امروز در دیدار با رئیس مرکز بهداشت شهرستان رشت با قدردانی از اقدامات انجام شده پیرامون واکسیناسیون کرونا در سطح رشت اظهار کرد: حوزه مدیریت شهری رشت در روزهای اوج کرونا و حتی در شرایط فعلی در حد توان خود تلاش می کند تا به نحوی از شیوع این ویروس منحوس بکاهد.

وی با تاکید به همراهی شورا و شهرداری رشت پیرامون تسریع در امر واکسیناسیون کرونا در سطح رشت بیان کرد: پیش از این دو دستگاه اتوبوس در اختیار مرکز بهداشت رشت به منظور تسریع در امر واکسیناسیون درسطح رشت قرار گرفته بود و قصد داریم دو دستگاه دیگر نیز به زودی و با هدف سهولت دسترسی به مراکز واکسیناسیون در محلات کم برخوردار رشت در اختیار مرکز بهداشت قرار دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با قدردانی از عملکرد خوب دستگاه هایی از جمله علوم پزشکی گیلان و مرکز بهداشت رشت در راستای انجام واکسیناسیون کرونا تصریح کرد: خوشبختانه با عملکرد مثبت دانشگاه علوم پزشکی گیلان و مراکز درمانی ، اجرای واکسیناسیون در سطح رشت و استان گیلان به نحو مطلوبی در حال انجام است و استان گیلان از این بابت در رتبه نخست قرار دارد که نشانه تلاش های خستگی ناپذیر مجموعه درمان این شهر و استان است.

کارگرنیا با بیان اینکه در برخی از شهرهای کشور مردم تمایلی به انجام واکسیناسیون کرونا ندارند گفت: با اعتماد سازی خوبی که در شهر رشت و استان گیلان انجام شده است خوشبختانه مردم با اشتیاق نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام می کنند و این نشان دهنده عملکرد خوب دستگاه های متولی در این حوزه و شایسته تقدیر است.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رشت نیز در این دیدار با قدردانی از همراهی محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای شهر رشت پیرامون تسریع در امر واکسیناسیون در سطح رشت اظهار کرد: پیش از این نیز دو دستگاه اتوبوس در اختیار مرکز بهداشت شهرستان رشت قرار گرفته بود و با افزایش این تعداد از دستگاه ها می توانیم خدمات بهتری در محلات رشت نیز انجام دهیم .

مازیار محمدی به تلاش های شبانه روزی مجموعه درمان رشت و گیلان پیرامون تسریع در انجام واکسیناسیون کرونا اشاره کرد و گفت: در روزهای اوج کرونا برخی از پرسنل با وجود آنکه خودشان داغدار فوت عزیزانشان بودند اما حتی برای لحظه ای محل خدمت خود را ترک نکردند و ایثارگرانه تمام وقت خود را صرف خدمات رسانی به همنوعان خود کردند.

حرف آخر، در این جلسه ضرورت انتخاب هر چه سریعتر وزیری کاردان و در شان آموزش وپرورش از سوی دولت سیزدهم تاکید گردید . همچنین چگونگی رتبه بندی معلمان ، وضعیت روند آموزشی و اداری آموزش و پرورش استان گیلان بویژه در دوران کرونا ، همسان سازی حقوق بازنشستگان فرهنگی و ضرورت ایجاد سازمان نظام معلمی برای پیگیری امورات و مطالبات فرهنگیان از نکات موردبحث در این نشست بود .
طی مصوبه هیات رییسه انجمن اسلامی معلمان استان گیلان به منظور مطالبه حقوق فرهنگیان و تبادل نظر پیرامون مسایل آموزش وپرورش طی برنامه تنظیم شده با نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی نشست برگزار می گردد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شرایط احراز تصدی جایگاه شهردار رشت در فراخوان انجام شده با توجه به آئین نامه اجرایی مصوب هیات وزیران است.

حرف آخر،  محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به موضوع انتخاب شهردار رشت اظهار کرد: پس از استعفای احمدی از جایگاه شهردار رشت ، اعضای شورا در تلاشند تا اصلح ترین و توانمند ترین فرد را برای تصدی این جایگاه انتخاب کنند.

