حرف آخر
حرف آخر

حرف آخر

بازدید سرزده دکتر سالاری از مرکز جامع سلامت شهری روستایی شماره یک شهرستان شفت

حرف آخر، به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در ادامه روند بازدیدهای ریاست این دانشگاه از مراکز درمانی شهری و روستایی که در راستای نظارت بر عملکرد پرسنل، بررسی و رفع نیازهای موجود صورت می گیرد صبح پنجشنبه ۲۳ آبان ۹۸ دکتر سالاری از مرکز جامع سلامت شهری روستایی شماره یک شهرستان شفت بازدید بعمل آورد.

در این بازدید زیر ساخت ها، آزمایشگاه و نحوه ارایه خدمات پزشک خانواده مورد بررسی و ارزیابی ریاست دانشگاه قرار گرفت.

حرف آخر ، شماری از فعالان و صاحب‌نظران گیلان با دعوت رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت، برای کمک و یاری مدیریت شهری اعلام آمادگی کردند.

 در آغاز این نشست هم اندیشی؛ حجت جذب با تبریک فرا رسیدن هفته وحدت و ولادت با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: برای اینکه اتفاق خوب و موثر در شهر رشت رخ دهد باید از صاحبنظران و نخبگان در اداره امور شهر استفاده شود تا شهرمان به جایگاهی که حق شهروندان آن است، برسد.

  رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت سپس با تشریح وظایف کمیسیونهای تخصصی شورا و اینکه در این کمیسیونها طرحها و لوایح مختلف مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و برای تصویب نهایی به صحن شورا ارائه می شود، خاطرنشان کرد: در بیشتر موارد این طرحها و لوایح به نوعی با کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی مرتبط است و از طریق ریاست شورا به این کمیسیون ارجاع می شود.

  حجت جذب همچنین با تاکید بر اینکه تاکنون بعد حقوقی این کمیسیون مورد کم توجهی قرار گرفته، گفت: با تشکیل این گروه در قالب کمیته های مختلف، ما می توانیم ابعاد حقوقی موضوعات مختلف را بررسی کرده و تلاش کنیم بودجه ای کامل، جامع و عملیاتی تدوین شده که حلال مشکلات شهر باشد.

در ادامه هر یک از شرکت کنندگان در نشست به تشریح تخصص و زمینه کاری خود پرداخته و آمادگی خود را برای شرکت در برنامه های آینده اعلام کردند.

  قلیچی رئیس مرکز آموزش بازرگانی استان گیلان با اشاره به اینکه بسیاری از مباحث با برنامه و بودجه گره خورده است به اهمیت این موضوع اشاره کرد و گفت: تمام تلاشها باید در جهت این باشد که زندگی و رفاه بیشتر برای شهروندان فراهم شود.

حجت جذب وی را به عنوان دبیر کمیته اقتصادی، سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار معرفی کرد.

 شفیع نژاد مسوول روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت که به عنوان دبیر کمیته گردشگری معرفی شد، ضمن اعلام آمادگی خود برای حضور در جلسات این گروه گفت: فعالیتش در زمینه ورزشی و گردشگری است.

حق بین ذیحساب شهرداری رشت هم با اشاره به اینکه در کمیسیونهای شورا مباحث به شکل فنی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و در کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی در زمینه تخصیص بودجه و هزینه های طرحها و برنامه ها بحث و بررسی می گردد، گفت: بسیاری از مباحث به این کمیسیون مرتبط است.

وی سپس توضیحاتی کامل و مفصل در باره نحوه تنظیم بودجه شهرداری رشت و گفت: آلان شهرداریها به جای کسب درآمد به دریافت عوارض و جرائم متکی شده اند.

فعال که یک وکیل دادگستری است، از طرف حجت جذب به عنوان دبیر کمیته حقوقی و تنظیم مقررات معرفی شد.

وی گفت: فعالیت کمیسیونها و انجام کار کارشناسی و تطبیق کارها با قوانین و مقررات می تواند سبب استحکام بیش از پیش طرحها و لوایح و زمینه های عملی آن شود که در تصمیمات کلان شهر موثر است.

  رحیمی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان که حوزه فعالیت خود را عمرانی توصیف کرد و به عنوان دبیر کمیته بودجه معرفی شد هم با تاکید بر اینکه هر جا بتواند کمک می کند، افزود: گاهی ممکن است بودجه وجود داشته باشد اما طرح و برنامه آماده نباشد و گاهی هم ممکن است طرح و برنامه داشته باشیم اما بودجه کافی برای اجرا وجود نداشته باشد بنابر این باید این دو بعد قضیه همواره مورد توجه قرار گیرند.

محمدیان کارشناس مدیریت گردشگری و فعال محیط زیست به عنوان دبیر کمیته محیط زیست و شهر سالم معرفی شد.

وی مطالبی در زمینه آموزش، حقوق شهروندی و تاکید بر پیگیری تخلفات و گزارش به شهروندان مطرح کرد و گفت: در همه کارها باید شفاف سازی شود.

