K2 Listing

K2 Listing

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: با حکم وزیر کشور ، سید امیر حسین علوی به عنوان شهردار رشت انتخاب شد.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به تایید حکم شهردار منتخب شورا توسط وزیر کشور اظهار کرد: بر اساس این حکم سید امیر حسین علوی به عنوان شهردار رشت توسط وزارت کشور تایید شد.

وی با تاکید به اینکه از شهردار منتخب رشت انتظار داریم برای رفع مشکلات شهر تلاش مضاعف داشته باشد افزود: امیدواریم پس از این با تعامل ما بین شورا و شهردار منتخب ، شهر رشت در مسیر توسعه گام بردارد.

کارگرنیا ادامه داد: با تایید حکم سید امیر حسین علوی به عنوان شهردار رشت ، حسن کریمی کرنق به عنوان نخستین عضو علی البدل وارد شورا خواهد شد.

تعدادی از نانوایان رشت در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر رشت از وی برای رایزنی با دیگر مقامات استانی به منظور رفع مشکلات این صنف استمداد طلبی کردند.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در دیدار با تعدادی از نانوایان در ساختمان شورا با اشاره به اینکه قوت غالب مردم نان است اظهار کرد: متاسفانه به دلیل تورم حاکم بر جامعه و افزایش قیمت برنج ، مردم رشت که تولید محصول برنج یکی از فعالیت برخی از آنان محسوب می شود بیشتر وعده های غذایی خود را با نان تامین می کنند.

وی با بیان اینکه کیفیت نامطلوب نان در برخی از نانوایی ها یکی از گلایه شهروندان است افزود: همه ما در این شهر زندگی می کنیم و برخی از نانوایان بسیار منصف و در تولید نان به کیفیت بسیار توجه دارند اما متاسفانه تعدادی از افراد نیز در این صنف نسبت به کیفیت نان تولیدی بی توجه و موجب گلایه ساکنین برخی از محلات رشت شده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به حمایت از صنف نانوایان توسط دستگاه های مربوطه تاکید کرد و افزود: یقینا در کنار حمایت ، باید نظارت نیز وجود داشته باشد و رضایتمندی مردم در تمام امور باید سرلوحه باشد.

کارگرنیا با بیان اینکه درآمد نانوایان در قبال تحمل مشقت کارشان بسیار ناچیز است گفت: تامین آرد مناسب برای نانوایان بسیار حائز اهمیت است و یقینا با تحقق این مهم کیفیت نان تولیدی نیز افزایش پیدا می کند‌.

در این جلسه تعدادی از نانوایان شاغل در نانوایی های سطح رشت فقدان آرد خوب، عدم حمایت از صنف نانوایان و گرانی اقلام مورد نیاز این حرفه را از جمله دغدغه هایشان اعلام کردند و از ریاست شورای رشت به منظور رایزنی با مقامات استانی پیرامون رفع این مشکل استمداد طلبی کردند.

حرف آخر،  فرمانده سپاه قدس گیلان به مناسبت هفته تربیت بدنی با اعضا و ارکان هیات های ورزشی بسیج سپاه قدس گیلان دیدار کرد.
در این دیدار که با هماهنگی سرهنگ زاداکبری معاونت تربیت بدنی سپاه قدس گیلان برگزار گردید سردار عبدالله پور با بیان این مطلب که تاثیر ورزش بر سلامت روح و جسم جوانان ایران اسلامی انکارناپذیر است تاکید کرد همه ظرفیت های موجود در معاونت تربیت بدنی سپاه قدس باید در اختیار هیات ها و قهرمانان استان قرار گیرد.
علیرضا علیزاده سرپرست هیات بوکس سپاه قدس گیلان نیز با تشکر از سرهنگ زاداکبری تعامل بین این معاونت و هیات های ورزشی را قابل تقدیر دانست و بر ظرفیتهای رشته ورزشی بوکس جهت کسب افتخار برای استان گیلان تاکید کرد

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: نیروی انتظامی به همراه دیگر نیروهای مسلح همواره برای دفاع از امنیت، عزت، حاکمیت و اقتدار ایران اسلامی آماده ایثار و جانفشانی است.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت محمد حسین واثق کارگرنیا با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از ماموران نیروی انتظامی گیلان در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر اظهار کرد: این نخستین بار نیست که فرزندان ایران اسلامی در نیروی انتظامی جان بر کفانه برای دفاع از عزت و امنیت ایران اسلامی در مبارزه با سوداگران مواد مخدر به شهادت رسیده اند و یقینا تا زمانی که اخلالگران امنیت و دشمنان ملت ایران اسلامی در تلاش برای تحقق نیات پلیدشان هستند ، ماموران نیروی انتظامی نیز عاشقانه برای دفاع از تمامیت ایران اسلامی سینه سپر خواهند کرد.

