K2 Listing

K2 Listing

حرف آخر ، متن نامه حاجی پور به شرح زیر میباشد؛

 براى شما مى‌نویسم، با قلبی مملو از مهرتان؛ برای مردم شهر رشت، برای همه شما که خالصانه و بی‌ریا در کنار داماش ایستادید، روی آن سکوها، زیر باران، فریاد زدید، دعا کردید، شعر خواندید و اشک ریختید. شما که در شرجی نفس‌گیر تابستان و سوز بی‌امان سرمای زمستان این استان شمالی، یار و همراه داماش بودید؛ شما که عشق و محبت‌تان را بدون هیچ چشمداشتی نثار داماش کردید، در روزهای خوشی و ناخوشی‌اش. و امروز همچنان ایستاده اید با چشم و دل نگران و قلب‌های‌تان برای این تیم، برای داماش شهر باران می‌تپد.
از سال ۱۳۹۵ که امانت‌دار شما بوده‌ام، راهی بسیار دشوار و پرتلاطم را با هم گذراندیم؛ می‌دانم که در یادتان هست در فصل گذشته چطور با زمین و زمان جنگیدیم تا حق پایمال شده این تیم جوان را پس‌بگیریم؛ یادتان هست غوغای فینال جام حذفی را در اهواز که با دستان خالی به مصاف نه یک رقیب که مجموعه‌ای از رقیبان رفتیم. و چگونه رو در روی همه‌شان ایستادیم.
در همه این سه سال و اندی که برایمان مثل یک عمر گذشت، تمام آن‌چه را که در توان داشتم، گذاشتم تا پا به پای شما برای داماش، این امانت گران‌بهای‌تان، بجنگم؛ با تمام جسم و جانم جنگیدم تا صدای شما باشم، تا شور و عشق و امید برای داماش، برای فوتبال این شهر و برای شما بماند.
گرچه در نهایت مزد عشق به داماش و این خدمت خالصانه‌، محرومیت از حضور در ورزشگاه ها و از همراهی تیمی بود که برایش خون دل‌ها خوردیم و رنج‌ها کشیدیم.
باری، راه دشوار بود و پرتلاطم، اما به پاس عشق و محبت بی‌دریغ شما، دشواری‌هایش را تاب آوردم.

امروز، خسته‌ام و دیگر قادر به تحمل سنگینی این مصائب و مشکلات نیستم. این خستگی و دلشکستگی و در کنار همه این‌ها مشکلات مالی، باعث شد تا رسما از ادامه ‌همکاری با مجموعه داماش اعلام انصراف نماییم.
اما به احترام شما، هواداران پرشور داماش و محبت بی‌دریغی که نثار بنده و همکاران و همراهانم و تیم ریشه دار داماش کرده‌اید، تا پیدا شدن امانت‌داری از هر لحاظ مناسب و درخور شان داماش و هوادارانش همچنان در کنار این مجموعه خواهم ماند، تا گوشه‌ای از محبت‌های‌تان را جبران کرده باشم.
با احترام
اسماعیل حاجی پور
حامی باشگاه داماش گیلان

حرف آخر ، سرپرست امور بانوان فدراسیون جانبازان و معلولین از صدور مجوز برگزاری پیکارهای وزنه‌برداری زنان معلول قهرمانی کشور خبر داد و گفت: انگیزه زنان برای موفقیت در این رشته موجب شده تا به آینده امیدوار باشیم.

«مژگان نصیری» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: رشته وزنه‌برداری به تازگی برای زنان معلول راه‌اندازی شده است. به دنبال آن هستیم که اسامی زنان و دختران فعال در این رشته را گردآوری و دوره‌های مربیگری و داوری را برگزاری کنیم. متقاضیانی هم در این زمینه داریم که به زودی برای آنان کلاس‌های مربیگری و داوری برگزار خواهد شد.

 سرپرست امور بانوان فدراسیون جانبازان و معلولین با اشاره به لباس زنان معلول در رشته وزنه‌برداری عنوان کرد: لباس این رشته طراحی و به کمیته ملی پارالمپیک و وزارت ورزش عرضه شد. این ۲ نهاد ورزشی تایید نهایی لباس‌ها را منوط به چند تغییر جزیی کردند که به زودی برطرف خواهد شد. اگر نماینده کمیته بین‌المللی پارالمپیک در زمان برگزاری مسابقه‌های قهرمانی کشور به ایران دعوت شود، برای تایید نهایی این لباس با او نیز بحث و گفت وگو می‌کنیم.

