حرف آخر
حرف آخر

حرف آخر

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، احمد رمضانپور نرگسی در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورا، با اشاره به فرارسیدن ماه بهمن و در پیش بودن ایام‌الله دهه فجر، از رضا رسولی و ناصر حاج‌محمدی شهردار رشت تقدیر و تشکر کرد و گفت: دوستان روز یکشنبه در تهران حضور داشتند و آقای دکتر رسولی دیداری با معاون وزیر کشور داشتند که جزئیات جلسه را ایشان توضیح خواهند داد.

 

حرف آخر،  وی با اشاره به هماهنگی‌های لازم برای گفتگو و دیدار با دکتر نوبخت، اظهار داشت: در این جلسه و پیرامون بحث شورای عالی ترافیک و کارشناس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی صحبت‌های لازم و رایزنی‌ها صورت پذیرفت. در موضوع دیگر اینکه متوجه شدیم علیرغم آنکه ما برای شهر رشت حدود 2 سال تلاش کردیم تا پروژه تراموا دارای ردیف شود، شهر شیراز به‌واسطه ارتباطات خود بدون طی روال 2 ساله، قرار است روز 17 دی‌ماه به‌عنوان اولین شهر کشور اقدام به کلنگ زنی تراموا نماید و به همین دلیل پیگیر شدیم تا پیش از آن ما می‌بایست مجوز شورای عالی ترافیک کشور اخذ شود و برای همین موضوع هماهنگی‌های لازم انجام شد تا پیش از روز 15 بهمن این کار انجام شود.

رمضانپور افزود: موضوع دیگر بحث خرید واگن‌های تراموا به ارزش 170 میلیون یورو می‌باشد که با توجه به آنکه شورای اقتصاد حدود 2 هزار واگن برای کلان‌شهرها در نظر گرفته بود، نام رشت نیز به آن لیست اضافه شد.

در ادامه نیز رضا رسولی عضو شورای شهر رشت با تشکر از احمد رمضانپور بابت هماهنگی‌های لازم جهت دیدار با معاون رئیس‌جمهور، گفت: این‌که بتوان در فرصتی کوتاه یک جلسه در سطح کلان و آن‌هم یک جلسه مؤثر برگزار کرد بسیار سخت است و یک موهبت برای شهر رشت است.

وی افزود: در خصوص جلسه با دکتر جمالی نژاد می‌بایست بگویم که جلسه خوبی برگزار شد ولی این جلسه با بیم و امیدهای خاصی همراه بود؛ اما جلسه با دکتر نوبخت، جلسه بسیار باکیفیتی بود.

رسولی تأکید کرد: ورود به لابی بزرگ حمل‌ونقل در کشور بسیار سنگین و مهم است و امیدوارم بتوانیم این مسیر را برای شهر رشت ادامه دهیم.

نرجس شیخ شعبانی طی نشستی صمیمانه در دفتر علیرضا کامران راد مدیر منطقه دو شهرداری رشت با بانوان شاغل در این منطقه دیدار کرد.


حرف آخر، کامران راد مدیر منطقه دو در این نشست ضمن قدردانی از زحمات کارکنان شهرداری منطقه اظهار داشت: آمار و ارقام از درخشش عملکرد کارکنان این منطقه خبر می دهد. وی افزود: امسال با تلاش های صورت گرفته وصولی های نقدی و غیر نقدی مناسبی داشته ایم و توانستیم با این عملکرد به بخش های دیگر شهرداری هم کمک کنیم.
کامران راد ضمن تشکر از مشاور شهردار در امور بانوان برای برگزاری نشست گفت: بانوان شهرداری منطقه دو رشت نقش بسزایی در پیشبرد اهداف ما داشته اند که با استفاده از این فرصت ایجاد شده مراتب قدردانی خویش را اعلام می کنم و امیدوارم همواره در زندگی کاری و خانوادگی خود موفق و موید باشند.
در ادامه این نشست مشاور شهردار در امور بانوان اظهار داشت: برنامه ریزی کرده ایم تا با بازدیدهای فصلی از مناطق و سازمان ها با مشکلات بانوان آشنا شویم تا با شناخت بیشتر در راستای بهبود وضعیت بانوان گام برداریم.
نرجس شیخ شعبانی توجه به توانمندی های بانوان را با اهمیت دانست و افزود: بانوان مسئولیت پذیری بالایی دارند و باید از ظرفیت ها و استعدادهایشان به نحو مطلوبی استفاده شود.
در پایان این جلسه کتاب "اثر مرکب" به همراه یک لوح از سوی شهردار رشت توسط کامران راد مدیر منطقه دو و شیخ شعبانی مشاور شهردار در امور بانوان به بانوان حاضر تقدیم شد.

