استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان تأکید کرد؛ پیگیری مجدانه مدیران استانی برای درج پیشنهادات توسعه‌ای در روند تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱

استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان تأکید کرد؛ پیگیری مجدانه مدیران استانی برای درج پیشنهادات توسعه‌ای در روند تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱

 استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان بر لزوم پیگیری مجدانه مدیران استانی برای درج پیشنهادات توسعه‌ای در روند تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ و نیز مشارکت فعالانه دستگاه های اجرایی در مسیر تحقق رشد اقتصادی گیلان تأکید کرد.

حرف آخر،  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع صبح امروز (پنچشنبه) در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان با قدردانی از اجرای برنامه‌های مطلوب در هفته دفاع مقدس و مشارکت مؤثر مردم، به برنامه‌های آیت‌الله دکتر رئیسی رئیس‌جمهوری مبنی بر ایجاد تحول و جهش اقتصادی اشاره و اظهار کرد: در جهت تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد استان، مشارکت تمامی دستگاه‌ها برمبنای برنامه‌های ابلاغی دولت خصوصاً سازمان برنامه و بودجه کشور به عنوان نقشه راه مورد تأکید و ضروری است.

وی بر لزوم جذب تسهیلات مندرج در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ تأکید و با اشاره به اینکه در سال گذشته و ماقبل در این حوزه گیلان از استان های موفق بوده و در پرداخت تسهیلات کرونایی نیز برتر بوده، گفت: نظارت بر اجرای دقیق برنامه‌ها در این خصوص بر عهده کارگروه استانی با راهبری معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری است.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: براساس ضوابط و مقررات و دستورالعمل‌های ابلاغی، اولویت این تسهلات با طرح های نیمه‌تمام، پروژه‌های با پیشرفت بیش از ۷۰ درصد و طرح های ایجادی و توسعه‌ای است.

وی همچنین بر ضرورت پیگیری مستمر دستگاه‌های اجرایی برای لحاظ شدن پیشنهادات توسعه‌ای استانی در روند تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۱ و جذب منابع اعتباری ملی برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام گیلان تأکید کرد.

در این جلسه کوچکی نژاد و آقازاده از نمایندگان مردم رشت و فرخی نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل و نجفی نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود پرداختند.همچنین دستورالعمل بند الف تبصره ۸۱ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ نیز توسط مدیرکل اقتصادی و دارایی گیلان تشریح شد.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.