وی افزود: سبزپوشان نیروی انتظامی در کنار دیگر نیروهای مسلح همواره در دفاع از امنیت ایران اسلامی و مبارزه با سوداگران مواد مخدر آماده هستند و در این راه از هیچ ایثاری دریغ نمی کنند و گواهی این مطلب شهادت سرتیپ دوم حسین بهراد نصر و ستوان سوم مرتضی هدایت زاده دو تن از ماموران ولایی نیروی انتظامی گیلان در درگیری اخیر با قاچاقچیان مواد مخدر است.

وی با تاکید به اینکه رسیدن به فیض عظیم شهادت مدال افتخاری همیشه ماندگار برای سربازان ملت در نیروی انتظامی است گفت: فرزندان مومن و صالح ملت بزرگ ایران اسلامی در نیروی انتظامی مجاهدان فی سبیل الله هستند که عاشقانه از ملت ایران و ارزش های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کرده و مشتاقانه جان خود را در این راه نثار می کنند و هیچ گاه در ادامه این مسیر درنگ نخواهند کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در خاتمه افزود: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر بالاخص شهدای نیروی انتظامی در برابر تمامی رشادت ها و ایثار نیروی خدوم انتظامی سر تعظیم فرود آورده و به مقام شامخ تمامی شهدای ایران اسلامی ادای احترام می کنیم.

حرف آخر، پیام تبریک محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پی انتصاب دکتر اسدالله عباسی استاندار جدید گیلان

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر اسدالله عباسی استاندار محترم مردم شریف گیلان

خبر انتصاب شما به عنوان یکی از فرزندان این خطه سرسبز در جایگاه استانداری گیلان ، مایه مسرت و نوید بخش روزهایی خوب برای مردمان دیار همیشه سبز گیلان است.

یقین می دانیم با تکیه بر دانش و تجاربی که به مدد سالها حضور در جایگاه های مختلف خدمت به مردم از جمله نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و ..کسب نموده اید ، تحولاتی وسیع و تاثیرگذار و حرکت در مسیر توسعه برای استان سرسبزمان گیلان رقم خواهد خورد.

امیدداریم در سایه عنایات حضرت حق و توجهات خاصه ائمه معصوم (ع) در تحقق آرمان های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استمرار راه پُربرکت شهدای گرانقدر موفق و سربلند باشید .

محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامی شهر رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: عملکرد جزیره ای برخی از افراد در ادوار گذشته موجب بروز مشکلات فراوانی در گذشته و حال شده است.

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت ، رئیس شورای شهر رشت عصر امروز در دیدار با محمد رضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ساختمان جلسات شورای شهر رشت با تبریک آغاز امامت مهدی موعود (عج ) اظهار کرد: ان شاا همه ما با اعمال و رفتار مثبت و موثرمان بتوانیم زمینه ساز ظهور این امام همام باشیم .

محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه شورای ششم رشت نسبت به عدم تعامل ما بین منتخبین مردم در شورا با دیگر دستگاه ها و خصوصاً نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی کاملا مطلع هستند اظهار کرد: ما معتقدیم عملکرد جزیره ای برخی از افراد در شورا موجب بروز بسیاری از مشکلات شده است و امیدواریم پس از این با برنامه ریزی های انجام شده هر ماه یک بار شاهد حضور نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در جمع اعضای شورای شهر رشت به منظور بررسی و رفع مشکلات و کاستی ها باشیم.

وی با بیان اینکه شهر رشت با مشکلات فراوانی مواجه است افزود: مشکل پسماند که سالهاست رشت بالاخص سراوان با آن مواجه است و به غیر از رشت ۱۷ شهر دیگر نيز زباله هایشان را در این محدوده سرازیر می کنند که موجبات گلایه و نارضایتی ساکنین منطقه سراوان شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه در تلاشیم تا در کوتاهترین زمان ممکن به مطالبات بحق مردم سراوان پاسخ بدهیم گفت: انتطار داریم با همراهی نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و جذب اعتبارات ملی شاهد رقم خوردن اتفاقات خوبی در این حوزه باشیم.

محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به اینکه باید زباله از سراوان خارج شود افزود: راهکار ارایه شده توسط کارشناسان انتقال زباله به جنوب استان است که به لحاط آب و هوایی بسیار خشک و عدم پوشش گياهي و جمعیت بسیار اندکی كه در ان جا ساکن هستند مي توان با نصب یک دستگاه زباله سوز و تصفیه خانه شیرآبه در ان بخش از استان برای همیشه معضل زباله را در استان برطرف کنیم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: با کاهش خدمات دهی به مردم توسط مجموعه شهرداری رشت به بهانه درآمد زایی کاملا مخالف هستم و معتقدم این مجموعه برای رفاه شهروندان باید در مواقع ضروری از جیب خود هزینه کند.

