اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

دوازدهم فروردین سالروز اعلام رسمی مشروعیت انقلاب از جانب مردم و تثبیت حقوقی و سیاسی نظام در عرصه بین الملل و درخواست عموم ایرانیان از هر قوم، دین و مذهبی برای شکل گیری حکومت اسلامی در کشور می باشد.

انتخابی که بواسطه آن آزادی و استقلال کشور از قدرت‌های غرب و شرق رقم خورد و امروز بعد از چهار دهه شاهد اقتدار و پیشرفت آن در همه عرصه ها هستیم.

اینجانب یوم الله دوازدهم فروردین بهار شکوه عزت و اقتدار ایران و اسلام ناب محمدی را به آحاد ملت ایران تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با توکل بر خدا و پایبندی به آرمان‌های امام راحل و در سایه رهنمود‌های رهبر معظم انقلاب در سالی که به نام "جهش تولید" نام گذاری شده است بتوانیم شاهد رشد فزاینده درخت تنومند این انقلاب باشیم.

 

احمد رمضانپور نرگسی
عضو ادوار مجلس شورای اسلامی
و عضو شورای اسلامی شهر رشت

شب گذشته در برنامه عصر جدید شاهد اجرای موفق تیم بسکتبال نمایشی(خیابانی) عاج فیل متشکل از جوانان مستعد شهر رشت بودیم و این اجرای زیبا، تعجب و تشویق داوران این برنامه و بسیاری از بینندگان گردید.

حرف آخر،  نکته قابل توجه در حاشیه این اجرا و موفقیت چشمگیر فرزندان این شهر، عقبه تلاشی است که تبدیل به پتانسیلی گردید تا اجرای چشم نواز شب گذشته را در پی داشته باشد و آن تلاش ها و دغدغه های یک نخبه گیلانی نام آشنا برای جوانان این شهر و علاقمندان به ورزش مظلوم بسکتبال در این استان بود.

آری زمانی که دکتر رفیعی به عنوان سرپرست این رشته منصوب گردید میتوان گفت که وی میراث دار ویرانه ای شد که در تلاطم کم توجهی ها و بی مهری ها ارکان و ستون های آن در حال فروپاشی بود لیکن این مدیر نمونه کما فی السابق نشان داد که مرد روزها و کارهای سخت است و جایگاه امروز بسکتبال
گیلان در سطح کشور حجتی حیّ بر این مدعاست.

تشکیل یک هیئت همدل متشکل از افراد کارشناس و خدوم و حمایت از هیئت های شهرستانی و ایجاد لیگ بسکتبال منظم در استان و اعزام تیم به مسابقات کشوری در همه رده های سنی بدون هیچ حمایتی و ایجاد و احیای بسکتبال خیابانی برای اولین بار در این سطح در کشور و گسترش آن در تمامی شهرستان های گیلان و تخصیص زمین به این رشته نوپا با پیگیری و ممارست شخص دکتر رفیعی را میتوان جزو خدمات ماندگار این مدیر مدبر به ورزش استان دانست.

آری میتوان گفت عصر جدید بسکتبال در استان گیلان از سالها پیش نه توسط احسان علیخانی بلکه با همت و تدبیر دکتر محمد رفیعی رقم خورد و استعدادهای این ورزش که به علت کم توجهی و بی مهری در انزوا بودند امروز این گونه باعث افتخار برای این دیار شده اند و در کارزارهای مختلف می درخشند.

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سوم شعبان، ولادت با سعادت مهتر جوانان بهشت و آموزگار ایثار و شهادت، امام حسین علیه السلام و روز پاسدار، چهارم شعبان ولادت فرخنده قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل عباس و روز جانباز و پنجم شعبان میلاد با سعادت سید الساجدین امام سجاد علیه السلام را به همه گیلانیان خاصه شهروندان فهیم شهرستان رشت تبریک عرض می نمایم و از خداوند رحمان و رحیم حضور در مسیر اسلام ناب محمدی را خواستارم.


