محمدرضا خاتمی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت

محمدرضا خاتمی تحت تعقیب قضایی قرار گرفت

گیل ندا ، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران می‌گوید محمدرضا خاتمی، دبیرکل پیشین حزب مشارکت در ارتباط با ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است.

آقای دولت‌آبادی روز سه‌شنبه ۲۷ آذر در نشستی خبری گفت: "اخیرا آقایی گفته بود که در انتخابات سال ۱۳۸۸، هشت میلیون رأی تقلب شد و وقتی دادسرا او را احضار کرد و از او سوال شد که چه مدرکی دارید، به اظهارات زید و عمرو استناد می‌کرد؛ لذا این فرد تحت تعقیب قرار گرفته و پرونده اتهامی در شرف صدور کیفرخواست است".

اواسط آبان ماه امسال محمدرضا خاتمی در مصاحبه‌ای با برنامه "رودر رو" که در شبکه ویدئویی آپارات قابل دسترسی است، مدعی شد که در سال ۸۸ هشت میلیون رای در ستاد انتخاباتی وزارت کشور به صندوق‌ها اضافه شده است.

آقای خاتمی گفت این اطلاعات را "به نقل از منابع مطلع" جناح اصولگرا در ایران به دست آورده است. او در آن برنامه، انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را که محمود احمدی نژاد در آن برنده اعلام شد، "کودتای انتخاباتی" خواند.

در پی این اظهارات محمدرضا خاتمی برای ارائه توضیح به دادسرای تهران احضار شد.

آقای خاتمی در مصاحبه با برنامه رو در رو این انتخابات را "ناسالم" خواند و گفت "در آن انتخابات حتماً تقلب صورت گرفته است".

اکنون دادستانی تهران در نشست خود با مدیران رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها گفته "امروز فضای رسانه‌ای کشور به گونه‌ای است که هرچه می‌خواهند می‌گویند و انتظار دارند که تحت تعقیب قضایی قرار نگیرند و برای دفاع از خود، موضوع آزادی مطبوعات را مطرح می‌کنند".

به دنبال اعلام نتایج این انتخابات، اعتراضات گسترده‌ای در ایران برپا شد که در نهایت ده‌ها نفر در ارتباط با آن کشته شدند و هزاران نفر به زندان افتادند.

حکومت ایران از آن اعتراضات به عنوان "فتنه ۸۸" یاد می‌کند.

 

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.