حرف آخر
حرف آخر

حرف آخر

به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به دنبال بازدید رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور از منطقه آزاد انزلی؛ با حضورمهندس امین افقی عضو هیأت مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان و دکترسید حجت مهدوی معاون امور فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان و روسا و مدیران دانشگاه های آزاد،علمی و کاربردی،دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم پزشکی گیلان نشست تخصصی بررسی پیگیری توافقات صورت گرفته، در مجتمع بندری کاسپین برگزار شد.

 

حرف آخر، معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی،تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد را موتور محرکه و پیشران توسعه هر منطقه اعلام و اظهار کرد: با توجه به دیدار رییس دانشگاه ازاد اسلامی کشور با مدیرعامل سازمان منطقه ازاد انزلی و تفاهمات انجام شده، راه اندازی دانشکده خدمات بندری در رشته های خدمات بندری و لجستیکی به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص در دستور کار قرار دارد.

وی با برشمردن ویژگی های منحصر بفرد مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم که جهت افزایش مبادلات تجاری و صادرات با کشور روسیه و حوزه خزر ایجاد شده،به استقبال سرمایه گذاران از مشارکت در ساخت اسکله کشتی سازی و تعمیرات کشتی اشاره کرد و افزود: منطقه آزاد انزلی با وجود دو بندرانزلی و بندرکاسپین به هاب ترانزیتی در شمال کشور تبدیل شده و نقش مهمی برای تأمین نیازهای فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی کشور ایفا می کند.

افقی با اشاره به اینکه ۹۴ درصد از کالاهای وارداتی به بندر کاسپین، کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور است تصریح کرد: با توجه به فرآهم بودن امکان رقابت تجار ایرانی در دریای خزر،نیازمند کانتینرهای یخچال دار و ایجاد پایانه های تخصصی صادراتی در راستای بهبود صادرات کالاهای کشاورزی هستیم و راه اندازی خطوط منظم کشتیرانی و نوسازی ناوگان کشتیرانی در خزر ضروری بوده و باید در دستور کار قرارگیرد.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه ازاد انزلی با اشاره به طرح های توسعه ای ساخت اسکله های جدید و اتصال به شبکه ریل سراسری، پیمان اوراسیا و تفاهم نامه های منعقده با مناطق آزاد لوتوس و اکتائو،آستراخان را مهمترین راه ورود ایران به اروپا برشمرد و خاطر نشان کرد: وجود سرکنسولگری ایران،بیزنس بانک و سرای تجاری ازجمله امتیازاتی است که با تلاش مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی محقق شده است .

 

دکتر مهدوی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ضرورت تشکیل تیم تخصصی برای دستیابی به اهداف این منطقه اظهار کرد: باید از ظرفیت و پتانسیل نخبگان گیلانی در حوزه های حمل و نقل و بازرگانی و همراهی نمایندگان مجلس در مسیر تحقق برنامه های سازمان بهره برد.

وی افزود:با استفاده از توانایی ها و ارتباطات هرکدام از روسای محترم دانشگاه ها باید نسبت به تأمین منابع مالی و موارد دیگر نسبت به راه اندازی این دانشکده اهتمام داشته باشیم.

مهدوی با اشاره به دیدار دکتر تهرانچی با دکتر روزبهان و توافقات صورت گرفته فی مابین در آن دیدار، ادامه داد:هدف اصلی ما رسیدن به شهر دانشگاهی است و به دنبال فرآهم سازی زیر ساخت های لازم برای تحقق این مهم هستیم.

وی اضافه کرد:باید درعین حالی که به افق های پیش رو و هدف های اصلی توجه داریم، قید فوریت را نیز مدنظر قرار داده و سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.