احمد رمضانپور نرگسی
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی
و عضو شورای اسلامی شهر رشت

حرف آخر، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسمه تعالی

ابلاغ دستور العمل اجرای طرح فاصله گذاری در راستای اقدامات گسترده و تلاش های صورت گرفته از سوی ستاد مبارزه با کرونا در کشور اقدامی شایسته می باشد گرچه انتظار میرفت با وجود توصیه کارشناسان، تجارب سایر کشورها و دربرگیری گسترده بیماری، اجرای این طرح خیلی زودتر صورت می گرفت لیکن با توجه به اهمیت حفظ جان حتی یک انسان فرصت اجرای طرح فاصله گذاری را باید مغتنم شمرد.

با توجه به اینکه استان گیلان و علی الخصوص شهرستان رشت از ابتدای شیوع کرونا با این ویروس به عنوان یکی از کانون های این بیماری درگیر بود لیکن با درایت مدیران جهادی و دلسوز و تلاش آحاد شهروندان علی الخصوص کادر درمان به عنوان مدافعین سلامت جامعه و پاکبانان و آتشنشانان ایثارگر اقداماتی از قبیل ضدعفونی و تنظیف شهر به صورت ویژه انجام گردید که جای تقدیر و تشکر دارد.

اینجانب از آحاد مردم ایران علی الخصوص گیلانیان فهیم و شهروندان شریف شهرستان رشت درخواست دارم با رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی و همکاری با ضابطین این طرح ملی به عبور از بحران موجود با رعایت اصول قرنطینه یاری رسانید.
#کرونا_را_شکست_می دهیم


احمد رمضانپور نرگسی
عضو ادوار مجلس شورای اسلامی
و منتخب اول شورای شهر رشت

کاروان اقلام پزشکی و بهداشتی ایران خودرو در راستای مسئولیت های اجتماعی، جهت تامین بخشی از نیاز کادر درمانی به ستادمبارره با کرونا استان گیلان اعزام شد.


حرف آخر،   نخستین محموله کمک های انسان دوستانه این شرکت شامل ۱۰ هزار ماسک تنفسی و ۲۵۰۰ ست گان پزشکی در اختیار دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفت .
عادل پیرمحمدی، مدیرعامل ساپکو با قدر دانی از زحمات حافظان سلامت کشور گفت : گروه صنعتی ایران خودرو در راستای مسولیت های اجتماعی خودبا ارائه خدماتی نظیر تجهیز آمبولانس ، راه اندازی خط تولید ماسک بهداشتی در شرکت مهرکام پارس توانست به شبکه سلامت کشور در مبارزه با ویروس کرونا کمک کند.
وی افزود: با توجه به تعطیلی خطوط تولیددر ایام نوروز ، ماموریت ساپکو باتوجه به تصمیم هیات مدیره ایران خودرو کمک رسانی وتامین بخش از نیازهای شبکه سلامت کشور درمقابله با ویروس کرونا است .
پیرمحمدی تاکید کرد : با تامین پارچه مورد نیاز ، تولید گان برای کادر پزشکی در دستور کار قرار گرفت .
وی خاطرنشان کرد: قراراست تولید روزانه ۶۰۰ تا۵۰۰ گان در یکی از شرکت های زنجیره تامین آغاز شود.
مدیرعامل ساپکو با اشاره به این که ارسال اقلام پزشکی وبهداشتی مورد نیار کادر درمانی تداوم دارد، اظهارداشت:۴۰۰ ست گان پزشکی نیز به بیمارستان مسیح دانشوری و ستادمبارزه با کرونا تهران ارسال شد.

حرف آخر ، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

انا لله و انا الیه راجعون

باید بدانیم مرگ پایان زندگی نیست و سرآغازی است جهت پرواز مرغ جان بر گستره ملکوت و رجعتی به محضر حضرت دوست؛ به ویژه مرگ افرادی که در دوره حیات در خدمت به دیگران کوشا بوده اند.
بی‌شک پروفسور «حسن اکبرزاده» در زمره بزرگانی قرار دارد که نقشی موثر و غیرقابل انکار در تعالی بشریت داشته‌اند و سال‌ها باید بگذرد تا همانندی چون او به منصه ظهور برسد.
اینجانب ضمن ابراز تأسف از درگذشت این دانشمند پرآوازه جهان و همدردی با خانواده معزز و بازماندگان ایشان، بدین‌ وسیله فقدان این فخر گیلان را به اهالی علم و مردم فرهیخته استان تسلیت گفته و از آستان کبرایی حضرت احدیت برای آن مرحوم علو درجات و برای تمامی بازماندگان شکیبایی و طول عمر با عزت مسألت می‌نمایم.