در یکصد و بیست و پنجمین جلسه علنی شورای شهر رشت اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهر رشت در واکنش به اظهارات بهراد ذاکری در خصوص علیرضا حاجی پور و بیان این مطلب که به علت نسبت خانوادگی با رئیس شورا شاید رودربایستی برای تحقیق و تفحص وجود داشته باشد، گفت: بنده با هیچ‌کس تعارفی ندارم و اگر کسی تخلفی می‌کند باید اعلام شود. علیرضا حاجی پور به خاطر بنده تا به امروز ضربات بسیار زیادی خورده است. پیش از اینکه بنده وارد شورا شوم او در شهرداری بود.

حرف آخر،  وی ادامه داد: اما انتظار بنده از آقای دکتر ذاکری این است که حداقل مانند یک رسانه زرد که برای باج‌گیری مطالبی را عنوان می‌کند و موضوعات را زیر سؤال می‌برد، از مطرح کردن اسامی افراد خودداری می‌شد! من به هیچ‌کس باج نداده و نمی‌دهم. کسی که به خاطر یک حکم مشاوره دست به هر کاری میزند دلسوز این شهر و مردمانش نیست. بگذارید هرچه می‌خواهند بگویند، بگویند اما من به هیچ‌کس باج نخواهم داد.

رئیس شورا تأکید کرد: یک روز این موضوع برای آقای عاقل منش است، یک روز آقای ذاکری، یک روز خانم شیرزاد، یک روز هم برای بنده. ما باج نخواهیم داد و مقابل این افراد کوتاه نخواهیم آمد.

به نظر می‌رسد موضع‌گیری اسماعیل حاجی پور نسبت به یک رسانه زرد که در باج‌گیری معروف به بدنامی است می‌باشد که لقبِ «هَوَلِ مشاوره» را یدک می‌کشد. مدیر این رسانه زرد از افراد بدنام در حوزه‌های مختلف بوده که توانسته با باج‌گیری از برخی مدیران توسری‌خور و تطمیع برخی نمایندگان مجلس از طریق منابع نامشروع مالی به برخی از احکام مشاوره (کاغذ پاره‌های رانت آور) برسد.

سردار سیدعلی آقازاده نماینده اسبق مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با جمعی از مهندسین شهر رشت، گفت: مهم ترین درخواست مردم از نمایندگان مجلس فقط یک چیز است، که آنها فقط به وظایف ذاتی خود بپردازند.

حرف آخر،  نماینده اسبق مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به طور مثال در یک مراسم پل یا راه آسفالت و… افتتاح میشود نماینده مجلس پیش قراول همه مسولین اجرایی می‌باشد و در صف افتتاح حضور دارد که این تفکر را القا کند که من نماینده این کار را انجام داده ام در حالی که وظیفه اجرایی برعهده مسولین اجرایی است و وظیفه نماینده چیز دیگریست.

  

حرف اخر،  متن بیانیه به شرح زیر میباشد:

