حرف آخر
حرف آخر

حرف آخر

حرف آخر،  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از کشف و توقیف دارو در یک بیمارستان خصوصی به دلیل شرایط نگهداری غیراستاندارد در شهرستان رشت خبر داد.

 
 
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وبدا) : دکتر انوش دهنادی مقدم - معاون درمان دانشگاه، در این خصوص اظهار کرد: به دنبال بازدید میدانی صورت گرفته توسط تیم بازرسین نظارت بر درمان به اتفاق نمایندگان سازمان صمت و پلیس اماکن، یک انبار دارویی و تجهیزات غیر استاندارد در یکی از بیمارستان های خصوصی شهر رشت کشف شد که با حضور رئیس شعبه ششم سازمان تعزیرات حکومتی شهرستان رشت با توجه به فضای فیزیکی نامساعد انبار مذکور، داروها و سرم های موجود با توجه به نظر کارشناسی بازرسین حوزه دارو، فاقد صلاحیت مصرف اعلام شد.
دکتر دهنادی گفت: بنابر حکم قضایی صادره تمامی داروها از انبار بیمارستان  به انبار معاونت غذا و دارو انتقال یافت.
این اقدام نظارتی که با همکاری پلیس اماکن صورت گرفت از ساعات اولیه ظهر روز شنبه دوم بهمن ماه آغاز و  بامداد یکشنبه سوم  بهمن ماه خاتمه یافت.

حرف آخر، لاله طالبی جزو مدیران خوشنام مجموعه مدیریت شهری در رشت محسوب می گردد که پیش از انتصاب به این سمت مدیر حوزه ریاست شورای اسلامی شهر در دوره چهار دوره ریاست اعضای مختلف در ادوار متوالی بود که این امر نشانگر توان مدیریتی و قدرت تعامل این بانوی مدیر در شهرداری رشت می باشد.
قابل به ذکر است وی در سوابق خود در کنار تدریس در دانشگاه،مدیر حوزه ریاست شورای شهر رشت(در چهار دوره), رییس اداره فرهنگی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت، کارشناس برنامه و بودجه، نائب رییسی هیئت ووشو بسیج سپاه قدس گیلان و مدیرت مالی شورای اسلامی رشت را نیز دارد.
برای ایشان در سمت جدید آرزوی موفقیت داریم و امید می‌رود آقای شهردار بکارگیری از بانوان را بیشتر در دستور کار خود قرار دهد.

حرف آخر،  مدیرعامل موسسه فرهنگی مردم نهاد قلم برنا، به نمایندگی از جوانان گیلانی به علی شاه حاتمی از تهیه کنندگان بنام کشور و برادران حسین و حسن صیدخانی از کارگردانان جوان در خصوص تولید و موفقیت در دریافت پروانه نمایش فیلم سینمایی «رفقای اورژانسی» پیام تبریک داد.
در متن این پیام آمده است: " مدتها می شود که با آمدن کرونا همگان از سینما و تولیداتش ناخواسته فاصله گرفته اند، اما در این روزهای سخت کرونائی، افرادی هستند که دل را به دریا زده و با حضور در لوکیشن‌های شهرستانی، احوالات ایام کرونا را به بهانه تقدیر از خودگذشتگی های کادر درمان با قابی طنز به روی صحنه آورند تا شاید بشود با ثبت خاطرات این چنینی از این ایام هم به نیکی یاد کرد."
امین مهاجری، به نمایندگی از جوانان گیلانی، ضمن تشکر از تولید فیلم سینمایی مستطیل قرمز به کارگردانی برادران حسین و حسن صیدخانی، که یادآور رشادت ها، صبر و استقامت مردم سلحشور استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس بوده، تقدیر و تشکر جوانان گیلانی را بواسطه تولید آثاری ماندگار و فاخر توسط جوانان این سرزمین را اعلام داشته و مراتب تبریک خود را در خصوص تولید و موفقیت در دریافت پروانه نمایش فیلم سینمایی «رفقای اورژانسی» به تهیه کنندگی علی شاه حاتمی از بزرگان سینمای ایران و کارگردانی برادران صیدخانی که هدف از ساخت این فیلم، خوب کردن حال مردم در شرایط کرونایی بود را اعلام کرده است.

حرف آخر،  مجید کریمی فایتر گیلانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کیک بوکسینگ در ماهشهر با غلبه بر حریفان مدال طلا را به گردن آویخت و ضمن کسب مقام نخست به تیم ملی راه یافت.