احمد رمضانپور نرگسی
نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی
و عضو شورای اسلامی شهر رشت


پروفسور حسن اکبرزاده متولد ۳ فروردین ۱۳۰۶ در شهر رشت میباشد.
وی در سپتامبر ۱۹۹۲ از سوی مرکز تحقیقات علمی فرانسه مدال درجه یک علمی دریافت کرد.
اکبرزاده از ماه اکتبر ۱۹۵۷ به عنوان مامور، استاد و رییس بخش تحقیقات با مرکز رسمی مرکز ملی پژوهش های علمی فرانسه و لابراتوار کلژ دو فرانس پاریس همکاری داشته است و به عنوان سخنران در اکثر سمینارها و کنفرانس های بین المللی حضور داشت.
از مهمترین دستاوردهای او می توان به آثاری که در زمینه هندسه
Finslerian Geometry
منتشر کرده اشاره کرد.

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت احمد رمضانپور نرگسی در یکصد و سی و پنجمین جلسه شورا با تبریک روز شهردار به شهردار رشت تصریح نمود: دکتر حاج محمدی از دهه هفتاد با امور مربوط به شهرداری ها در ارتباط هستند و این تجربه فرصتی است تا بتوان از تجربیات خوب ایشان در بخش های مختلف برای پیشرفت شهر استفاده نمود. اما متاسفانه در مدت کمتر از یک سال از حضور آقای دکتر حاج محمدی، شهر رشت چالش های فراوانی از جمله بدهکاری های به جامانده از قبل در شهرداری، مشکلات مربوط به نیروی انسانی، مشکلاتی که برف به شهر تحمیل نمود و همچنین چالش ویروس منحوس کرونا همگی از عواملی بودند تا نتوان از تجربیات ایشان برای شهر رشت بهره بیشتری ببریم. ولی در تمام این سختی ها تلاشهای ایشان قابل تقدیر است. همچنین آقای حاجی پور به عنوان رییس شورای شهر رشت با 40 سال تجربه کاری انسانی توانمند و با تجربه گران بها می باشند که همه اعضای شورا به دلیل همین لیاقت و کاردانی، ایشان را به عنوان ریاست شورا برگزیدند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا با اشاره به مشکلات اقتصادی شهرداری رشت در پایان سال برای پرداخت حقوق و تلاش برای دریافت وام در این خصوص افزود: متاسفانه شرایط بروکراسی پیچیده در کشور به گونه ای است که در مواقعی که بخواهیم کاری را به شکل فوری انجام دهیم به مانند همین دریافت وام برای پرداخت حقوق و مزایای پرسنل زحمت کش شهرداری با مشکل مواجه هستیم.

وی با اشاره به تحلیل 10 بندی خود در خصوص اتفاقات پس از شیوع ویروس کرونا تصریح نمود: علیرغم اینکه ویروس کرونا برای کشورمان یک تهدید به حساب می آید ولی ضعفها و کاستی هایی را در مدیریت کلان کشور در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها و همچنین زیرساخت ها هویدا ساخت. و اگر این ضعفها را تبدیل به قوت نماییم یک نعمت می تواند برای آینده کشور باشد.

