حرف آخر
حرف آخر

حرف آخر

حرف آخر ، نمایشگاه تخصصی سنگ ها ، فسیل و جواهرات در گنجینه رشت گشایش یافت و بازدید از آن، رایگان اعلام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان ضمن اعلام این خبر افزود: در این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ قطعه نمونه سنگ، گوهر، کانی، فسیل و جواهرات از ۲۰ کشور مختلف دنیا اسرار نهفته و چهره دیگری از سیاره زمین را به معرض نمایش گذاشته است. 
شهرود امیر انتخابی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارداشت: این نمایشگاه به همت موزه باستان شناسی و مردم شناسی رشت افتتاح شده است. 
وی ادامه داد: نمایشگاه تخصصی سنگ ها و جواهرات تا ۳۱ شهریور ماه جاری از ساعت ۹ تا ۱۹ برای بازدید علاقه‌مندان دایر و برای عموم رایگان است.
۹ موزه در گیلان فعال است که گنجینه رشت، موزه میراث روستایی گیلان، موزه تاریخ چای، قلعه رودخان از موزه های تحت پوشش اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان هستند.

حرف آخر ، مدیر حج و زیارت گیلان از ثبت‌نام هفت هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح خبر داد و خاطرنشان کرد: زائران حتما از طریق سامانه سماح ثبت‌نام را انجام دهند و بدون ثبت‌نام اقدام به خروج از ایران نکنند.

حسن فعال در نشست ستاد اربعین استانداری گیلان، با اشاره به حذف روادید کشور عراق برای زائران ایرانی اربعین حسینی، اظهار کرد:‌ نیاز به کنسولگری عراق نداریم و زائران گیلانی می‌توانند با در دست داشتن گذرنامه از مرز مهران عبور کنند.

وی با بیان اینکه زائران اربعین حسینی از اول محرم بدون روادید به عراق اعزام می‌شوند، گفت:‌ کاروان‌های عتبات عالیات عراق نیز تا 24 مهرماه اعزام می‌شوند و نیاز به روادید ندارند.

مدیر حج و زیارت گیلان از ثبت‌نام هفت هزار زائر گیلانی اربعین در سامانه سماح خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ طی روزهای منتهی به اربعین حسینی تعداد ثبت‌نام‌کنندگان افزایش می‌یابد لذا زائران حتما از طریق سامانه سماح ثبت‌نام را انجام دهند و بدون ثبت‌نام اقدام به خروج از ایران نکنند.

فعال با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی سامانه سماح ویژه اربعین حسینی از طریق صداوسیما، عنوان کرد: کارگزاران سامانه سماح در مرزهای ایلام و کرمانشاه نیز آماده ثبت‌نام زائران هستند و تنها مبلغ 22 هزار تومان بابت بیمه زائر پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اعزام 24 هزار زائر گیلانی اربعین در سال گذشته، اضافه کرد‌: مبلغین حج و زیارت استان در موکب‌های آستارا و مهران حضور دارند و به سوالات زائران در حوزه‌های دینی پاسخ خواهند داد.

محمدباقر باقرزاده، مدیرکل صداوسیمای گیلان نیز، از راه‌اندازی قرارگاه رسانه‌ای در موکب آستارا خبر داد و تصریح کرد:‌ برد رسانه‌ای حضور زائران خارجی اربعین حسینی در ایران و حال و هوای معنوی آنان برای زیارت کربلا مد نظر قرار دارد.

وی با اشاره به اعزام یک تیم خبری به کربلا جهت پوشش زنده تصویری خدمات‌رسانی موکب‌های گیلان به زائران اربعین حسینی، یادآور شد:‌ همزمان با برپایی موکب‌ها در کربلا، این فعالیت‌ها به صورت زنده و روزانه پوشش داده خواهد شد تا مردم بتوانند نتیجه کمک‌های خود به موکب‌ها را ببینند.

حرف آخر ، رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب به محمود کریمی فرمودند: آقای کریمی، مجلس شما را امسال از تلویزیون می‌دیدم؛ برنامه چهار‌پایه‌خوانی‌تان در بیرون از جلسه خیلی خوب بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب، امسال در حاشیه‌ مراسم عزاداری شام غریبان حسینی در حسینیه امام خمینی(ره)، از برنامه‌ مداحی و مرثیه‌خوانی محمود کریمی مداح اهل‌بیت(ع) تقدیر کرده خطاب به وی فرمودند: «آقای کریمی، مجلس شما را امسال از تلویزیون می‌دیدم؛ برنامه چهارپایه‌خوانی‌تان در بیرون از جلسه خیلی خوب بود».

چهارپایه‌خوانی یکی از سنت‌های قدیمی است که هنوز نیز در ایام عزاداری در بازار تهران برقرار است؛ در این شیوه هیئت‌ها در بخشی از بازار توقف می‌کنند و روضه‌خوان بالای چهارپایه می‌رود و جمعیت به دو بخش قبل و بعد از چهارپایه تقسیم می‌شوند و هر گروه یک بخشی از شعر را می‌خوانند.

رهبر انقلاب پیش از این نیز در دیدارهای مختلف با مداحان اهل‌بیت(ع) بر احیای عزاداری سنتی تأکید کرده بودند.

حرف آخر ، میان اظهار نظرهای مختلفی که اعضای دولت در خصوص برجام دارند، از همه عجیب‌تر این است که می‌گویند برجام با تأیید رهبری امضا شد و یا این که شروط رهبری در جریان توافق نیز رعایت و نهایتاً عملیاتی شد.