 

درپایان این جلسه روسای دانشگاه های آزاد،علمی و کاربردی،فنی حرفه ای و دانشگاه علوم پزشکی دیدگاه ها و نظرات خود را در راستای موضوع جلسه مطرح و با ارایه پیشنهادات و معرفی توانمندیهای علمی،امکانات و تجهیزات دانشگاه های خود، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

حرف آخر، ۱. منطقه توریستی گردنه حیران (هیران) گیلان مدت هاست که بسیار برای گیلان ارزشمند است متاسفانه به دلایل نامعلوم گاها در صداوسیما و حالا در کتاب درسی متعلق به همسایه مهاجر صادر کن به گیلان ما، حیران اردبیل! نامیده می شود.
مطمئنا فرض را بر بی اطلاعی و بی دانشی بعضی از مجری های تلویزیون می گذاریم اما وقتی در کتاب درسی صحبت این اشتباه می شود می تواند این اشتباه را به نسل های مختلف تسری داده و حق استان گیلان را ضایع نماید.
۲. دو عکس که به ترتیب پست کرده ام را ورق بزنید و ببینید.
در عکس اول که از openstreet است و با مرز تقسیماتی استان گیلان بسیار زیاد مطابقت دارد و کاملا مشخص است گردنه حیران در استان گیلان است.
عکس دوم هم گوگل ستلایت است که این مدعا را اثبات می کند.
۳. استاندار گیلان باید به مردم پاسخ دهند که در برابر انتساب گردنه حیران در کتاب های درسی به استان اردبیل چه اقدامی انجام داده اند؟ چه نامه نگاری هایی انجام داده اند و در طی چه فرصتی این اشتباه اصلاح خواهد شد؟ اساسا استاندار گیلان که خودشان هم غیربومی بوده و حالا شهروند رشت و گیلان و والی این استان هستند چه مقدار بر تمامیت ارضی استان گیلان حساس هستند.
۴.مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی به مردم پاسخگو باشند چرا در برابر اشتباه مشکوک بزرگ انتساب گردنه حیران که پاره تن گیلان است به اردبیل سکوت کرده اند؟ اساسا وظیفه کسانی که از مردم استان رای گرفته اند تا حافظ خاک و منافع آن ها در مجلس و در حاکمیت و جلوگیری از زیاده خواهی استان های دیگر باشند چیست؟ چرا نطقی در این زمینه نمی کنند و وزیر آموزش و پرورش را بازخواست نمی کنند؟ این در حالی است که نمایندگان ادواری مانند غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی قبلا در مجلس در برابر زیاده خواهی نمایندگان آذری زبان مجلس ایستاده اند و چنین کاری سابقه دارد.
۵. امید است آیت الله فلاحتی نماینده محترم ولی فقیه در استان گیلان در برابر این اشتباه فاحش و متاسفانه ویرانگر سکوت ننمایند و به عنوان بزرگ و پدر معنوی گیلانیان به این موضوع اعتراض نمایند و از استاندار و نمایندگان مجلس بازخواست نمایند که چه اقداماتی برای رفع این مشکل انجام داده اند تا امید مردم گیلان به این موضوع مسوولینش به فکر استان و مشکلاتش هستند را به یاس تبدیل نکنند.
۶.مردم استان گیلان همیشه پیشرو تر از مسوولین هستند و نسبت به اشتباه در چاپ کتاب درسی و انتساب گردنه حیران به اردبیل اعتراض نموده اند و حالا منتظر پاسخگویی مسوولان و رفع هرچه سریعتر این اشتباه هستند.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت جلسه مشترک کمیسیونهای عمران و توسعه شهری، برنامه بودجه و حقوقی و کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری با موضوع پیگیری نامه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در خصوص عدم اقدام موثر شهرداری در جذب اعتبارات کمک به تجهیز و ساماندهی پسماند شهری، با حضور اعضای کمیسیون و مشاوران و مدیران شهرداری برگزار گردید.

رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری با اشاره به نامه استانداری گیلان برای جذب اعتبار پسماند تصریح نمود: از اردیبهشت ماه سال 99 بر اساس اطلاعاتی که برای جذب اعتبار 36 میلیاردی وجود داشت با پیگیری اعضای شورای شهر جلساتی مکرر در این زمینه برگزار گردید و با توجه به اهمیت موضوع و حساسیت نمایندگان مردم در پارلمان محلی و عدم پیگیری های مدنظر از سوی شهردار منجر به تذکر و طرح سوال از شهردار گردید.