او در زمینه شمار زنان معلول حاضر در رشته وزنه‌برداری تصریح کرد: آمار کاملی در این زمینه وجود ندارد اما ورزشکاران زیادی در استان‌های در حال تمرین هستند. البته تا وقتی که مسابقات قهرمانی کشور برگزار نشود نمی‌توان درباره شرایط و رکوردهای آنان اظهار نظر کرد. بدون شک زنان ایرانی در این رشته توانایی زیادی دارند. مجوز برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور گرفتیم و پس از این مسابقه‌ها می‌شود از توانایی زنان معلول در این رشته ارزیابی لازم را به عمل آورد.

نصیری با اشاره به احتمال موفقیت زنان ایران در سطح بین الملل تاکید کرد: آنچه که مسوولان فدراسیون را به موفقیت زنان معلول ایران در رقابت‌های جهانی و آسیایی امیدوار می‌کند انگیزه آنان برای رقابت است و بدون شک چنین انگیزه‌ای در نهایت موجب رشد و ترقی وزنه برداری در بین زنان معلول خواهد شد.

حرف آخر ، فدراسیون دوچرخه سواری پس از مسابقات جاده قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ اظهار امیدواری کرده بود که سمیه یزدانی شانس سهمیه المپیک۲۰۲۰ را دارد اما اکنون مشخص شده این رکابزن از سهمیه المپیک بی نصیب مانده است.

پس از اینکه سمیه یزدانی در مسابقات جهاده قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ مقام سوم را کسب کرد و به مدال برنز رسید، فدراسیون دوچرخه سواری این شانس را برای سمیه یزدانی قائل شد که بتواند سهمیه المپیک جاده را بگیرد اما این امکان برای نماینده ایران وجود ندارد که به بررسی علت آن می پردازیم.

با توجه به اینکه در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ رکابزنان ازبکستان  و کره جنوبی اول  و دوم شدند و سمیه یزدانی در جایگاه سوم ایستاد، فدراسیون امیدوار بود که ازبکستان  و کره جنوبی بتوانند از طریق رنکینگ جهانی کشورها سهمیه بگیرند و یزدانی از طریق قاره ای به سهمیه برسد.

در بخش بانوان، طبق سیستم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ، کشورهایی که جزو ۲۲ کشور اول رنکینگ جهانی قرار بگیرند، سهمیه می گیرند.

فدراسیون امیدوار بود ازبکستان  و کره جنوبی با قرار گرفتن بین ۲۲ کشور اول رنکینگ جهانی به المپیک برسند اما کره جنوبی بیست و پنجم  و ازبکستان بیست و هفتم است از این رو شانسی برای گرفتن سهمیه المپیک از طریق رنکینگ کشورها ندارند.

گام دوم برای کشورهایی که از طریق رنکینگ جهانی کشورها به سهمیه نرسیده‌اند، رنکینگ انفرادی جهان است و باید ورزشکار کشورهایی که دنبال سهمیه هستند بین ۱۰۰ نفر اول جهان قرار بگیرند تا بتوانند یک سهمیه به دست آورند. رکابزن ازبکستان که قهرمان آسیا شد، در رده بیست و هفتم جهان است بنابراین از طریق رنکینگ انفرادی سهمیه المپیک می گیرد اما رکابزن کره جنوبی که نایب قهرمان آسیا شد، صد و سی و پنجم است و سهمیه المپیک از طریق رنکینگ انفرادی نمی گیرد.

درگام سوم، کشورهایی که از طریق رنکینگ جهانی کشورها  و انفرادی سهمیه نگرفته اند، براساس نتایج مسابقات قهرمانی قاره ای ۲۰۱۹ می توانند یک سهمیه بگیرند. رکابزن کره جنوبی چون در رنکینگ جهانی کشورها و انفرادی سهمیه نگرفته بنابراین به این دلیل که در قهرمانی آسیا دوم شده، سهمیه از طریق مسابقات قاره ای می گیرد و در واقع سهمیه قاره ای به رکابزن کره جنوبی رسید نه ایران.  از این رو سمیه یزدانی شانس کسب سهمیه المپیک را ندارد. 

ایران در رنکینگ کشورها پنجاهم است و یزدانی هم در رنکینگ انفرادی صدو پنجاه و هشتم. در نتیجه هیچ شانسی از طریق رنکینگ نداشت و تنها امیدش رسیدن به سهمیه قاره ای بود که آن هم نصیب کره جنوبی می شود.

سهمیه نهایی کشورها  ۳۰ مهر ماه از طریق اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعلام می شود  و ایران تنها یک سهمیه در بخش مردان دارد آن هم به واسطه اینکه ایران در رنکینگ جهانی در حال حاضر سی و نهم است و کشورهای رده سی و سه تا پنجاهم جهان یک سهمیه می گیرند.

