اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسمه تعالی
در تقویم هر کشور به فراخور اتفاقات و رویدادها، برخی از ایام با تعاریف خاصی عجین شده اند و یادآوری آن باعث تجدید خاطراتی منحصر به فرد می گردد.

دوم خرداد به طور حتم یکی از این روزهاست که بواسطه ایجاد وحدت و مشارکت کم سابقه مردمی در تعیین چشم انداز کشور به دست مردم در پای صندوق رای به نماد جمهوریت نظام بدل و تثبیت گردیده است.

دوم خرداد تنها یک روز نیست و این روز را باید سرانجام و فرجام بیش از دو دهه پیگیری مطالبات جامعه مدنی ایران دانست و آشتی ملی ناشی از این یک پارچگی را بالاترین دستاورد این رویداد بزرگ دانست.

آری در روزگاری که کشور ایران به دلایل مختلف در فضای سیاسی بین الملل در انزوا قرار داشت و نظام سلطه با رویکردی فرصت طلبانه در حال ایراد اتهامات واهی و دروغین علیه نظام و ملت ایران بود، رخدادِ حماسه دوم خرداد به نوعی بهترین واکنش در برابر این حربه دشمن از سوی فعالین سیاسی و آحاد مردم محسوب میشد چرا که مشارکت بیش از ۸۰ درصدی مردم ایران پای صندوق های رای حجت را بر همگان تمام کرد و فصلی نوین در سپهر سیاسی کشور ترسیم کرد.

امروز نیز آسیب شناسی از مسائل روز و بررسی علل و مولفه های مقبولیت اندیشه دوم خرداد در نزد مردم که منجر به آن حماسه کم نظیر مشارکت مردمی گردید و در قالب طرح گفتگوی تمدن ها در صحنه بین المللی درخشید و تصویری جدید از جمهوری اسلامی ترسیم ساخت و مقایسه آن با شرایط فعلی و فقدان میل و رغبت مردم به مشارکت در فضای سیاسی قطعا می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

این جانب با تاکید بر لزوم حفظ و ارتقا محبوبیت و مشروعیت نظام با دعوت حضور مردم در صحنه با گرامیداشت دوم خرداد تنها راهکار برون رفت از مشکلات موجود را حضور پرشور مردم در صحنه و همدلی بیش از همیشه مسئولین و کارگزاران نظام با مردم میدانم.

احمد رمضانپور نرگسی

۲خرداد۹۹

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسمه تعالی
روابط عمومی به مثابه ویترینی تمام نما در کنار انعکاس فعالیت های یک سازمان یا نهاد، پل ارتباط فی ما بین مردم و حوزه ماموریت خود میباشد و شبکه ای کاربردی جهت تسهیل و تسریع انتقال و پیگیری مطالبات مردمی محسوب می گردد.

روز ارتباطات و روابط عمومی مجالی برای بازبینی دقیقِ مسیر گذشته است تا بتوان با درکی صحیح از جایگاه و نقش کاربردی واحد روابط عمومی با اصلاح ضعف های گذشته خود را برای فراز و نشیب های فراوان پیش رو و نیز ترسیم چشم اندازی روشن از آینده که می تواند درخور شان و منزلت جوامع امروز طراحی و تدبیر شود آماده کرد.

ایجاد تفاهم اجتماعی به عنوان سرمایه‌ای ارزشمند جهت تاثیر در توسعه جوامع انسانی در ابعاد مختلف را می توان دستاورد عملکرد روابط عمومی به عنوان یکی از ارکان مدیریت توامند دانست که مدیران باید به آن توجه لازم داشته باشند.

اینجانب روز ارتباطات و روابط عمومی را به دست اندر کاران پر تلاش روابط عمومی های فعال در کشور علی الخصوص استان گیلان و شهر رشتتبریک و تهنیت عرض نموده وامید دارم این روز نقطه عطفی درتوسعه و تحول عملکرد آنها باشد.


