سایت خبری حرف آخر
شنبه, 02 تیر 1397 ساعت 00:00

سخن سردبیر

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بررسی سابقه فعالیتهای سیاسی دو دهه اخیر در شهر رشت به روشنی مبرهن این موضوع است که کفه ترازو تعلقات شهروندان این شهر در کنش های سیاسی نظیر حضور در متن انتخابات و واکنش و استقبال از انتصابات مدیران به نفع جریان سیاسی اصلاحات سنگینی می کند.

 

گیل ندا، آری شهری با فرهنگی غنی و ضریب عمومی هوش و درک اجتماعی بالاتر از حد میانگین کشور که در مطالبات مدنی همواره جزو شهرهای پیشرو محسوب میشود در تقسیمات سیاسی جزو یکی از کانون های طیف سیاسی اصلاحطلب مد نظر قرار میگیرد.

حال باید پرسید با وجود این پشتوانه اجتماعی سهم جریان سیاسی اصلاحات و پیگیری مطالبات این طیف از کرسی های تصمیم ساز انتخابی چه میزان بوده و این حمایت های مستمر تاکنون چه برآیندی برای حامیان این جریان سیاسی در شهر رشت داشته است؟

در انتخابات شورای پنجم شهر رشت که همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار میشد با توجه به حضور پای کار بدنه اجتماعی اصلاحطلب رشت شاید اگر کمی انسجام چاشنی برنامه ریزی صحیح میشد با پرهیز از برخی حواشی امروز شاهد حضور حداکثر لیست امید در پارلمان شهری رشت بودم لیکن فارغ از پرداخت مکرر و دوباره به علل ناکامی نسبی این لیست،بررسی حضور چهره شاخص نسل دومی های اصلاحطلب در روزهای اخیر در شورای شهر مد نظر نگارنده میباشد.

"بهراد ذاکری"پزشک محبوب،شجاع و خوش سیما و ژورنالیستی صریح اللهجه و مطالبه گر از نسل دوم اصلاحطلبان حقیقی که در بیان دیدگاههای خود ابایی ندارد پس از ایستادگی در برابر حجم عظیمی از بی قانونی ها و تحمل نامهربانی برخی یاران به اصطلاح هم سنگر خود با پشتوانه سیل جوانانی که دل در گرو اندیشه اصلاح و "دوم خرداد" دارند پای به کارزار مدیریت شهری گذاشت که شاید امروز از خیلی از جوانب حال و روز خوبی ندارد...

شهری که با وجود عقب ماندگی ها و انباشت مطالباتی از جنس نظم اداری و عمومی و خدمات،به فراخور شأن و شعور مردمان خود هم سنگ همه نیازهای مادی در عطش مطالبات مدنی میسوزد و هیچ گوش شنوایی برای شنیدن این درد میل به استماع ندارد!

حضور با صلابت پزشک جوان در روزهای اول در کسوت نماینده مردم در پارلمان محلی و پیگیری این قبیل آلام صدای آن حتی در شهری با عقبه و سبقه رشت هم نیاز به گوشی شنوا دارد مصداق و نوید افروخته شدن نور همان امیدی است که در این سالها جوانان خسته دیار باران را در پی اثبلت حق و حقانیت در روزهای سرد و سخت پای کار نگاه داشت.

یقینا امروز چشم امید همه جوانان اصلاحطلب و هم اندیش این شهر به ضرب آهنگ هماهنگ "زاهد و ذاکری" به عنوان پرچم داران نسل خود در راستای رقم زدن اتفاقاتی است که سالها دل در گرو آن نهاده و روزهای جوانی را در حسرت رسیدن به رویاهای خود به سالهای میانسالی بدل کردند.

اولویت ها و قاطعیت در برخورد با مسائل در روزهای ابتدایی شروع بکار دکتر ذاکری نشان دهنده عطش این سرمایه اصلاحطلبان برای رسیدن به مطالبات و عدم سازشگری با مخالفین این مسیر میباشد.امید میرود با حمایت های بی سابقه ای که هم نسلی های این عضو جوان شورای شهر رشت از نماینده منتخب خود دارند و تعامل وی با سایر منتخبین مردم در پارلمان محلی مطالبات مدنی از جمله "حقوق شهروندی" از حاشیه به متن برگردد و در اولویت اعضای شورای پنجم قرار گیرد.

محمدرسول محمدپور

خواندن 1087 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 تیر 1397 ساعت 11:05
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.