بسمه تعالی

واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرقوا
مجمع یاران انقلاب اسلامی بر اساس اندیشه حضرت امام (ره) و منویات مقام معظم رهبری (حفظهم الله) و سیره شهدا شکل گرفته است.
یکی از اهداف آن همسو نمودن تشکلات اسلامی و ایجاد وحدت و همدلی بین نیرو های انقلابی می باشد.
اکنون که در آستانه ی انتخابات سرنوشت ساز مجلس شورای اسلامی هستیم و وظیفه ما طبق بیانات حضرت امام (ره)این است که:《نگذارید انقلاب به دست نا اهلان و نا محرمان بیافتد》و از آنجائیکه مقام معظم رهبری(حفظهم الله) فرمودند:《مجلس شورای اسلامی یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است. همه‌ی سر رشته های امور به مجلس شورای اسلامی بر می‌گردد. مجلس، مظهر حضور و اراده مردم
در صحنه های گوناگون سیاسی و اقتصادی است》
در این راستا می طلبد مجمع یاران انقلاب اسلامی
بدور از وابستگی حزبی و گروهی و حرکت خطی و جریانی، روشنگری و بستر سازی برای یک انتخاب درست را برای عموم مردم و جمعیت هدف روشن و فراهم نماید، در این رابطه مقام معظم رهبری(حفظهم الله) فرمودند:《کسانی که زبانی گویا و قلمی توانا و آبرویی پیش مردم دارند که این آبرو جزو ذخایر الهی است و خدای متعال به هر کسی داده است، باید در راه خدا آن را مصرف بکند و به کار ببرد، مردم را توجیه و تشویق کنند و آدمهای خوب را به آنها معرفی نمایند》
بر همین اساس مجمع یاران انقلاب اسلامی مکانیزم رسیدن به انتخاب درست را فراهم نموده تا بتواند در شهرستان رشت در ۱۰ منطقه با کمک مردم انقلابی با ارتباط چهره به چهره و نظر خواهی و مشورت با معتمدین انشاالله به کاندیدای اصلح با ملاک های دینی و شرعی و انقلابی دست پیدا کند.
لازم به توضیح این که: تشکلات دیگری در تلاش هستند به یک نتیجه‌ی مطلوبی برسند.
مع الوصف این حرکت مردمی مجمع یاران انقلاب اسلامی می تواند ضمن تقویت و همپوشانی آن تشکل ها، بر روی کاندیدای خوب و اصلح اتفاق نظر داشته باشد.
البته با توجه به شواهد و قرائن به وجود آمده از عملکرد(شانا)و(رهروان گام دوم انقلاب) در یک مقیاسی محدود مشترکاتی به دست آوردند ما نیز قطعا بر سر مشترکات متحد خواهیم شد البته اگر به اختلاف سلیقه ها و سهم خواهی ها توجه نکنیم و بر روی مشترکات مومن و انقلابی تمرکز نماییم، به حول قوه الهی نتیجه خوبی حاصل خواهد شد من حیث المجموع وظیفه همه ما ها باید این باشد که در قدرت تشخیص انتخاب درست مردم خوبمان بیشتر تلاش کنیم، تا ذهن ها و دل ها به سمت خواسته ی سید الشهدای خط مقاومت حاج قاسم عزیز که فرمودند:《جامعه ای صالح می شود که افراد صالح بر آن حاکم باشند》سوق پیدا کند.
مجمع یاران انقلاب اسلامی استان گیلان.
اَجرکُم عند الله.

با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم نگاهی داریم به گوشه ای از عملکرد نمایندگان ادوار شهرستان رشت. در اولین بررسی نگاهی خواهیم داشت به کارنامه عملکردی سردار سید علی آقازاده نماینده اسبق رشت در مجلس شورای اسلامی.

 

حرف آخر،  سید علی آقازاده دافساری، وی در سال ۱۳۳۴ در «دافسار» از توابع شهرستان رشت دیده به جهان گشود، تحصیلات مقدماتی را در رشت گذراند و در دوران جوانی با آغاز نهضت امام خمینی(ره) به خیل عظیم انقلابیون پیوست.

این فرمانده دوران دفاع مقدس، با آغاز جنگ تحمیلی به ندای امام(ره) لبیک گفت و برای دفاع از اسلام و آرمان‌های انقلاب عازم جبهه‌ها شد، ذره‌ای در این مسیر درنگ نکرد تا اینکه به جانبازی نائل آمد.

آقازاده که سال‌ها فرماندهی سپاه قدس گیلان را به عهده داشت، مردم این دیار مدیریت او در ایجاد امنیت استان را به یاد دارند به‌ویژه اینکه دو سال در کسوت فرماندهی انتظامی گیلان از نقاط قوت و درخشان سردار آقازاده است که توانست آسایش را برای مردم این استان به ارمغان آورد.