وی به فراخوان ارائه رزومه افراد کاندیدای تصدی جایگاه شهردار رشت اشاره کرد و افزود: داوطلبان می توانند با توجه به شرایط مندرج در فراخوان نسبت به ارائه مشخصات ، سوابق و برنامه های عملیاتی تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۳۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ به آدرس دبیرخانه شورا واقع در خیابان سعدی_ کوچه شهید فرقان بین _ جنب هلال احمر استان_ شورای اسلامی شهر رشت اقدام کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه اعضای شورای ششم رشت در تلاشند تا هر چه سریعتر این مهم به سرانجام برسد تصریح کرد: شرایط احراز تصدی سمت شهردار در فراخوان انجام شده بر اساس آئین نامه اجرایی مصوب ۲۵ آذر سال ۱۳۹۷ هیات وزیران در نظر گرفته شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: در اجرای توافق نامه همکاری ما بین شهرداری رشت و قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) باید حداکثر منافع برای مردم رشت تامین شود.

حرف آخر،  رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در دیدار با نمایندگان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با اشاره به انعقاد توافق نامه همکاری ما بین شهرداری رشت و قرارگاه خاتم اظهار کرد: علیرغم توافق نامه به امضا رسیده ما بین شهرداری و قرار گاه سازندگی خاتم ، تا کنون نتیجه ای عاید رشت نشده است و معتقدیم باید از ظرفیت بسیار بالای این قرار گاه در اجرای پروژه های بزرگ و اولویت دار رشت استفاده کنیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه دو پروژه تقاطع غیر همسطح میدان امام حسین(ع) و میدان نیروی دریایی رشت پیش از این به منظور همکاری با قرار گاه مطرح شده بود افزود: در این باره باید به اولویت های طرح جامع حمل و نقل و ترافیک رشت توجه داشته باشیم و شورا و شهرداری رشت به دلیل اعتمادی که به واسطه عملکرد قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در پروژه های بزرگ در سطح کشور وجود دارد تمایل به همکاری با این مجموعه توانمند را دارند.

وی با اشاره اینکه رشت با جایگاه واقعی اش فاصله بسیاری دارد تصریح کرد: علیرغم تمامی افتخاراتی که رشت در گذشته های نه چندان دور به آن دست پیدا کرده است ، متاسفانه طی چند سال اخیر رشت نتوانست همسان دیگر شهرهای کشور در مسیر توسعه گام بردارد و این مسئله موجب بروز عقب ماندگی های فراوانی در حوزه های مختلف شده است .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به تامین منافع حداکثری مردم رشت در توافق نامه منعقد شده ما بین شهرداری و قرار گاه سازندگی خاتم گفت: تالاب عینک رشت، رودخانه های گوهررود و زرجوب،تقاطع های غیر همسطح و غیره از جمله پروژه هایی هستند که می توانیم از ظرفیت بسیار خوب قرار گاه خاتم در اجرایی شدن آن ها استفاده کنیم و متاسفانه این ظرفیت ها در سال های اخیر مورد بی توجهی قرار گرفتند.


کارگرنیا با اشاره به اینکه شورای ششم قصد کار تبلیغی ندارد تصریح کرد: اینکه فقط بخواهیم پروژه ای را که حتی در اولویت شهر نیست ، به قرار گاه سازندگی خاتم بسپاریم و متعاقب آن هزینه هنگفتی نیز به بیت المال تحمیل کنیم ، مورد قبول نیست و معتقدیم در واگذاری پروژه ها باید اولویت ها و نیاز شهر مورد توجه باشد.

وی با تاکید بر اینکه در شورای ششم رشت تمامی اعضای شورا و مجموعه شهرداری رشت به همکاری با قرار گاه خاتم تمایل دارند بیان کرد: به دنبال همکاری با قرار گاه خاتم در پروژه های بسیار بزرگ در رشت هستیم و اگر فاصله ای ایجاد شده است به واسطه آن است تا از این ظرفیت به بهترین نحو برای شهر و شهروندان استفاده کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: هزینه اِلمان هایی که در ایام مختلف از جمله ماه محرم امسال برای برخی از نقاط رشت ساخته شده است اعلام شود.

