رئیس شورای اسلامی شهر رشت: ترک فعل از سوي مسئولين در شهرداری رشت باید پیگیری شود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت: ترک فعل از سوي مسئولين در شهرداری رشت باید پیگیری شود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: متاسفانه شاهد عدم انجام وظايف از سوي بعضي از مسئولين ذيربط و نظارت در اجراي صحيح مفاد قرار دادها و تعهدات مابین شهرداری رشت و شرکت های طرف قرارداد و پیمانکاری هستيم و باید به طور جدی پیگیری شود.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت محمد حسین واثق کارگرنیا در نخستین جلسه کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای ششم رشت با آرزوی قبولی عزاداریهای مردم شریف رشت در ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد: ان شاا در این دوره از فعالیت کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا شاهد اقدامات ماندگار و تاثیرگذار در این حوزه باشیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران فعالیت شورای اول تا پنجم شهر رشت، مصوبات خوبی در حوزه حمل و نقل و ترافیک به تصویب رسید، افزود: برخی از این مصوبات بنا به دلایلی اجرایی نشد و یقینا می توانیم از تجربیات و تحقیقات مربوط به ادوار گذشته برای بهبود وضعیت ترافیکی رشت استفاده مطلوب داشته باشيم.

عضو کمیسیون حمل و نقل ترافیک شورای ششم شهر رشت با تاکید بر اینکه شورا بر اساس وظیفه نظارتی و به منظور حفظ و حراست از بیت المال به موضوعاتی که در آن ها ترک فعل صورت گرفته ، باید ورود کند گفت: در برخی از قرار دادها و تعهدات شاهد بي توجهي متصديان امر در شهرداري و ترک فعل و تضييع منافع عمومي هستیم و شورا بايد برابر وظيفه ذاتي خود جهت حفظ بيت المال از طريق مبادي ذيربط قانوني این موارد را پیگیری کند.

کارگرنیا به یکی از مواردی که ترک فعل در آن صورت گرفته است اشاره کرد و گفت: سالهاست از شعبات كميسيون ماده صد قانون شهرداريها مبالغ قابل ملاحظه اي بابت کسری پارکینگ از مردم دريافت مي گردد و شهرداري موظف به نگهداري مبالغ دریافتی از این بابت در حسابی جداگانه برای احداث پارکینگ مي باشد. اما تا كنون هيچ اقدامي از سوي شهرداران گذشته و حال، عليرغم نياز جدي به پاركينگهاي عمومي در سطح شهر صورت نگرفته و در ساير موارد غير مرتبط هزينه شده است.

وی با اشاره به اینکه پیرامون احداث پل های عابر پیاده در رشت نیز ترک فعل انجام شده است افزود: بر اساس قرار دادهاي منعقده ما بین شهرداری رشت و طرفين قرارداد، طرف بهره بردار وظيفه ساخت و نگهداري تجهيزات مربوطه (اسانسور يا پله برقي) در طول مدت قرارداد تا تحويل نهايي به شهرداري را دارد، متاسفانه به دليل بي توجهي و عدم نظارت مدیران مربوطه، طرفين قرارداد فقط به بهره برداري از فضاي تبليغي پلها مشغولند و مردم هيچ بهره اي نميبرند و متاسفانه شاهد افزايش تصادفات حتي منجر به فوت عابرين در حوالي پلهاي عابر مي باشيم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مدیران اجرایی باید حضور میدانی داشته باشند تصریح کرد: مدیران شهرداری رشت باید در زمان اجرای پروژه ها و هنگام بهره برداري حضور میدانی داشته تا مانع تضييع حقوق مردم و بيت المال شوند.
متاسفانه در حال حاضر بیشتر شاهد پشت میز نشیني مدیران هستیم و اين بزرگترين افت براي شهرداري است.


کارگرنیا به ایجاد پارک های حاشیه ای اشاره کرد و گفت: در دوران فعالیت شورای چهارم رشت مجوز ایجاد ۲۷ محدوده پارک حاشیه ای در نقاط مختلف شهر را از شوراي عالي ترافيك در وزارت کشور دریافت کردیم و پس از چند سال در چند ماه اخير شاهد نصب تابلوهای مکان یابی در سطح بعضي از خيابانها بوديم، متاسفانه تا کنون این تعهدات هم كه مي تواند ايجاد درامد براي شهرداري، جهت ارائه خدمات مطلوبتر به مردم و استفاده عادلانه از حاشيه خيابان را داشته باشد. اجرایی نشده است.

وی با تاکید به بهره مندی از ظرفیت متخصصین حوزه ترافیک در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورا بیان کرد: پیشنهاد می کنم از دبیران شورای ترافیک استانداری و فرمانداری و همچنين روساي راهور رشت و استان بعنوان مشاور در جلسات کمیسیون ترافیک شورای رشت دعوت شود.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.