حجت الاسلام عطایی هم که به عنوان دبیر کمیته فرهنگی و اجتماعی معرفی شد با بیان اینکه عضو هیات علمی دانشگاه گیلان است با مقایسه شهر رشت و شهرهایی همچون اصفهان و قم گفت: مردم می پرسند شهر رشت در طول سی سال گذشته چرا تغییری نکرده است؟

وی افزود: این تغییر ابتدا باید در نحوه تفکر و ذهن افراد رخ دهد. علت موفقیت یک شهر در این است که مثلاً شهردار جدید آمده و با تغییر در نگاه، روشهای اجرایی برای پیشرفت شهر برنامه ریزی کرده است.

وی تاکید کرد: من کارگاه هایی را برای مدیران کلان، میانی و خرد پیشنهاد می کنم تا با اجرای این کارگاه های آموزشی تغییرات ذهنی و فکری مد نظر اتفاق بیفتد.

 احمدی سراوانی که خود را فعال عمرانی، ورزشی، اجتماعی و فرهنگی معرفی کرد با بیان گوشه هایی از سوابق اجرای خود تاکید کرد: کمیسیون برنامه و بودجه باید به دنبال برنامه های عملیاتی باشد.

حجت جذب وی را به عنوان دبیر کمیته خدمات شهری به حاضران معرفی نمود.

سراوانی هم ضمن تشکر از حسن اعتماد وی گفت: کمیسیون برنامه و بودجه می تواند به کمیسیونهای دیگر کمک و مشاوره فکری بدهد.

وی افزود: هر چند کار جمعی کردن قدری سخت است اما می توان امیدوار بود که به نتیجه مطلوب برسد و برای شهر هم موثر واقع شود.

کاظم زاده مشاور کمیسیون نیز به عنوان دبیر کمیته عمران، توسعه شهری، معماری و شهرسازی معرفی شد و در سخنانی به تعمیق روح مطالبه گری شهروندان تاکید کرد.

وی گفت: مدیریت از پایین به بالا است که سبب رشد و تعالی می شود‌ نه‌ مدیریت از بالا به پایین.

وی با اشاره به اینکه فرصتها دارد از شهرداری گرفته می شود، افزود: متاسفانه در چنین شرایطی شهرداری نمی تواند تولید ثروت کند و بودجه نوشته شده هم محقق نمی شود. اصلی ترین کار این جمع می تواند کمک به مجموعه مدیریت شهری تعریف شود.

در پایان رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم اتفاقات موثر و خوب برای رشت رقم بخورد چاره ای جز بهره گیری از نظرات کارشناسان نداریم، تاکید کرد: در گذشته بخش حقوقی این کمیسیون فعال نبوده به همین دلیل مباحث از یک پایگاه قوی مقرراتی پیروی نکرده است.

حجت جذب همچنین گفت: دعوتنامه حضور در جلسات با دستور کار مشخص برای اعضای این گروه ارسال می شود و تلاش می کنیم هر ماه دو جلسه داشته باشیم.

حرف آخر ، استاندار گیلان در نامه‌ای به رییس فدراسیون فوتبال نوشت: شهرآورد سپیدرود و داماش با حضور تماشاگران برگزار شود.

ارسلان زارع در این نامه، به صدور احکام کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره محرومیت تماشاگران تیم های فوتبال سپیدرود و داماش در دیدار حساس و پرتماشاگر شهرآورد بزرگ شمال در هفته سیزدهم لیگ دسته یک که در رشت برگزار می شود، اشاره و نوشته است: مردم شریف و ورزش دوست استان علی الخصوص شهرستان رشت همواره نگاه ویژه ای به بازی های این دو تیم بومی و ریشه دار داشته اند و محرومیت آنان در این هفته به صلاح نمی باشد

در بخش دیگری از این نامه تصریح شده: به منظور فراهم کردن بسترهای فضای شور و نشاط اجتماعی و امیدآفرینی در قشر جوان و هواداران دو تیم به عنوان سرمایه های اصلی ورزش حرفه ای، اجرای احکام محرومیت تیم های داماش و سپیدرود تبدیل یا با نظر فدراسیون فوتبال به هفته های آتی موکول شود تا شهرآورد سپیدرود و داماش با حضور تماشاگران برگزار شود

همچنین با توجه به حساسیت موضوع حسب دستور دکتر زارع؛ سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و مدیرکل ورزش جوانان پیگیری های لازم را تا تحقق خواسته هواداران تیم های داماش و سپیدرود انجام خواهند داد.

حرف آخر ، رئیس‌جمهور گفت: اینکه آمریکا دشمن دنیای عرب و اسلام است و با آینده و مردم و نجات فلسطین میانه‌ای ندارد برای ما روشن بود اما وقتی اعلام کردند ما قدس شریف را پایتخت رژیم اشغالگر می‌دانیم برای ما روشن‌تر شد. آن زمانی که به وضوح نسبت به منطقه سخن گفتند که ما آتش منطقه را شعله‌ور نگه می‌داریم برای ما آشکارتر و روشن‌تر شد که پول نفت دنیای اسلام را می‌خواهند.