احمد رمضانپور نرگسی
عضو ادوار مجلس شورای اسلامی
و نماینده شورای اسلامی شهر رشت

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت – یک شنبه ۱۴ اردیبهشت‌ماه، دویست و هشتمین جلسه کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا با حضور رئیس، اعضا و مشاورین کمیسیون با دستور:
 
۱- بررسی پروژه‌های بازآفرینی شهر رشت
۲- بررسی خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع)
 
احمد رمضانپور نرگسی، رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت در این جلسه با اشاره به بررسی خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) اظهار کرد: بخشی از کارهای این پروژه انجام‌شده و بخش دیگر مانده است.
 
وی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه خیلی مهم است افزود: اگر تخلفی در اجرای این پروژه صورت گرفته است باید دستگاه‌های نظارتی با سوءاستفاده گران برخورد کنند.
 
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت با بیان اینکه ما باید تکلیف خط این پروژه را مشخص کنیم گفت: پروژه باید به دو شکل منابع داخلی شهرداری و یا فراخوان سرمایه‌گذار اجرایی شود و خط پروژه باید در چارچوب قانون باشد.
 
رمضانپور نرگسی با اشاره به اینکه خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) جزء ۲۶۴ پروژه‌ای که در سال ۹۹ ، معاونت عمرانی و زیربنایی برای آن ردیف گذاشته است افزود: اعضای شورای شهر به این نتیجه رسیدند که با توجه به منابع شهرداری، امکان اجرایی کردن تمامی پروژه‌ها وجود ندارد.
وی با بیان اینکه چند پروژه مهم سال ۹۹ مشخص‌شده بیان کرد: قرار بر این شد که روی این چند پروژه کار شود که آن‌هم کار تلفیقی و استفاده از منابع داخلی و بخش دیگر منابع سرمایه‌گذار است.
 
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت گفت: پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) در حوزه سرمایه‌گذاری بوده زیرا در اولویت‌های ما است و باید سریع‌تر این پروژه اجرا شود.
 
رمضانپور نرگسی با بیان اینکه سه طرح روی پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) بررسی‌شده خاطرنشان کرد: این پروژه در سه زمان مختلف و با سه هدف مختلف و آنچه ما دنبالش هستیم تسریع کار اجرای پروژه، صلاح شهرداری و توجیه اقتصادی و فنی پروژه است.
 
رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت تصریح کرد: این پروژه هم به لحاظ فنی و هم در زمینه اقتصادی توجیه دارد و به خاطر داشتن توجیه فنی و توجیه اقتصادی این پروژه در سال ۹۹ با تمام شرایط رکود اقتصادی باید اجرایی شود و به همین دلیل ما این پروژه را در اولویت قرار داده‌ایم.
 
وی با اشاره به اینکه این پروژه از اهمیت بالایی برای شهر رشت برخوردار است افزود: باید کار کارشناسی برای انجام این پروژه انجام شود.
 
فرهام زاهد، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه باید حوزه‌های مرتبط با یکدیگر جلسات بیشتری برگزار کنند تا به هماهنگی برسند اظهار کرد: در حوزه بازآفرینی با جمع‌بندی در حوزه‌های مشترک می‌توان به نتیجه بهتری رسید.
 
وی با اشاره به اینکه خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) باید به خط پروژه قبلی برگردد افزود: در پروژه‌های عمرانی باید همه چی واضح باشد و باید تغییرات در این پروژه‌ها به‌صورت واضح مشخص باشد.
 
 
حامد عبدالهی، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) زمان زیادی است که همین‌طور مانده اظهار کرد: برخی از افرادی که به این پروژه مربوط هستند باید در این جلسات حاضر باشند و توضیح بدهند که مسیرها چرا به این شکل تغییر کرده است. 
 
وی با اشاره به اینکه افرادی که اطلاعات کاملی دارند باید پاسخگو باشند افزود: ویژگی‌ها و قوانین شهرسازی باید در این پروژه رعایت شود.
 
عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت با اشاره به اینکه توجیه اقتصادی و فنی این پروژه باید به‌صورت دقیق بررسی شود تصریح کرد: باید برای این کار وقت کافی گذاشته شود و مدیران وقت باید پاسخگو وضعیت خط پروژه باشند.
 
عبدالهی با تأکید بر اینکه نباید صحبت‌ها به‌صورت حدس و گمان باشد خاطرنشان کرد: موضوع، موضوع بسیار مهمی است و باید تمامی زوایا این پروژه به‌طور دقیق بررسی شود.
 