جمعی از ساکنین محله معلولین رشت در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر رشت از حضور وی در محله معلولین رشت و پیگیری هایی که به منظور اجرای آسفالت و رفع دیگر مشکلات این محله رشت توسط وی و برخی از اعضای شورا انجام شد تقدیر و تشکر کردند.

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای رشت در این دیدار با اشاره به اینکه شورای ششم رشت برای کار و خدمت صادقانه آمده است اظهار کرد: رفع مشکلات شهر و شهروندان بالاخص در محلات حاشیه ای رشت که سالهاست به واسطه کمبود امکانات و عدم توجه در توزیع عادلانه امکانات در مضیقه هستند از اولویت های شورای ششم است.

وی با تاکید به اینکه درب اتاق بنده در شورا همواره به روی شهروندان باز است افزود: محله معلولین رشت به لحاظ امکانات با کمبودهای فراوانی مواجه است و امیدوارم بتوانیم در این دوره فعالیتی از عمر شورا گام های خوبی در راستای رفع این کمبودها برداریم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به پیگیری های اعضای شورای ششم رشت به منظور تحقق وعده های انتخاباتی بیان کرد: رفع تبعیض ها، توزیع عادلانه خدمت در محلات حاشیه ای رشت و ... از جمله وعده های انتخاباتی بنده و همکاران شورایی ام بود که امیدوارم با عنایات پروردگار و تلاش شبانه روزی به آن جامع عمل بپوشانیم.

آسفالت بخشی از زمین ورزشی معلولین با هدف بهره مندی نوجوانان و جوانان ساکن محله

یکی از ساکنین محله معلولین رشت نیز در این دیدار با قدردانی از پیگیری های مداوم رئیس و اعضای شورای رشت مبنی بر رفع مشکلات این محله از گذشته تا به امروز اظهار کرد: پس از حضور رئیس شورا و برخی از اعضای شورای رشت و تاکیدات انجام شده به مدیران مربوطه ، چند روزی است که زیر سازی های مربوط به آسفالت در این محله توسط شهرداری منطقه آغاز شده است که به نوبه خودم از این بابت تشکر می کنم .

عارف قدرتی با بیان اینکه محله معلولین با مشکلات فراوانی مواجه است افزود: از ریاست شورای رشت تقاضا داریم در خصوص نصب سطل های زباله و همچنین نامگذاری مناسب این محله نیز به ما کمک کند.

وی با تاکید به اینکه برای رفع کمبودها نیازمند همراهی مردم و مسوولین هستیم گفت: آب شرب بهداشتی ، آسفالت زمین ورزشی معلولین با هدف فراهم نمودن مکانی به منظور بهره مندی نوجوانان و جوانان این محله و همچنین نصب تابلوی ایستگاه انصاری یکی دیگر از خواسته های ساکنین این محله است که امیدواریم با پیگیری ها و حمایت های رئیس و اعضای شورای رشت به زودی انجام شود.

تصور می کردیم محله معلولین فراموش شده است

یکی دیگر از ساکنین محله معلولین رشت نیز در این دیدار با اشاره به اینکه با مشاهده رئیس شورا در محله معلولین به ارائه خدمت در این محل پس از سالها امیدوار شدیم اظهار کرد: چند سالی بود که تصور می کردیم این محله به دست فراموشی سپرده شده است اما با حضور رئیس و برخی از اعضای شورا در محله معلولین و اقداماتی که در راستای انجام آسفالت و غیره با دستور شورا در دست انجام است امیدوار شده ایم.

وی با بیان اینکه دعای خیر ساکنین محله معلولین همراه رئیس و اعضای شورا است افزود: به نمایندگی از جمعیتی بالغ بر چهارصد نفر برای تشکر از اقدامات رئیس و اعضای شورا در این دیدار حضور داریم و امیدوارم این روند خدمات رسانی به محلات حاشیه ای توسط شورا تداوم داشته باشد.

قدردان مسوولین خدمتگزار هستیم

یکی دیگر از بانوان ساکن محله معلولین رشت نیز در این دیدار اظهارکرد: محله معلولین رشت سالها بود که به دست فراموشی سپرده شده بود ، اما اخیرا با حضور رئیس و برخی از اعضای شورا در این محله اقدامات خوبی به منظور رفع برخی از مشکلات در دست اجرا است.