رئیس جمهور در کنفرانس وحدت اسلامی با گرامی‌داشت هفته وحدت گفت: خیر مقدم عرض می‌کنم خدمت همه مهمانان عزیز، برادران مسلمان عالم و اندیشمند که از کشورهای مختلف اسلامی افتخار میزبانی آنان را داریم. موضوعی که در دستور کار کنفرانس قرار گرفته یکی از مهمترین موضوعات جهان اسلام است. گرچه دشمنان ما در طول سال‌های اخیر تلاش کردند که موضوع فلسطین و قدس شریف را از عنوان مساله اول دنیای اسلام خارج کنند و حتی آن را به فراموشی بسپارند اما افکار عمومی دنیای اسلام، عالمان و فرهیختگان این اجازه را به آنان نداده و نخواهد داد.

وی گفت: مهمترین طراحی که علیه ما مسلمانان طراحی کردند تردید نسبت به موضوع قدرت‌هایی است که با جهان اسلام دشمنی دیرینه دارند. همه تلاش‌ها بر این بوده که ما فراموش کنیم غرب و در راس آن آمریکا در طول سالیان دراز چه جنایاتی بر دنیای اسلام روا داشته است. همه تلاش‌ها بر این مبنا است که فراموش کنیم سرزمین فلسطین توسط گروهی اشغالگر تصرف شده است. از یاد ببریم فلسطینیان آواره هستند و از اهمیت آن کاسته شود که اراده مسلمانان آن است که مردم فلسطین به سرزمین مادری خود بازگردند.

روحانی گفت: در این زمینه توفیقاتی به دست آوردند اما به اهداف شوم خود نرسیدند آنها می‌خواستند اسرائیل مورد پذیرش مردم منطقه و فلسطینیان قرار بگیرد. حتی رژیم جدید حاکم بر آمریکا تلاش کرد موضوع فلسطین را با پول معامله کند و آن را معامکله قرن نامید. تلاش کردند قدس شریف را پایتخت اشغالگران قرار دهند اما توفیق نیافتند. عدم موفیت آمریکا و رژیم صهیونیستی در سایه هوشیاری دنیای اسلام است. اگر آنها بتوانند نسل جوان ما را از آرمان‌های به حق دور کنند و بتوانند دشمن را دوست و دوست را دشمن معرفی کنند در این توطئه موفق شده‌اند. اما امروز کسی تردید ندارد که در طول دهه‌های گذشته هیچ اثر نیکی را از استکبار جهانی و آمریکا در این منطقه ندیده‌اند.

وی افزود: در این سه دهه اخیر هرچه جنگ و کشتار و خونریزی در منطقه ما بوده منشا آن آمریکا و رژیم صهیونیستی بوده است. از کشتار مردم افغانستان تا عراق و یمن و تا ایجاد اختلاف در کشورهای مختلف اسلامی از آثار توطئه‌های شوم آمریکا در این منطقه بوده است. آنهایی که می‌گویند آمریکا می‌تواند به عنوان راه‌حل باشد موردی را به ما نشان دهند که آمریکا در طول‌ سال‌های گذشته به مردم کدام منطقه خدمت کرده و کدام کودتا و جنگ در خاورمیانه بوده که منشا آن آمریکا و رژیم صهیونیستی نبوده است.

روحانی گفت: اولین مساله در دنیای اسلام این است که این تردید را از نسل جوان بزداییم. آمریکا به عنوان دوست ملت‌ها و منطقه و مسلمان‌ها نبوده و نخواهد بود. همان‌هایی که با یک زبان روشن‌تر اخیرا سخن می‌گویند. قبلا می‌گفتند برای نجات مردم کویت و ایجاد امنیت آبراه‌ها به منطقه آمدیم. قبلا گفتند ما برای مبارزه با تروریسم هواپیما و واحدهای نظامی‌مان را به منطقه آوردیم و امروز خیلی روشن می‌گویند هدف ما چاه‌های نفت سوریه است. از این صریح تر نشنیده بودیم. می‌دانستیم هدف آمریکا در منطقه نفت و تاراج منابع مسلمان‌ها است اما هیچ وقت این تعبیر را نشنیده بودیم که بعضی کشورها گاو شیرده هستند و ما باید از شیر این گاوها به نفع خود استفاده کنیم.

روحانی گفت: رژیم حاکم بر کاخ سفید اهداف خود را روشن‌تر بیان می‌کند گرچه برای ما روشن بود. اینکه آمریکا دشمن دنیای عرب و اسلام است و با آینده و مردم و نجات فلسطین میانه‌ای ندارد برای ما روشن بود اما وقتی اعلام کردند ما قدس شریف را پایتخت رژیم اشغالگر می‌دانیم برای ما روشن‌تر شد. آن زمانی که به وضوح نسبت به منطقه سخن گفتند که ما آتش منطقه را شعله‌ور نگه می‌داریم برای ما آشکارتر و روشن‌تر شد که پول نفت دنیای اسلام را می‌خواهند.