سید امیرحسین علوی ادامه داد بر اساس توافق های صورت گرفته با سازمان همیاری ها و شهرداری ها در جهت رفع معضلات مربوط به محل دفن زباله در سراوان و با توجه به بند 4 جدول ارایه شده از سوی معاون منابع و پشتیبانی مقرر گردیده بود با شرط پیشرفت فیزیکی مطلوب شهرداری در موضوع پسماند، 36 میلیارد اعتبار برای تجهیز و ساماندهی پسماند رشت اختصاص یابد لیکن متاسفانه باوجود وضعیت خاص و بحرانی در این حوزه، اهمال کاری شهرداری برای دریافت این اعتبار مبرهن می‌باشد و هیچ توجیهی در این زمینه قابل قبول نیست چرا که سلامت عمومی و جان شهروندان خط قرمز اعضای شورای شهر می باشد.

وی افزود نکته قابل توجه و تاسف برانگیز اینجاست که عدم توانایی شهرداری در جذب این اعتبار باعث عدم دریافت اعتبار 32 میلیاردی بعدی نیز خواهد شد و در این بین خسران بزرگی متوجه شهروندان خواهد شد که فرجام آن فاجعه ای جبران ناپذیر است.

سید امیرحسین علوی با تاکید بر پتانسیل خوب نیروی انسانی در شهرداری رشت افزود: خوشبختانه در مجموعه شهرداری رشت متخصصان خوبی حاضرند که برای آنالیز شبکه تصفیه خانه با توجه به وجود داده های صحیح میتوان از توان آنها در قالب مهندیسین مکانیک و عمران استفاده نمود و عدم بهره وری از این شرایط نیز قطعا نشانگر ضعف در مدیریت و اهمال در انجام امور محوله از سوی شهردار محسوب می گردد.

رییس کمیسیون عمران با تاکید بر لزوم رعایت انصاف بیان نمود: باید انصاف را رعایت نمود شهردار رشت در خصوص تصفیه خانه زحمات زیادی کشید اما نتیجه کار اصلا مطلوب نیست و حجم شیرابه تصفیه شده به مانند نهری کوچک در برابر رودخانه ای از شیرابه است.

در ادامه حجت جذب رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا با بیان این موضوع که تضییع حقوق مردم شهر رشت و هدر رفت بیت المال با عدم جذب اعتبار ملی در حوزه پسماند رقم خورده است ابراز داشت یکی از وظایف شهرداران در زمینه پروژه های کلان، تلاش برای جذب منابع و اعتبارات ملی است که متاسفانه کارنامه آقای حاج محمدی در این حوزه بسیار ضعیف بوده و نمره قبولی از شورای شهر دریافت نمی کند.
حجت جذب در ادامه با تاکید بر تعلل و سستی شهرداری در جذب اعتبار ملی در حوزه پسماند تصریح نمود: به سبب تاخیر و ترک فعل شهرداری از آبان ماه سال قبل تا کنون و به واسطه افزایش قیمت دلار شهروندان دچار ضررهای کثیری شده اند که شهردار به عنوان مسئول مستقیم باید پاسخگو باشد.

در ادامه دکتر بهزاد ذاکری رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری نیز با تایید سخنان حجت جذب ادامه داد: اکسید آهن خطری به مراتب بالاتر از شیرابه زباله سراوان برای محیط زیست میباشد
دکتر ذاکری با تابید سخنان رییس کمیسیون عمران در خصوص جذب اعتبارات ملی با اشاره به اهمیت نکات محیط زیستی در تصفیه خانه تصریح نمود: اکسید آهن استفاده شده در تصفیه خانه شیرابه لندفیل سراوان برای محیط زیست بسیار خطرناک می باشد و اگر در این خصوص اتفاق ناگواری بیفتد میزان خطر اکسید آهن بسیار بیشتر از شیرابه خواهد بود و از طرفی منابع تهیه اکسید آهن نیز بسیار محدود است و این میتواند در ادامه روند تصفیه شیرابه، شهرداری را دچار مشکل نماید.