بهراد ذاکری، عضو کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی کلان‌شهر رشت نیز در این جلسه با بیان اینکه پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) پر شبهه ترین پروژه عمرانی شهر رشت در چند سال اخیر است اظهار کرد: خط پروژه محور ولیعصر (عج) به میدان امام علی (ع) در طرح تفصیلی قدیم و جدید باید به‌خوبی بررسی شود زیرا خط پروژه خیلی تغییر نداشت و ما جلوی تغییرش را گرفته بودیم.

حرف آخر، متن این خبر به شرح زیر میباشد:

صاحبدلی به مدرسه آمد زِ خانقاه
شکست عهد صحبت اهل طریق را
گفتم میان عالم و عابد چه فرق بود
تا اختیار کردی از آن این فریق را
گفت آن گلیم خویش برون میبرد ز موج
وین سعی میکند که بگیرد غریق را

بسمه تعالی
معلمان پیام آور عشق و مصباح زندگی در مسیر انسانیت هستند که با تلاش خود جهان را منیر از نور آگاهی و بیداری می کنند.
معلمی مقامی والاست که گستره آن فراتر از زمان و مکانی محدود می باشد و آینده یک جامعه و ملت را رقم میزند و هیچ تغییر و توسعه ای بدون نقش معلمان امکان پذیر نیست.

بر هیچ کس پوشیده نیست که مقام معلمان در جامعه باید رفیع و شامخ باشد و اگر این باور وجود داشته باشد معلمان به عنوان رکن پرورش جامعه نقشی بی بدیل در تربیت و توسعه کشور دارند.

امروزه یکی از موضوعات مورد توجه در مجامع بین المللی توجه ویژه به منزلت و سطح معیشت معلمان به عنوان تاثیرگذارترین قشر در نیل به اهداف راهبردی هر جامعه ای می باشد و دولتها در اکثر کشورهای توسعه یافته نگاهی ویژه به تامین مطالبات معلمان دارند لیکن متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم رسیدگی به مطالبات صنفی معلمان، شاهد نارضایتی هایی از جانب معلمان نسبت به وضعیت موجود هستیم که امید می رود با تجدید نظر در سیاست ها در این حوزه، معلمان به جایگاه حقیقی خود بازگشته و با حفظ کرامت و شانیت این عزیزان و ارتقای شاخص آموزش و پرورش در همه رده ها شاهد افتخار آفرینی روزافزون فرزندان ایران اسلامی عزیز باشیم.

احمد رمضانپور نرگسی
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی
و عضو شورای اسلامی شهر رشت
۱۲ اردیبهشت هزار و سیصد و نود و نه

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسمه تعالی

به طور حتم امروزه یکی از اولویت های موجود در کشور توجه به توسعه اقتصادی می باشد و بر هیچکس پوشیده نیست که کارگران در خط مقدم جبهه اقتصادی و تولیدی کشور در حال نبرد با مشکلات هستند و بازیگر اصلی این عرصه محسوب می شوند.

باید توجه داشت که کارگران در قالب تعریف واحدی به عنوان سرمایه انسانی یکی از ارکان محوری و شاید مهمترین رکن رشد اقتصادی و تحقق شعار جهش تولید باشند و قطار توسعه کشور را در مسیری هدایت خواهند کرد که مقصد آن اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

لیکن باید به این نکته دقت نظر داشت که نیل به اهداف فوق مستلزم توجه ویژه به معیشت و ارتقای سطح کیفی زندگی کارگران است.
موضوعی که دولتها متاسفانه در سالهای اخیر، دستاورد قابل دفاعی در این حوزه نداشته و تعطیلی کارخانه ها یکی پس از دیگری و تعدیل نیرو بجای جذب جوانان به بازار کار و وابستگی روزافزون به واردات کالا جزو نتایج این بی توجهی و عدم اتخاذ استراتژی کاربردی در این حوزه است.

