اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی

حرف آخر ، دکتر رمضانپور در نشست اعضای شورای شهر با نمایندگان مجلس با تقدیر از تلاش های آنها در راستای احقاق حقوق شهروندان ابراز داشت: نیل به ایجاد مدیریت یکپارچه و پیگیری مطالبات شهر و شهروندان مستلزم ارتقای ارتباط کیفی ما بین نمایندگان ملی و محلی میباشد و هر چه میزان و کیفیت این ارتباط در یک روند هدفمند تعریف گردد سیر پیگیری مطالبات منجر به نتایج بهتری خواهد شد.

منتخب اول شورای شهر با بیان این موضوع که امروز بیش از ۹۰ درصد شهرداری ها قادر به تامین هزینه های خود نیستند اظهار داشت متاسفانه لایحه حذف اختیارات شورا و شهرداری ها که در روزهای اخیر به صحن ارجاع شده است منجر به تضعیف بیشتر شهرداری ها به عنوان نهادهای خدمت رسان به شهروندان خواهد که تبعاتی گسترده در حوزه های امنیتی و اقتصادی خواهد داشت.

دکتر رمضانپور ادامه داد: نمایندگان ما باید تلاش کنند ایجاد درآمد پایدار جایگزین لایحه حذف عوارض شهرداری گردد تا با توانمند سازی، شهرداری ها توان ارائه خدمات کیفی به شهروندان و تامین نیازهای پرسنل خود را داشته باشند.

وی با مثال دریاچه ارومیه و حساسیت سازی در این حوزه که منجر به نجات این دریاچه از خطر نابودی شد، اهمیت رودخانه های شهری رشت را با توجه به توپوگرافی و مسائل منحصر به فرد حوزه زیست محیطی خواستار ملی شدن مطالبه احیای این رودخانه ها با طرح و پیگیری موضوع از سوی نمایندگان در صحنه های ملی شد

حرف آخر ، دکتر رمضانپور با تقدیر از مهندس صوفی جهت حساسیت در برگزاری انتخابات شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان گیلان اظهار داشت: ما در شورای شهر رشت دو سال نسبتا بد را پشت سر گذاشتیم و به دلایل مختلف به اهداف مدنظر خود در راستای ایجاد توسعه پایدار نائل نشدیم لیکن پس از بررسی شرایط به لطف خدا و مدد دوستان اصلاح طلب شورا توانستیم از حالت اقلیت ۳ نفره به حداکثر شش نفره رسیده و در حال حاضر نیز در بسیاری از مسائل اجماع نظر ۱۱ نفره را داشته باشیم.

وی افزود امروز کار ما بسیار دشوار است چرا که از دیدگاه من انتخابات شورای سیاستگذاری در شرایطی مطلوب به سرانجام نرسید و از هم‌ اکنون میتوان اتفاقات آینده را پیش بینی کرد.
امروزه ما در کشور شاهد مدیریت هایی مختلف و سلیقه ای هستیم که خروجی آن وضعیت امروز کشور است.امروز در بسیاری از مدیریت ها ما نیازمند متناسب سازی هستیم چرا که هم انجام ضرورت ها و اولویت ها و هم شایسته سالاری امروز در اولویت کشور قرار دارد.

رییس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گیلان با اشاره افرادی که به نشانه اعتراض در جلسه حاضر نشده و یا جلسه را ترک کردند با مثال آقای هرمز ربانی ادامه داد: تک تک این افراد جزو سرمایه ها و دارای ظرفیت قابل توجه برای اصلاح طلبان میباشند و هنر من در این جایگاه باید ایجاد اجماع نظر و بکارگیری همه توان این جریان برای نیل به آرمان مشترک باشد.
بنده هیچ برنامه و هدف از پیش تعیین شده ای جهت نامزدی در این انتخابات را نداشتم و صرفا بنا به تکلیف بخش عمده ای از جوانان و خواص نامزد شدم.وقتی دوستان از من خواستند که برای ریاست شورا کاندیدا شوم سوگند خوردم که اگر هر کدام از دوستان پا پیش بگذارند بنده به نفع آنها انصراف داده و با تمام توان از ایشان حمایت خواهم کرد چرا که دیگر تکلیف بر من ساقط می شود.
لیکن برای من مولفه های نامزد مطرح شده برای جایگاه رییس شورای سیاستگذاری بسیار حائز اهمیت بوده و اجازه نخوام داد افرادی از این جایگاه جهت کسب نام برای خود سواستفاده کنند.