بابک رمضانی معاون خدمات شهر شهرداری رشت با اشاره به اعتبارات 36 میلیاردی برای پسماند گفت: قرار بر این بود بر اساس پیشرفت فیزیکی در حوزه پسماند 36 میلیارد به شهرداری رشت تعلق گیرد که متاسفانه به دلیل تعلل در این کار اعتبار مذکور دریافت نشد این در حالیستکه چنانچه شهرداری در این زمینه عملکرد مطلوبی ارائه میکرد در سال جاری بیش از 30 میلیارد دیگر از منابع ملی به شهرداری تعلق می گرفت.

با برگزاری انتخابات، اعضای شورای مرکزی مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت انتخاب شدند.

حرف آخر،  دومین جلسه مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت با رعایت پروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعات یادگار امام برگزار شد.

در این جلسه محمد عشقی سخنگوی هیئت موسس مجمع صنفی کارکنان شهرداری رشت، ضمن اشاره به اینکه چنین تشکلی در بین شهرداری ها برای اولین بار در سطح کشور در رشت راه اندازی می شود به ارائه توضیحاتی درباره اهداف و برنامه های مجمع پرداخت.

محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن استقبال از تشکیل مجمع صنفی کارکنان شهرداری، حمایت همه جانبه خود را از این مجمع اعلام کرد.

در ادامه انتخابات شورای مرکزی و بازرسین مجمع شورای صنفی کارکنان با حضور پر شور و پر رنگ اعضای مجمع عمومی برگزار شد و با آرای کارکنان، جواد شهند، حامد خوش سیرت، محمد علیزاده، محمد رضا فروحی، یاسر صفاکار، رضا سلحشور، حامد حیدری، رضا نوری و محمد عشقی به عنوان اعضای اصلی و محمدرضا باقری پور و حسین سجودی به عنوان علی البدل انتخاب شدند.

همچنین سمیرا اکبرپور و حسین تقی زاده به عنوان بازرس انتخاب شدند.

گفتنی است مجمع صنفی کارکنان شهرداری با هدف برقراری عدالت، استیفای حقوق و خواست‌های مشروع و قانونی اعضا، حفظ شأن و منزلت کارکنان، ارتقاء سطح مشارکت، انتقال نظرات و پیشنهادهای کارکنان به مسؤلان و افزایش سطح رضایتمندی شغلی در میان پرسنل با ایجاد فرصت‌های برابر برای ارتقاء شغلی، ارتقای فرهنگ سازمانی، افزایش تعامل و همراهی کارکنان با مدیران برای نیل به اهداف شهرداری ایجاد شده است.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در خصوص اجرای پروژه تراموا در رشت برای اولین بار در کشور از پیگیری تصویب اجرای این طرح در شورای عالی ترافیک کشور خبر داد.