پرداختن به رفع موانع تولید با نگاهی کارشناسی و پرهیز از شعارزدگی و ایجاد منابع و بستر مناسب برای کارآفرینان با استفاده از تسهیلات بانکی و تغییر قوانین موجود اقداماتی است که باید در اسرع وقت در راستای تغییر شرایط نامطلوب موجود و در راستای ایجاد رفاه و امنیت شغلی کارگران به آن پرداخت باشد که این قشر ارزشمند در فضایی امن به تلاش خود جهت احتزاز پرچم جمهوری اسلامی ایران در قله های اقتصادی ادامه دهند.

اینجانب با تبریک یازدهم اردیبهشت به عنوان روز کارگر از تلاش ها و خدمات ارزشمند این عزیزان در حوزه تولید و صنعت تقدیر کرده برای این جهادگران عرصه اقتصاد آرزوی سلامت و توفیق روزافزون از درگاه الهی دارم.

 

احمد رمضانپور نرگسی
عضو ادوار مجلس شورای اسلامی
و نماینده شورای اسلامی شهر رشت

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسمه تعالی
بدون تردید تجربه موفق بیش از دو دهه فعالیت شورا‌های اسلامی در بستری گسترده به طول و عرض وسیع جغرافیای ایران و در تکثر فرهنگی و اجتماعی موجود، یکی از ثمرات و مصادیق جمهوریت در نظام شکوهمند اسلامی است.

فعالیت شورا ها اصلی از اصول قانون اساسی محسوب می گردد که توسط سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات با هدف تحقق آرمان انقلاب در ایجاد قرائتی اجرایی از مشروعیت اصل حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش و مشارکت در اداره امور شهر‌ها و روستا‌ها و ایضا تعریف مسیری قانونی و سازنده جهت همراهی مجموعه مدیریت محلی با کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران در نیل به توسعه پایدار و متوازن در سراسر ایران اسلامی شروع به فعالیت رسمی کرده و امروز در بسیاری از امور مربوط به جامعه تاثیرگذار است.

اینجانب با گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه ضمن سپاس و قدردانی از زحمات و تلاش‌های اعضا خانواده بزرگ نظام شورایی کشور در اجرای مسئولیت‌های محوله و همکاری و همراهی موثر و کارآمد با مجموعه دولت در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های عمومی و اجرایی، فرارسیدن «روزملی شوراها» را به تمامی همکاران ارجمند در سراسر کشور بالاخص استان گیلان و شهر رشت صمیمانه تبریک گفته و از خداوند متعال آرزوی سعادت و عاقبتی خیر را برای خادمین مردم عزیز ایران خواهانم.

 


احمد رمضانپور نرگسی
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و عضو شورای اسلامی شهر رشت

در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر رشت از اولویت بندی پروژه های عمرانی در بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت خبر داده شد.

 

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت در نخستین جلسه این کمیسیون در سال جدید با اشاره به اینکه کلیات بودجه در اواخر اسفند ماه سال ۹۵ به مبلغ نهصد و پنج میلیارد تومان به تصویب رسید اظهار کرد: جزئیات بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت نیز در دست بررسی است و طی یکی دو روز آینده این مهم نیز به نتیجه می رسد.

احمد رمضانپور با بیان اینکه در جلسات کمیسیون تلفیق پیرامون پروژه های عمرانی به بحث و تبادل نظر پرداختیم افزود: متاسفانه طی چند سال اخیر تحقق بودجه شهرداری رشت شرایط نامطلوبی داشت و شاهد تحقق کمتر از پنجاه درصدی بودجه شهرداری رشت هستیم .

وی با تاکید بر اینکه بر اساس تحقق درآمدها ، پروژه های عمرانی شهرداری اجرایی می شود گفت: حدود ۲۵۶ پروژه عمرانی در بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت گنجانده شده است اما با توجه به عدم تحقق بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت باید با دقت بیشتری در این باره اقدام کند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه پروژه های اولویت دار در دستور کار قرار دارد افزود: اعضای شورا و شهردار رشت بر روی اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی از جمله پروژه احسان دوست، خیابان جوان ، ژپنج و غیره تاکید و توجه دارند.

رمضانپور با اشاره به اینکه جذب اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی رشت از دیگر برنامه هایی است که مورد توجه شورا قرار دارد تصریح کرد: در گذشته نیز از این طریق نسبت به خرید خودروهای آتش نشانی و غیره اقدام شد و معتقدم باید برای جذب بیشتر اعتبارات دولتی با هدف پیشبرد پروژه های عمرانی رشت برنامه ریزی کنیم.