این جانباز دوران دفاع مقدس با کوله باری از تجربه مدیریتی در عرصه‌های مختلف و پشتوانه خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان با ورود به انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی برای مدت چهار سال در کسوت نماینده برای مردم این دیار خدمت کرد.

آقازاده که دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته جغرافیای طبیعی و مديريت است، با عضویت در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و گروه‌های دوستی پارلمانی ایران – آلمان، ایران – برزیل و ایران – کنگو به نمایندگی از ملت ایران در عرصه بین‌المللی حضور پیدا کرد و مدافع حقوق تمام مردم بود.

این عضو فراکسیون اصولگرایان در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی، همواره در راستای حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی گام برداشت و با پیگیری مصوبات در راستای پیشرفت گیلان به‌ویژه شهرستان رشت توانست اقدام‌های اثرگذاری انجام دهد.

نماینده ادوار مردم رشت در مجلس شورای اسلامی که ریاست ستاد انتخاباتی حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی در گیلان را به عهده داشت، همواره پیشگام در مبارزه با فساد بوده و زندگی صادقانه و پاک او زبان‌زد عام و خاص است.

سید علی آقازاده دافساری، با تجربه مدیریت جهادی، صداقت در گفتار و رفتار و همچنین پاک‌دستی بار دیگر برای خدمت به مردم پيش قدم شده است.

تخلف برگزاری نمایشگاه خصوصی فرش تبریز در رشت هم زمان با برگزاری نمایشگاه فرش و لوستر گیلان!

حرف آخر، در حالیکه قرار است نمایشگاه فرش و لوستر گیلان برطبق تقویم نمایشگاهی از ۷ الی ۱۱بهمن در سالن نمایشگاههای بین المللی گیلان برگزار گردد، در اقدامی قابل تامل یک برند خصوصی فرش دست بافت تبریز با تبلیغات گسترده در سطح شهر رشت نیز قرار است از ۱ الی ۹ بهمن ماه در یک تالار عروسی خصوصی رشت نمایشگاه برگزار کند!
طبق بخشنامه وزارت صنعت،معدن و تجارت برگزاری کلیه نمایشگاههای استانی تنها باید از طریق شرکت بین المللی نمایشگاهی انجام پذیرد اما گویا ارتباط حسنه این مجموعه خصوصی موجب شده تا در زمینه برگزاری نمایشگاه فرش به تافته جدا بافته تبدیل شود و بر حسب قضا مجوز برگزاری نمایشگاه خود را در بازه زمانی مشابه با شرکت نمایشگاهی، در مکانی غیر متعارف اخذ نماید.
سوالی که در این بین مطرح است اینکه آیا یک گیلانی بعنوان فردی غیربومی در آذربایجان شرقی نیز می تواند در بازه زمانی مشترک با نمایشگاه بین المللی تبریز، اقدام به اخذ مجوز برگزاری نمایشگاهی مشابه در این شهر نماید؟!
طی سالهای گذشته وضعیت اقتصادی کشور از یک سو و بی مهری و بی توجهی برخی از مسئولین محلی و استانی از سوی دیگر موجب شده تا غالب بازاریان و صنعتگران بومی گیلان نتوانند با سایر برندها و بازاریان غیر بومی رقابت کنند و چرخ اقتصاد خود و استان را بحرکت درآورند.

نمایشگاه فرش

از زمان حضور دکتر ارسلان سالاری بر راس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و پذیرفتن این مسئولیت سنگین با وجود حجم بدهی هایی با ارقام نجومی بیش از شش ماه نمی گذرد و بسیاری پیش از حضور وی فاتحه این کِشتی به گل نشسته را قرائت کرده و نغمه ناامیدی سر داده بودند.

حرف آخر،  لیکن حضور سالاری با دکترین مدیریتی جامع منحصر به وی که توانایی رصد و حل مشکلات حوزه های مختلف را به صورت هم زمان دارد از همان روزهای ابتدای خبر از ضرب آهنگ هماهنگ تحول در سطح استان در حوزه سلامت می داد.

