اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی


حرف آخر، دکتر مهناز استقامتی بانوی نخبه گیلانی که در حال حاضر شهردار منطقه ۸ تهران می باشد روز گذشته به عنوان شهردار نمونه مناطق تهران انتخاب و از سوی حناچی شهردار تهران مورد تقدیر قرار گرفت.

درخشش سرکار خانم استقامتی به عنوان یک بانوی رشتی در بین مدیران مناطق تهران از این رو برای شهروندان رشت بیشتر حائز اهمیت می باشد که همگان به یاد داریم در ابتدای شورای پنجم دکتر استقامتی با درخواست نصرتی شهردار وقت و تعرفه و حمایت دکتر احمد رمضانپور برای مدتی هر چند کوتاه به سِمت معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت منصوب گردید لیکن به دلیل وجود بستر مناسب و فضای خاص آن روزهای شورای شهر رشت وی از ادامه همکاری با مجموعه مدیریت شهری و شهرداری رشت منصرف گردید و پس از مدت کوتاهی به سمت شهردار منطقه ۸ تهران برگزیده شد تا با نبوغ ذاتی و پشتکار باعث درخشش به عنوان یک بانوی مدیر گیلانی در این سمت گردد.

قابل به ذکر است که وی سال گذشته نیز در نظرسنجی مردمی صورت گرفته با اختلاف اندکی با نفر اول در جایگاه دوم شهرداران موفق مناطق قرار گرفت لیکن در سال جاری با توجه به عملکرد موفق و نوآوری در حوزه وظایف محوله به عنوان شهردار نمونه مناطق تهران برگزیده گردید.
با عرض تبریک مجدد خدمت دکتر مهناز استقامتی و همه شهروندان رشت امید میرود با توجه به انباشت مطالبات و عقب ماندگی ها در حوزه شهری و لزوم حضور نخبگان بومی پای کار جهت رفع معضلات موجود زین پس با تغییر رویکرد گذشته آغوش برای حضور فرزندان نخبه این شهر در مناصب مدیریتی باز باشد.

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

انا لله و انا الیه راجعون
هنر وقتی به تجلی می‌رسد که در مسیر تعالی انسان به خدمت گرفته شود و معمار این مهم هنرمندان مردمی هستند که میزان مقبولیت و محبوبیت آنها رکن اصلی ماندگاری هنر ایشان خواهد بود.

به طور حتم در دوره معاصر استاد محمدرضا شجریان مصداق هنرمندی با هنر جاویدان بواسطه محبوبیت کم نظیر خود در بین مردم ایران و جهان است که ادبیات و هنر آواز ایران فراتر از مرزهای کشور به تجلی رسانید.

شجریان هنرمندی آزاد اندیش و انسانی معنوی بود که هیچ گاه هنر خود را فدای نام و نان نکرد و عزت نفس منحصر به فرد او به هنرش اعتبار بخشید.

اینجانب درگذشت خسرو جاویدان آواز ایران را به خانواده این هنرمند و انسان بزرگ، جامعه هنر و آحاد ملت ایران و دوست داران وی تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای وی طلب مغفرت می نمایم.


احمد رمضانپور نرگسی

حرف آخر،  با پیشنهاد رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان رشت و حکم محمد رضا فرمند رییس هیئت اسکواش استان گیلان محمد رسول محمدپور به عنوان سرپرست هیئت اسکواش رشت منصوب گردید.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت جلسه مشترک کمیسیونهای عمران و توسعه شهری، برنامه بودجه و حقوقی و کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری با موضوع پیگیری نامه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در خصوص عدم اقدام موثر شهرداری در جذب اعتبارات کمک به تجهیز و ساماندهی پسماند شهری، با حضور اعضای کمیسیون و مشاوران و مدیران شهرداری برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به نامه استانداری گیلان برای جذب اعتبار پسماند تصریح نمود: از اردیبهشت ماه سال 99 بر اساس اطلاعاتی که برای جذب اعتبار 36 میلیاردی وجود داشت با پیگیری اعضای شورای شهر جلساتی مکرر در این زمینه برگزار گردید و با توجه به اهمیت موضوع و حساسیت نمایندگان مردم در پارلمان محلی و عدم پیگیری های مدنظر از سوی شهردار منجر به تذکر و طرح سوال از شهردار گردید.