وی به همکاری شهرداری رشت با قرار گاه خاتم اشاره کرد و گفت: این مهم یکی دیگر از برنامه ریزی های انجام شده به منظور اجرا و سرعت بخشیدن به پروژه های بزرگ عمرانی در رشت است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با بیان اینکه با ایجاد سوله های مربوط به پسماند از ورود زباله به سراوان جلوگیری می شود افزود: در شورای پنجم رشت اقداماتی خوبی در سراوان توسط شهرداری انجام شد و در حال حاضر نیز مشغول احداث دو سوله بزرگ با هدف جلوگیری از سرازیری زباله به سراوان هستیم.

رمضانپور با اشاره به اینکه روزانه یکهزار تن زباله که متعلق به چند شهر و دهداری است وارد سراوان می شود بیان کرد: در آینده ای نزدیک زباله ها وارد این سوله ها شده و با تکمیل این سوله دیگر زباله خام به سراوان سرازیر نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا بر روی اقتصاد سیاسی دنیا تاثیرگذار بوده است افزود: یقینا پس از دوران پسا کرونا ، کشورهایی می توانند موفق باشند که بدهکار نباشند و میانگین سنی جمعیت آنان جوان باشد و خوشبختانه با توجه به اینکه کشور ایران بدهکاری های بین المللی ندارد و میانگین سنی جمعیت کشور نیز ۳۲/۵ است چنانچه شرایط به خوبی مدیریت شود مشکل چندانی به وجود نمی آید.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به اینکه ۷۰ درصد درآمد شهرداری ها از ساخت و ساز ها تامین می شود تصریح کرد: به طور یقین با مشکلات اقتصادی که به واسطه شیوع کرونا بر جامعه حاکم شده است در بخش ساخت و ساز نیز با مشکلات فراوانی مواجه می شویم و با بررسی وضعیت موجود به این نتیجه رسیدیم که از همین منابع مالی محدود و جذب اعتبارات دولتی و همچنین مدیریت بدون پول گام های خوبی در سال ۹۹ برداریم.

رمضانپور با بیان اینکه پروژه های همچون اجرای فیبر نوری و پارک آبی در رشت از جمله اقدامات خوب و مدیریت بدون پول است گفت: پروژه هایی همچون فیبر نوری و پارک آبی در رشت با مشارکت سرمایه گذار در دست انجام است و باید زمینه های حضور و مشارکت سرمایه گذاران بیش از پیش فراهم شود.

رمضانپور با ابراز گلایه از روند اجرای پروژه احساندوست رشت طی سالیان متمادی تصریح کرد: این پروژه سالهاست که به خاطر مشکلاتی به حال خود رها شده است اما خوشبختانه در حوزه پسماند اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم شهرداری رشت باید نسبت به تولید ثروت اقدام کند افزود: معتقدم باید هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی مرکز پژوهش شورا اقدام شود و مرکز پژوهش بازوان پُر قدرت برای تصمیم گیری بهتر اعضای شورا در مباحث مختلف است.

در جلسه کمیسیون عمران شورای شهر رشت از اولویت بندی پروژه های عمرانی در بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت خبر داده شد.

 

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت در نخستین جلسه این کمیسیون در سال جدید با اشاره به اینکه کلیات بودجه در اواخر اسفند ماه سال ۹۵ به مبلغ نهصد و پنج میلیارد تومان به تصویب رسید اظهار کرد: جزئیات بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت نیز در دست بررسی است و طی یکی دو روز آینده این مهم نیز به نتیجه می رسد.

احمد رمضانپور با بیان اینکه در جلسات کمیسیون تلفیق پیرامون پروژه های عمرانی به بحث و تبادل نظر پرداختیم افزود: متاسفانه طی چند سال اخیر تحقق بودجه شهرداری رشت شرایط نامطلوبی داشت و شاهد تحقق کمتر از پنجاه درصدی بودجه شهرداری رشت هستیم .