چه دولت بخواهد و چه نخواهد برجام امروز در نقاط پایانی خودش قرار گرفته و تحقیقاً بیشتر از یک نام چیزی از آن باقی نماینده است. بیش از 16 ماه است که یک طرف کلاً از برجام خارج شده و 3 طرف دیگر از 6 کشور باقیمانده در برجام نیز به‌بهانه‌های مختلف حاضر به اجرای برجام نیستند و ایران نیز تاکنون طی سه مرحله تعهدات خود را کاهش داده و بعید نیست که این مراحل تا خروج کامل از برجام ادامه یابد.

در این میان البته دولت همچنان ساز مخالف می‌زند و معتقد است اگر همه اعضای برجام نیز از آن خارج شوند باز هم این توافق یک موفقیت و پیروزی است. البته طبیعی هم هست، چرا که قبول شکست تنها ایده دولت‌های یازدهم و دوازدهم برای اداره کشور، بزرگترین ناکامی حسن روحانی به‌حساب می‌آید و ممکن است نتواند در دو سال آینده به حداقل وظایف قانونی خود در اداره کشور عمل کند.

اما میان اظهار نظرهای مختلفی که اعضای دولت در این رابطه دارند، از همه عجیب‌تر این است که می‌گویند برجام با تأیید رهبری امضا شد و یا این که شروط رهبری در جریان توافق نیز رعایت و نهایتاً عملیاتی شد.

مثلاً معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور همین چند روز پیش گفته است: «توافقنامه با مجوز مقام معظم رهبری و هماهنگی‌های صورت‌گرفته امضا شد» یا علی اکبر صالحی که در جریان هفته دولت در استان البرز گفته است: «شخصی در مراسمی می‌گفت "یکی از کارهایی که در برجام انجام ندادند، فرمان 9ماده‌ای حضرت آقا است."، چقدر علنی سخن نادرست می‌گویند و اظهارات ناصحیح را منتشر می‌کنند، در حالی که در این 9 بند اشاره‌شده 4-5 بند مربوط به سازمان انرژی اتمی بود که تمامی این بندها را عمل کردیم».

اینها هرچند اظهارنظرهای جدیدی نیستند اما ادامه آنها این شبهه را ایجاد می‌کند که نکند خود اعضای دولت هم تصور می‌کنند چنین حرکت استانداردی داشته‌اند و امروز همه چیز روبه‌راه است!

در مورد این مدل اظهارنظرها باید چند نکته را در قالب دو قسمت بیان کرد؛

یک: در مورد اینکه رهبری مجوز مذاکره دادند یا خیر، و اینکه چقدر این مذاکرات و روند برجام با تأیید ایشان صورت گرفته چند نکته ضروری است که به‌ترتیب باید مرور شوند:

1 ــ آیت‌الله خامنه‌ای دست هر دولتی را برای اجرای سیاست‌هایشان باز گذاشته‌اند، این روایت مسلم همه گروه‌هاست چه کسانی که دولت دهم را در اختیار داشتند و چه دولت‌های یازدهم و دوازدهم، چنانکه اساساً اگر مجوز رهبری نبود نه در اواخر دولت دهم امکان شکل‌گیری مذاکرات مستقیم با آمریکا صورت می‌گرفت و نه بعداً مذاکرات برجام انجام می‌شد.

2 ــ بنا به اینکه آیت‌الله خامنه‌ای هم وظایف رهبری جامعه را به‌درستی اجرایی کرده باشند و هم دست دولت را به‌احترام رأی مردم باز گذارند، در موضوعاتی مانند مذاکرات به ارائه چارچوب‌ها و متذکر شدن اهداف و هنجارها اکتفا می‌کنند و به‌جز در موارد اضطراری ورودی به موضوعات مذاکرات ندارند، چنان‌که موافقان و منتقدان دولت امروز متفق القول می‌گویند که اختیارات حسن روحانی در همه حوزه‌ها کامل و گسترده است و از طرفی شخص حسن روحانی هم بارها گفته است که "مسئولیت کامل مذاکرات با من است".

3 ــ در برجام رهبری تذکرهای مداومی را درباره رعایت حدود و ثغور موضوعات و مذاکره به دولت و دستگاه دیپلماسی ارائه کرده‌اند و نهایتاً پس از توافق پنو و حدفاصل امضا تا اجرای برجام با ارسال نامه‌ای رسمی و  انتشار آن در فضای عمومی به‌منظور حفظ خط‌مشی‌ها و راهبردهای کلان جمهوری اسلامی، شروط 9گانه‌ای را در خصوص اجرای برجام به دولت ارائه کردند و اساساً اجرای آنها را به‌عهده دولت و نظارت بر آن را به‌عهده کمیته‌ای که ترکیب آن در شورای‌عالی امنیت ملی مشخص شد، گذاشتند.

4 ــ 27 مهرماه 1394 حدفاصل امضا و اجرای برجام، رهبر معظم انقلاب در نامه‌ای 9بندی به رئیس جمهور، درباره الزامات اجرای برجام نکاتی را متذکر شدند، هم در نامه‌ای که با عنوان تأیید مشروط برجام معرفی شد مشخص شد که در نگاه رهبر جمهوری اسلامی مدل مذاکراتی و فرآیندهای جاری آن با چارچوب‌ها و استانداردهای مدنظر ایران تفاوت‌هایی دارد و باید با ارائه شروطی برجام استانداردسازی شود.

مدنظر داشتن این نکات نشان‌دهنده این است که رهبر انقلاب تا چه‌حد دست دولت را برای اقدام باز گذاشتند و اساساً با اعتمادی که به دولت داشتند اجرای سیاست‌های کشور را به آنها محول کردند، اما اینکه دولت تا چه‌حدی توانست این سیاست‌ها را عملیاتی کند، خود سؤالی است که باید پاسخ داده شود.