حرف آخر، محمد حسین واثق کارگرنیا در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر رشت با انتقاد از یک بار مصرف بودن برخی از اِلمان های ساخته شده برای ایام محرم اظهار کرد: برای ساخت این اِلمان ها در ایام مختلف هزینه های هنگفتی پرداخت می شود و به همین علت باید این اِلمان ها به گونه ای تهیه شود که در سال های بعدی نیز قابلیت استفاده داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه پرهیز از تحمیل هزینه های هنگفت بر بیت المال باید مورد توجه باشد افزود: شهرداری رشت در حال حاضر نیز به لحاظ درآمدی با دغدغه هایی مواجه است و باید با صرفه جویی و پرهیز از تحمیل هر گونه هزینه غیرضروری و مضاعف ، در حفظ بیت المال و صرف آن در موارد دیگر دقت و توجه داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به نحوه انتخاب شرکت ها در راستای ساخت اِلمان ها اشاره کرد و گفت: این مهم باید بر اساس ضوابط و به دور از رابطه بازی و با توجه به کیفیت کار ارائه شده انجام شود .

کارگرنیا با بیان اینکه خبرهایی مبنی بر اینکه برخی از اِلمان ها در ایام مختلف پس از جمع آوری از سطح رشت به دور ریخته می شود به گوش می رسد افزود: این اقدامات عین حیف و میل بیت المال است و با افراد و سازمان هایی که در این رابطه کم کاری می کنند برخورد می شود.

وی با تاکید بر اینکه اعضای شورا ناظر بر عملکرد شهرداری هستند بیان کرد: باید همان طور که نسبت به هزینه های شخصی زندگیمان حساسیت و احساس مسوولیت داریم نسبت به حفظ بیت المال و پرهیز از هر گونه حیف و میل در آن نیز دقت و توجه داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه یک بار مصرف بودن اِلمان ها موضوع تامل برانگیزی است گفت: باید با شرکت هایی که در این باره بهترین کیفیت کاری و قیمت مناسب را ارائه می کنند همکاری شود .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: شاهد فربه شدن بیش از حد بخش هایی از شهرداری رشت هستیم و برای رفع این مشکل بايد قدرت از مناطق به نواحی شهرداری توزیع شود.

حرف آخر، رئیس شورای شهر رشت در مراسم معارفه سرپرست شهرداری رشت در سالن اجتماعات سازمان آتش نشانی شهرداری اظهار کرد: در جلسه امروز قرار است فردی را که ماه ها برای شهرداری زحمت کشید، تودیع و فردی را که سالهاست در بخش های مختلف شهرداری رشت مشغول به فعالیت است معارفه کنیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه شهرداری به عنوان یک دولت محلي در بسیاری از شهرهای دنیا مشغول فعالیت است افزود: در بسیاری از کشورها شورا و شهرداری بیشترین اختیارات را در حوزه مدیریت شهری دارند اما متاسفانه در کشور ما مدیریت یکپارچه شهری وجود ندارد و ما در تلاشیم تا به کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی این جایگاه به خوبی تعریف شود .

وی با بیان اینکه باید تلاشمان را جهت رفع کمبودها مضاعف کنیم تصریح کرد: شهردار باید تهدیدها و فرصت ها را شناسایی کنند و به بهترین نحو مشکلات را مدیریت و برطرف کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه بهانه ای برای خدمت نکردن وجود ندارد گفت: مردم در انتخابات برگزار شده افرادی را به عنوان نیروهای انقلابي و ارزشی انتخاب کردند و حالا نیز انتظار دارند به طور جهادی کار و خدمت انجام شود.

واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه اعضای شورای ششم رشت نمی خواهند اشتباهات گذشته تکرار شود افزود: انتخاب شهردار رشت در دومین جلسه کاری شورای ششم ، با برگزاری جلسات متعددی پیش از شروع فعالیت رسمی شورا بررسی و انجام شد.

وی به انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون های تخصصی شورای رشت اشاره کرد و گفت: تمامی اعضای شورای ششم رشت در این مسیر هم نظر بودند و در موضوع انتخاب شهردار رشت نیز همین گونه عمل شد .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه علیرغم تمامی مباحث ، شهردار رشت در جلسه روز گذشته نیز اعلام کرد که هیچ مشکلی با اعضای شورا نداشته است بیان کرد: برای تصدی جایگاه سرپرستی شهرداری رشت ، چند گزینه دیگر نیز مطرح بودند که هر کدام نیز دارای شایستگی هایی هستند و نگاهمان به دوران سرپرستی نگاه دوران گذار نیست.