وی ادامه داد: منطقه ما باید توسط کشورهای منطقه اداره شود و اگر بنا شود که فلسطین آزاد شود که باید آزاد شود باید به دست مسلمان‌های همین منطقه و به دست مردم عزیز خود فلسطین آزاد شود. هیچ ابرقدرتی هیچگاه برای استقلال هیچ کشوری تلاش نکرده است. هرگاه ملت‌ها به صحنه آمدند یا برای سرنگونی طاغوت و یا برای استقلال و رفاه خود به صحنه آمدند این قدرت‌ها در برابر ملت‌ها ایستادند و وقتی مردم ایران در انقلاب اسلامی با شعار حق و با راهبری امام(ره)به صحنه آمدند و فریاد استقلال و آزادی سر دادند آنکه از رژیم غدار قبل حمایت کرد آمریکا بود. اگر مردم عراق به خاطر حل مشکلات خود به خیابان‌ها می‌آیند، آمریکا می‌خواهد موج‌سواری کنند و آن حرکت مردمی را تبدیل به شورش و اختلاف کنند. آن روز که مردم لبنان به خاطر مشکلات اقتصادی خود به صحنه می‌آید کشوری که می‌خواهد موج سواری کند آمریکا است.

رئیس‌جمهور گفت: آیا نسبت به دشمنی آمریکا به دنیای اسلام تردیدی داریم؟ تردید دشمن بودن آمریکا باید از ذهن‌ها زدوده شود معنی این حرف این نیست که ما می‌خواهیم جنگ نظامی با آمریکا راه بیاندازیم. ایستادگی در هر مقطعی شرایط خاص خود را دارد یک جا با بیان یک جا با ایستادن اما دشمن را دوست داشتن خطای استراتژیک است و این خطا زمانی رخ می‌دهد که بعضی اسرائیل را دوست خود بدانند. جای تاسف است که بعضی کشورها که باید ایستادگی کنند در برابر دشمن ملت خود دست دوستی دراز کردند و از امکانات اطلاعاتی اسرائل علیه ملتشان استفاده می‌کنند.

وی افزود: باید درون را اصلاح کنیم و باید در درون دنیای اسلامی معضلاتی که ایجاد کرده‌اند آن را حل و فصل کنیم. مهم بی‌تفاوتی دنیای اسلام است. اگر حاکمی خود فروخته باشد جای آنچنان تعجب نیست اما سکوت را نظاره گر بودن در برابر این خطای استراتژیک، به عنوان یک معضل بزرگ برای دنیای اسلام خواهد بود.

رئیس جمهور گفت: بدون اغراق و مبالغه و بدون اینکه بخواهم ملتی را بر ملتی ترجیح دهم؛ نباید تردید کنیم که در صف مقدم ایستادگی در برابر استکبار جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران است. این به این معنا نیست که ملت فلسطین و سوریه و عراق در خط مقدم نیستند اما آن نظامی که بهای عظیم برای ایستادگی خود در دشمنی با آمریکا و صهیونیسم پرداخته جمهوری اسلامی است. همه عالمان در دنیای اسلام تلاش می‌کنند اما نمی‌توانیم فراموش کنیم در راس حرکت قرن اخیر امام(ره)‌ بود. او به عنوان فرمانده بزرگ در میدان منطقه ایستاد.

روحانی تصریح کرد: ایران تنها کشور اسلامی است که خانه اسرائیلی‌ها و مرکز اسرائیلی‌ها را تبدیل به سفارت فلسطین کرد. نباید یادمان رود که جنبش‌های آزادی‌خواه مورد حمایت دنیای اسلام و جمهوری اسلامی ایران هستند و جمهوری اسلامی پیشتاز بوده اما می‌داند بدون ایستادگی سایر ملت‌های اسلامی این نبرد حق با باطل به پیروزی نمی‌رسد بلکه همه باید در کنار هم قرار بگیریم. اگر ما بر این نکته تاکید کنیم که پیروزی ملت‌های بزرگ در طول تاریخ در سایه صبر بوده و هرگاه ملتی خسته شد و تفرقه ایجاد شد شکست آغاز شد. در این مساله نباید تردید داشته باشیم.

روحانی با اشاره به سخنی از امام علی(ع)‌گفت: هرجا ملتی مقاومت کرد و تحمل کرد و صبر خود را از دست نداد خداوند راه نجات آنان را گشود. اگر در راه حق بایستید به نقطه‌ای می‌رسید که در آرزوی شما هم نبود. این واقعیت انقلاب اسلامی ما در ایران بود ما به نقطه‌ای رسیدیم که در خیال و آروزی ما هم نبود ملت ما در برابر یک رژیم تا دندان مسلح ایستاد و فکر نمی‌کرد خداوند این‌ توفیقات را نصیب او بسازد اما امیرالمومنین(ع) می‌گوید یک امتی که توانسته به آرزوهایش برسد اگر روزی تفرقه در میانش آغاز شود همه کرامات را از دست خواهند داد.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: همان‌هایی که قدرت را به دست آوردند ببینید آن وقتی که تفرقه در زمان‌شان آغاز شد عاقبت‌شان چه شد. دیگر بین آنها برادری وجود نداشت. هرجا اختلاف آمد و بین دنیای اسلام هرجا اختلاف ایجاد شد خدا لباس عزت آن‌ها را از آن‌ها گرفت. چرا نمی‌توانیم با قدرت کافی در برابر توطئه‌ها بایستیم؟ جواب آن را امیرالمونین(ع) داده است. آنجایی که اختلاف و نزاع باشد،‌ کرامت ما را از بین خواهد برد. راه نجات ما امروز صبر و استقامت و مقاومت است و ما این را تجربه کردیم.