دو: این‌که اعضای دولت با تمام قوا ابراز می‌کنند که شروط رهبری در برجام عیناً رعایت شد با واقعیت بسیار متفاوت است و از آنجایی که این 9 بند در همان نامه 27 مهر 1394 انتشار عمومی یافت قابل دسترسی و مقایسه با شرایط کنونی است. البته این بدین معنا نیست که عین 9 بند رعایت نشده است اما به‌واقع نمی‌توان انکار کرد که چند مهم از این 9 بند به‌کلی عملیاتی نشده است و از قضا همان‌ها هم پاشنه آشیل این توافق شده و آن را زمین زده‌اند.

ابتدا اجازه دهید این 9 بند را سریعاً مرور کنیم، 9 شرطی که با مقدمه‌ای درباره نیات خصمانه دولت ایالات متحده همراه شد:

 1. لازم است تضمین‌های قوی و کافی برای جلوگیری از تخلف طرف‌های مقابل، تدارک شود، که از جمله‌ی آن اعلام کتبی رئیس‌جمهور آمریکا و اتحادیه‌ی اروپا مبنی بر لغو تحریم‌ها است.

2. در سراسر دوره‌ی 8ساله وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای (از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته‌ی تروریسم و حقوق بشر) توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکرات، نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظف است طبق بند 3 مصوبه‌ی مجلس اقدام‌های لازم را انجام دهد و فعالیت‌های برجام را متوقف کند.

3. اقدامات مربوط به آنچه در دو بند بعدی آمده است، تنها هنگامی آغاز خواهد شد که آژانس پایان پرونده‌ی موضوعات حال و گذشته (PMD) را اعلام نماید.

 4. اقدام در مورد نوسازی کارخانه‌ی اراک با حفظ هویت سنگین آن، تنها در صورتی آغاز خواهد شد که قرارداد قطعی و مطمئن درباره‌ی طرح جایگزین و تضمین کافی برای اجرای آن منعقد شده باشد.

5. معامله‌ی اورانیوم غنی‌شده‌ی موجود در برابر کیک زرد با دولت خارجی در صورتی آغاز خواهد شد که قرارداد مطمئن در این‌ باره همراه با تضمین کافی منعقد شده باشد. معامله و تبادل مزبور باید به‌‌تدریج و در دفعات متعدد باشد.

6. مطابق مصوبه‌ مجلس،‌ طرح و تمهیدات لازم برای توسعه‌ی میان‌مدت صنعت انرژی اتمی که شامل روش پیشرفت در مقاطع مختلف از هم‌اکنون تا 15 سال و منتهی به 190 هزار سو است،‌ تهیه و با دقت در شورای عالی امنیت ملی بررسی شود. این طرح باید هرگونه نگرانی ناشی از برخی مطالب در ضمائم برجام را برطرف کند.

7. سازمان انرژی اتمی، ‌تحقیق و توسعه در ابعاد مختلف را در مقام اجرا به‌گونه‌ای ساماندهی کند که در پایان دوره‌ی 8ساله هیچ کمبود فناوری برای ایجاد غنی‌سازی مورد قبول در برجام وجود نداشته باشد.

8. توجه شود که موارد ابهام سند برجام، ‌تفسیر طرف مقابل مورد قبول نیست و مرجع، متن مذاکرات است.

9. وجود پیچیدگی‌ها و ابهام‌ها در متن برجام و نیز گمان نقض عهد و تخلفات و فریبکاری در طرف مقابل به‌ویژه آمریکا، ایجاب می‌کند که یک هیئت قوی و آگاه و هوشمند برای رصد پیشرفت کارها و انجام تعهدات طرف مقابل و تحقق آنچه در بالا بدان تصریح شده است،‌ تشکیل شود.

همان‌گونه که گفته شد برخی از این بندها رعایت و نهایتاً عملیاتی شد که در مورد آنها نکته خاصی وجود ندارد، مانند بند سوم که در مورد مختومه شدن PMD ذکر شده است. هرچند که مدتهاست آمریکا و اسرائیل تلاش می‌کنند با استنادهایی مجعول این پرونده را دوباره باز کنند اما اکنون حمل براین است که پرونده مطابق خواست رهبری انقلاب بسته شده است.

اما میان شروطی که در نامه 27 مهر آمده بود بندهای مهمی هم هستند که هیچ گاه محقق نشدند.

برای مثال بند اول را که شاید اساسی‌ترین شرط رهبری بود می‌توان بررسی کرد. در این بند رهبری متذکر می‌شوند که باید از طرف مقابل تضمین‌های قطعی و قابل اعتنا گرفته شود و برای نمونه هم اعلام کتبی رئیس جمهور آمریکا و اتحادیه اروپا را مثال می‌زنند.

در همین راستا شورای راهبردی روابط خارجی در 13 مردادماه سال 94 به‌ریاست کمال خرازی نشستی را با تیم مذاکراتی ایران و برخی کارشناسان برگزار می‌کند. در دستور جلسه این نشست به‌صراحت گفته می‌شود که این جلسه برای «تبیین برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و بررسی الزامات پیشِ‌رو» تدارک دیده شده است.

در بخشی از این دیدار فؤاد ایزدی استاد دانشگاه تهران وارد یک گفتگوی 4-5دقیقه‌ای با محمدجواد ظریف می‌شود و به او تذکر می‌دهد که تضمین‌های برجامی برای رسیدن ایران به مطالباتش که همان رفع تحریم‌هاست کافی نیست و اگر هرگونه تعهدی هم باراک اوباما بدهد، هر آن امکان خروج از برجام و به هم زدن کل مذاکرات از سوی رئیس جمهور بعدی آمریکا وجود دارد.