دکتر احمد رمضانپور در انتها ابراز داشت: حضور خود را در این برهه حساس تنها به دلیل تعلق خاطر به این جریان میدانم و معتقدم تحت هیچ شرایطی نباید .کار عمل را در دست داشت.

حرف آخر ، احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به جایگاه و اهمیت احزاب در ارتقا مشارکت مردمی در فعالیت های اجتماعی اظهار داشت در جامعه مدنی و مردم سالار احزاب نقش تعیین کننده و گسترده ای در تحولات دارند.

وی افزود:خوشبختانه در انقلاب اسلامی ایران قدمت فعالیت احزاب با ابتدای انقلاب باز میگردد لیکن در هر برهه به فراخور زمان و تحولات این فعالیت با فراز و نشیب بسیاری دست به گریبان بوده است و به نظر میرسد بهره وری مد نظر از همه توان و ظرفیت احزاب تا کنون در کشور صورت نگرفته است و باید وزارت کشور به عنوان نهاد متولی با سیاست گذاری صحیح و بها دادن به تشکل ها و احزابی که دارای ساختار و تشکیلات قانونی هستند از این ظرفیت بالقوه نهایت استفاده را در راستای توسعه سیاسی و اجتماعی انجام دهد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر با نگاهی صحیح و برنامه ریزی مدون به این موضوع توجه شود کشور شاهد چرخش مدیران و نخبگان در مسندهای مختلف خواهد بود و این موضوع قطعا در مدیریت راهبردی کشور تاثیری مطلوب خواهد داشت چرا که احزاب مهد و کانون حضور کنشگران و نخبگان هستند. احزاب می توانند مشارکت مردم را عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و سیاسی را افزایش دهند و با افزایش مشارکت مردم، جامعه با نشاط و پویایی رو به جلو حرکت خواهد کرد.

دکتر رمضانپور ابراز داشت: با بیان اینکه در دو دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی بودجه خاصی برای کمک به احزاب اختصاص داده شد ادامه داد در برهه ای و به دلایلی این کمک ها حذف شد ولی خوشبختانه با یک دیدگاه جامع مجددا به احزاب از سوی دولت کمک می شود لذا لازم است احزاب نیز با ایجاد یک ساختار مناسب و حضور خود در رویدادها و اتفاقات در تعیین جایگاه خود تاثیرگذار باشند.

وی با اشاره به اینکه احزاب با سلائق و گرایشات مختلف باید تحت نظر خانه احزاب گردهم آمده و در چهارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی به فعالیت بپردازند افزود: با تشکیل هیئت رییسه خانه احزاب باید انسجام به کلیدواژه تحرک احزاب و تشکل ها تبدیل شود و با پرهیز از تمرکز زدایی و صرفا فعالیت در پایتخت دفاتر استانی و شهرستانی احزاب در تمام کشور دایر و به فعالیت بپردازند.

حرف آخر ، دکتر احمد رمضانپور با اشاره به طرح مسائلی در خصوص تاریخچه و علل انتخاب منطقه سراوان به عنوان محل دفن و دپو زباله شهری هر گونه اعمال نظر خود را در این زمینه قویا تکذیب کرده و اظهار داشت: پیش از حضور این جانب بر کرسی شهرداری رشت در سال ۱۳۶۲ و در زمان شهردار پیشین دپو زباله در دو نقطه انجام میشد که به ترتیب ۹۰ درصد آن در اراضی سپیدرور و ۱۰ درصد زباله شهری در محل فعلی یعنی سراوان که از سوی مقامات و متولیان وقت در اختیار شهرداری قرار داده شده بود تخلیه می گردید.

شهردار اسبق رشت ادامه داد:اتفاقا در عصر اولین روز کاری خود به عنوان شهردار رشت به جلسه شورای تامین با موضوع دپو زباله و شرایط و تبعات حاد آن در منطقه دعوت شدم و بر اساس مصوبه این شورا که در دفتر و به ریاست شخص استاندار و با حضور دادستان استان، مقامات امنیتی و نظامی و مدیران ارشد برگزار گردید علیرغم مخالف شدید اینجانب و با نظر و تاکید دادستان وقت در نهایت شهرداری ملزم و موظف به دپو زباله در مکان فعلی گردید که قطعا مستندات جلسه مذکور در دسترس و قابل استناد است.