وی ادامه داد: شدیدترین فشار اقتصادی و سیاسی در طول یک سال گذشته، آمریکا بر کشور ما روا داشت و بر ما تحمیل کرد. فشار همه جانبه‌ای که خود آن‌ها می‌گویند ما چنین فشاری را تا به حال به کشوری وارد نکردیم اما نتیجه صبر را ببینیم. از ۱۳ آبان پارسال تا ۱۳ آبان امسال. ۱۳ آبان پارسال فشارها بر مردم ما وارد شد و یک سال گذشت و اکنون تمام شاخص‌های ما می‌گوید که وضع اقتصادی و سیاسی ملت بزرگ ایران امسال نسبت به پارسال فوق‌العاده رشد کرده است. حتی ما در ماه‌های اخیر رشد هر ماه‌مان نسبت به ماه قبل بیشتر بوده است.

رئیس‌جمهور گفت: در شهریورماه مجموع تجارت خارجی ما ۶.۶ میلیارد دلار بوده و در ماه مهر مجموع حجم تجارت خارجی ما ۷.۴ میلیارد دلار بوده است. هر ماه شاهد یک پیروزی و موفقیت هستیم. بنده در چند روز گذشته در دو- سه استان شاهد افتتاح پروژه‌هایی با ارزش ۱۹ هزار میلیارد تومان بودم. این به معنای آن است که با صبر و ایستادگی در برابر بزرگترین قدرت اقتصادی دنیا می‌توانیم توطئه‌های آن‌ها را بشکینم. این نمونه را گسترش دهید برای دنیای اسلام. اگر این صبر و مقاومت و ایستادگی ملت ایران را شاهد باشیم و همه در کنار هم قرار بگیریم آمریکا قدرتی نیست که شکست ناپذیر باشد.

وی خاطرنشان کرد: قدرت ما مسلمانان امروز از دیروز کمتر نیست و قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی امروز از دیروز بیشتر نیست گرچه جنایاتش بیشتر است. گرچه می‌بینیم چگونه در چند روز گذشته فلسطین را به خاک و خون کشید اما یمن و فلسطین و دنیای اسلام قوی‌تر از دیروز است، اگر نگذاریم در دشمن بودن آمریکا و رژیم اشغالگر فلسطین تردیدی شود. به همین دلیل جمهوری اسلامی ایران طرح صلح هرمز را در سازمان ملل مطرح کرد و من در هفته‌‌های پیش برای رهبران برخی کشورها نامه نوشتم که از دشمنی‌ها دست برداریم.

روحانی گفت: آمریکا و اسرائل دوست کسی نیست اما ما دوست مردم عربستان و کویت و امارات و بحرین و کشورهای منطقه هستیم. ما عاشق ملت فلسطین و عاشق گروه‌های مبارز و آزادی‌خواه هستیم و در این مساله تردید نکنیم. اگر بتوانیم در دنیای امروز باور را برگردانیم، باور به اینکه اگر متحد شویم پیروزیم و دشمنان ما دوست ما نشده‌اند، عزت دست اوست و او به ما وعده داده است، اگر ما مومن باشیم آنچه باید به صحنه آوریم ایمان است و آنچه خدا خواهد آورد عزت و نصرت است. اگر ما ایمان داشته باشیم نصرت خدا قطعی است. خداوند عزت را برای ما تضمین کرده است.

وی یادآور شد: ما در منطقه با وحدت و اتحاد و برابری قادریم مشکلات خود و منطقه و خلیج فارس و تنگه هرمز را حل کنیم و موضوع فلسطین و نجات قدس را حل کنیم و شرطش ایمان است و شرطش صبر و مقاومت و برادری و اتحاد است. اگر برادر باشیم خداوند پیروزی را از آن ما خواهد کرد. امروز بار سنگین بر دوش ماست بیش از دیگران.

روحانی گفت: هرکه عالم‌تر، بارش سنگین‌تر. هرکه آگاهتر، مسئولیتش بیشتر.  هرکه فهیم تر در برابر نسل جوان ما پاسخگوتر. ما باید برای آگاهی و حضور نسل جوانمان در میدان تلاش کنیم. امروز زمان شیعه هراسی و سنی هراسی و ایران هراسی نیست امروز روزی است که هراس ما باید از استکبار و صهیونیست باشد. امروز ما برای نسل آینده‌مان با  آگاهی و بیداری و علم و دانش می‌توانیم قدرت بیافرینیم. با وحدت‌مان می‌توانیم عزت را ایجاد کنیم.