به پاسخ محمدجواد ظریف در آن جلسه دقت کنید، پاسخی که نشان می‌دهد که از همان روز اجرای برجام تیم سیاست خارجی می‌دانسته که الزام قابل اعتنایی برای اجرای تعهدات از آمریکا گرفته نشده است؛

ظریف در پاسخ به فؤاد ایزدی می‌گوید: «آنقدری که شما مطمئن هستید، من به هیچ کسی در آمریکا اطمینان ندارم ولی فرض بفرمایی 19 ماه دیگر [رئیس جمهور جدید بیاید] مطمئن هستم چاره‌ای ندارند، نه اینکه [از سر] علاقه باشد. همان‌طور که خود آقای اوباما گفت "اگر دست من بود، نمی‌گذاشتم یک پیچ و مهره از برنامه هسته‌ای ایران باقی بماند اما چاره ندارم و لذا می‌پذیرم"؛ لذا در دوران کنونی 18 ماه آمد و برجام اجرا شد، این ساختمان تحریم که اینها اجرا کردند به هم ریخت، آمریکا کاری که براساس قطعنامه شورای امنیت انجام داده و توانسته بود طی 10 سال حمایت جهانی را بگیرد، می‌خواهد بلافاصله با مخالفت با قطعنامه شورای امنیت انجام دهد؟! در دهه نود قطعنامه‌ای وجود نداشت زیرا آمریکا حرفش علی‌رغم قدرتش، هیچ مبنای مقبولیتی یا مشروعیتی نداشت، هیچ کس [تحریم‌هایش را] اجرایش نکرد، نزدیکترین متحدین آمریکا اجرا نکردند. الآن به‌قول تام کاتن ــ که از بس با همدیگر در توئیتر پیام ردوبدل کردیم، رفیق ما شد ــ رئیس جمهور بعدی آمریکا می‌خواهد تحریم‌ها را، با یک امضا برگرداند؟ خب، برگرداند، چه‌کسی در دنیا آن را اجرا می‌کند؟ این آمریکا که قدرتمندتر از آمریکای دهه 90 نیست، آمریکا نیازمند قطعنامه شورای امنیت بود و برای همین این‌قدر این قطعنامه برای این کشور حیاتی است. این‌که برای آمریکا الزام‌آور نیست، بله، الزام‌آور نیست».

در میدان عمل نیز در 18 اردیبهشت ماه 1397 ترامپ از برجام خارج شد و تحریم‌های سنگینی را علیه ایران اعمال کرد که شاید تاکنون نمونه‌ای در جهان نداشته است و دقیقاً مقابل اظهارنظر محمدجواد ظریف اروپایی‌ها به اجرای تحریم‌های آمریکا خود را متعهد نشان دادند و تا به امروز که 16 ماه از آن زمان می‌گذرد هنوز تیم سیاست خارجی دولت نتوانسته اروپایی‌ها را ملزم به عدم رعایت تحریم‌های آمریکا کند.

بند دوم هم از جمله شروطی است که در برجام هرگز رعایت نشد، نه از سوی طرف مقابل و نه حتی از سوی دستگاه دیپلماسی خودمان، جایی که رهبر انقلاب تأکید می‌کنند که نباید تحریم جدیدی علیه ایران اعمال شود اما دقیقاً از همان روز اجرای برجام دولت اوباما اقدام به تحریم ایران می‌کند. محدودیت صدور روادید برای مسافران ایران، تمدید 10ساله قانون ایسا، تحریم 14 فرد و 12 نهاد در یک‌سالگی برجام، مصادره دارایی‌های ایران در دادگاه لوکزامبورگ، «قانون مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌ساز ایران» و چندین و چند طرح تحریمی دیگر از جمله مواردی هستند که همگی در طول دوران اجرای برجام از سوی آمریکایی‌ها اعمال شد و در واکنش به آنها دولت هیچ اقدام مؤثری انجام نداد و صرفاً به سخنرانی، فشارهای ای‌میلی و توئیتری اکتفا شد.

برای مثال در 17 آذر 95 حسن روحانی گفت که "اجرایی شدن تمدید قانون ایسا نقض فاحش برجام است و قرار است تدابیری برای مقابله با آن در دولت تدوین شود"، که خب، هرگز از این تدابیر خبری نشد.

بند چهارم نوسازی رآکتور اراک است.

رآکتور قبلی سایت اراک در همان ابتدای اجرای تعهدات ایران در برجام از محل اصلی خارج شد و بخش‌های مختلف آن به انبار منتقل شدند تا زمینه برای اجرای رآکتور جدید تحقیقاتی فراهم شود. ابتدا قرار بود آمریکا و چین به‌طور مشترک ریاست گروه‌ کاری مسئول پروژه تغییر ساختار رآکتور اراک را به‌عهده داشته باشند اما بعد از مدتها این مسیر به نتیجه نرسید و آمریکایی‌ها کمترین تعهدات خود نسبت به این بازطراحی را عملیاتی نکردند و با خروج ایالات متحده از برجام در اردیبهشت 97 به‌کلی این پروژه متوقف شد.