حرف آخر: نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس از ورود این فراکسیون به موضوع بی‌احترامی بحرینی‌ها به سرود ملی ایران خبر داد و گفت که اقدامات و پیگیری‌های لازم در این زمینه در مجلس انجام خواهد شد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد با اشاره به بی‌احترامی بحرینی‌ها به سرود ملی ایران در جریان بازی تیم ملی فوتبال ایران و بحرین، گفت: این اقدام توهینی آشکار به یک ملت است و در فرهنگ و قاموس ورزش جایگاهی ندارد.
وی افزود: ما در فراکسیون ورزش در این‌باره بحث خواهیم کرد و در کمیسیون فرهنگی نیز اقدامات و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم. در عین حال منتظریم اقدام نهادهای رسمی مثل فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و وزارت امور خارجه هستیم تا موضوع را از طریق فیفا و دیگر مجامع بین‌المللی پیگیری و نتیجه را اعلام کنند.

یوسف‌نژاد ادامه داد: ما امیدواریم دیپلماسی ورزشی و پیگیری وزارت ورزش باعث شود بحرین ادب شود و در مقابل ملتی که سابقه چند هزار ساله دارد دیگر این نوع برخوردها را تکرار نکند؛ چراکه مسابقات ورزشی باید محلی برای همبستگی، صلح، دوستی و همزیستی مسالمت‌آمیز باشد.

این نماینده مجلس با بیان این‌که «اهانت آشکار به یک ملت با روح ورزش سازگاری ندارد» ادامه داد: موضوعات این‌چنینی حتی اگر در یک مسابقه معمولی باشد با برخورد فیفا مواجه خواهد شد؛ چراکه فیفا با ورود مسایل سیاسی و قومی به ورزش به شدت مخالف است و مجازات سنگینی برای آن در نظر می‌گیرد.

حرف آخر: تیم ملی فوتبال ایران با ۴ پله کاهش، در رتبه ۲۷ رده‌بندی فیفا قرار گرفت.

به نقل از SID،  بعد از دیدارهای ملی فوتبال جهان که در آن تیم ملی فوتبال ایران ابتدا با ۱۴ گل کامبوج را شکست داد و برابر بحرین با یک گل شکست خورد، رده‌بندی ماه اکتبر فیفا مشخص شد.

بر این اساس تیم ملی فوتبال با ۴ پله کاهش در رده ۲۷ جهان و اول آسیا قرار گرفت. ایران به همراه کاستاریکا با ۴ پله افت، بیش‌ترین کاهش رتبه را در بین ۵۰ کشور اول رده‌بندی فیفا داشتند.

در این رده بندی ژاپن در رده ۲۸ چسبیده به ایران قرار گرفته است و کره جنوبی به عنوان سومین تیم آسیایی در رده ۳۹ است.

رده بندی ۲۰ تیم نخست رده‌بندی فیفا به شرح زیر است:
۱ - بلژیک
۲ - فرانسه
۳- برزیل
۴ - انگلیس
۵ - اروگوئه
۶- پرتغال
۷- کرواسی
۸- اسپانیا
۹- آرژانتین
۱۰- کلمبیا
۱۱- مکزیک
۱۲- هلند
۱۳- سوییس
۱۴- دانمارک
۱۵- ایتالیا
۱۶- آلمان
۱۷- شیلی
۱۸- سوئد
۱۹- سنگال
۲۰- پرو

حرف آخر: تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی والیبال ۲۰۱۹ ژاپن به مصاف لهستان رفت و سه بر صفر باخت.

 از ساعت ۷:۰۰ امروز (سه‌شنبه) ۲۳ مهر ماه ۱۳۹۸، تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود از رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ ژاپن به مصاف لهستان رفت.

ایران با ترکیب میلاد عبادی‌پور، مسعود غلامی، پوریا یلی، علی شفیعی، جواد کریمی، امیرحسین اسفندیار و محمدرضا حضرت‌پور بازی را آغاز کرد.

*ست اول: ۱۸ - ۲۵ لهستان

با شروع بازی لهستانی‌ها در سرویس عملکرد بهتری داشتند و روی توپ‌ها برگشتی با آبشارهای "لئون" ۵ - ۱ پیش افتادند. دو دفاع غلامی اختلاف را کاهش داد اما در نهایت دو تیم در امتیاز ۴ - ۸ به سود لهستان، راهی وقت استراحت فنی اول شدند. با شروعدمجدد بازی اسفندیار با آبشارهای خود اختلاف را کاهش داد، اما با سرویس گ‌های خوب لهستان اختلاف ۳ امتیازی حفظ شد تا شاگردان هینن، ۱۳ - ۱۶ وقت استراحت فنی دوم را کسب کنند.

