ورزشی |#ffcc00

ورزشی

همزمان با میلاد مبارک امام حسن مجتبی علیه السلام صله رحم مرشدان زورخانه پوریای، ولی رشت برگزار شد.

 
حرف آخر ، در این مراسم ضمن مولودی خوانی و انجام حرکات ورزش های زورخانه ای، احکام قهرمانی و جوایز برترین های مسابقات لیگ ورزش های باستانی و زورخانه ای گیلان نیز به ورزشکاران و مربیان برتر اهدا شد.    
معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در این مراسم گفت: تلفیق  اخلاق، معنویت و ورزش در گود زورخانه، ورزشهای زورخانه ای و باستانی را از منزلت و اعتبار خاصی برخوردار کرده است.
دکتر محمدباقر نوبخت افزود:ساختن روح و جسم به موازات هم و اهمیت دادن به معنویت در این ورزش به معنای واقعی کلمه به اجرا گذاشته می شود.
وی با اشاره به استقبال خوب شهروندان از ورزش های زورخانه ای و باستانی و کمبود فضا در زورخانه پوریای ولی خاطرنشان کرد: در سال آینده زورخانه ای با ظرفیت مناسب و در شان مردم ورزش دوست گیلان در رشت ساخته خواهد شد.
علی کارگرنیا رییس هیات ورزش های باستانی و زورخانه ای گیلان هم با اشاره به اینکه صله رحم مرشدان در اعیاد مختلف برای قدردانی از زحمات ارزشمند آنان برگزار می شود افزود: ورزشکاران و اطرافیان مرشد در این مراسم حضور پیدا می کنند و با پرداخت مبالغی از وی حمایت و قدردانی می کنند

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت که در صورت برطرف نشدن مشکل حق پخش تلویزیونی، خطری جدی فوتبال ایران را تهدید خواهد کرد.

حرف آخر ، به نقل از تسنیم, درباره بازدید نمایندگان AFC از چند باشگاه ایرانی اظهار داشت: نامه‌نگاری مربوط به این بازدید‌ها انجام شده و فقط گزارش ناظران AFC مانده که باید در روز‌های آینده به دست ما برسد تا ببینیم که نمایندگان آسیا چه ایرادهایی در بازدید‌های‌شان به فوتبال و باشگاه‌های ما وارد دانسته‌اند. موازی با نمایندگان AFC بازدید نمایندگان فیفا نیز در حال انجام بود که آنها ممیزی‌های خاصی برای گردش‌های مالی باشگاه‌ها و دریافتی‌های‌شان از حق پخش تلویزیونی لحاظ کردند و دیدند که دریافتی‌ها از حق پخش صفر است.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ ادامه داد: بحث نمایندگان فیفا از بحث نمایندگان AFC برای صدور مجوز حرفه‌ای بسیار مهم‌تر و جدی‌تر است. اینکه اصلاً فوتبال ما می‌تواند مسابقاتش را با این وضعیت برگزار و در رقابت‌های بین‌المللی شرکت کند، بحث فیفا است و این بحث از صدور مجوز حرفه‌ای برای ۵-۴ باشگاه که AFC انجام می‌دهد, بسیار فراتر است. فیفا شوخی ندارد و شاید با این وضعیت که حتی یک ریال هم حق پخش به باشگاه‌ها پرداخت نمی‌شود, دیگر اجازه  برگزاری مسابقات را ندهد.