این بانوی رشتی با تاکید به اینکه قدردان مسوولین خدمتگزار هستیم افزود: کمک و توجه به محلات حاشیه شهر را فقط نباید از بُعد مادی نگاه کنیم و حضور رئیس و برخی از اعضای شورای رشت در محله معلولین در کنار تمامی خدماتی که برای این محله به همراه داشت ، به لحاظ معنوی نیز پس از سالها امید را در قلب ساکنین این محله زنده کرد.

یکی دیگر از بانوان ساکن محله معلولین نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از خدماتی که اخیرا و با حضور رئیس و برخی از اعضای شورای رشت در این محل در دست اجرا قرار گرفته است اظهار کرد: به نوبه خودم از پیگیری ها و حمایت های مجموعه شورای رشت کمال تشکر دارم.

حرف آخر،  در خصوص نشر خبری کذب در مورد بازدید دکتر محمدحسین واثق کارگرنیا رییس شورای اسلامی شهر رشت از محله معلولین کوچه آسایش ۲۱ ، مبنی بر اینکه پس از بیان برخی موارد از سوی اهالی محل ، رییس شورای شهر به نشانه اعتراض مسجد محل را ترک کرد مواردی توسط تعدادی از اعضای هیئت امنای مسجد مربوطه مطرح شد لازم به ذکر است:

به نقل از اعضای هیئت امنا مسجد صاحب الزمان آسایش ۲۱ آقای واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت پس از اقامه نماز مغرب و عشاء به محله معلولین مراجعه کرده و به صورت میدانی در کوچه آسایش ۲۱ حضور پیدا کرده و از مشکلات موجود بازدید بعمل آوردند و سپس با حضور در مسجد محل نشستی در خصوص مشکلات و دغدغه های ساکنین این محله با حضور امام جماعت و هیئت امنا و اهالی محل داشتند که این نشست تا حوالی ساعت 20 شب ادامه داشت و در انتها واثق کارگرنیا با بدرقه اهالی و هیئت امنا محل را ترک کرد.
قابل به ذکر است که رییس شورای شهر با خودرو اداری که از سوی مجموعه شورای شهر در اختیار اعضا قرار گرفته به این محله مراجعه کردند و نقل قول های دیگر در این خصوص کذب محض است.
هیئت امنا مسجد صاحب الزمان با اشاره به پیگیری های واثق کارگرنیا در خصوص رفع مشکلات و معضلاتی که مردم این منطقه کم برخوردار با آن دست به گریبان هستند از زحمات ایشان تقدیر و تشکر کردند.

روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت با استناد به سخنان هیئت امنا و حاضرین در محل، هرگونه تنش را در جلسه مذکور و حضور ریاست شورای شهر رشت را با خودرویی دیگر در این محل را تکذیب می کند.

تیم منتخب کیک بوکسینگ گیلان برای حضور در مسابقات کشور راهی خوزستان شدند.

 

حرف آخر، مراسم رخصت از شهدای والامقام ، قهرمانان واقعی ایران زمین و اعزام تیم منتخب کیک بوکسینگ گیلان به مسابقات کشوری ماهشهر (خوزستان) با حضور دکتر فاضل بازیار معاون اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و مسعود علیپور رئیس هیات انجمن های ورزش های رزمی گیلان صبح امروز برگزار شد.
در حاشیه این مراسم دکتر بازیار پیام مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان را برای اعضای تیم قرائت نمود و برای جوانان در مسابقات کشوری آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

مسابقات کیک‌بوکسینگ قهرمانی کشور (استایل لوکیک) از ۲۹ آذر تا ۲ دی ماه به میزبانی هیئت انجمن‌های ورزش‌های رزمی استان خوزستان برگزار می‌شود.

سکه امروز در بازار رشت ارزان و طلا گران شد.

حرف آخر،    اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد : سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان            - ۵۵ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۸۸ هزار تومان               - ۲۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان             - ۲۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان    + ۸ هزار تومان

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای «قانون جوانی جمعیت» و حمایت از خانواده اعتبار ۱۲ میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۱ اختصاص داد نباید بگذاریم که این قانون بر زمین بماند.

حرف آخر،  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دولت برای «قانون جوانی جمعیت» و حمایت از خانواده اعتبار 12 میلیارد تومان در بودجه سال 1401 اختصاص داد.

علی نیکزاد عصر امروز در نخستین همایش ملی «نقش بانوان در ایجاد تمدن نوین اسلامی» با رویکرد الگوی سوم در دانشگاه فرهنگیان شهرستان گرگان برگزار شد، اظهار کرد: دولت برای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده اعتبار ۱۲ میلیارد تومان در بودجه سال ۱۴۰۱ را مصوب کرد نباید بگذاریم که این قانون بر زمین بماند.