حرف آخر،  دکتر احمد رمضانپور نرگسی با اشاره به دیدار عصر امروز دوشنبه ۱۰ شهریور در دفتر دکتر جمالی نژاد معاونت وزارت کشور و رییس سازمان شهرداری های کل کشور ابراز داشت: با توجه به اهمیت موضوع اجرای تراموا و تاثیر آن جهت رفع بخشی از معضل تراکم ترافیک شهری در رشت امروز به همراه حاج اسماعیل حاجی پور و دکتر سیدامیرحسین علوی روسای سابق و اسبق دوره پنجم شورای اسلامی شهر رشت جلسه ای در دفتر دکتر جمالی نژاد با حضور دکتر نصرتی معاون پشتیبانی و قائم مقام سازمان شهرداری های کشور برگزار گردید و با بررسی موانع و مشکلات موجود و بیان دغدغه ها و نگاه مثبت دکتر جمالی نژاد امید می رود در جلسه فردا شورای عالی ترافیک کشور اجرای این طرح مورد تایید قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به تلاش های صورت گرفته از ابتدای شورای پنجم و اهمیت موضوع برای اعضای شورا و رایزنی های گسترده و نظر مساعد دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور که منجر به اخذ ردیف بودجه برای اجرای پروژه تراموا رشت به عنوان تنها شهر کشور که از این ردیف بودجه برخوردار است اعضای شورا این فرصت به دست آمده را غنیمت شمرده و به تلاش های خود جهت اخذ مجوز اجرای این طرح ادامه دادند.
که در این راستا عصر امروز با برگزاری نشستی صمیمی با معاونت وزارت کشور آقای دکتر جمالی نژاد، ایشان به عنوان رییس شورای عالی ترافیک کشور اظهار نمودند همه تلاش خود را بکار خواهم گرفت تا موافقت اعضای این شورا را جهت عملیاتی کردن این پروژه اخذ نمایم.
قابل به ذکر است اجرای این پروژه ۳ هزار میلیارد تومان هزینه دربرخواهد داشت.

حرف آخر،  آخرین محرم قرن چهاردهمِ هجری شمسی، در حالی آغاز گشته که سایه ی پاندمی کرونا بر جهان سایه افکنده و با این دغدغه، صیانت از سلامت خود و عزیزانمان، به حکم عقل لازم و ضروری شده است. بانیانِ هیات بانوی آب که چندسالی ست در مسیر معرفت و اندیشه حسینی گام بر میدارند بر آن شدند تا امسال مراسمی متفاوت برپا کنند. لذا با حفظ شکوه و حرمت ایام سوگواری و رعایت حق سلامتی مخاطبان، اقدام به برگزاری مراسم ویژه این شبها به صورت مجازی از طریقِ صفحه ی هیات بانوی آب در اینستاگرام کرده اند.
و به جهت پاسداشت سیره ی اهل بیت در حمایت از آسیب دیدگانِ این بلای بزرگ، تصمیم بر آن است تا با همتِ همراهانِ خَیر، دربین تعدادی از خانواده های محروم شهر رشت، بسته های معیشتی، توزیع گردد.
باشد که همگان در کشتی نجات حسینی، مسیر رستگاری را بپیماییم. آمین.

آیا مسئولین این هیئت ورزشی چه در کشور و چه در استان نباید نسبت به صلاحیت اخلاقی و سوابق افراد بیشتر دقت کنند؟

حرف آخر، مدتی است روند انتخابات و تعیین روسای هیئت‌های ورزشی استان گیلان با چالش‌ها و حواشی متعددی همراه می‌شود و کمتر هیئت ورزشی را می‌توان پیدا کرد که بدور از حاشیه پردازی و اعتراضات جمعی از ورزشکاران به فعالیت خود ادامه دهد.

در تازه‌ترین خبرهای رسیده به تحریریه گیلانستان، یکی از این هیئت‌ها از رئیس و سکانداری بسیار پرحاشیه برخوردار شده که با نگاهی به سوابق محکومیت‌های قضایی ایشان، عمق فاجعه آشکار خواهد شد!

۱. متهم به یک عمل خلاف شرع در سال ۷۰ (در سیستم انگشت نگاری و سو پیشینه موجود است)

۲. مرتکب به فعل حرام در سال ۷۴ اجرای احکام رشت (در سیستم انگشت نگاری و سو پیشینه موجود است)

۳. ضرب و شتم در سال ۷۶

۴. متهم به صدور چک در سال ۷۷

۵. محکومیت به حبس در سال ۷۹

۶. متهم به پرداخت دیه بر اثر ضرب و شتم (اجرای احکام) در سال ۹۲

خ. متهم به ایجاد مزاحمت

۸. انفصال خدمت از دانشگاه در نیمسال دوم سال ۷۴ – ۷۵

حال این سوالات در ذهن مطرح می‌شود که آیا مسئولین این هیئت ورزشی چه در کشور و چه در استان نباید نسبت به صلاحیت اخلاقی و سوابق افراد بیشتر دقت کنند؟