سید امیرحسین علوی ادامه داد بر اساس توافق های صورت گرفته با سازمان همیاری ها و شهرداری ها در جهت رفع معضلات مربوط به محل دفن زباله در سراوان و با توجه به بند 4 جدول ارایه شده از سوی معاون منابع و پشتیبانی مقرر گردیده بود با شرط پیشرفت فیزیکی مطلوب شهرداری در موضوع پسماند، 36 میلیارد اعتبار برای تجهیز و ساماندهی پسماند رشت اختصاص یابد لیکن متاسفانه باوجود وضعیت خاص و بحرانی در این حوزه، اهمال کاری شهرداری برای دریافت این اعتبار مبرهن می‌باشد و هیچ توجیهی در این زمینه قابل قبول نیست چرا که سلامت عمومی و جان شهروندان خط قرمز اعضای شورای شهر می باشد.

وی افزود نکته قابل توجه و تاسف برانگیز اینجاست که عدم توانایی شهرداری در جذب این اعتبار باعث عدم دریافت اعتبار 32 میلیاردی بعدی نیز خواهد شد و در این بین خسران بزرگی متوجه شهروندان خواهد شد که فرجام آن فاجعه ای جبران ناپذیر است.

سید امیرحسین علوی با تاکید بر پتانسیل خوب نیروی انسانی در شهرداری رشت افزود: خوشبختانه در مجموعه شهرداری رشت متخصصان خوبی حاضرند که برای آنالیز شبکه تصفیه خانه با توجه به وجود داده های صحیح میتوان از توان آنها در قالب مهندیسین مکانیک و عمران استفاده نمود و عدم بهره وری از این شرایط نیز قطعا نشانگر ضعف در مدیریت و اهمال در انجام امور محوله از سوی شهردار محسوب می گردد.

رییس کمیسیون عمران با تاکید بر لزوم رعایت انصاف بیان نمود: باید انصاف را رعایت نمود شهردار رشت در خصوص تصفیه خانه زحمات زیادی کشید اما نتیجه کار اصلا مطلوب نیست و حجم شیرابه تصفیه شده به مانند نهری کوچک در برابر رودخانه ای از شیرابه است.

در ادامه حجت جذب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با بیان این موضوع که تضییع حقوق مردم شهر رشت و هدر رفت بیت المال با عدم جذب اعتبار ملی در حوزه پسماند رقم خورده است ابراز داشت یکی از وظایف شهرداران در زمینه پروژه های کلان، تلاش برای جذب منابع و اعتبارات ملی است که متاسفانه کارنامه آقای حاج محمدی در این حوزه بسیار ضعیف بوده و نمره قبولی از شورای شهر دریافت نمی کند.
حجت جذب در ادامه با تاکید بر تعلل و سستی شهرداری در جذب اعتبار ملی در حوزه پسماند تصریح نمود: به سبب تاخیر و ترک فعل شهرداری از آبان ماه سال قبل تا کنون و به واسطه افزایش قیمت دلار شهروندان دچار ضررهای کثیری شده اند که شهردار به عنوان مسئول مستقیم باید پاسخگو باشد.

