بیانیه شورای اصلاح طلبان گیلان در خصوص اپیدمی بیماری کرونا و راهکارهای مبارزه با این بیماری

بیانیه شورای اصلاح طلبان گیلان در خصوص اپیدمی بیماری کرونا و راهکارهای مبارزه با این بیماری

حرف آخر،  بسمه تعالی
«و مِنَ النّاسِ مَن یَشری نَفسَهُ ابتِغاءَ مَرضاتِ الله و الله رَئوف بِالعِباد» - سوره مبارکه بقره- آیه 207
و بعضی از مردم از جان خود در راه رضای خدا درگذرند و خدا با چنین بندگان، رئوف و مهربان است.

مردم شریف و نجیب استان گیلان
در این روزها که کشور عزیزمان با مشکلات عدیده‌ای دسته و پنجه نرم می‌کند و معضل اپیدمی کرونا باعث ایجاد آلام گسترده‌ای در سطح کشور، به‌خصوص گیلان سرافراز شده است، صرف‌نظر از چگونگی انتقال این ویروس به ایران و چرایی عدم قرینطینه شهر قم که درزمانی مناسب باید به آن پرداخته شود، شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان به‌عنوان مجموعه‌ای که همواره تلاش کرده تا در بحران‌ها و مشکلات در کنار مردم بایستد، وظیفه خود می‌داند که در این امر مهم نیز به روشنگری و ارایه راهکارهایی، هر چند کوچک بپردازد.
از همین رو مواردی را به سمع و نظر مردم عزیز و مسئولین محترم می‌رساند:
1. از کادر درمان، اعم از پزشکان، پرستاران، کارمندان و همه کسانی که مسئولانه جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهند تا بتوانند درصف مقدم مقابله با این بحران، موجب نجات جان بیماران شوند، صمیمانه قدردانی می‌کنیم و اعلام می‌داریم که امروز روز واقعه است و امیدواریم آن دسته از پزشکان که مطب‌هایشان را تعطیل و یا به مسافرت خارج از کشور رفته‌اند، به زودی به کشور بازگشته و هموطنان‌شان را در چنین روزهای پرخطر و حساسی تنها نگذارند؛ که هر اتفاقی، چه خوب و چه بد، در ذهن و خاطره عموم مردم باقی خواهند ماند.
2. مردم عزیز ما بدانند این بلای خانمان‌سوز قرار نیست ظرف چند روز آتی به پایان خود برسد، لذا شایسته است همگان ضمن رعایت نکات بهداشتی و ایمنی که مهمترین آن عدم حضور غیرضروری و بی‌مورد در سطح شهر است، خود را به لحاظ ذهنی و جسمی آماده کنند تا در یک پروسه چند ماهه بتوانیم بر این بحران غلبه کنیم.
3. از مسئولین امر می‌خواهیم که بیشتر از پیش خود را برای شنیدن صداهای مختلف درخصوص این بحران، آماده کرده و با سعه صدر، پذیرای نظرات مختلف باشند؛ آنچه را امروز در گیلان از زبان منتخبین شهر رشت می‌شنوید، به‌جای نکوهش، بررسی نمایید و راستی‌آزمایی را پیشه خود کنید نه تهدید و ارعاب را.
4. از کلیه اعضا و هواداران احزاب و تشکل‌های عضو شورای اصلاح طلبان در سراسر استان گیلان می‌خواهیم تا با تشکیل کارگروه‌های مجازی، تلاش کنند که از ظرفیت خود، خیرین منطقه و اقشار مختلف مردم بهره گرفته و به حمایت مادی و معنوی مداوم و طولانی مدت کادر درمانی و بیماران نیازمند بپردازند و با ایجاد حس همدلی بیشتر، کمک کنند تا با کمترین آسیب از این بحران عبور نماییم.
5. با همه انتقاداتی که جامعه از ابتدای این بحران از مسئولین امر داشته، که بخش بزرگی از آن به حق است، اما جا دارد تا بابت تلاشهای صورت گرفته در حوزه مدیریت این بحران و مبارزه با این ویروس و تجهیز و تامین دارو و... از دولتمردان و همه کسانی که در این مهم مشارکت دارند، تشکر و قدردانی کنیم.
6. همچنان مصرانه از مسئولین می‌خواهیم تا استان‌هایی که بیشتر درگیر این بیماری هستند را قرنطینه کرده و تعطیلی کامل مراکز علمی و آموزشی با عدم حضور کارمندان اداری و شیفتی کردن بانک‌ها و موسسات مالی و کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و خدماتی را در دستور کار خود قرار دهند. از مسافرین عزیز هم می‌خواهیم که در این برهه حساس به استان مان سفر نکنند.
7. شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان از دولت محترم تقاضا دارد جهت رسیدگی به وضع افراد کم درآمد که به‌صورت روزمره رزق و یومیه خود را از طرق مختلف کسب می‌کردند و این روزها کاسبی و فعالیت‌شان تحت‌الشعاع بحران کرونا قرار گرفته و کاملا تعطیل شده، تا خردادماه مبلغی را به صورت ماهانه و جدای از مقدار همیشگی یارانه، به عنوان کمک هزینه به حساب سرپرستان این خانوارها شارژ نموده و همچنین موکدا از بانک‌ها و موسسات مالی بخواهند که نسبت به اخذ اقساط انواع وام‌ها با مردم همکاری نمایند.
در خاتمه، اعتقاد راسخ داریم که با همراهی و تعامل سازنده دولت و نهادهای مدنی و... می‌توانیم از فراگیر شدن بیشتر و فزاینده این بحران جلوگیری نماییم. بحران‌ها همچون گذشته به پایان می‌رسند و کشور و ملت عزیزمان با سربلندی این بلای خانمان‌سوز را نیز پشت سر خواهد نهاد.
بعد نومیدی بسی امیدهاست/ از پس ظلمت دو صد خورشیدهاست
شورای اصلاح طلبان استان گیلان

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.