دکتر رمضانپور: حضور پای کار آقای حاجی پور و دکتر ذاکری علت سربلندی شورای شهر در بحران کرونا

دکتر رمضانپور: حضور پای کار آقای حاجی پور و دکتر ذاکری علت سربلندی شورای شهر در بحران کرونا

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای شهر رشت، منتخب اول شورای شهر رشت در یکصد و سی و یکمین جلسه شورای شهر رشت با اشاره به روایتی از یک کتاب اظهار داشت: خلاصه زندگی بشر همواره با حوادث توأم بوده است و باید دست در دست هم و با همدلی و تعامل از بحران ها عبور کنیم چرا که در طول تاریخ تا کنون همواره انسان‌ها در معرض آزمایشات الهی و انواع و اقسام بیماری ها و بلایا بوده و خواهند بود که تنها با همکاری و همدلی می توان از این بحران ها عبور کرد.

حرف آخر،  دکتر رمضانپور با اشاره به این موضوع که در جنگ جهانی دوم نیمی از جمعیت کشور ایران کشته شدند افزود: همواره در این مسیرهای سخت، می‌بایست به نکاتی توجه داشته باشیم که اصلی ترین آن توکل به خدای رحمان و رحیم است و دیگری رعایت نکات بهداشتی چه در حوزه فردی و چه در زمینه بهداشت عمومی میباشد.

وی ادامه داد: ناقل بیماری کرونا یک عامل ویروسی است و هرچه بیماری در افراد مختلف سرایت کند به همان میزان از شدت و قدرت آن بیماری کاسته و با گذشت زمان درمان آن نیز یافت می‌شود لذا باید در شرایط اپیدمی کنونی با ارتقا روحیه و امید عمومی به سوی حل این بحران گام برداریم.

رمضانپور با بیان اینکه تبلیغات منفی سبب ایجاد رعب و وحشت خواهد شد، اظهار داشت: ایجاد انرژی منفی، استرس و اضطراب سبب کاهش ایمنی بدن می‌شود.

وی ادامه داد: این استان 8 هزار شهید تقدیم این آب‌وخاک کرده است. 8 هزار شهیدی که می‌دانستند در چه شرایطی زیر آتش دشمن قرار دارند اما اکنون ما با یک ویروس مواجه هستیم که با رعایت بهداشت، خون سردی و توکل به خدا می‌توانیم آن را کنترل کنیم.

وی همچنین با تشکر از اعضای شورای شهر گفت: از تمامی عزیزان که با حضور فیزیکی یا به‌ صورت تلفنی پیگیر امور بودند تشکر و قدردانی می‌کنم اما نمی‌توانم از دو نفر نام نبرم.
نفر نخست دکتر بهراد ذاکری است پزشک جوانی که با وجود امکانات کم و شرایط سخت بیمارستان‌ها در میدان عمل حاضر شد. آن‌هم در شرایطی که می‌توانست همچون بنده در خانه بنشیند و نظاره‌گر باشد. همچنین از آقای حاجی پور که علیرغم سن و سال در جلسات مختلف مردانه ایستاند و حضور داشتند تقدیر و تشکر می‌کنم.

عضو شورای شهر رشت خطاب به امیرحسین علوی دیگر عضو شورا در خصوص بودجه، گفت: بنده به کلیات بودجه رأی نداده‌ام و به آن اعتقاد نداشتم. بخش هزینه بودجه وابسته به بخش درآمدی است، از طرفی تفریغ بودجه نداریم و پایه‌های درآمدی سال‌های گذشته را نیز در اختیار نداریم و تا زمانی که بخش درآمد ما درست و منطقی نباشد و قطعاً در تحقق درآمد و مشکل خواهیم داشت و طبیعتاً همان‌طور که در بخش درآمد مشکل خواهیم داشت، در بحث هزینه‌ها نیز با مشکل مواجه خواهیم شد.

رمضانپور تأکید کرد: بنده در این بودجه نقشه راهی نمی‌بینم. تمام جزئیات بودجه همان بودجه‌های سنتی گذشته است و با یک درصد 20-30 درصدی مجدداً جمع‌بندی شده است. بودجه 650 میلیارد تومانی که در سال 98 تصویب 60 درصد آن محقق شده است، آن‌وقت 150 درصد نسبت به وصولی بودجه، مبلغ را به 950 میلیارد تومان افزوده شده است.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.