همین‌جا بود که دولت تصمیم گرفت ذیل برجام مسئولیت این بازطراحی را به دو کشور چین و انگلستان بسپارد و امیدوار باشد که این دو به تعهداتشان عمل کنند. با گذشت مدتی اما این دو کشور هم از انجام تعهداتشان سر باز زدند به‌گونه‌ای که علی‌اکبر صالحی در بهمن ماه 97 لب به اعتراض گشود و گفت: با اعلام خروج آمریکا از برجام، چین علی‌رغم تعهداتی که به‌عهده داشت، از سرعت همکاری‌ها با ما کاست و البته انتظار ما از طرف چینی، چیز دیگری بود. طرف چینی می‌گوید «اگر با شما همکاری بکنم آمریکا ممکن است شرکت‌های چینی مرتبط با صنعت هسته‌ای را مورد تحریم قرار دهد».

این انتقادات اما آن‌قدر جلو رفت که در جریان گام‌های شصت‌روزه هم ایران اعلام کرد که در مورد بازطراحی رآکتور جدید در گام دوم تجدید نظر خواهد کرد، که البته با فشارهای عملی ایران از اردیبهشت گذشته اعلام شد که فرآیند با طراحی سرعت گرفته است.

همین فرآیند البته به‌خوبی توضیح می‌دهد که به‌خلاف دستور رهبر انقلاب تضمین‌های کافی برای انجام کار از طرف مقابل دریافت نشده است و هنوز هم معلوم نیست که این مسیر به کجا خواهد رسید.

در مورد بند هفتم و مسئله تحقیق و توسعه باید به همین نکته اکتفا کرد که نامه‌های چندباره مقامات دانشگاهی و رؤسای دانشگاه‌ها که اخیراً منتشر شده خود نشان‌دهنده وجود ممنوعیت در مسیر تحقیق و توسعه است و به‌واقع به‌خلاف توصیه رهبری محدودیت‌های زیادی در این زمینه پذیرفته شده است.

از طرف دیگر باید این را هم گفت که برداشتن محدودیت‌های تحقیق و توسعه در گام سوم که اخیراً از سوی رئیس جمهور اعلام شده خود نشان‌دهنده وجود این ممنوعیت‌ها در برجام است که طبیعتاً دست کشور را برای رسیدن به نیازهای خود می‌بندند.

شاید بند نهم تنها بندی باشد که با توجه به شرایط کنونی اساساً نیازی به توضیح آن نیست چرا که با وجود اینکه کمیته مربوطه برای نظارت بر برجام تشکیل شده و گاهی هم خروجی‌هایی در مورد نقض این توافق از طرف آمریکا و یا اروپا داشته است اما عملاً بدون نتیجه باقی مانده و خب، علت آن هم بی‌عملی دولت و تسامح آنها با نقض برجام از سوی طرف‌های غربی بوده است.

حرف آخر ، سخنگوی دولت گفت: سفر رئیس‌جمهور به نیویورک را داریم که به زودی این سفر انجام خواهد شد این سفر فرصت خوبی برای رایزنی دو یا چندجانبه است و امیدواریم در این سفر بار دیگر حقانیت و صبر استراتژیک ایران برای همگان اثبات شود.

علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: سفر رئیس‌جمهور به نیویورک را داریم که به زودی این سفر انجام خواهد شد. این سفر فرصت خوبی برای رایزنی دو یا چندجانبه است و امیدواریم در این سفر بار دیگر حقانیت و صبر استراتژیک ایران برای همگان اثبات شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه برای بحران یمن طرح چهار ماده‌ای ارائه کردیم، تصریح کرد: معتقدیم راه بازگشت ثبات به منطقه و یمن چیزی شبیه به همان طرح چهار ماده‌ای است و از همین‌جا اعلام می‌کنم که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با سازمان ملل در این زمینه همکاری کند و همچنین اعلام می‌کنیم که وجود بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه به نفع هیچکس نیست.

سخنگوی دولت در ادامه به مصوبات جلسه اخیر سران قوا درباره مسائل اقتصادی اشاره کرد و گفت: برای تنظیم بازار کالا و خدمات مصوبه‌ای را برای در نظر گرفتن اختیاراتی برای وزارت صمت را تصویب کردیم. ضمنا قرار است قوه قضاییه و قوه مقننه هم برای هم‌افزایی و هماهنگی در این زمینه طرح مشترکی در زمینه تعزیرات حکومتی ارائه کنند.

ربیعی تصریح کرد: مذاکره‌ و دیداری بین آقای روحانی و ترامپ صورت نمی‌گیرد، توقف کلیه تحریم‌ها شرط ضروری برای آغاز دیپلماسی سازنده است. تنها زمانی ملاقات می‌کنیم که اطمینان حاصل کنیم مشکلات مردم حل می‌شود، الان کدام‌ مشکل مردم حل می‌شود. حرف جدیدی نیست، تحریم‌ها باید برداشته شود و آمریکا باید به ملت ایران احترام بگذارد.

وی ادامه داد: بیان رئیس‌جمهور روشن بود که باید منافع ایران تامین شود ولی ما این شرایط را از سوی آمریکایی‌ها نمی‌بینیم. یک بار تحت تحریم مذاکره کردیم و دیگر تحت تحریم مذاکره نمی‌کنیم. چارچوب 5+1 می‌توانست مذاکره‌ها را ادامه دهد اما آمریکا خلاف عهدنامه بین‌المللی عمل کرد.

حرف آخر ، یک عضو هیات رئیسه مجلس نوشت کاری که رضاخان با کشف حجاب نتوانست انجام دهد با گرانی قیمت چادر در حال انجام است.

احمد امیرآبادی فراهانی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«در حالی که بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در پیش است قیمت چادر مشکی افزایش یافته است و هزینه تهیه یک چادر که در سال‌ گذشته  ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان بوده در حال حاضر به ۵۰۰ تا ۱۳۰۰۰۰۰ تومان رسیده‌ است. یعنی کاری که رضاخان با کشف حجاب نتوانست انجام دهد با گرانی قیمت چادر در حال انجام است.»