حرف آخر ، یک نماینده مجلس تاکید کرد: کسانی که امروز به دنبال وحدت شکنی هستند و سامان مدیریتی را در مقابل نظام فقهی کشور قرار می‌دهند ناخودآگاه نقش ستون پنجم را ایفا می‌کنند.

حشمت الله فلاحت‌پیشه، درباره حواشی مطرح شده نسبت به سخنرانی رئیس جمهور در شهر یزد اینکه عده‌ای بیان می‌کنند مطابق ماده ۶۰۶ قانون مجازات‌های اسلامی رئیس جمهور به دلیل آنکه از فسادها اطلاع داشته است اما بازگو نکرده است باید به ۲ سال حبس محکوم شود، گفت:  مسائل قضایی را نباید وارد مسائل سیاسی کرد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب خاطرنشان کرد: آقای رئیس‌جمهور اگر اطلاعات و اسنادی دارد باید آن‌ها را در اختیار قوه قضائیه قرار دهد، این قوه هم باید بدون ملاحظات سیاسی آن را پیگیری کند.

به گفته وی عزم نظام هم بر این است که بدون نگاه سیاسی پرونده‌های فساد پیگیری شود.

فلاحت پیشه با بیان اینکه ما در ایران با یکسری تکفیری‌های یقیه سفید مواجه هستیم، عنوان کرد: رفتارها و کارهایی را در هفته وحدت در مجلس شورای اسلامی مشاهده کردیم که خلاف منافع و مصالح کشور است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تکفیری‌های یقه سفید کسانی هستند از ابزارهای در اختیارشان با هدف ایجاد دو قطبی در جامعه گام بر می‌دارند و بسیار هم اصرار دارند که هر شخصی را مقابل مقام معظم رهبری قرار دهند.

وی تاکید کرد: این جریان تکفیری یقه سفید از مرکز تا شهرستان‌های کوچک کشیده شده‌اند و ابزارهای‌شان که  همان تریبون‌ها، رسانه ها و فضای مجازی هستند استفاده می‌کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز ما به این جریان می‌گویم تکفیری‌های یقه سفید اما اگر در شرایط خاصی قرار گیرند و اسلحه به دستشان بیفتد حتما همان کار را انجام می‌دهند که داعشی‌ها انجام می‌دادند. 

وی خاطر نشان کرد: تلاشی که برای دوقطبی‌سازی و ایجاد کانون‌های دشمنی در ستون‌های نظام انجام می‌دهند کم از کارهای نیست که جریان تکفیری انجام می‌دهد. کشور ما از این جریان‌سازی هیچ سودی نمی‌برد که یک عده بیایند رئیس‌جمهور را در مقابل رهبری قرار دهند.

فلاحت‌پیشه خاطرنشان کرد: آقای روحانی کسی است که همواره هم ملاحظات فقهی و هم ملاحظات اصل ۱۱۰ قانون اساسی را رعایت می‌کند و جالب است در این همین رابطه بسیاری از افراطیون جریان چپ با ایشان زوایه گرفته‌اند. 

وی تاکید کرد: کسانی که امروز به دنبال وحدت‌شکنی هستند و سامان مدیریتی را در مقابل نظام فقهی کشور قرار می‌دهند ناخودآگاه نقش ستون پنجم را ایفا می‌کنند.

نتانیاهو در تازه‌ترین اظهارات خود خواهان اعمال تحریم علیه ایران توسط اتحادیه اروپا شد.

حرف آخر ، به نقل از عاروتص شوا، «بنیامین نتانیاهو» در دیدار با اعضای لابی «ایپک»  در واکنش به تصمیم دستگاه قضایی اروپا در الصاق برچسب کالای ساخت شهرک‌های صهیونیست‌نشین گفت:  در حالی‌که اروپا اعمال   تحریم‌ها علیه ایران را انتخاب نمی‌کند، اما محدودیت‌های سیاسی و اقتصادی علیه اسرائیل اعمال می‌کند.

وی هم چنین در ادامه در مورد اتفاقات در نوار غزه هم خاطرنشان کرد: جنگ همیشه دو قربانی دارد نظامی‌ها و غیرنظامی‌ها، در جنگ نباید عامدانه غیرنظامیان را هدف قرار داد. اگر غیرنظامیان را عامدانه هدف قرار دهید مرتکب جنایت شده‌اید. اکنون تروریست‌ها در نوار غزه غیرنظامی‌های ما را هدف قرار می‌دهند. این یک جنایت است. آنها به شهرهای ما حمله می‌کنند.

حرف آخر ، رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق از برگزاری اولین دوره مسابقات نجات غریق بانوان کشورهای اسلامی در بهمن ماه و در جزیره کیش خبر داد.