کارگرنیا با تاکید بر اینکه نباید در روند خدمت رسانی خللي ایجاد شود افزود: مردم هنوز اعتمادشان به شورا و شهرداری جلب نشده است و نباید به نوعی اقدام شود که شهروندان به این باور برسند که با استعفای شهردار و شروع دوران سرپرستی ، کارها به تعویق افتاده است.


وی با اشاره به اینکه تکریم شهروندان باید همواره مورد توجه باشد گفت: نگاه به ارباب رجوع نباید طلبکارانه باشد و از مدیران شهرداری انتظار داریم که در این باره نظارت بیشتری داشته باشند و ان شاا با عملکرد خوب بتوانیم اعتماد شهروندان را جلب کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از سرپرست شهرداری رشت انتظار تحولات سازنده داریم بیان کرد: در برخی از بخش های شهرداری شاهد فربه شدن هستیم و نیرو تحرک لازم را ندارد و نواحی شهرداری رشت باید بیشتر تقویت شوند.

کارگرنیا با اشاره به اینکه در حال حاضر نواحی شهرداری رشت کمترین نیرو را در اختیار دارد افزود: قدرت از مناطق باید به نواحی شهرداری منتقل شود و در این حوزه نیازمند توجه به محله محوری و مسجد محوری هستیم.

کارگرنیا به سرای محلات رشت اشاره کرد و گفت: در گذشته برای راه اندازی سرای محلات هزینه فراوانی پرداخت شد اما در نهایت به واسطه برخی از اشتباهات سرای محلات تعطیل شد و این در حالی است که می توانیم از فضای محلات و مساجد محله برای ارتباط مستمر و رفع مشکلات شهروندان استفاده کنیم .

وی با اشاره به اینکه توزیع خدمات باید عادلانه در محلات رشت انجام شود افزود: نباید فقط به واسطه رابطه ها خدمات توزیع شود و انتظار داریم با مشارکت محلات نیازسنجی ها انجام و خدمات عادلانه توزیع شود .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه در زمان بروز بحران می توانیم از ظرفیت محله محوری و مسجد محوری استفاده کنیم بیان کرد: با مشارکت شهروندان می توانیم مشکلات حوزه مدیریت شهری را احصاء و با شناخت بهتر در رفع ان اقدام کنیم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: از عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو به عنوان یک ظرفیت بزرگ و قابل توجه ، به طور مطلوب بهره برداری نشده است.

حرف آخر،  رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در جلسه تسهیل فرآیند سرمایه گذاری پروژه گردشگری واقع در خیابان پرستار رشت که با حضور شهردار رشت و جمعی از سرمایه گذاران در ساختمان شهرداری رشت واقع در میدان گیل برگزار شد اظهار کرد: شهر رشت در حوزه سرمایه گذاری از پتانسیل و ظرفیت های خوبی از جمله وجود بناهای تاریخی، تالاب عینک رشت، بازار سنتی، رودخانه های گوهررود و زرجوب، کاروانسراهای قدیمی و غیره برخوردار است .

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه متاسفانه از داشته های رشت به خوبی در حوزه جذب سرمایه گذار استفاده نمی شود افزود: در حال حاضر گردشگران از رشت برای توقف های کوتاه استفاده می کنند و بیشتر تمایل آنان به شهرهای اطراف رشت به واسطه دارا بودن جاذبه های گردشگری است.

وی با تاکید بر اینکه رشت در شرایط فعلی قطب کشاورری و صنعتی محسوب نمی شود بیان کرد: سالهاست که رشت از شرایط ایده آل در حوزه کشاورزی فاصله گرفته است و در بخش صنعت نیز بسیاری از مراکز صنعتی این شهر تعطیل و یا نیمه تعطیل شده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه زیر ساخت های گردشگرپذیری در رشت وجود ندارد گفت: بسیاری از مراکز اقامتی و گردشگرپذیری رشت متعلق به سالیان بسیار دور است و متاسفانه برخی از افراد و دستگاه ها با ایجاد موانع پیش روی شهرداری و سرمایه گذاران موجب عقب ماندگی های فراوان در حوزه گردشگری در این شهر شده اند.