مهدی با بیان اینکه «ایرادهای فیفا باید صددرصد جدی گرفته شود و در غیر این‌صورت باید منتظر خطر محرومیت و دیگر مسائل باشیم» عنوان کرد: فوتبال ما اگر بخواهد در سطح بین‌المللی حضور داشته باشد, باید قوانین بین‌المللی را هم رعایت کند. قوانین بین‌المللی فوتبال را AFC و فیفا در اساسنامه‌هایی اعلام کرده‌اند و باید آنها را اجرا کنیم. اگر در جام ملت‌ها و جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا شرکت و از این راه برای حق پخش و دیگر مسائل پول دریافت می‌کنیم, این مسائل باید در ایران هم رعایت شود. چطور می‌شود که پرسپولیس, استقلال, تراکتورسازی و دیگر تیم‌ها به دلیل بازی بازیکنان‌شان در جام جهانی از حق پخش این مسابقات پول دریافت می‌کنند اما در ایران باید از این حق محروم باشند؟

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ تاکید کرد: زمانی که فوتبال ما از شرکت در مسابقات بین‌المللی سود می‌برد و درآمد دارد, باید این اتفاق در ایران و رقابت‌های داخلی نیز رخ دهد. به طور مثال استقلال و پرسپولیس از آخرین بازی‌شان در لیگ قهرمانان آسیا با وجود اینکه از مسابقات حذف شده بودند, درآمد کسب کرده و AFC به آنها پول پرداخت می‌کند. این نمی‌شود که فوتبال ایران طبق اساسنامه‌های بین‌المللی از حق پخش درآمد‌زایی داشته باشد اما خودش این مسئله را رعایت نکند.

«اگر می‌خواهیم اینطور به کارمان ادامه دهیم باید دور فوتبال‌مان دیوار بکشیم و فقط برای خودمان مسابقات محلی مثل جام رمضان برگزار کنیم.» مهدی با بیان این مطلب گفت: نمی‌شود که سر یک سفره بنشینیم و غذا بخوریم اما قوانین آن را رعایت نکنیم. چطور است که دوست داریم پول‌های‌مان را برای حضور در جام ملت‌ها و جام جهانی دریافت کنیم و انتظار داریم که AFC و فیفا پول ما را طبق قوانین بدهند اما حاضر نیستیم در کشور خودمان این قوانین را اجرا کنیم. حداقلش این است که این مشکلات باید با سلسله مراتب به نوعی روی کاغذ حل شود تا فوتبال ما از خطراتی که برای عدم پرداخت حق پخش متحمل خواهد شد, در امان باشد.

وی یادآور شد: اگر مشکل حق پخش برای فصل آینده حل نشود, فیفا از راه‌های مختلف برای فوتبال ما محرومیت در نظر می‌گیرد. ممکن است میزبانی را از تیم‌های ما بگیرند یا دیگر برای حضور در مسابقات بین‌المللی پولی به باشگاه‌ها و فوتبال ما پرداخت نکنند یا محرومیت‌های دیگر لحاظ شود. نمی‌شود که از AFC حق پخش بگیریم اما خودمان این قانون را اجرا نکنیم. این مسائل ابتدا باید در ایران انجام شود و بعد انتظار داشته باشیم که فیفا و AFC این کار را انجام دهند. مگر می‌شود شما بچه‌‌ای داشته باشید که قبولش نداشته باشید اما بخواهید او در مدرسه تیز‌هوشان درس بخواند؟ باید هرچه زودتر در این باره مدارک‌مان را به فیفا ارسال کنیم و در غیر این‌صورت باید منتظر محرومیت‌های احتمالی برای فوتبال‌مان باشیم.

شکست السد برابر تیم فوتبال پرسپولیس در هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا در رسانه‌های قطری بازتاب داشت.
 
حرف آخر ، قربانعلی الماسخاله رئیس هیئت فوتبال گیلان گفت: وقتی مردم از من خواستند در کار تیم فوتبال سپیدرود دخالت نکنم خودم را کنار کشیدم و هیئت فوتبال گیلان نقشی در سقوط این تیم ندارد.
 