تامین بودجه با ایجاد تعامل و ارتباط مستمر با تهران و وزارت بهداشت و تاکید بر توزیع عادلانه منابع فارغ از نگاه سیاسی و منفعت طلبانه در کنار بازدیدهای پی در پی و رویت و لمس مشکلات از نزدیک و اقدام مقتضی جهت رفع بسیاری از آنها باعث گردید مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در استان حتی در دورترین شهرها و روستاها جان تازه ای گیرد که ارتقا کیفی و کمی ارائه خدمات خود حجتی بر این ادعاست.

وجه تمایز مدیریت سالاری با سایرین بررسی کارشناسی مشکلات و معضلات موجود و اقدام از روی اولویت بندی با معیار مطالبات مردمی است و این امر در همین چند ماه باعث رضایت گیلانیان از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گردیده است چرا که رسالت و رکن اصلی مدیریت در نهادها و سازمان های دولتی مردم محوری و کسب رضایت مردم از انجام صحیح امور محوله در هر مجموعه ای میباشد.

یقینا تجهیز بیمارستان های دولتی به دستگاهها و تجهیزات درمانی از قبیل سی تی اسکن علی الخصوص در شهرستانها اصلی ترین مطالبه مردمی و کادر سلامت بیمارستان محسوب می گردد که فقدان آن در این مراکز سالیانه علت اصلی ارتقا آمار فوت هموطنان ما می گردد و این مشکل در گیلان بیش از سایر استانها به چشم می خورد و با توجه به شرایط اقتصادی کنونی به زعم خیلی ها تجهیز حتی یک بیمارستان دولتی به دستگاه سیتی اسکن امری دشوار به نظر میرسید لیکن دکتر سالاری نشان داد که با همت و پشتکار توان انجام هر غیرممکنی وجود دارد.

با پیگیری های رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اتفاقی نادر و بی سابقه در گیلان به صورت همزمان سه شهرستان، آستارا، لاهیجان و رودبار به دستگاه سی تی اسکن مجهز شد و دغدغه بیماران جهت انتقال به مرکز در شرایط بحرانی حل گردید.

شاید برخی فکر کنند که این دستگاه ها از قبل خریداری شده بود و فقط در زمان دکتر سالاری به دانشگاه تحویل شده است، اما واقعیت این است که ظرف همین ماههای اخیر قرارداد خرید دستگاههای سی تی اسکن شهرستان های فوق با هیات امنای ارزی بسته شد و با پیگیری های مستمر دکتر سالاری موفق به ورود این دستگاههای تشخیصی که یکی از تجهیزات واجب و ضروری برای بیمارستان های آستارا، لاهیجان و رودبار است به استان گیلان شدیم چرا که فاصله مکانی شهرستان آستارا تا رشت بیش از ۲ ساعت است و یک بیمار ترومایی را برای انجام سی تی اسکن یا باید از استان خارج می کردند و به اردبیل می بردند و یا در شرایط بحرانی که جان بیمار را تهدید می کرد دو ساعت سوار بر آمبولانس و به رشت آورده تا بعد از ساعت ها خدمات تشخیصی برای وی انجام گردد.

امروز می توان دکتر سالاری و عملکرد وی را به عنوان یک مدیر متخصص، متعهد و جهادی به عنوان یک شاخص قابل توجه و استناد ارائه کرد و امید میرود سایر مدیران دلسوز ما نیز در همین مسیر گام بردارند.

با بررسی تغییرات در حوزه سلامت و عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان می توان به وضوح تغییر نگاه مدیریتی را پس از حضور ارسلان سالاری در راس دانشگاه علوم پزشکی لمس کرد.

حرف آخر،  یقینا دغدغه مندی، تعهد و اشراف به مشکلات دلایل اصلی و انگیزه این مدیر لایق جهت ایجاد تحول بوده است که با چاشنی نبوغ در پس این حجم از مشکلات و بدهی های کلان با ارقامی قابل توجه، که نشان دهنده فقدان برنامه مندی مدیران سابق و اسبق بوده تبدیل به ناخدایی لایق برای این کِشتی سرگردان در اقیانوس پرتلاطم گردیده است.