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در بازدید از پایانه های مسافربری رشت با ابراز گلایه از وضعیت نامطلوب پایانه ها اظهار کرد: هر مسافری که به این شهر سفر می کند در بدو ورود به رشت فضایی را که مشاهده می کند مبنای قضاوت پیرامون دیگر مباحث قرار می دهد.

وی با بیان اینکه در سازمان حمل و نقل و بارو مسافر شهرداری رشت تفکر درآمد زایی مشاهده می شود افزود: تفکر درآمد زایی خوب است اما با کاهش خدمات دهی به مردم به بهانه درآمد زایی کاملا مخالف هستم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به اینکه باید به سازمان های زیر مجموعه شهرداری رشت اختیارات بیشتری داده شود بیان کرد: در پایانه شهر رشت غرفه ها و مغازه هایی وجود دارد که توسط شهرداری اجاره داده شده است و باید به عملکرد آنان نظارت شود.

کارگرنیا با اشاره به اینکه سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری رشت باید به وظیفه نظارتی خود نیز توجه داشته باشد افزود: این سازمان باید به عملکرد غرفه های درون پایانه نظارت داشته باشد و در تمامی موارد از جمله نظافت سرویس های بهداشتی پایانه نیز نباید کوتاهی انجام بگیرد.


وی با بیان اینکه متاسفانه در برخی از موارد شاهد دریافت پول مازاد توسط رانندگان تحت نظارت پایانه از مسافرین هستیم گفت: تمامی این موارد نشانه ضعف نظارتی است و طی مدت زمان دو هفته باید این کم کاری ها و قصور کاملا برطرف شود.

سرپرست شهرداری رشت مهمترین معضل شهرداری‌ها در بازگشایی مسیرها و معابر را رفع معارضین و تملک املاک عنوان کرد.

حرف آخر، به گزارش ایلنا از رشت، علی بهارمست در جلسه با مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان که با حضور معاون شهرسازی و معماری و برخی از مدیران شهرداری برگزار شد، مهمترین معضل شهرداری‌ها در بازگشایی مسیرها و معابر را رفع معارضین و تملک املاک عنوان کرد.

سرپرست شهرداری رشت با بیان اینکه تملک املاک موجود در مسیر اجرای پروژه‌های بزرگ بازگشایی معابر جدید با توجه به کمبود نقدینگی در مجموعه خودگردان شهرداری و هزینه بسیار بالای خرید املاک بسیار سخت بوده و عمدتا اجرای چنین پروژه هایی را با معضلات فراوانی مواجه می سازد، گفت: با توجه به شرح یاد شده، استفاده و بهره گیری از ظرفیت فعالان و سرمایه گذاران اقتصادی با توانمندی فنی و مالی بخش خصوصی که متقاضی سرمایه گذاری در این گونه پروژه ها هستند، مناسب‌ترین روش برای عملیاتی شدن بازگشایی ها است.

وی افزود: بدین منظور به جهت پیش بینی بسته های سرمایه گذاری مناسب، همکاری و همراهی اداره کل راه و شهرسازی جهت ایجاد جذابیت و همچنین برای سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور مشارکت در چنین پروژه هایی، یقینا تاثیر بسزایی خواهد داشت.

در ادامه علی بهارمست از مدیرکل راه و شهرسازی در خواست نمود در جهت اجرایی شدن پروژه رینگ ۹۰ متری که در ساماندهی و کاهش ترافیک شهری نقش بسزایی دارد، همراهی و همکاری مناسب لحاظ گردد و مقرر شد بعد از بررسی‌های لازم توسط مشاورین شهرسازی و ترافیکی از طریق معاونتهای مرتبط، شهرداری رشت پیشنهادات خود را به آن اداره کل ارائه کند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان نیز در این نشست با تأکید بر لزوم احداث رینگ ۹۰ متری و ایجاد کمربندی ها برای کاهش بار ترافیک سنگین شهر رشت گفت: شهر رشت از یک سو با افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش تعداد خودروها و از سوی دیگر به دلیل اینکه رشت مبادی ورودی شهرهای اطراف می باشد از انتقال بار سنگین ترافیک ناتوان گشته است، بنابراین اجرای رینگ ۹۰ متری در طرحهای تفصیلی شهر رشت تاثیر بسزایی بر کاهش بار ترافیکی شهر خواهد داشت.

ماکان پدرام با اعلام آمادگی اداره کل راه و شهرسازی گیلان در احداث رینگ ۹۰ متری رشت افزود: می‌توان با شیوه های جدید این پروژه را اجرایی و هزینه های آن را مدیریت نمود و کاهش داد. در این راستا اداره کل راه و شهرسازی از این آمادگی برخوردار است که در کنار و همگام با شهرداری باشد.

صفحه1 از38

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.