آیا برای احراز چنین مسئولیتی فقط داشتن درجاتی از موفقیت ورزشی کافی است؟

آیا با وجود چنین سوابقی باید شاهد حضور یک چنین افرادی در نقش مدیریت ورزش استان باشیم؟

آیا فرزندان و جوانان ما باید بدست یک چنین افرادی سپرده و اداره شوند که نه از اخلاقیات بویی برده اند و نه از آبرو؟

امید است متولیان ورزشی و نهادهای ذیربط ضمن پاسخگویی به افکار عمومی بویژه ورزشکاران این رشته، در صدد جبران وضعیت پیش آمده برآیند.

حرف آخر،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت نشست صمیمی ریاست شورای شهر با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان برگزار گردید.

در این نشست رییس شورای اسلامی شهر با تاکید بر اهمیت و جایگاه رسانه ها در فضای مدیریت شهری عنوان کرد: بر هیچکس پوشیده نیست که امروزه رسانه به عنوان یک اهرم تاثیرگذار می تواند در فضای مدیریتی نقشی محوری داشته باشد چرا که در دنیای ارتباطات امروز، رسانه پلی میان مسئولین و شهروندان محسوب می گردد.

دکتر احمد رمضانپور ادامه داد: با توجه به این مطلب که استان گیلان یکی از قطب های رسانه ای در سطح کشور از لحاظ کمیت و تعدد فعالیت رسانه های مکتوب و مجازی محسوب می گردد فعالیت تشکیلاتی در این حوزه در قالب خانه مطبوعات امری مورد نیاز محسوب می گردد چرا که در این قالب نقاط قوت و ضعف به خوبی بروز کرده و شرایط موجود قابلیت اصلاح خواهد داشت.

وی افزود: جامعه رسانه گیلان مظلوم واقع شده است و احقاق حقوق فعالین عرصه رسانه کهجزو شریف ترین اقشار محسوب می گردد رسالت خانه مطبوعات و وظیفه محوری این تشکیلات می باشد و بدنه دولت در استان موظف به حمایت از این نهاد صنفی می باشد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت در ادامه ابراز داشت: با توجه به این مطلب که نسل های سوم و چهارم انقلاب نیز بیش از گذشته گان تمایل به حضور و فعالیت در عرصه رسانه دارند و این وظیفه خانه مطبوعات را سنگین تر از گذشته خواهد کرد و مدیران خانه مطبوعات باید با دیدگاهی وسیع و سیاست گذاری بلند مدت به بحث آموزش این جامعه به تخصصی ترین شکل ممکن و با تحصیل علم روز در این حوزه بپردازند و با خود پالایشی در راستای حفظ کیان این قشر گام بردارند چرا که حفظ اعتماد مردمی بالاترین سرمایه جامعه رسانه ای می باشد و کسب این مهم مستلزم ارائه صداقت و حقیقت به مخاطب می باشد.