احمد رمضانپور نرگسی در ادامه با تشکر ویژه از زحمات دولت بیان نمود: همه ما اطلاع داریم که دولت در شرایط اقتصادی نا بسامانی قرار دارد. یک دولت قدرتمند و قوی باید همه نهادها در زیرمجموعه آن قرار بگیرند و این اتفاق با ورود رهبر معظم انقلاب اتفاق افتاد و در این راستا خوشبختانه با تدبیر ایشان، نیرو های مسلح برای کمک به دولت در مبارزه با شیوع ویروس کرونا و با مدیریت شخص رییس جمهور فراخوانده شدند.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای شهر رشت با اشاره به زحمات دکتر نوبخت در روزهای حساس درگیری کل کشور با ویروس کرونا خاطرنشان کرد: در شرایطی که کشور در فروش نفت با مشکل مواجه است و با توجه به مشکلاتی که برای مردم به وجود امده و توصیه همگان مبنی بر خود قرنطینگی است، کسب و کار با تعطیلی مواجه شده است دریافت مالیات نیز بسیار سخت خواهد بود و از طرفی فروش اوراق نیز به سختی انجام میشود.
در چنین شرایطی که کشور با مشکل درآمد مواجه شده است تخصیص 1600 میلیارد تومان برای بیمارستان های کل کشور که اعتبار قابل توجه ای از آن برای بیمارستان های رشت، لاهیجان، تالش و دیگر بیمارستان های درگیر با ویروس کرونا در استان گیلان در نظر گرفته شده است بسیار ارزشمند می باشد.
در این بین نکته بسیار مهم و قابل تقدیر دیگر از شخص دکتر نوبخت به عنوان یک چهره ملی اختصاص بودجه ای ویژه جهت حق الزحمه پرسنل فداکار در حوزه درمان کشور است.

وی در ادامه احداث بیمارستان صحرایی برای ارائه خدمات به بیماران درگیر با ویروس کرونا را یک امر ضروری دانست و افزود: باید از استاندار گیلان که با توجه به نظر کارشناسان به دنبال اجرایی نمودن بیمارستان صحرایی هستند تشکر نمایم. این اقدام فرصت خوبی را برای درمان بیماران به وجود خواهد آورد. اما برای ارتقای کیفیت درمان باید شرایط زیر ساخت حوزه درمان را با تکمیل بیمارستان 400 تختخوابی واقع در لاکان بهبود بخشید.وی همچنین خواستار مشخص نمودن چند بیمارستان و مرکز درمانی برای ارایه خدمات عادی به غیر از موارد درگیر با مشکل کرونا، به شهروندان شد.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورا با اشاره به زحمات فعالین حوزه رسانه تصریح نمود: هر ساله در شورا به پاس زحمات اصحاب رسانه به عنوان پل ارتباط مردم با حکمیت در مقیاس ملی و شهروندان با مجموعه مدیریت شهری در مقیاس محلی، تقدیر می شد. اما با توجه به مشکلات به وجود آمده در خصوص شیوع ویروس کرونا امسال فرصت مناسبی برای تقدیر از خبرنگاران وجود نداشت ولی این انتظار وجود دارد تا در اولین فرصت ممکن در سال جدید، برای تقدیر از فعالین حوزه رسانه در شورای شهر رشت برنامه ریزی صورت گیرد..

حرف آخر،  بسمه تعالی
«و مِنَ النّاسِ مَن یَشری نَفسَهُ ابتِغاءَ مَرضاتِ الله و الله رَئوف بِالعِباد» - سوره مبارکه بقره- آیه 207
و بعضی از مردم از جان خود در راه رضای خدا درگذرند و خدا با چنین بندگان، رئوف و مهربان است.