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه کشور سنگین بوده است، اظهار کرد: شرکت‌های خودروسازی از ایران رفته‌اند و با توجه به سهمی که در بازار دنیا دارند، حاضر نمی‌شوند آن سهم را از دست بدهند.

حرف آخر ، به نقل از برنا، «محمدرضا منصوری»، عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم ساوه و زرندیه در خصوص اظهارت وزیر صمت مبنی بر اینکه شرکت‌های پژو و رنو در ایران جایی ندارند، گفت: شرکت رنو بر اساس قراردادهایی که با خودروسازان کاشان داشته با ایران همکاری داشت. مفاد این قرارداد را نمی‌دانم که ترک آن چه عواقبی دارد و به چه نحوی باید با آن برخورد شود. به هر حال اگر مبلغی یا پولی داده شده و قرارداد بین‌المللی باشد، آن زمان شرایط فرق می‌کند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه کشور سنگین بوده است، اظهار کرد: شرکت‌های خودروسازی از ایران رفته‌اند و با توجه به سهمی که در بازار دنیا دارند، حاضر نمی‌شوند آن سهم را از دست بدهند؛ به همین خاطر با شرکت‌های خودروسازی که در داخل بودند به‌طور کامل قطع رابطه کردند. الان فرصت خیلی خوبی است برای خودروسازان داخلی که بتوانند این بازاری که انحصاری کامل شده را تغذیه کنند.

وی در خصوص اموال و املاک غیرتولیدی شرکت‌های خودروسازی ایران گفت: اگر بدهی‌های این دو شرکت اقتضا کند، اموالی دارند که باید فروش برود. انبارهای بزرگی دارند که الان فقط محل نگهداری ماشین‌ها شده تا ماشین‌ها را گران‌تر بفروشند. شاید اگر این انبارها فروخته شود، هم بدهی‌هایشان کمتر ‌شود و هم ماشین تولیدی سریع وارد بازار ‌شود و دیگر نتوانند، قیمت خودرو را کنترل یا عرضه را کم کنند.

منصوری با تاکید بر اینکه املاک این شرکت‌ها زیاد است، بیان کرد: سایپا و ایران خودرو در خارج از کشور املاکی دارند. در خیلی از شرکت‌های خارجی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که توجیهی ندارد و خیلی راحت می‌توانند از آنجا خلاص شوند.

وی تصریح کرد: باید بدهی‌هایشان را به حداقل برسانند، الان فرصت خوبی است و قیمت املاک بالاست باید هرچه سریع‌تر اقدام کنند و از جذب نیرو در  این دوران به شدت بپرهیزند. نیروهای جدیدی که وارد می‌شوند، معضل بزرگی است، این نیروها هزینه و بار مالی برای مجموعه خودروسازی دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در پاسخ به این سوال که میزان خسارتی که شرکت‌های خودروسازی خارجی در نتیجه نقض قرارداد به کشور وارد کرده اند چه مقدار بوده است، گفت: در هفته‌های آینده مرکز تحقیقات مجلس، گزارشی در این خصوص به کمیسیون صنایع خواهد داد. این گزارش برای قوه قضاییه ارسال می‌شود.

وی در خصوص کاهش قیمت خودرو در روزهای آتی بیان کرد: اول مهرماه که قطعا خواهد داشت چون مردم از مسافرت برمی‌گردند، ماشین می‌فروشند و مهرماه خودرو خریدار ندارد. علاوه بر این تعداد خودرو در انبارها زیاد است و احتمالا نیروهای امنیتی این ماشین‌ها را ثبت و ضبط خواهند کرد.

منصوری در خصوص ورود قوه قضائیه به بحث خودروهای احتکار شده اظهار کرد: قوه قضائیه به بحث خودروهای احتکار شده ورود پیدا خواهد کرد و این خودروها را ضبط می‌کند. همین ضبط کردن خودروها باعث می‌شود که دیگر کسی هوس نکند که بخواهد، خودروها را احتکار  کند تا گران‌تر بفروشد.

وی در پایان گفت: هفته آینده همه انبارهایی که خودرو احتکار کردند، ثبت و ضبط می‌شود و به دست مردمی که واقعا ثبت نام کرده‌اند و نیاز دارند، خواهد رسید.

حرف آخر ، مشاور رئیس‌جمهور گفت: مرزهای دانش و فناوری در حوزه هسته‌ای دیگر جلوی ما را نخواهد گرفت.

حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری ، درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی کشورمان و همچنین گفت‌وگوهای انجام‌شده با فرانسه درباره مسئله برجام گفت: گام سوم یک گام چندلایه است و وقتی گفته می‌شود محدودیتی در تحقیق و توسعه وجود نخواهد داشت یعنی مرزهای دانش و فناوری در این حوزه دیگر جلوی ما را نخواهد گرفت و ما به‌سمت دانش مرزی خواهیم رفت، در نتیجه غرب باید انتظار داشته باشد که تحولات دانش هسته‌ای ایران در آینده نزدیک او را شگفت‌زده کند.

وی افزود: این تصمیمی است که غرب باید بگیرد که آیا می‌خواهد با ایران به‌مثابه یک قدرت منطقه‌ای دارای انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای تعامل کند یا اینکه می‌خواهد ایران را مقابل خود قرار دهد، این تصمیمی است که آنها وقت زیادی برای اتخاذ آن ندارند.