ایلخان نوری ، درباره اولین دوره مسابقات نجات غریق بانوان کشورهای اسلامی افزود: به منظور توسعه فرهنگ ایرانی، اسلامی و برقراری ارتباط بین کشورهای اسلامی، پس از مکاتباتی که با رییس فدراسیون آسیا و اقیانوسیه نجات غریق داشتیم درخواست میزبانی اولین دوره مسابقات نجات غریق کشورهای اسلامی در بخش بانوان را داشتیم که مورد موافقت قرار گرفت. البته این مساله را از طریق وزارت ورزش و جوانان نیز پیگیری کردیم که آنها نیز موافقت خود را برای برگزاری این تورنمنت بین‌المللی اعلام کردند.

وی زمان برگزاری اولین دوره مسابقات نجات غریق کشورهای اسلامی را بهمن ماه و همزمان با دهه مبارک فجر عنوان کرد و گفت: این مسابقات که به مدت ۳ روز در کیش برگزار می‌شود و کشورهایی حق شرکت دارند که عضو فدراسیون جهانی و مسلمان باشند.

رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق هدف از برگزاری مسابقات نجات غریق کشورهای اسلامی را ایجاد انگیزه در بین زنان بیان کرد و خاطرنشان کرد: با توجه به استقبال خوب زنان از مسابقات قهرمانی کشور نجات غریق و افزایش حضور بانوان در این رشته به منظور ایجاد انگیزه و ارزیابی وضعیت بانوان نجات غریق با سایر کشورها تصمیم گرفتیم تا میزبانی این مسابقات را برعهده بگیریم.

ایلخان توری با اشاره به تعویق افتادن سفر «آنا آرژانوا» رییس فدراسیون جهانی غواصی به ایران برای شرکت در سمینار تخصصی غواصی افزود: در جریان برگزاری سمینار دانش افزایی برای مدرسین غواصی که قرار بود از ۷ تا ۱۰ آذر با حضور «آنا آرژانوا» رییس فدراسیون جهانی غواصی و دبیر کل فدراسیون جهانی برگزار شود، بنا به دلایلی امکان حضور رییس فدراسیون جهانی در زمان تعیین شده وجود نداشت بنابراین از او درخواست کردیم که زمان دیگری را برای حضورش در این سمینار تعیین کند که البته هنوز وی تاریخ مشخصی را به ما اعلام نکرده است.

وی همچنین با اشاره به تربیت مدرسین منجیان دریا اظهار کرد: با توجه به این که تربیت مدرسین منجیان دریا سالهای زیادی بود که برگزار نمی‌شد، به منظور داشتن منجیان توانمند در کنار سواحل و دریا و کاهش آمار غرق شدگان بویژه در استانهای گیلان، مازندران و گلستان، امسال دوره تربیت مدرسین منجیان دریا را با حضور مدرسی از کانادا در آبان ماه برگزار کردیم که استقبال منجیان از این دوره راضی‌کننده بود.

رییس فدراسیون نجات غریق درباره میزان بودجه این فدراسیون اظهار کرد: بودجه پیش‌بینی شده فدراسیون در سال جاری یک میلیارد تومان بود که تا به الان ۵۰ درصد از بودجه را دریافت کردیم که البته این میزان بودجه کافی نیست و از طریق اسپانسر تلاش می کنیم برنامه‌های خود را پیش ببریم.

ایلخان نوری در پایان از برگزاری لیگ باشگاه‌های بانوان در رشته نجات غریق خبر داد و اظهار کرد: با توجه به مشارکت بالای بانوان در مسابقات نجات غریق امسال تصمیم داریم مسابقات باشگاهی بانوان در رشته نجات غریق را طی ۴ مرحله و در دو بخش استخر و ساحل برگزار کنیم تا حضور بانوان را در این رشته پررنگ‌تر کنیم.

حرف آخر ، منابع مصری مسؤول اعلام کردند، توافق آتش‌بس بین رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی در غزه از ابتدای امروز (پنج‌شنبه) تحت نظارت مصر منعقد و اجرایی شد.

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع آگاه گزارش داد، به دنبال تلاش‌های مصر و با تایید گروه‌های فلسطینی از جمله جنبش جهاد اسلامی توافق آتش‌بس حاصل شد.

همچنین منابع به قدس پرس گفتند، در سایه موافقت گروه‌های فلسطینی و جهاد اسلامی با پیشنهاد مصر برای توقف درگیری‌ها، حفظ ماهیت مسالمت‌آمیز تظاهرات بزرگ "بازگشت"، موافقت اسرائیل با پیشنهاد مصر در زمینه توقف درگیری‌ها و ترورها و نیز توقف تیراندازی به تظاهرکنندگان در تظاهرات بازگشت موافقت شد آتش‌بسی از ساعت پنج و نیم بامداد امروز اجرایی شود.

به این ترتیب بعد از شهادت ده‌ها فلسطینی و زخمی شدن ۱۰۰ تن در دور جدید حملات صهیونیست‌ها که از صبح روز سه‌شنبه شروع بود، رژیم صهیونیستی و جنبش جهاد اسلامی با درخواست مصر مبنی بر اجرایی کردن آتش‌بس از امروز موافقت کردند.