حضور پای کار و تعریف دکترین نوینی از مدیریت با بکارگیری همه ظرفیتهای موجود و سرکشی های مستمر توسط تیم مدیریتی و ارزیابی عملکرد همه پرسنل در هر جایگاهی حتی در دورافتاده ترین مراکز و خانه های بهداشت و بکارگیری اهرم تشویق در کنار برخوردهای قاطع با متخلفین از سالاری و تیم مدیریتی وی یک کارنامه عملکرد قابل قبول را برجا گذاشته است که امید میرود با استمرار این رویکرد و نظارت های بیشتر که مطالبه همه گیلانیان از مدیران دانشگاه علوم پزشکی میباشد وضعیت کیفی حوزه سلامت در استان گیلان روز به روز بهتر شود.

یکی از روش های منحصر به دکتر سالاری در مدیریت بازدیدهای سرزده و بدون هماهنگی و هم زمان از حوزه سلامت شهرستان ها و بررسی جزییات آن در روزهای آتی با حضور بازرسان و مدیران حوزه های مذکور و رفع مشکلات موجود آنها میباشد که در کنار ارزیابی عملکردها باعث ارتقا بهره وری در حداقل پروسه زمانی ممکن خواهد شد که جا دارد سایر مدیران استان نیز با توجه به نتایج مثبت این رویکرد را در دستور کار خود قرار دهند.

در جلسه بررسی نتایج آخرین بازدید سرزده که در سطح شهرستان رشت و بخش های آن، از مراکز و خانه های بهداشت در تاریخ ۲۴ آذر صورت گرفت رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به چالش ها و برخی از کمبودها در حوزه بهداشت، تصریح کرد: عدالت در توزیع منابع و امکانات از مهمترین مسایلی است که باید در تمامی حوزه های دانشگاه به آن توجه شود.

دکتر سالاری ادامه داد: از یک بِهورز که در حال ارایه خدمات در یک خانه بهداشت است تا یک عضو هیات علمی دانشگاه که برای درمان بیماران در بیمارستان ها و یا آموزش دانشجویان در سر کلاس ها تلاش می کنند، همه در یک سنگر واحد در راستای ارتقای سطح سلامت استان و بهبود وضعیت دانشگاه علوم پزشکی در تلاش می باشند و باید با ارزیابی های مستدل و رویت مستندات برای ایجاد انگیزه بیستر از همکاران موفق خود تقدیر و تجلیل به عمل آورد.

وی تاکید کرد: برای اصلاح امور و بسیاری از مسائل و مشکلات امروز نباید انتظار ورود منجی داشته باشیم تا به عنوان مثال فردی خارج از مجموعه استان برای ایجاد تغییر در وضعیت دانشگاه علوم پزشکی گیلان اقدامی صورت دهد که این انتظاری بی فایده است چرا که این دانشگاه از آن همه کسانی است که در آن فعالیت می کنند، پس همه باید برای بهبود وضعیت آن تلاش کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این دانشگاه در حوزه های مختلف از جمله حوزه بهداشت با کمبودها و مشکلات عدیده ای مواجه است تاکید کرد: از بیان مشکلات دانشگاه و تاکید بر آنها به دنبال سیاه نمایی و محکوم کردن دیگران نیستیم لیکن اعتقاد داریم برای حل مشکلات موجود نباید صورت مسئله را پاک کرد و باید با واقعیات موجود روبرو شد چه بسا که یکی از دلایل وضعیت اسفناک زیر ساخت های امروز در حوزه سلامت گیلان به دلیل رعایت همین ملاحضات و نگفتن واقعیت ها میباشد.

دکتر سالاری با اشاره به اینکه منابع درآمدی دانشگاه کفاف هزینه ها را نمی کند تصریح کرد: برای سال جاری، منابع درآمد اختصاصی دانشگاه ۸۰۰ میلیارد پیش بینی شده است که آمار ۹ ماهه گذشته نشان می دهد که تا پایان سال تنها ۵۰۰ میلیارد آن محقق خواهد شود ولی هزینه ها بر مبنای ۸۰۰ میلیارد پیش بینی شده که باید با صرفه جویی و نظارت های بیشتر تلاش کنیم تا سالانه بر بدهکاری چند صد میلیاردی دانشگاه افزوده نگردد.