مردم شریف و نجیب استان گیلان
در این روزها که کشور عزیزمان با مشکلات عدیده‌ای دسته و پنجه نرم می‌کند و معضل اپیدمی کرونا باعث ایجاد آلام گسترده‌ای در سطح کشور، به‌خصوص گیلان سرافراز شده است، صرف‌نظر از چگونگی انتقال این ویروس به ایران و چرایی عدم قرینطینه شهر قم که درزمانی مناسب باید به آن پرداخته شود، شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان به‌عنوان مجموعه‌ای که همواره تلاش کرده تا در بحران‌ها و مشکلات در کنار مردم بایستد، وظیفه خود می‌داند که در این امر مهم نیز به روشنگری و ارایه راهکارهایی، هر چند کوچک بپردازد.
از همین رو مواردی را به سمع و نظر مردم عزیز و مسئولین محترم می‌رساند:
1. از کادر درمان، اعم از پزشکان، پرستاران، کارمندان و همه کسانی که مسئولانه جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهند تا بتوانند درصف مقدم مقابله با این بحران، موجب نجات جان بیماران شوند، صمیمانه قدردانی می‌کنیم و اعلام می‌داریم که امروز روز واقعه است و امیدواریم آن دسته از پزشکان که مطب‌هایشان را تعطیل و یا به مسافرت خارج از کشور رفته‌اند، به زودی به کشور بازگشته و هموطنان‌شان را در چنین روزهای پرخطر و حساسی تنها نگذارند؛ که هر اتفاقی، چه خوب و چه بد، در ذهن و خاطره عموم مردم باقی خواهند ماند.
2. مردم عزیز ما بدانند این بلای خانمان‌سوز قرار نیست ظرف چند روز آتی به پایان خود برسد، لذا شایسته است همگان ضمن رعایت نکات بهداشتی و ایمنی که مهمترین آن عدم حضور غیرضروری و بی‌مورد در سطح شهر است، خود را به لحاظ ذهنی و جسمی آماده کنند تا در یک پروسه چند ماهه بتوانیم بر این بحران غلبه کنیم.
3. از مسئولین امر می‌خواهیم که بیشتر از پیش خود را برای شنیدن صداهای مختلف درخصوص این بحران، آماده کرده و با سعه صدر، پذیرای نظرات مختلف باشند؛ آنچه را امروز در گیلان از زبان منتخبین شهر رشت می‌شنوید، به‌جای نکوهش، بررسی نمایید و راستی‌آزمایی را پیشه خود کنید نه تهدید و ارعاب را.
4. از کلیه اعضا و هواداران احزاب و تشکل‌های عضو شورای اصلاح طلبان در سراسر استان گیلان می‌خواهیم تا با تشکیل کارگروه‌های مجازی، تلاش کنند که از ظرفیت خود، خیرین منطقه و اقشار مختلف مردم بهره گرفته و به حمایت مادی و معنوی مداوم و طولانی مدت کادر درمانی و بیماران نیازمند بپردازند و با ایجاد حس همدلی بیشتر، کمک کنند تا با کمترین آسیب از این بحران عبور نماییم.
5. با همه انتقاداتی که جامعه از ابتدای این بحران از مسئولین امر داشته، که بخش بزرگی از آن به حق است، اما جا دارد تا بابت تلاشهای صورت گرفته در حوزه مدیریت این بحران و مبارزه با این ویروس و تجهیز و تامین دارو و... از دولتمردان و همه کسانی که در این مهم مشارکت دارند، تشکر و قدردانی کنیم.
6. همچنان مصرانه از مسئولین می‌خواهیم تا استان‌هایی که بیشتر درگیر این بیماری هستند را قرنطینه کرده و تعطیلی کامل مراکز علمی و آموزشی با عدم حضور کارمندان اداری و شیفتی کردن بانک‌ها و موسسات مالی و کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی و خدماتی را در دستور کار خود قرار دهند. از مسافرین عزیز هم می‌خواهیم که در این برهه حساس به استان مان سفر نکنند.
7. شورای اصلاح‌طلبان استان گیلان از دولت محترم تقاضا دارد جهت رسیدگی به وضع افراد کم درآمد که به‌صورت روزمره رزق و یومیه خود را از طرق مختلف کسب می‌کردند و این روزها کاسبی و فعالیت‌شان تحت‌الشعاع بحران کرونا قرار گرفته و کاملا تعطیل شده، تا خردادماه مبلغی را به صورت ماهانه و جدای از مقدار همیشگی یارانه، به عنوان کمک هزینه به حساب سرپرستان این خانوارها شارژ نموده و همچنین موکدا از بانک‌ها و موسسات مالی بخواهند که نسبت به اخذ اقساط انواع وام‌ها با مردم همکاری نمایند.
در خاتمه، اعتقاد راسخ داریم که با همراهی و تعامل سازنده دولت و نهادهای مدنی و... می‌توانیم از فراگیر شدن بیشتر و فزاینده این بحران جلوگیری نماییم. بحران‌ها همچون گذشته به پایان می‌رسند و کشور و ملت عزیزمان با سربلندی این بلای خانمان‌سوز را نیز پشت سر خواهد نهاد.
بعد نومیدی بسی امیدهاست/ از پس ظلمت دو صد خورشیدهاست
شورای اصلاح طلبان استان گیلان

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.