آمریکا نیروهایش را از رزمایش زمستانی اروپا خارج کرد

آمریکا نیروهایش را از رزمایش زمستانی اروپا خارج کرد

حرف آخر ، به دنبال افزایش تنش‌ها در خاورمیانه، آمریکا سربازانش را از رزمایش زمستانی بین‌المللی که قرار است در ماه مارس در نروژ برگزار شود، خارج کرد.

به نقل از اسپوتنیک، رسانه‌های نروژی گزارش دادند که آمریکا ۳۰۰۰ سرباز خود را از رزمایش زمستانی که قرار بود از ۲ تا ۱۸ مارس در نروژ برگزار شود، خارج کرده است.

اسپوتنیک در ادامه نوشت: ایوار مون، سخنگوی مطبوعاتی ستاد عملیاتی نیرو‌های مسلح نروژ، تمایلی به ارائه جزئیات زیادی درباره اینکه چه بخش‌هایی را آمریکا از تمرین نظامی دو سالانه بین‌المللی که از ۲۰۰۶ مرتبا برگزار شده است خارج می‌کند نداشت، اما گفت این تصمیم واشنگتن تحت تاثیر اوضاع وخیم خاورمیانه بوده است.

ارتش نروژ اعلام کرده است با خروج آمریکا از این رزمایش زمستانی تعداد سربازان شرکت‌کننده به ۱۶ هزار نفر کاهش می‌یابد که برابر با متوسط تعداد شرکت‌کنندگان در این مانور در چند سال اخیر بوده است. مقامات نظامی نروژ گفتند همانطور که پیش‌بینی شده است رفتن آمریکا تاثیری بر روند اجرای این رزمایش نخواهد گذاشت.

مون با تاکید بر این که تعدا شرکت کنندگان ممکن است کاهش و یا افزایش یابد در این خصوص به روزنامه نظامی «فورسوارتس فورم» گفت «کنفرانسی که برنامه‌ریزی شده است هفته آینده برگزار می‌شود. آنجا بحث خواهیم کرد که در نتیجه کاهش مشارکت آمریکا ما باید چه هماهنگی‌ها و تعدیلاتی را انجام دهیم.» بنا به گفته او، این تمرین در شمال نروژ انجام می‌شود، اما بخش اصلی آن در منطقه ترومس متمرکز خواهد بود و علاوه بر نیرو‌های نروژی، سربازانی از انگلیس، هلند، آلمان، فرانسه، بلژیک، دانمارک، لتونی، فنلاند و سوئد نیز در آن شرکت خواهند کرد.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.