با شروع بازی، لهستان توسط کلوس و لئون روند بهتری در سرویس و دفاع داشت تا ضمن افزایش اختلاف، ۱۴ - ۲۰ پیشی بگیرد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. لهستان با افزایش اختلاف به ۷ امتیاز، ۱۸ - ۲۵ پیروز ست نخست شد.

*ست دوم: ۱۸ - ۲۵ لهستان

بازی تا امتیاز ۲ پایا پای بود، اما در ادامه لهستان با درخشش لئون در حمله، ۵ - ۱ پیش افتاد. در ادامه ایران اختلاف را کاهش داد اما این تیم لهستان بود که وقت استراحت فنی اول را ۵ - ۸ به دست آورد. با شروع بازی روی‌کارهای سرعتی ایران ۱۱ - ۱۰ پیش افتاد، اما در نهایت با عملکرد بهتر لهستان در سرویس، دو تیم در امتیاز ۱۳ - ۱۶ به سود لهستان، راهی وقت استراحت فنی دوم شدند.

با شروع بازی ایران سعی در کاهش اختلاف داشت، اما لهستانی‌ها با درخشش کوبیاک در دفاع و حمله، حملات ایران را ناکام گذاشتند تا نهایت مانند ست اول، با اختلاف ۷ امتیازی، ۱۸ - ۲۵ پیروز ست دوم بازی نیز شوند.

*ست سوم: ۱۶ - ۲۵ لهستان
در حالی که دریافت‌های ایران به وسیله سرویس‌های خوب بازیکنان لهستان از کار افتاده بود، اختلاف  به ۵ پوئن افزایش یافت تا کولاکوویچ در امتیاز ۱ - ۶ به سود لهستان، وقت استراحت بگیرد. نهایتا لهستان ۴ - ۸ وقت استراحت فنی اول را به دست آورد. با ورود دو تیم به زمین، لهستانی‌ها روند خوب خود در سرویس و دفاع را با درخشش بازیکنانی چون کلوس و لئون ادامه دادند تا ضمن افزایش اختلاف به ۸ پوئن، ۸ - ۱۶ وقت استراحت فنی دوم را نیز کسب کنند.

با شروع مجدد بازی، اشتباهات فردی بازیکنان ایران از جمله یلی، در خط حمله بیشتر شد تا اختلاف به ۹ امتیاز افزایش یابد. لهستان با حفظ این اختلاف، ۱۶ - ۲۵ پیروز ست سوم شد تا در مجموع سه بر صفر برنده این دیدار شود.

هافبک تکنیکی استقلال در هفته‌های گذشته نقش کلیدی در تیم استراماچونی داشته و سرمربی ایتالیایی برای حضور او در اکثر مسابقات برنامه ریزی کرده است.

حرف آخر، داریوش شجاعیان یکی از بازیکنان مدنظر استقلالی‌ها برای درخشش در ترکیب اصلی بوده اما مشکلات انتقال او و بعد از آن مصدومیتی که داشت موجب شد تا این بازیکن حتی از تیم ملی فوتبال هم کنار گذاشته شود. هافبک تکنیکی استقلال در هفته‌های گذشته نقش کلیدی در تیم استراماچونی داشته و سرمربی ایتالیایی برای حضور او در اکثر مسابقات برنامه ریزی کرده است. مشارکت شجاعیان در خط حمله استقلال طراوت تاکتیکی تیم استراماچونی را افزایش داده و او در دو برتری متوالی آبی‌ها پیش از فرا رسیدن فیفا دی نقش کلیدی داشت. با شجاعیان درخصوص وضعیت استقلال و روحیه بازیکنان صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید:

 

* شرایط استقلال چطور است؟

این لطف خدا بود که با حمایت هواداران عزیزمان در دو بازی آخر برنده باشیم. امیدواریم که با تداوم همین حمایت‌ها در سایر مسابقات هم اینگونه ظاهر شویم تا به بهترین نتایج دست پیدا کنیم. تیم ما نیاز به زمان داشت. دیدید که بعد از 6 هفته فوتبال قابل توجهی را بازی می‌کنیم که مورد توجه کارشناسان هم وجود دارد.