دکتر رمضانپور افزود: با حکم شورای تامین و دستور دادستان موظف به اجرای مصوبه در محدوده مقرر شدم لیکن با توجه به نظر و مشورت با کارشناسان محیط زیست حل مشکل مذکور را در ایجاد کارخانه زباله سوز و یا کمپوست یافتم و در اسرع وقت با توجه به اهمیت موضوع و شرایطی که شورای تامین تکلیف کرده بود اقدام به تملک اراضی فعلی شرکت کود عالی کرده و پس از آن رایزنی ها جهت خرید دستگاه زباله سوز با وزارت کشور آغاز شد.

وی ابراز داشت: در تلاشی شبانه روزی و بی وقفه موافقتنامه خرید دستگاه زباله سوز با کشور اتریش در روزهای پایانی ماموریت اینجانب در مجموعه شهرداری رشت امضاء گردید (که مستندات آن نیز موجود میباشد) اما متاسفانه با عدم پیگیری مناسب مسئولین بعدی و لابی قدرتمند در سطح کشور ناگهان متوجه شدیم که این قرارداد از طرفیت رشت به عنوان مقصد تقاضا خارج شده و دستگاه زباله سوز به اصفهان رفت.!

دکتر رمضانپور در انتها تاکید کرد: به هیچ وجه و در هیچ برهه ای دپوی زباله شهری را در مکان فعلی و با مکانیزم موجود تایید نکرده و نمیکنم و اعتقاد دارم معضلاتی در این سطح که مستقیما بهداشت عمومی شهر و شهروندان را به مخاطره می اندازد باید با نظر کارشناسان فن و به صورت ریشه ای حل گردد و نباید در حل آن هیچ موضع جانبی تاثیرگذار باشد.

حرف آخر ، متن پیام به شرح زیر میباشد؛

بسم الله الرحمن الرحیم

بر هیچکس پوشیده نیست دوام و قوام درخت تنومند نظام جمهوری اسلامی ایران و نیل به هدفهای راهبردی مد نظر این انقلاب الهی، ناشی از ادامه دیدگاه مقاومت در برابر استکبار جهانی است که با شروع انقلاب آغاز گردید و در ادامه با هشت سال دفاع مقدس در ذات انقلاب اسلامی ایران نهادینه گردید.

بهترین جوانان این مرز و بوم در طول دفاع مقدس به جهانیان نشان دادند که نیروی ایمان و باور به ولایتمداری کاربردی ترین سلاح در برابر ابزارها و دسیسه های استکباری است و برای دفاع از کیان، عزت و شرف این میهن پر گهر از جان شیرین خواهند گذشت.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و بسیج مخلص مردمی جزو شریف ترین نیروهای فی سبیل الله هستند که فرهنگ ایثار و شهادت و شهامت را به جهانیان آموختند و امروز فرهنگ عاشورایی را میتوان در کالبد نیروهای مسلح ایران یافت.

باید به یاد داشته باشیم میدان مجاهدت در عرصه‌های گوناگون همچنان گشوده است، و قلّه‌ی جهاد، شهادت است.
ادامه راه شهدا و پیروی از ولی فقیه و تکریم شهیدان ‌و تعظیم در برابر خانواده‌های صبور آنان، واجب بزرگ امروز و همیشه‌ی ما است و التزام به آن باعث سعادتمندی نظام و انقلاب خواهد شد.

اینجانب با درود بر ارواح طیبه امام راحل و شهدای هشت سال دفاع مقدس هفته ای که به پاس گرامیداشت این قهرمانان به نام هفته دفاع مقدس نام گذاری گردیده را گرامی میدارم.


مجید رجبی ویسرودی

حرف آخر ، بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مزدا صوفی
مرد خوشنام و مدیر توانای کاراته استان گیلان

حسن انتخاب بجا و شایسته شما که با رای حداکثری و اعتماد کامل مجمع کاراته استان همراه بوده و نمایانگر شایستگی و لیاقت شما میباشد را به شما و جامعه کاراته استان گیلان تبریک عرض می نمایم.

امیدواریم با حضور شما در راس هیئت کاراته و بهره مندی از همه سلایق و ظرفیت های موجود بتوانید کاراته استان گیلان را به جایگاه اصلی خود بازگردانید.


احمد رمضانپور نرگسی
نماینده ادوار مجلس
و عضو شورای اسلامی شهر رشت.

حرف آخر ، متن پیام به شرح زیر میباشد؛

جناب آقای دکتر زارع استاندارمحترم گیلان


باسلام وخداقوت
انتخاب آقای محمود قاسم نژاد بعنوان سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری گیلان را به جنابعالی و بدنه خدوم استانداری تبریک عرض می نمایم.