در ادامه دکتر بهزاد ذاکری رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری نیز با تایید سخنان حجت جذب ادامه داد: اکسید آهن خطری به مراتب بالاتر از شیرابه زباله سراوان برای محیط زیست میباشد
دکتر ذاکری با تابید سخنان رییس کمیسیون عمران در خصوص جذب اعتبارات ملی با اشاره به اهمیت نکات محیط زیستی در تصفیه خانه تصریح نمود: اکسید آهن استفاده شده در تصفیه خانه شیرابه لندفیل سراوان برای محیط زیست بسیار خطرناک می باشد و اگر در این خصوص اتفاق ناگواری بیفتد میزان خطر اکسید آهن بسیار بیشتر از شیرابه خواهد بود و از طرفی منابع تهیه اکسید آهن نیز بسیار محدود است و این میتواند در ادامه روند تصفیه شیرابه، شهرداری را دچار مشکل نماید.

بابک رمضانی معاون خدمات شهر شهرداری رشت با اشاره به اعتبارات 36 میلیاردی برای پسماند گفت: قرار بر این بود بر اساس پیشرفت فیزیکی در حوزه پسماند 36 میلیارد به شهرداری رشت تعلق گیرد که متاسفانه به دلیل تعلل در این کار اعتبار مذکور دریافت نشد این در حالیستکه چنانچه شهرداری در این زمینه عملکرد مطلوبی ارائه میکرد در سال جاری بیش از 30 میلیارد دیگر از منابع ملی به شهرداری تعلق می گرفت.

با برگزاری انتخابات، اعضای شورای مرکزی مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت انتخاب شدند.

حرف آخر،  دومین جلسه مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات یادگار امام برگزار شد.

در این جلسه محمد عشقی سخنگوی هیئت موسس مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت، ضمن اشاره به اینکه چنین تشکلی در بین شهرداری ها برای اولین بار در سطح کشور در رشت راه اندازی می شود به ارائه توضیحاتی درباره اهداف و برنامه های مجمع پرداخت.

محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن استقبال از تشکیل مجمع صنفی کارکنان شهرداری، حمایت همه جانبه خود را از این مجمع اعلام کرد.

در ادامه انتخابات شورای مرکزی و بازرسین مجمع شورای صنفی کارکنان با حضور پر شور و پر رنگ اعضای مجمع عمومی برگزار شد و با آرای کارکنان، جواد شهند، حامد خوش سیرت، محمد علیزاده، محمد رضا فروحی، یاسر صفاکار، رضا سلحشور، حامد حیدری، رضا نوری و محمد عشقی به عنوان اعضای اصلی و محمدرضا باقری پور و حسین سجودی به عنوان علی البدل انتخاب شدند.

همچنین سمیرا اکبرپور و حسین تقی زاده به عنوان بازرس انتخاب شدند.

گفتنی است مجمع صنفی کارکنان شهرداری با هدف برقراری عدالت، استیفای حقوق و خواست‌های مشروع و قانونی اعضا، حفظ شأن و منزلت کارکنان، ارتقاء سطح مشارکت، انتقال نظرات و پیشنهادهای کارکنان به مسؤلان و افزایش سطح رضایتمندی شغلی در میان پرسنل با ایجاد فرصت‌های برابر برای ارتقاء شغلی، ارتقای فرهنگ سازمانی، افزایش تعامل و همراهی کارکنان با مدیران برای نیل به اهداف شهرداری ایجاد شده است.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در خصوص اجرای پروژه تراموا در رشت برای اولین بار در کشور از پیگیری تصویب اجرای این طرح در شورای عالی ترافیک کشور خبر داد.