قبل از این محمد الهندی، عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی گفته بود، جهاد اسلامی سه شرط برای پذیرش آتش‌بس با اسرائیل دارد.

بنا بر اظهارات الهندی، شروط جهاد اسلامی توقف سیاست ترور رهبران این جنبش، توقف هدف گرفتن تظاهرات "بازگشت" و پایبندی به تعهد درباره پایان محاصره غزه است.

وی به الجزیره گفت، اگر اسرائیل به درخواست‌ها پاسخ مثبت ندهد جنبش جهاد اسلامی به همراه دیگر گروه‌های مقاومت به حملاتش ادامه خواهد داد.

در این راستا، زیاد النخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی نیز شب گذشته با اشاره به وجود مذاکراتی برای دستیابی به آتش‌بس بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی تاکید کرده بود، جنبش جهاد اسلامی سه شرط برای موافقت با آتش‌بس گذاشته است.

النخاله همان شروط مطرح شده از سوی الهندی را تکرار کرده و گفته بود: ما پیش‌نویس آتش‌بس را تدوین کردیم و انتظار می‌رود اسرائیل به زودی به آن پاسخ دهد.

زیاد النخاله

این رهبر مقاومت فلسطینی ادامه داد، همه احتمالات مطرح است و ممکن است جنگ برای مدتی طولانی ادامه یابد و این به موضع‌گیری اشغالگران بستگی دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: توافقاتی قدیمی با اسرائیل درباره پایبندی به آتش‌بس وجود دارند اگر اسرائیل هر بند را نقض کند ما به آن پاسخ خواهیم داد.

النخاله گفت، دعوت‌هایی را از قاهره بعد از هدف گیری تل‌آویو دریافت کرده اما هیچ تمایلی برای رفتن به قاهره ندارد بلکه آمادگی ادامه و هدایت جنگ طولانی را دارد.

حرف آخر ، سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی صبح پنجشنبه و در آستانه میلاد با سعادت پیامبر گرامی اسلام(ص) با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در سالن اجلاس سران آغاز شد.

دیدار میهمانان کنفرانس با مقام معظم رهبری، تجدید میثاق با بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، برگزاری حدود 20 کمیسیون و نشست تخصصی، تقدیر از شخصیت‌ها و نخبگان عرصه تقریب، برگزاری جشن میلاد رسول خدا(ص) و رونمایی از آثار هنری تقریبی از جمله برنامه های سی و سومین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی است که 23 تا 25 آبان با حضور صدها اندیشمند جهان اسلام با موضوع «وحدت امت در دفاع از مسجد الاقصی» برگزار می‌شود.

رئیس جمهور در مراسم افتتاحیه این کنفرانس سخنرانی می‌کند.

حرف آخر ، یک عضو شورای نظارت بر صدا و سیما با اشاره به تشکیل ستاد انتخابات در این سازمان گفت که طبق قانون کاندیداهای تایید صلاحیت شده در انتخابات مجلس توسط شورای نگهبان در ایام تبلیغات فرصتی برای استفاده از صدا و سیما ندارند.

سیداحسان قاضی زاده هاشمی، در توضیح اقدامات صدا و سیما برای انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: چندی پیش ستاد انتخابات در سازمان صدا و سیما تشکیل شد. صدا و سیما باید به سمت تهیه برنامه‌های تبلیغاتی برای تهییج مردم جهت حضور و مشارکت بیشتر در انتخابات باشد.

وی افزود: طبق قانون موجود کاندیداهای انتخابات مجلس حق استفاده از برنامه‌های سازمان برای تبلیغ خود را ندارند. در ایام تبلیغات تنها افراد و اشخاص می‌توانند با هدف تشویق مردم برای حضور در انتخابات حضور پیدا کنند. البته مجلس در اصلاح قانون انتخابات موضوعات تبلیغات انتخابات مجلس را تغییر داده که کلیت اصلاح قانون انتخابات مجلس در شورای نگهبان تایید شد به همین دلیل در این دوره همان قانون قبلی ملاک است.

این عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما تاکید کرد که تبلیغ افراد و اشخاص از رادیو و تلویزیون مطرح نیست البته احزاب و گروه‌های مختلف می‌توانند به طور کلی برنامه‌های خود را مطرح کنند که این کار هم در راستای افزایش مشارکت حداکثری و نه بحث تبلیغ لیست و گروه خاصی است.

قاضی زاده هاشمی مجددا تاکید کرد: کاندیداهای تایید صلاحیت شده شورای نگهبان در انتخابات مجلس فرصتی برای استفاده از برنامه‌های صدا و سیما در ایام انتخابات مجلس را ندارند.

وی در پایان گفت: شورای نظارت بر صدا و سیما بر کار ستاد انتخابات نظارت دارد و از لیست این ستاد برای توضیح درباره برنامه‌هایشان دعوت خواهد کرد.

صفحه1 از406

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.