وی در ادامه با بیان این موضوع که مراکز و خانه های بهداشت پیشانی و خط مقدم حوزه درمان و بهداشت دانشگاه علوم پزشکی میباشد ارائه خدمت به شهروندان و روستاییان را فارغ از همه کمبودها وظیفه و رسالت مقدس کارمندان دانشگاه دانست و برنامه محوری را تنها راهکار جهت تجهیز و رفع مشکلات موجود در این واحدها در شرایط کنونی دانست.

دکتر سالاری افزود: هدف از بازدیدهای سرزده از مراکز حوزه سلامت رویت حقایق و اقدامات و خدمات ارائه شده و ارزیابی و اصلاح مشکلات است و مقایسه وضعیت در قبل و پس از بازدیدها مبرهن تاثیرات واقعی این اقدام میباشد که باید خروجی کار را در آن لمس کرد لذا انتظار میرود بازرسان محترم تا دستیابی به نتایج مدنظر و رفع مشکلات مراکز دست از پیگیری برنداشته و با ایجاد یک همدلی و هم کاری روزافزون به کمک هم به شهروندان در راستای طرح تحول سلامت خدمات کیفی ارائه دهیم.

در ادامه جلسه بازرس ها و پزشکان مراکز بهداشت گزارشی از بازدید و مشکلات موجود در این واحدها ارایه دادند که عمده آن مربوط به کمبود نیروی انسانی در قالب پرستار و نیروی خدماتی، عدم تجهیز و فرسودگی ساختمان برخی مراکز، کمبود پزشک و دندان پزشک در مراکز، بهداشت محیطی، تجهیز امکانات و دارو در برخی مراکز، کمبود مکمل های دارویی و عدم پرداخت منظم تن خواه به مراکز جهت پرداخت هزینه ها بود که با دستور اکید دکتر سالاری به معاونت های مرتبط در دست پیگیری قرار گرفت.

حرف آخر ، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: هر شخصی که در آژانس، تاکسی‌های اینترنتی و موسسات تعلیم رانندگی فعالیت می‌کنند و تاکنون سهمیه سوختی برای فعالیت خود دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به صنف مربوطه پیگیر این موضوع شوند.

فاطمه کاهی با بیان این‌که برای موسسات خودروهای تعلیم رانندگی تاکنون چیزی از سوی وزارت کشور به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ابلاغ نشده است، اظهار کرد: رانندگان می‌توانند از طریق صنف مربوطه خود نسبت به وضعیت اخذ سهمیه سوخت اقدام کنند.

وی با اشاره به وضعیت دریافت سهمیه تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها گفت: تاکنون یک مرحله برای ۳۰ هزار راننده آژانس اطلاعات دریافت و سهمیه سوخت واریز شده است و زمانی که تعداد بیشتری از خودروها مورد تایید قرار گیرند، سهمیه آن افراد نیز واریز خواهد شد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر این مساله که تا وقتی سامانه مشخص برای رانندگان آژانس و تاکسی‌های اینترنتی ایجاد نشود، قرار است که به صورت اعلام لیستی از سوی صنف به وزارت کشور و از آن وزارتخانه به وزارت نفت، سهمیه‌هایی به افراد حاضر در این لیست‌های به همان صورت که در یک نوبت واریز شد، پرداخت شود، گفت: افراد می‌توانند جزییات دریافت سهمیه خود را از صنف مربوطه جویا شوند.

به گفته وی اطلاعاتی که از سوی وزارت کشور در اختیار ما قرار می‌گیرد، بررسی می‌شود و در سریع‌ترین زمان ممکن سهمیه سوخت به این افراد تعلق می‌گیرد.

از بامداد روز جمعه ۲۴ آبان، بنزین سهمیه‌بندی شد و بر این اساس قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای (ماهانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی) از قرار هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و قیمت بنزین سوپر نیز از قرار هر لیتر ۳۵۰۰ تومان تعیین شد.

کنترل مصرف سوخت با توجه به میانگین بالای مصرف سوخت، افزایش توان صادرات، مبارزه با قاچاق سوخت و اختصاص منابع حاصل از مدیریت مصرف به مردم به ویژه اقشار ضعیف و کم‌درآمد به صورت مستقیم و نیز کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها و شهرها از جمله اهداف اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین اعلام شده است.

صفحه1 از450

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.