رییس خانه مطبوعات استان گیلان نیز با بیان این امر که تشکیلات گیلان دارای یک خانواده و جامعه هدف هزار نفری می باشد و امروز ۳۰۰ نفر عضو رسمی دارد افزود: خانه مطبوعات در حال حاضر زیر نظر معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ طبق اساسنامه ابلاغی در حال عضوگیری می باشد و کلیه فعالیت های این بخش از طریق سامانه انجام می شود.
کریم خرسندی ادامه داد: کیفی سازی جامعه رسانه ای اولویت و هدف خانه مطبوعات می باشد و پالایش جامعه رسانه ای یکی از گزینه های مدنظر ما در این حوزه می باشد و اقدامات خوبی در این زمینه انجام گردیده است.
وی افزود: خوشبختانه و با تلاش خانه‌ مطبوعات سواد رسانه ای در گیلان در سطح قابل قبولی نسبت به وضعیت کشور می باشد و سعی گردیده رشد سرانه رسانه ای به صورت موازی با آموزش های مدنظر ارتقا یابد.
رییس خانه مطبوعات گیلان ابراز داشت: قریب به ۴۰۰ رسانه مجازی و مکتوب امروز در استان در حال فعالیت می باشد و ساماندهی این تعداد رسانه نیازمند حمایت های دولتی می باشد که متاسفانه به دلایل متعدد حداقل حمایت از خانه مطبوعات در استان صورت نمی گیرد که این امر باعث ایجاد خلل در پیگیری سیاست های بلند مدت از سوی هیئت مدیره خانه مطبوعات گشته است.
امروز عمده مشکلات خانه مطبوعات را می توان دیون مالیاتی خانه مطبوعات و ترمیم بازسازی دفتر فرسوده این تشکیلاتدر مرکز استان می باشد که انتظار میرود شورای اسلامی شهر در این موارد به یاری این تشکیلات صنفی برسد.

حرف آخر،  در این مطلب آمده است:

بسمه تعالی

با کسب اجازه از پیشکسوتان رشته بوکس کشور به استحضار می رسانم؛ اینجانب سیروس صداقت کیش یکی از ورزشکاران دهه 50 الی60 کشور میباشم، بنده بعنوان یک نفر کارشناس بوکس کشور منتقد از عملکرد ریاست محترم فدراسیون در چند سال گذشته، مطالبی را به عرض خانواده بوکس کشور می رسانم.

از شروع کار فدراسیون بوکس بعد از مدیریت حاج آقا ناطق نوری، افرادی که لیاقت دریافت احکام داوری و مربیگری از سطح کشور بودند نائل نگردیدند و این امر خدشه جبران ناپذیری به این رشته ورزشی وارد نموده، از آنجاییکه ریاست فدراسیون بوکس اطلاعات دقیق در امر این رشته ورزشی را نداشته و متوسل به اشخاصی گردید که رابطه را به جای ضابطه حکفرما نمودند. برای مثال بنده به عنوان رییس هیات بوکس بندرانزلی که مهد پرورش بوکس کشور بوده و قهرمانان و افتخار آفرینان بزرگی در سطح کشور پرورش داده و عناوین آسیایی و جهانی و حتی با کمی خوش شانسی نشان المپیک را کسب می نمودند
اولا تقاضای کتبی دو کلاس داوری و مربیگری را از سه سال قبل مطرح نمودم و که پس از پیگیری های بسیار از طرف اینجانب و ریاست تربیت بدنی شهرستان و نماینده محترم وقت به هیچ عنوان نتوانستیم به این مهم دست یابیم، با اینکه آقای دکتر ثوری قول ورزشی دادند که حتما این کلاس ها را در بندرانزلی برگزار خواهند نمود.

ثانیا با پیگیری های زیاد از طریق آجا پس از سی سال برای اولین بار استارت بوکس ارتش را در شهرستان بندرانزلی در سال97 زدیم و از آقای ثوری و 60 نفر پیشکسوت بوکس این رشته از سراسر کشور با هماهنگی آقای مهندس مقصودی دعوت بعمل آمد تا از نزدیک از این مسابقات دیدن نمایند. بنا به اظهار همه پیش کسوتان، این میزبانی ایده آل و عالی بود لیکن آقای ثوری قول واگذاری یکدستگاه رینگ بوکس را در همان مسابقات به نماینده شهرمان داده و پس از پیگیری های زیاد آقای دکتر ثوری رینگ را به یکی از مربیان شهرستان آقای سینا بلانش واگذار نمودند البته ناگفته نماند آقای دکتر ثوری به همراه خانواده محترم پس از دو روز اقامت در بندرانزلی بدون خداحافظی شهرستان را ترک نموده و پس از اعتراض بنده به عنوان مسول هیات به عملکردشان، ایشان فرمودند: مساله ای در همایش پیش آمد که خیلی سریع مجبور به ترک انزلی و حرکت به سمت تهران شدم و تلفن شخصی ام در سد منجیل به داخل آب افتاد و شماره ای از شما جهت تماس نداشتم و از شما عذرخواهی می نمایم. اما در مصاحبه اخیرشان در کانال بوکس گیلان به آقای دکتر بابک بردبار تبریک گفته و انتخاب سینا بلانش را مایه برکت دانسته و مربیان دیگر را دلسرد و آتشی را در بوکس بندرانزلی ایجاد نمودند که خاموش نمودن آن بسی مشکل خواهد بود.