حرف آخر،  دکتر احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به دیدار عصر امروز دوشنبه ۱۰ شهریور در دفتر دکتر جمالی نژاد معاونت وزارت کشور و رییس سازمان شهرداری های کل کشور ابراز داشت: با توجه به اهمیت موضوع اجرای تراموا و تاثیر آن جهت رفع بخشی از معضل تراکم ترافیک شهری در رشت امروز به همراه حاج اسماعیل حاجی پور و دکتر سیدامیرحسین علوی روسای سابق و اسبق دوره پنجم شورای اسلامی شهر رشت جلسه ای در دفتر دکتر جمالی نژاد با حضور دکتر نصرتی معاون پشتیبانی و قائم مقام سازمان شهرداری های کشور برگزار گردید و با بررسی موانع و مشکلات موجود و بیان دغدغه ها و نگاه مثبت دکتر جمالی نژاد امید می رود در جلسه فردا شورای عالی ترافیک کشور اجرای این طرح مورد تایید قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به تلاش های صورت گرفته از ابتدای شورای پنجم و اهمیت موضوع برای اعضای شورا و رایزنی های گسترده و نظر مساعد دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور که منجر به اخذ ردیف بودجه برای اجرای پروژه تراموا رشت به عنوان تنها شهر کشور که از این ردیف بودجه برخوردار است اعضای شورا این فرصت به دست آمده را غنیمت شمرده و به تلاش های خود جهت اخذ مجوز اجرای این طرح ادامه دادند.
که در این راستا عصر امروز با برگزاری نشستی صمیمی با معاونت وزارت کشور آقای دکتر جمالی نژاد، ایشان به عنوان رییس شورای عالی ترافیک کشور اظهار نمودند همه تلاش خود را بکار خواهم گرفت تا موافقت اعضای این شورا را جهت عملیاتی کردن این پروژه اخذ نمایم.
قابل به ذکر است اجرای این پروژه ۳ هزار میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت.

آیا مسئولین این هیئت ورزشی چه در کشور و چه در استان نباید نسبت به صلاحیت اخلاقی و سوابق افراد بیشتر دقت کنند؟

حرف آخر، مدتی است روند انتخابات و تعیین روسای هیئت‌های ورزشی استان گیلان با چالش‌ها و حواشی متعددی همراه می‌شود و کمتر هیئت ورزشی را می‌توان پیدا کرد که بدور از حاشیه پردازی و اعتراضات جمعی از ورزشکاران به فعالیت خود ادامه دهد.

در تازه‌ترین خبرهای رسیده به تحریریه گیلانستان، یکی از این هیئت‌ها از رئیس و سکانداری بسیار پرحاشیه برخوردار شده که با نگاهی به سوابق محکومیت‌های قضایی ایشان، عمق فاجعه آشکار خواهد شد!

۱. متهم به یک عمل خلاف شرع در سال ۷۰ (در سیستم انگشت نگاری و سو پیشینه موجود است)

۲. مرتکب به فعل حرام در سال ۷۴ اجرای احکام رشت (در سیستم انگشت نگاری و سو پیشینه موجود است)

۳. ضرب و شتم در سال ۷۶

۴. متهم به صدور چک در سال ۷۷

۵. محکومیت به حبس در سال ۷۹

۶. متهم به پرداخت دیه بر اثر ضرب و شتم (اجرای احکام) در سال ۹۲

خ. متهم به ایجاد مزاحمت

۸. انفصال خدمت از دانشگاه در نیمسال دوم سال ۷۴ – ۷۵

حال این سوالات در ذهن مطرح می‌شود که آیا مسئولین این هیئت ورزشی چه در کشور و چه در استان نباید نسبت به صلاحیت اخلاقی و سوابق افراد بیشتر دقت کنند؟

آیا برای احراز چنین مسئولیتی فقط داشتن درجاتی از موفقیت ورزشی کافی است؟

آیا با وجود چنین سوابقی باید شاهد حضور یک چنین افرادی در نقش مدیریت ورزش استان باشیم؟

آیا فرزندان و جوانان ما باید بدست یک چنین افرادی سپرده و اداره شوند که نه از اخلاقیات بویی برده اند و نه از آبرو؟

امید است متولیان ورزشی و نهادهای ذیربط ضمن پاسخگویی به افکار عمومی بویژه ورزشکاران این رشته، در صدد جبران وضعیت پیش آمده برآیند.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت نشست صمیمی ریاست شورای شهر با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان برگزار گردید.