تردید ندارم باتوجه به ظرفیت، اندیشه، منش و همچنین تجارب وسوابق ارزشمند آقای قاسم نژاد و شناخت موجود از میزان صداقت، میل به خدمت و انگیزه ای که در شما عزیز گرامی وجود دارد به همراه دیگر معاونین ارزشمندتان همانند خانم دکترتنهائی، آقایان مهندس اوسط مقدم و دکترفرزام صفت، به زودی شاهد خواهیم بود که تحولی محسوس در زیرساختهای استان گیلان درمسیر توسعه رقم
بخورد.

به امیدموفقیت روز افزون
ارادتمند:احمدرمضانپورنرگسی

حرف آخر،  رییس شورای اسلامی شهر رشت با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و آرزوی قبولی طاعات و عزاداری های آحاد مردم علی الخصوص شهروندان رشت با اشاره به آب گرفتگی برخی معابر شهر به دلیل بارش شدید باران در روزهای اخیر اظهار داشت: یقینا همه مسئولین و خدمتگزاران مردم هدفی جز ارتقا سطح کیفی زندگی شهری را دنبال نمی کنند و در مسیر ایجاد شهری ایده آل از هیچ تلاشی فروگذار نمی باشند و نمونه بارز و مصداق آن را شهروندان در این آب گرفتگی که حاصل نزولات جوی بود به وضوح مشاهده کردند.

اسماعیل حاجی پور افزود: اعضای دلسوز شورای شهر و همکاران خدوم من در مجموعه شهرداری از پرسنل مناطق تا سازمانها، فارغ از هر جایگاه و رتبه ای در کنار یکدیگر تصویری زیبا از همدلی، همکاری و احساس مسئولیت را به نمایش گذاشته و با تمام وجود در آخرین ساعات شب با حضور میدانی خود در نقاط آبگیر همه تلاش خود را برای یاری رساندن به همشهریان خود انجام دادند که جا دارد به عنوان کوچکترین عضو این خانواده از یکایک آنها قدردانی کنم.

وی افزود: متاسفانه به دلیل عدم اتمام پروژه جمع آوری آبهای سطحی در برخی از نقاط شهر پس از بارش باران شدید شاهد آب گرفتگی بودیم که پرسنل شهرداری با حضور میدانی و بکارگیری لجستیک های مورد نیاز از قبیل ماشین های پیش رو آتشنشانی با تمام ظرفیت به امداد رسانی به شهروندان پرداخته و حتی الامکان باعث تسهیل در عبور و مرور شدند و با توجه به شدت بارندگی و وضعیت ناتمام طرح مذکور عملکرد بسیار قابل قبولی را ارائه دادند.

رییس شورای اسلامی شهر ابراز داشت:در ماههای اخیر و پس از انتخاب شهردار، ایشان با جدیت و اولویتی خاص پیگیر حل مشکلات مربوط به طرح جمع آوری آبهای سطحی بودند و خوشبختانه با حمایت اعضای شورا درایت شهردار مشکلات انعقاد قرارداد با پیمانکاران حل گردید و عملیات عمرانی در نقاط باقیمانده آغاز شد.

وی افزود: متاسفانه در پی این اتفاق شاهد برخی فضاسازی ها علیه شهردار محترم بودیم که این امر نه تنها زیبنده شهروندان فهیم شهر رشت نبوده بلکه تصویر حضور پای کار مدیران لایق و پرسنل زحمتکش شهرداری را در قالب ستاد بحران مخدوش می کند.
شهردار رشت با هماهنگی و کسب مجوز از شورا به مرخصی رفت و شایان ذکر است ایشان در دوره تصدی سمت شهرداری رشت پیش از این تنها یک روز از مرخصی خود استفاده کرده بود و در پی بارش های گذشته موضوع را کاملا پیگیری کرده و برای بازگشت به رشت بارها اعلام آمادگی کرد که البته با توجه به شرایط هیئت رییسه شورا حضور ایشان را ضروری ندانست.

حاجی پور با بیان این موضوع که پس از عاشورا به سرعت عملیات اتمام نقاط آبگیر از قبل مشخص شده آغاز می گردد اظهار داشت: انتظار میرود با توجه به وضعیت شهر و انباشت مطالبات اعضای محترم و دلسوز شورای شهر و سایر مسئولین و خدمتگزاران شهروندان دست در دست هم و با همدلی و وحدت رویه با پرهیز از حواشی در مسیر توسعه و آبادانی رشت عزیز پا به پا هم گام بردارند و قلب رئوف و دریایی رشتوندان را از این همدلی شاد و به آینده روشن رشت امیدوار کنند.

 

اسماعیل حاجی پور
رییس شورای اسلامی شهر رشت

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.