گویا این روزها فعالین سیاسی ما به واژه شورا در هر شکل و قالبی آلرژی مزمن یافته و کما فی السابق هر جا سخن از شورا و کار گروهی می آید به جای پرداختن به تعریف حقیقی و مفهوم اصلی عملکرد شورایی، شاهد تقابل و حتی عناد بین افراد هستیم و متاسفانه در این بین طیف اصلاح طلب، از حیث غوطه وری در این تناقضات(بر لب کلامی و در دل مرادی دیگر) ید طولایی داشته و در تبدیل فرصت به تهدید و به قول معروف خودزنی کم کم صاحب سبک گردیده است.

دگر عادت کرده ایم که در هر بزنگاه و برهه حساسی که باید دور هم جمع شده و با دل در گرو آرمان مشترک نهادن، اتفاقی بزرگ رقم بزنیم عده ای از هر نکته و مسئله ای دستاویز ساخته و مسیر را غرق در فضای غبارآلود کرده و سرعت و کیفیت تصمیمات را فرسنگ ها دورتر از تعامل، همدلی و هم افزایی در فضای تنش آلود به پایین ترین سطح ممکن تنزل میدهند و در سکوت مرگبار دلسوزان جریان اصلاحات تَکرار، تَکرار و تَکرار این اتفاق به تیشه ای تبدیل شده که در ولع ضربه به ریشه سبز ما سیری ناپذیر است..!

نکته جالب و قابل توجه حضور پای کار و اصرار اغلب قریب به اتفاق دوستان مدعی و جان بر کف اصلاحات در یک پای ثابت این جنجال هاست که همیشه از اصل غافل بوده و به دنبال اسبی برای سواری هستند و برخلاف سینه دری های ظاهری که برای این اندیشه از خود به نمایش می گذارند به موریانه هایی تبدیل شده اند که گویی تا ریشه این درخت را پوک و بی جان نکنند دست از حماقت های هدفمند خود نخواهند کشید.

این روزها و پس از شکل گیری شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان گیلان شاهد بروز اختلافات شدیدی از درون این شورا در همین ابتدای راه هستیم و این استقبال زودهنگام از اختلافات در این سطح عیان و آشکار با توجه به تجارب گذشته خبر از روزهای نه چندان آفتابی پیش رو میدهد و پیش از هر نکته دیگری برایمان یادآور این موضوع است که در حوزه آموزش در احزاب با چالش های بزرگی روبرو هستیم و رفتار و منش حزبی در بین برخی ها که مدعی کار تشکیلاتی هستند در پایین ترین سطح ممکن رعایت نمی شود و این اولین پاشنه آشیل برای جریان اصلاح طلب محسوب می گردد.

برای تحلیل شرایط موجود باید از هر دو طرف به موضوع نگاهی جامع داشت:
از یک سو به زمان و نوع بیان اعتراض جمعی از دوستان که البته دغدغه هایشان در محتوا بر حق بوده و ساختار رای گیری و انتخاب اعضا را هدف انتقاد قرار داده اند نقدی اساسی رواست که چرا با وجود تجارب گذشته این دغدغه ها زودتر مطرح و پیگیری و معایب کار پیش بینی و اصلاح نگردیده است؟
آیا در این برهه دامن زدن به اختلافات مشکلی از جریان اصلاحات را برطرف میسازد؟
طرح موضوع در این ابعاد و اینگونه لخت و عریان چه هزینه ای برای جریان مطبوع داشته و چه تبعاتی در ادامه راه خواهد داشت؟
شکل، ابعاد و ابزار اعلام گلایه ها میباشد که به هیچ وجه در قاموس هیچ حزب، طیف و یا حتی گعده سیاسی نمی گنجد و اگر فرد غیر مطلع ای به موضوع وارد شود این حجم از آشوب های عیان را قطعا حربه طیف رقیب ارزیابی خواهد کرد..

از سوی دیگر تشکیل احزاب ولو یک یا چند نفره و حضور آنها در صحنه به طور حتم در آینده بستر را جهت فعالیت بیشتر افراد در قالب تشکل های سیاسی و مدنی فراهم می کند و افزایش این احزاب امری اجتناب ناپذیر است و موافقین حضور آنها در شورای سیاستگذاری حضور حداکثری و توجه به کمیت ها را اولویت خود برای ادامه فعالیت های سیاسی میدانند.
مشهود است هر دو طرف مناقشه لااقل در کلام مدعی منفعت عمومی و حزبی هستند و برای پافشاری بر موضع خود دلایلی را تامین می کنند همین موضوع برای عدم علنی ساختن هر نوع اختلافی با این مضمون کافیست چرا که کمترین اتفاق در یک طیف سیاسی حل این قبیل اختلاف نظرها و ایجاد وحدت رویه در بین منتسبین است لیکن اتخاذ برخی مواضع تند، بکارگیری ادبیات تخریب به جای نقد و بر کوس اختلافات کوبیدن کنشی مسموم و نافی وحدت رویه میباشد که متاسفانه در روزهای اخیر شاهد آن هستیم.