قربانعلی الماسخاله در مورد سقوط تیم فوتبال سپیدرود به لیگ دسته اول و حواشی پیرامون آن، اظهار داشت: همیشه تقصیر‌ها به گردن من انداخته شده، مثل این که از یاد برده‌اند تیم با حمایت‌های هیئت فوتبال گیلان به لیگ برتر صعود کرد. عامه مردم فکر می‌کنند هر جا بحث فوتبال باشد، هیئت فوتبال باید جوابگو باشد در صورتی که برخی مسائل نه تنها از حیطه وظایف، بلکه از قدرت هیئت فوتبال خارح است. آنهایی که فوتبالی هستند این موضوع را می‌فهمند و آنهایی که غرض‌ورزی می‌کنند، مریض هستند.

وی افزود: باشگاه سپیدرود برای خود تشکلی مستقل دارد و از زمانی که آن را به علی کریمی دادیم سعی کردم هیچ مصاحبه و دخالتی نکنم، تا مالکان کارشان را پیش ببرند و وقتی هم دیدند به لحاظ فنی دیگر نمی‌توانند کاری بکنند تیم را پس دادند. در این خصوص من دخالتی نداشتم، بلکه معاونت ورزشی اداره کل ورزش گیلان، امور را به دست گرفته بود. آنها صلاح دیدند تیم را به آقای بیات واگذار کنند و بنده و هیئت فوتبال هیچ دخالتی در این مورد نداشتیم. از استاندار گرفته تا نمایندگان مجلس، شهرداری، شورای شهر، اداره کل و مردم می‌دانستند که این تیم مشکل مالی دارد و جزو وظایف ما نیست که برای تیم اسپانسر تهیه کنیم. دوستان باید از مقامات رده بالای استان کمک می‌گرفتند که فکر می‌کنم تا حدودی کمک گرفتند و حالا در این بین من به عنوان هیئت فوتبال با وظایف مشخص چه کاری باید می‌کردم که نکردم؟

رئیس هیئت فوتبال گیلان افزود: برخی می‌گویند الماسخاله باید ورزشگاه عضدی رشت را درست می‌کرد، وقتی ما مالک ورزشگاه عضدی و سردار جنگل نیستیم، چرا باید مسئولیت بازسازی را بر عهده بگیریم؟ ورزشگاه‌ها خودشان مالک و متولی دارند، چرا از من توقع دارند؟

الماسخاله در پاسخ به اتهاماتی از قبیل دخالت در مالکیت‌های متعدد تیم سپیدرود و نقش حضور پسرش در تیم سپیدرود گفت: حرف و حدیث در مورد همه وجود دارد، اما این‌ها همه حرف است و باید دید حقیقت چیست. زمانی که ما تیم را به علی کریمی دادیم دیگر به آنها نزدیک هم نشدیم و اگر قبل از آن دخالت می‌کردیم به این دلیل بود که تیم را اداره کل به ما سپرده بود و ما تیم را از دسته دو به لیگ برتر آوردیم. چرا آن زمان کسی نگفت هیئت فوتبال تیم را به لیگ برتر آورده است؟ ما تیم را به علی کریمی، جادوگر فوتبال ایران سپردیم که او هم فوتبالی بود، هم دستش به دهانش می‌رسید و هم می‌توانست اسپانسر بیاورد. آن زمان کسی با این تصمیم مخالف نبود و حالا که تیم سقوط کرده می‌گویند مقصر ما هستیم.

وی با اشاره به سرنوشت باشگاه سپیدرود گفت: من در جریان برنامه‌های این باشگاه نیستم، چون خودشان مالک دارند و قطعا برنامه‌ریزی می‌کنند. سال قبل هم تیم این مشکلات را داشت و در لیگ برتر باقی ماند و امسال هم با همان مشکلات و دخالت نکردن‌های ما دیدید که چه شد. من دیگر نمی‌دانم برای این مردم باید چه کار کنم و وقتی گفتند دخالت کنم، دخالت کردم و وقتی گفتند دخالت نکن، خودم را کنار کشیدم. حالا بی انصافی است که سقوط این تیم را به حساب هیئت فوتبال گیلان بنویسند، چون فدراسیون فوتبال از من خواست در کار باشگاه‌داری دخالت نکنم.