وی بر اهمیت جایگاه زن در جامعه تاکید و تصریح کرد: زن مسلمان ایرانی در حالی که می‌تواند عفیف، پاک و پاکدامن باشد در عین حال می‌تواند در مرحله سیاسی، اجتماعی و خانوادگی در جایگاه والایی قرار گیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استان گلستان را در یک نگاه استان خشک دیدم، ابراز کرد: استان گلستان همانگونه که از نامش پیداست باید از سرسبزی و طراوت موج بزند که متاسفانه استان گلستان را استانی خشک دیدم از خدا بخواهیم تا باران ببارد.

نیکزاد با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان گلستان برای نخستین‌بار همایش ملی «نقش بانوان در ایجاد تمدن نوین اسلامی» با رویکرد الگوی سوم را برگزار کرده است، خاطرنشان کرد: این همایش اهمیت جایگاه زن و مطالبات به حق آنان را در جامعه آشکار می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز رتبه‌بندی معلمان در مجلس تصویب شد، افزود: انقلاب اسلامی احیاگر تفکر ناب در حوزه زنان است اینکه نظر اسلام در مورد زنان چیست سه منبع مهم به ما کمک می‌کند کتاب زن در آیینه جمال و جلال الهی که توسط حجت‌الاسلام جوادی‌آملی و منبع دیگر از بیانات و سخنرانی مقام معظم رهبری که فردی متفکر و اسلام‌شناس بزرگ است که در مجموعه پنج جلدی نقش زن را بیان کرده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برهنگی در جامعه جایگاهی نمی‌آورد، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از موضوعاتی که مورد توجه قرار گرفت موضوع زن از دیدگاه اسلام است دنیا نسبت به دیدگاه انقلاب اسلامی به زن حساس شده بود چون در آن مقطع زمانی سکولار و غربی هر کدام از زن یک دیدگاهی داشتند.

نیکزاد ادامه داد: دیدگاه اسلام، مقام معظم رهبری و امام راحل در مورد زن به عنوان یک زن مسلمان ایرانی است ما باید به دنبال یک زن مسلمان ایرانی بگردیم و مقام معظم رهبری یک الگوی جدید می‌آورد که در نگاه شرق و غرب قرار نمی‌گیرد و آن هم الگوی سوم زن است.

وی با اشاره به اینکه الگوی سوم زن نه شرقی و نه غربی است، ابراز کرد: حاکمیت چه در داخل کشور چه در خارج از کشور نسبت به موضوع زن کم کاری کردیم در مکتب غرب جنسیت زن را بر انسانیت ترجیح می‌دهند و خود را مدعی حقوق بشر می‌دانند ما باید به دنبال الگوی سوم زن در جهان تحت عنوان زن مسلمان ایرانی باشیم.

 
 

منابع ایرانی نزدیک به مذاکرات در وین، روند گفت‌وگوها را "آرام" و "رو به جلو" ارزیابی کرده و اعلام کردند که مذاکرات در مسیر درست ادامه دارد.

حرف آخر، به گزارش ایسنا، هیات‌های مذاکره کننده ایران و ۱+۴ در هفتمین روز مذاکرات وین به رایزنی های دوجانبه و چندجانبه در سطوح کارشناسی و سیاسی ادامه دادند.

روز چهارشنبه مذاکره کننده ارشد ایران ضمن دیدار با روسای هیات های دیپلماتیک سه کشور اروپایی و نیز نماینده اتحادیه اروپا با روسای هیات های چین و روسیه دیدار کرد. همچنین کارگروه های سه گانه لغو تحریم ها، اقدامات هسته‌ای و نیز زمان بندی اجرای توافق تشکیل شد.

بر خلاف فضاسازی رسانه های غربی روند مذاکرات و در پشت درهای بسته آرام، اما رو به جلو پیش می رود.

همچنین احتمالا روز جمعه هفته جاری کمیسیون مشترک برجام در سطح معاون و مدیران کل سیاسی وزیران خارجه ایران و ۱+۴ در وین برای جمع بندی این دور از مذاکرات برگزار شود. علاوه بر این، این احتمال وجود دارد که هیات‌های کارشناسی دو طرف برای ادامه بررسی‌ها در قالب کارگروه‌های سه گانه هفته آینده نیز در وین بمانند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که هیات آمریکایی روز پنجشنبه وین را ترک خواهد کرد.