وی با تاکید بر اینکه بر اساس تحقق درآمدها ، پروژه های عمرانی شهرداری اجرایی می شود گفت: حدود ۲۵۶ پروژه عمرانی در بودجه سال ۹۹ شهرداری رشت گنجانده شده است اما با توجه به عدم تحقق بودجه سال ۹۸ شهرداری رشت باید با دقت بیشتری در این باره اقدام کند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با تاکید بر اینکه پروژه های اولویت دار در دستور کار قرار دارد افزود: اعضای شورا و شهردار رشت بر روی اجرا و تکمیل پروژه های عمرانی از جمله پروژه احسان دوست، خیابان جوان ، ژپنج و غیره تاکید و توجه دارند.

رمضانپور با اشاره به اینکه جذب اعتبارات ملی برای پروژه های عمرانی رشت از دیگر برنامه هایی است که مورد توجه شورا قرار دارد تصریح کرد: در گذشته نیز از این طریق نسبت به خرید خودروهای آتش نشانی و غیره اقدام شد و معتقدم باید برای جذب بیشتر اعتبارات دولتی با هدف پیشبرد پروژه های عمرانی رشت برنامه ریزی کنیم.

وی به همکاری شهرداری رشت با قرار گاه خاتم اشاره کرد و گفت: این مهم یکی دیگر از برنامه ریزی های انجام شده به منظور اجرا و سرعت بخشیدن به پروژه های بزرگ عمرانی در رشت است.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با بیان اینکه با ایجاد سوله های مربوط به پسماند از ورود زباله به سراوان جلوگیری می شود افزود: در شورای پنجم رشت اقداماتی خوبی در سراوان توسط شهرداری انجام شد و در حال حاضر نیز مشغول احداث دو سوله بزرگ با هدف جلوگیری از سرازیری زباله به سراوان هستیم.

رمضانپور با اشاره به اینکه روزانه یکهزار تن زباله که متعلق به چند شهر و دهداری است وارد سراوان می شود بیان کرد: در آینده ای نزدیک زباله ها وارد این سوله ها شده و با تکمیل این سوله دیگر زباله خام به سراوان سرازیر نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه ویروس کرونا بر روی اقتصاد سیاسی دنیا تاثیرگذار بوده است افزود: یقینا پس از دوران پسا کرونا ، کشورهایی می توانند موفق باشند که بدهکار نباشند و میانگین سنی جمعیت آنان جوان باشد و خوشبختانه با توجه به اینکه کشور ایران بدهکاری های بین المللی ندارد و میانگین سنی جمعیت کشور نیز ۳۲/۵ است چنانچه شرایط به خوبی مدیریت شود مشکل چندانی به وجود نمی آید.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رشت با اشاره به اینکه ۷۰ درصد درآمد شهرداری ها از ساخت و ساز ها تامین می شود تصریح کرد: به طور یقین با مشکلات اقتصادی که به واسطه شیوع کرونا بر جامعه حاکم شده است در بخش ساخت و ساز نیز با مشکلات فراوانی مواجه می شویم و با بررسی وضعیت موجود به این نتیجه رسیدیم که از همین منابع مالی محدود و جذب اعتبارات دولتی و همچنین مدیریت بدون پول گام های خوبی در سال ۹۹ برداریم.

رمضانپور با بیان اینکه پروژه های همچون اجرای فیبر نوری و پارک آبی در رشت از جمله اقدامات خوب و مدیریت بدون پول است گفت: پروژه هایی همچون فیبر نوری و پارک آبی در رشت با مشارکت سرمایه گذار در دست انجام است و باید زمینه های حضور و مشارکت سرمایه گذاران بیش از پیش فراهم شود.

رمضانپور با ابراز گلایه از روند اجرای پروژه احساندوست رشت طی سالیان متمادی تصریح کرد: این پروژه سالهاست که به خاطر مشکلاتی به حال خود رها شده است اما خوشبختانه در حوزه پسماند اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی با تاکید بر اینکه معتقدم شهرداری رشت باید نسبت به تولید ثروت اقدام کند افزود: معتقدم باید هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی مرکز پژوهش شورا اقدام شود و مرکز پژوهش بازوان پُر قدرت برای تصمیم گیری بهتر اعضای شورا در مباحث مختلف است.

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.