ثالثا در مدت سه سالی که آقای دکتر ثوری به سمت ریاست فدراسیون رسیدند هیچ گونه کمک تجهیزاتی و مالی به استان گیلان و بالاخص به شهرستان انزلی ننموده اند ،چه انتظاری از هیات بوکس بندرانزلی می باشد؟ از قدیم گفتند از هر دست بدهی از همان دست میگیری.

من استنباط می نمایم ایشان با حبّ و بغض مدیریت می نمایند و هرکسی که از ایشان انتقاد نماید در صدد انتقام جویی می باشند.

با ذکر این مطالب امید است تا تجدیدنظر در نحوه مدیریت فدراسیون صورت گیرد.
بهترین ها را برای شما آرزومندم.


والسلام
با تقدیم احترام سیروس صداقت کیش

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی زندانهای گیلان ،رضا محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان در بازدید از زندانهای تالش ،حویق و آستارا نظارت بر رعایت اصول اولیه بهداشتی در زندانها را بدلیل داشتن زندگی گروهی جزو اولویت کارها اشاره داشت و بیان کرد رعایت این موارد در زندانها برای سلامت جسم ، روح و روان افراد مستقیما تاثیر بسزایی دارد
وی اشاره داشت واحد بهداشت ودرمان زندانهای گیلان باداشتن تعداد ۶۷ نفر نیروی متخصص،پزشک،دندانپزشک،پرستار،بهیار،روانشناس و کارشناس در رشته های بهداشت،علوم آزمایشگاهی ،تغذیه و … در زندانهای گیلان فعالیت دارند، و حضور مداوم کارکنان بهداشت ودرمان در بهداری زندانها به گونه ایی است که تمامی زندانیان جدید الورود مورد معاینات دقیق قرار گرفته و در پرونده آنان ثبت می گردد و در صورت نیاز مورد مراقبتهای مناسب پزشکی ، رواندرمانی و مشاوره توسط افرد متخصص قرار می گیرند
محمدی اصل استانداردهای بهداشتی برای کلیه زندانیان اعم از زن و مرد را برابر استانداردهای مشخص شده عنوان نمود و افزود در طول مدت تحمل کیفر به منظور تشخیص ، رسیدگی و پیگیری بیماریهای خاص پزشک در دسترس زندانی بوده و وسایل بهداشتی و داروهای عمومی و خاص نیز از طریق زندان مهیا می گردد
مدیر کل زندانهای گیلان در خصوص تغذیه زندانیان و توجه ویژه در این مقوله برای مددجویاندر حال تحمل کیفر گفت : علاوه بر برنامه غذایی فصلی که پخت می گردد میوه های فصل نیز جزو برنامه های غذایی انان قرار دارد و همچنین برای مادران باردار و اطفال شیرخوار نیز برنامه غذایی متنوع تری در نظر گرفته شده است که هیچ گونه مشکلی برای مادر و فرزند وی نباشد
مدیرکل زندانهای گیلان در پایان با اشاره به اینکه زندان محلی مناسب برای کودکان نیست و وظیفه ما ایجاد محلی امن و آرام برای کلیه زندانیان ، مخصوصا مادران می باشد که بدور از آسیبهای روحی و روانی بتوانند دوران تحمل کیفر را بگذرانند و با داشتن برنامه های اصلاحی و تربیتی بتوانیم گروه هدف را به آغوش جامعه بر گردانیم ، به سخنان خود پایان داد

صفحه1 از469

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.