از مهم‌ترین تحولات روز چهارشنبه در وین اعلام توافق ایران و آژانس بر سر تعویض دوربین‌های نظارتی در تاسیسات تولید سانتریفیوژ کرج در روزهای آتی بود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که توافق با ایران در خصوص تعویض دوربین‌های نظارتی در تاسیسات کرج پیشرفت بزرگی در "فعالیت‌های و نظارتی و راستی‌آزمایی در ایران" محسوب می‌شود. در این بیانیه، آمده است: این توافق به ما اجازه می‌دهد که پیوستگی اطلاعات لازم در این تاسیسات را حفظ کنیم.

در این بیانیه به نقل از رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نوشته شده است: صمیمانه امیدوارم که بتوانیم به گفت‌وگوهای سازنده‌مان ادامه بدهیم تا به مشکلات پادمانی برجسته در ایران رسیدگی کنیم و مسائل موجود حل شود.

در بیانیه آژانس اتمی ضمن اشاره به تداوم همکاری درخصوص مسائل پادمانی آمده است: ایران و آژانس به مجموعه‌ای از تبادل اطلاعات و ارزیابی‌ها از جمله از طریق دیدار دوطرفه در سطح کارشناسی خواهند پرداخت.

در ادامه آمده است: آژانس در تاریخ ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ (یکشنبه ۲۸ آذر) نمونه‌ای از دوربین و اطلاعات فنی مربوطه را به ایران جهت تحلیل و بررسی توسط مقامات امنیتی و قضایی‌ ایرانی در حضور بازرسان آژانس، ارائه خواهد داد.

به گزارش ایسنا، در دوم تیرماه سال جاری اعلام شد که در حمله‌ای تروریستی در اطراف کرج به یکی از ساختمان‌های مرتبط با سازمان انرژی اتمی خسارت جدی وارد شده است.

محمد اسلامی، رئیس جدید سازمان انرژی اتمی ایران در مهرماه گفت که اسرائیل عامل «حمله تروریستی» به تاسیسات تولید سانتریفیوژ در کرج بوده است.

او گفت که جزییات این «حادثه مهم» به اطلاع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسیده است و در جریان این حمله محل تاسیسات هسته‌ای کرج و «به ویژه محل دوربین‌های نظارتی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی» تخریب شده است.

مدتی بعد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درخواست کرد برای تعویض کارت ذخیره اطلاعات دوربین‌های آژانس در تاسیسات هسته‌ای ایران از جمله در تاسیسات کرج که مورد حمله تروریستی قرار گرفته بود و در آن مقطع در حال بازسازی بود، اقدام کند، ولی ایران با این درخواست مخالفت کرد.

کاظم غریب‌آبادی، نماینده وقت ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی و آژانس در این رابطه اعلام کرد: از آنجا که تحقیقات امنیتی و قضایی در مورد مجتمع "تسا" کرج همچنان ادامه دارد، تجهیزات نظارتی این مجتمع در زمره تجهیزات تحت سرویس فنی قرار نمی‌گیرند و دوربین‌های مجتمع تسا نیز مشمول توافق ایران و آژانس قرار نمی گیرند.

شایان ذکر است که ایران در راستای کاهش تعهدات برجامی خود ادامه نصب کارت حافظه دوربین های تاسیسات هسته ای در چارچوب پروتکل الحاقی و کد ۳.۱ اصلاحی را لغو کرد، اما با توجه به رویکرد همکاری جویانه میان ایران و آژانس و پرهیز از هر نوع شائبه مخفی کاری، ایران اجازه داد تا به طور موقت و داوطلبانه دوربین ها همچنان به ثبت تصاویر ادامه دهند، اما تصاویر در ایران نگهداری شوند تا زمانی که تعهدات متقابل از سر گرفته شود.

تاسیسات "تسا" کرج با هدف تولید ماشین‌های سانتریفیوژ پیشرفته احداث و راه‌اندازی شده است. این تاسیسات اوایل شهریورماه سال جاری دو ماه بعد از حمله تروریستی مذکور، کار تولید قطعات سانتریفیوژهای پیشرفته را از سرگرفت.

ایران بارها نشان داده است که در زمینه همکاری های فنی با آژانس رویکردی سازنده دارد و با وجود برخی سیاسی کاری‌های این نهاد و سوءاستفاده از موقعیت آژانس از سوی برخی کشورهای غربی بنایی بر وقت کشی و مانع تراشی در مسیر فنی و همکاری های نظارتی آژانس ندارد.

صفحه1 از525

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.