کارگرنیا با بیان اینکه اعضای شورای شِشم رشت با هم هماهنگ هستند افزود: اعضای شورا حامی شهردار رشت هستند و همه در تلاشیم تا با رفع موانع و تسهیل بخشیدن به امور ، شاهد اجرای پروژه های مهم و اولویت دار و حرکت شهر به سمت توسعه باشیم و یقینا راه نجات رشت نیز رفع مشکلات و موانع از پیش روی سرمایه گذاران و بهره مندی از ظرفیت های آنان در اجرای پروژه های بزرگ است.

وی به عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو اشاره کرد و گفت: متاسفانه این عنوان مهم تا کنون به خوبی مورد بهره برداری قرار نگرفته است و می توانیم از این عنوان برای معرفی رشت در عرصه برند غذای حلال در جهان استفاده بهینه کنیم.


رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به موضوع انتخاب شهردار رشت تصریح کرد : عملکرد شورای شِشُم رشت در موضوع انتخاب شهردار اقدامی هوشمندانه بود و با توجه به اینکه وی در دوران فعالیت شورای پنجم رشت نیز در این جایگاه مشغول فعالیت بود و از طرفی انتخاب گزینه غیر بومی و جدید نیز نیازمند طی فرآیند هایی بود ، اعضای شورا به احمدی برای ادامه فعالیت در این جایگاه رای اعتماد دادند

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان متن پیام دکتر انوش دهنادی مقدم معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شرح زیر می باشد

هوالشفا

یکم شهریور ماه، زاد روز دانشمند بزرگ، طبیب برجسته ونامدار ایرانی؛ شیخ‌الرئیس ابوعلی سینا فرصتی مغتنم و مناسب برای یادآوری و درک اهمیت و جایگاه جامعه پرتلاش و توانمند پزشکان کشور است، تا تلاش‌های ارزنده آنها که به واسطه مهارت، دانش، ایثار و اخلاص همواره نویدبخش حیات و سلامت مردم است، مورد تقدیر و تکریم قرار گیرد.
تاریخ طبابت در ایران مملو از افتخاراتی است که اصالت پزشکی ایران عزیز را که آمیخته با حکمت است ، به ‌عنوان ثروتی تاریخی، یادآوری و تقویت می‌کند و “روز پزشک” یادآور‌‌ همان اصالت بزرگان طب و یادمانه‌ای برای هم‌ذات‌پنداری و اشتیاق به واکاوی “دانش حکیمانه” گذشتگان است.
اینجانب ضمن عرض درود و تبریک به جامعه پزشکی، همکاران محترم دانشگاه علوم پزشکی گیلان به ویژه اساتید و اعضای محترم هیئت علمی
و تهنیت بر شما انسان های فرهیخته ، وارسته و ایثارگر که با همت والا، دانش و توان تخصصی خود علاوه بر تربیت و آموزش نیروی متخصص مورد نیاز کشور در عرصه سلامت، عاشقانه در دوران سخت پاندمی کووید-۱۹ بر بالین بیماران حاضر می شوید تا واسطه ای باشید که خداوند شفای دردمندان را با دستهای شما به آنان هدیه کند و این افتخاری است بس بزرگ و نعمتی است که شکرانه بسیار دارد.پزشکان عزیز ما در دوران درگیری کرونا با خلق حماسه های تاریخی نشان دادند که این سوگندخوردگان نجات مردم تا پای جان بر سر پیمان خود با خدا و مردم پایدار مانده‌اند و هیچ چیز حتی بذل جان نیز مانع انجام آن نمی شود و همه شاهد بودیم که در این مدت، متاسفانه جامعه پزشکی جمعی از بهترین و خدمتگزارترین عزیزان خود را در راه کمک به مردم بر اثر ابتلا به کووید ۱۹، از دست دادند.
اینجانب از پروردگار توانا توفیق به روزی و پیروزی را برای تمامی پزشکان سرزمینم خواستارم.

دکتر انوش دهنادی مقدم
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.