در این نشست رییس شورای اسلامی شهر با تاکید بر اهمیت و جایگاه رسانه ها در فضای مدیریت شهری عنوان کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که امروزه رسانه به عنوان یک اهرم تاثیرگذار می تواند در فضای مدیریتی نقشی محوری داشته باشد چرا که در دنیای ارتباطات امروز، رسانه پلی میان مسئولین و شهروندان محسوب می گردد.

دکتر احمد رمضانپور ادامه داد: با توجه به این مطلب که استان گیلان یکی از قطب های رسانه ای در سطح کشور از لحاظ کمیت و تعدد فعالیت رسانه های مکتوب و مجازی محسوب می گردد فعالیت تشکیلاتی در این حوزه در قالب خانه مطبوعات امری مورد نیاز محسوب می گردد چرا که در این قالب نقاط قوت و ضعف به خوبی بروز کرده و شرایط موجود قابلیت اصلاح خواهد داشت.

وی افزود: جامعه رسانه گیلان مظلوم واقع شده است و احقاق حقوق فعالین عرصه رسانه کهجزو شریف ترین اقشار محسوب می گردد رسالت خانه مطبوعات و وظیفه محوری این تشکیلات می باشد و بدنه دولت در استان موظف به حمایت از این نهاد صنفی می باشد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه ابراز داشت: با توجه به این مطلب که نسل های سوم و چهارم انقلاب نیز بیش از گذشته گان تمایل به حضور و فعالیت در عرصه رسانه دارند و این وظیفه خانه مطبوعات را سنگین تر از گذشته خواهد کرد و مدیران خانه مطبوعات باید با دیدگاهی وسیع و سیاست گذاری بلند مدت به بحث آموزش این جامعه به تخصصی ترین شکل ممکن و با تحصیل علم روز در این حوزه بپردازند و با خود پالایشی در راستای حفظ کیان این قشر گام بردارند چرا که حفظ اعتماد مردمی بالاترین سرمایه جامعه رسانه ای می باشد و کسب این مهم مستلزم ارائه صداقت و حقیقت به مخاطب می باشد.

رییس خانه مطبوعات استان گیلان نیز با بیان این امر که تشکیلات گیلان دارای یک خانواده و جامعه هدف هزار نفری می باشد و امروز ۳۰۰ نفر عضو رسمی دارد افزود: خانه مطبوعات در حال حاضر زیر نظر معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ طبق اساسنامه ابلاغی در حال عضوگیری می باشد و کلیه فعالیت های این بخش از طریق سامانه انجام می شود.
کریم خرسندی ادامه داد: کیفی سازی جامعه رسانه ای اولویت و هدف خانه مطبوعات می باشد و پالایش جامعه رسانه ای یکی از گزینه های مدنظر ما در این حوزه می باشد و اقدامات خوبی در این زمینه انجام گردیده است.
وی افزود: خوشبختانه و با تلاش خانه‌ مطبوعات سواد رسانه ای در گیلان در سطح قابل قبولی نسبت به وضعیت کشور می باشد و سعی گردیده رشد سرانه رسانه ای به صورت موازی با آموزش های مدنظر ارتقا یابد.
رییس خانه مطبوعات گیلان ابراز داشت: قریب به ۴۰۰ رسانه مجازی و مکتوب امروز در استان در حال فعالیت می باشد و ساماندهی این تعداد رسانه نیازمند حمایت های دولتی می باشد که متاسفانه به دلایل متعدد حداقل حمایت از خانه مطبوعات در استان صورت نمی گیرد که این امر باعث ایجاد خلل در پیگیری سیاست های بلند مدت از سوی هیئت مدیره خانه مطبوعات گشته است.
امروز عمده مشکلات خانه مطبوعات را می توان دیون مالیاتی خانه مطبوعات و ترمیم بازسازی دفتر فرسوده این تشکیلاتدر مرکز استان می باشد که انتظار میرود شورای اسلامی شهر در این موارد به یاری این تشکیلات صنفی برسد.

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.