عدم بهره برداری مطلوب از عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو/ رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران

عدم بهره برداری مطلوب از عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو/ رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: از عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو به عنوان یک ظرفیت بزرگ و قابل توجه ، به طور مطلوب بهره برداری نشده است.

حرف آخر،  رئیس شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در جلسه تسهیل فرآیند سرمایه گذاری پروژه گردشگری واقع در خیابان پرستار رشت که با حضور شهردار رشت و جمعی از سرمایه گذاران در ساختمان شهرداری رشت واقع در میدان گیل برگزار شد اظهار کرد: شهر رشت در حوزه سرمایه گذاری از پتانسیل و ظرفیت های خوبی از جمله وجود بناهای تاریخی، تالاب عینک رشت، بازار سنتی، رودخانه های گوهررود و زرجوب، کاروانسراهای قدیمی و غیره برخوردار است .

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه متاسفانه از داشته های رشت به خوبی در حوزه جذب سرمایه گذار استفاده نمی شود افزود: در حال حاضر گردشگران از رشت برای توقف های کوتاه استفاده می کنند و بیشتر تمایل آنان به شهرهای اطراف رشت به واسطه دارا بودن جاذبه های گردشگری است.

وی با تاکید بر اینکه رشت در شرایط فعلی قطب کشاورری و صنعتی محسوب نمی شود بیان کرد: سالهاست که رشت از شرایط ایده آل در حوزه کشاورزی فاصله گرفته است و در بخش صنعت نیز بسیاری از مراکز صنعتی این شهر تعطیل و یا نیمه تعطیل شده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه زیر ساخت های گردشگرپذیری در رشت وجود ندارد گفت: بسیاری از مراکز اقامتی و گردشگرپذیری رشت متعلق به سالیان بسیار دور است و متاسفانه برخی از افراد و دستگاه ها با ایجاد موانع پیش روی شهرداری و سرمایه گذاران موجب عقب ماندگی های فراوان در حوزه گردشگری در این شهر شده اند.

کارگرنیا با بیان اینکه اعضای شورای شِشم رشت با هم هماهنگ هستند افزود: اعضای شورا حامی شهردار رشت هستند و همه در تلاشیم تا با رفع موانع و تسهیل بخشیدن به امور ، شاهد اجرای پروژه های مهم و اولویت دار و حرکت شهر به سمت توسعه باشیم و یقینا راه نجات رشت نیز رفع مشکلات و موانع از پیش روی سرمایه گذاران و بهره مندی از ظرفیت های آنان در اجرای پروژه های بزرگ است.

وی به عنوان رشت شهر خلاق خوراک یونسکو اشاره کرد و گفت: متاسفانه این عنوان مهم تا کنون به خوبی مورد بهره برداری قرار نگرفته است و می توانیم از این عنوان برای معرفی رشت در عرصه برند غذای حلال در جهان استفاده بهینه کنیم.


رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به موضوع انتخاب شهردار رشت تصریح کرد : عملکرد شورای شِشُم رشت در موضوع انتخاب شهردار اقدامی هوشمندانه بود و با توجه به اینکه وی در دوران فعالیت شورای پنجم رشت نیز در این جایگاه مشغول فعالیت بود و از طرفی انتخاب گزینه غیر بومی و جدید نیز نیازمند طی فرآیند هایی بود ، اعضای شورا به احمدی برای ادامه فعالیت در این جایگاه رای اعتماد دادند

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.