دوستان به کجا چنین شتابان؟؟؟
مدتهاس که از آن طرف بام سقوط میکنیم و غافلیم...
این ریسمان سیاه و سپید ماری خوش خط و خال است که هر چند صباحی با سواستفاده از فضای نفاق حاکم بین ما سر بیرون آورده و پای سفر ما را لنگ نیش های خود می کند! کی و کجا قرار است یک بار برای همیشه اولویت را بر وحدت گذاشته و درون خانواده و با منطق و عقلانیت مشکلات این جریان مردمی حل شود؟
آیا افراد جامعه وقتی فقدان توانایی حل مشکلات درونی را در فعالین اصلاح طلب در این حد مشهود دیده و شعله اختلافات از دور دست این طور عیان است دیگر امیدی به فردای کشور با این اندیشه سیاسی خواهند داشت؟؟

حضور و فعالیت شورای سیاستگذاری با هر کیفتی نیاز امروز اصلاح طلبان در فضای سیاسی میباشد و باید با تمام توان و ظرفیت از لحاظ کمی و کیفی اصلاح
و تقویت گردد لیکن این میل به اصلاح ساختار نباید هدف پیش رو را به حاشیه برده و مشکلات و اختلاف نظرها را به متن پررنگ این روزها تبدیل کند چرا که قطعا این گونه بازی در زمین حریف ما را به ناکجا آباد خواهد کشاند.

  محمدرسول محمدپور

خجسته موافقت یا مخالفت خود را با اعدام مفسدان اقتصادی این‌طور بیان کرد: طالب اعدام مفسدان اقتصادی هستم. نظام نباید به کسانی که به مردم رحم نکرده‌اند، رحم کند.

حرف آخر ، به نقل از اعتمادآنلاین، امیر خجسته، نماینده همدان و نایب‌رئیس کمیسیون اصل ۹۰، با اشاره به برگزاری علنی دادگاه مفسدان اقتصادی، گفت: برگزاری دادگاه مفاسد اقتصادی به صورت علنی خوب است. نباید چیز پنهانی داشته باشیم. مردم می‌فهمند و منتظر برخورد با مفاسد اقتصادی هستند.

او ادامه داد: برخورد با مفاسد اقتصادی باید از بالا شروع شود. در حال حاضر برخورد از بالا شروع شده است که البته باید از بالاتر آغاز شود. اگر برخورد با مفسدان اقتصادی از پله بالا آغاز شود، شاهد فسادزدایی از ریشه خواهیم بود. باید با هرکسی و با هر مقامی که فساد اقتصادی مرتکب شده برخورد کرد.

این نماینده مجلس گفت: آقای رئیسی ابتدا به سراغ مفسدان قوه قضاییه رفت و در روز اول با ۶۰ متخلف برخورد کرد که البته این برخوردها ادامه دارد. بعد از آن به سراغ دولت و مجلس رفت. با برخوردهایی که صورت گرفته امید بسیار خوبی در میان مردم ایجاد شده است. مردم در روستا و شهر امیدوار هستند. برخورد با مفسدان اقتصادی موجب شده در دل متخلفان رعب و وحشت ایجاد شود. پیش از این شاهد این برخورد نبودیم و روند خوبی در قوه قضاییه آغاز شده است. تا الان اعدام نداشته‌ایم که چند مورد هم باید اعدام شوند.

طالب اعدام مفسدان اقتصادی هستم

خجسته موافقت یا مخالفت خود را با اعدام مفسدان اقتصادی این‌طور بیان کرد: طالب اعدام مفسدان اقتصادی هستم. نظام نباید به کسانی که به مردم رحم نکرده‌اند، رحم کند. به کسی که هزاران میلیارد تومان غارت کرده است رحم کنیم و بگوییم برو در زندان استراحت کن و شرایط وی‌آی‌پی هم به او بدهیم که کیف کند. این افراد بیت‌المال را غارت کرده‌اند. امام علی(ع) می‌فرمایند: «زمانی که مسئولان حکومتی به بیت‌المال دستبرد زدند طوق ذلت بر گردنشان بیندازید و در شهر بچرخانید و همه ببینند تا برای دیگران درس عبرت شود.» امیدوارم کارهایی که آقای رئیسی شروع کرده استمرار پیدا کند و به نتیجه مطلوب برسد. هر کس در هر مقامی که باشد نباید با او رودربایستی کرد.

 

فشار سیاسی، علت وارد نشدن دستگاه‌های نظارتی به برخی تخلفات اقتصادی

او همچنین درباره تاثیر برخوردهای کنونی با مفسدان اقتصادی در خشک شدن ریشه‌های اصلی فساد گفت: اقداماتی که به تازگی در برخورد با مفسدان اقتصادی صورت می‌گیرد، آغاز راهی برای خشک شدن ریشه‌های اصلی فساد است. اگر دستگاه‌های نظارتی رصد کنند و قبل از اقدام مفسدان اقتصادی با آنها برخورد کنند، فساد سیستمی ایجاد نمی‌شود. دستگاه‌های نظارتی ما به خوبی عمل نکرده‌اند و زمانی که پیگیری می‌کنیم می‌بینیم به خاطر فشار سیاسی ورود نکرده‌اند.

 

برخی مسئولان بالادستی در دستگاه‌های نظارتی، مانع رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی هستند

او ادامه داد: بسیاری از خبرها و مستندات را دستگاه‌های نظارتی به من می‌دهند. در پرونده تخلفات گمرک بسیاری از مستندات را دستگاه‌های نظارتی به دست من دادند. زمانی که بررسی تخلفات اقتصادی به جای خوبی می‌رسد مسئولان بالادستی در دستگاه‌های نظارتی می‌گویند حرف نزنید و تا اینجا کافی است!

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس گفت: برخی اوقات دستگاه‌های نظارتی می‌گویند که ما معذور هستیم؛ یعنی تحت فشاریم. یکسری فشارهای سیاسی وارد می‌شود و برخی عنوان می‌کنند برخورد با این مفسد اقتصادی خط قرمز ماست. در حالی که این مورد خلاف است.

او در پایان یادآور شد: مدارک و مستندات تخلفات اقتصادی را دستگاه‌های نظارتی، مردم و دلسوزان نظام در اختیار بنده قرار می‌دهند.

صفحه1 از357

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.