رئیس هیئت فوتبال گیلان در مورد دور بعد انتخابات هیئت فوتبال و احتمال کاندیداتوری کیومرث بیات تصریح کرد: هیچ چیز مشخص نیست، من برای شش ماه آینده از حالا تصمیم نمی‌گیرم و به وقتش برنامه‌ریزی می‌کنم. برای آقای بیات هم مبارک باشد!

بیش از 5 ماه است که معاونت امور بانوان با سرپرست اداره می‌شود و وزیر ورزش هنوز شخصی را برای این پست معرفی نکرده است.

حرف آخر ، فریبا محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش که با بازنشسته شدن رباب شهریان امور را در دست گرفت، مجبور شد با ابلاغ و اجرای قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها از پست خود کنار برود اما درست 24 ساعت بعد در محل کار خود حاضر شد.

فریبا محمدیان رئیس سابق فدراسیون اسکیت بود که با بازنشسته شدن رباب شهریان، به عنوان معاون امور بانوان انتخاب شد. اگرچه در همان زمان فعالیت محمدیان در وزارت ورزش، خبرهایی از بازنشسته بودن وی منتشر شد اما بعدها اعلام شد محمدیان زودتر از موعد بازنشسته شده و بازگشت به کار گرفته است. وی برای ادامه فعالیتش به دیوان عدالت اداری هم شکایت کرد اما در نهایت وزیر ورزش روز گذشته و بعد از گذشت یک روز از مهلت قانونی نهایی جدایی بازنشسته ها، موسوی را به عنوان سرپرست امور بانوان معرفی کرد.

در حالی که شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه محمدیان مجوز لازم را گرفته و برای ادامه فعالیت مشکلی ندارد، اما اخیراً شنیده شده شکایت وی به دیوان راه به جایی نبرده هر چند فریبا محمدیان درخواست تجدیدنظر برای این حکم دیوان داده و منتظر نتیجه نهایی است.

تمامی این اتفاقات در حالی رخ داده که از آذرماه سال گذشته تا کنون معاونت امور بانوان با سرپرست اداره می‌شود و فریبا محمدیان نیز همچنان در محل کار خود حاضر است. صحبت‌هایی نیز مطرح شده مبنی بر اینکه به محمدیان حکم مشاور داده شده و وی کماکان حاضر نیست صندلی خود را رها کند اما هنوز مشخص نیست این خبر تا چه حد صحت دارد چون وزارت ورزش در این خصوص خبری منتشر نکرده است.

بیش از 5 ماه است که معاونت امور بانوان با سرپرست اداره می‌شود و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان هنوز تکلیف این معاونت را مشخص نکرده است. محمدیان در اواخر آذرماه سال گذشته بعد از ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته‌های از سوی کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک برای انتخابات شورای المپیک آسیا معرفی شد اما به دلیل هجمه‌هایی که در لیست کمیته وجود داشت، اسامی از سوی اعضای هیات اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تغییراتی ایجاد شد.

 فدراسیون‌های ورزشی در حالی این روزها خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده می‌کنند که بخشی از ورزشکاران درگیر را بانوان تشکیل می‌دهند این در حالی است که امور بانوان هنوز مدیری ندارد. از طرفی انتخابات فدراسیون‌های ورزشی هم برگزار شده و تعدادی از فدراسیون‌ها هنوز در بخش بانوان نایب‌رئیس ندارند، مشخص نیست وزارت ورزش چگونه می‌خواهد بدون داشتن مدیر امور بانوان را ساماندهی کند. در این میان ادامه حضور محمدیان در بدنه وزارت ورزش و جوانان نیز عجیب است و وی حاضر نیست تحت هیچ شرایطی صندلی خود را رها کند.

باید دید بالاخره وزیر ورزش و جوانان چه زمانی قصد دارد تکلیف معاونت بانوان را مشخص کند.

صفحه1 از34

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.