 

* فقط هماهنگی مانع از کسب نتایج قوی در هفته‌های اول بود؟

به هر حال بازیکنان زیادی در تابستان به هر دلیلی از جمع ما جدا شدند و آقای استراماچونی و کادرشان یک تیم دیگری را در واقع ساختند. به نظرم یک مقدار بدشانسی هم داشتیم که مثلا در دقایق آخر گل خوردیم یا سه امتیاز را با یک امتیاز عوض کردیم. به هر حال هر نتیجه‌ای که در هفته‌های پیش به دست آوردیم تجربه خوبی شد که دیگر اشتباهات‌مان را تکرار نکنیم و با حداکثر توان برای مسابقات پیش رو آماده شویم تا دل هواداران را با نتیجه گیری شاد کنیم.

 

* کار با استراماچونی چطور است؟

ایشان مربی خیلی باشخصیتی هستند و همینطور انگیزه فراوانی هم دارند. ایشان یک نظم خوبی به استقلال داده و می‌بینید که فوتبال خوبی را با تصمیمات تاکتیکی ایشان بازی می‌کنیم. به نظرم هواداران از نحوه عملکرد تیم راضی باشند و امید داریم که با همین روند نتایج بسیار بهتری هم به دست بیاوریم

 

* مصدومیت شما باعث شد تا از تیم ملی دور باشید.

عملکرد بازیکنان در رده باشگاهی تعیین می‌کند که شما می‌توانید برای تیم ملی کشورتان موثر باشید یا نه. من این فصل تمام تلاشم را کردم تا به همراه بازیکنان بتوانیم آمار و ارقام خوبی رقم بزنیم و در نتیجه‌گیری موثر باشیم. متاسفانه همانطور که می‌دانید من یک مصدومیت خیلی بد داشتم و به نوعی می‌شود گفت از دوره اوج خودم دور شدم ولی به لطف خدا امسال یک ذره به شرایط اولیه برگشته‌ام و امیدوارم همین روند ادامه داشته باشم. تمام تلاشم را می‌کنم تا دوباره بتوانم پیراهن تیم ملی کشورم را بپوشم.

 

* بعد از چند روز استراحت و فیفا دی در جام حذفی باید با فجرسپاسی بازی کنید.

همه می‌گویند که جام حذفی شرایط خاص خودش را دارد و تیم‌های رده‌های پایین‌تر هم این شانس را دارند که برای کسب قهرمانی و شگفتی سازی تا رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تلاش کنند. درباره بازی با فجر من خیلی دوست داشتم که روزی مقابل تیم سابقم بازی کنم. امیدوارم که تیم فجر یا یک نماینده از شهر شیراز دوباره در لیگ برتر حضور داشته باشند.

 

حرف آخر ، به نقل از تسنیم ، وزیر ورزش و جوانان در حالی از شورای برون‌مرزی این وزارتخانه تقدیر کرده که تلخ ترین و بدترین اتفاق سال جاری به دست این شورا و البته با همکاری فدراسیون جودو رقم خورد.

دویست و شانزدهمین نشست شورای معاونان وزارت ورزش و جوانان روز گذشته (شنبه) برگزار شد و خبر آن روی خروجی پایگاه خبری وزارت ورزش قرار گرفت. در متن خبر منتشر شده از سوی وزارت ورزش آمده است: «مسعود سلطانی‌فر  با تقدیر از دقت نظر شورای برون مرزی در موضوع اعزام‌های برون مرزی گفت: آمارهای ارائه شده حاکی از کاهش سی درصدی اعزام‌هاست که بیشتر آنها غیر ضروری بوده و باز هم تاکید می‌کنم سفرهای غیر ضروری و افراد غیر مرتبط تحت هر عنوان و بهانه پذیرفته نیست و اجازه نمی دهیم منابع کشور و ورزش به این شکل هزینه شود.»

سلطانی‌فر در حالی از «دقت نظر» شورای برون‌مرزی تقدیر کرده که مهمترین و بدترین اتفاق سال ورزش ایران با بی‌تدبیری همین شورا رقم خورد؛ اعزام سعید ملایی که در نهایت منجر به تعلیق فدراسیون جودو شد.

سفر سعید ملایی به ژاپن برای حضور در مسابقات جهانی جودو در شرایطی انجام شد که شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان با این اعزام موافقت کرده بود؛ شورایی که موظف است با در نظر گرفتن مصالح و منافع ورزش کشور در خصوص اعزام‌های ورزشی تصمیم‌گیری کند، اما در جریان اتفاقات جودو به خوبی مشخص شد که مرتکب کوتاهی شده است.

شرایط مسابقات جهانی و احتمال رویارویی ملایی با نماینده رژیم صهیونیستی در این رویداد قابل پیش‌بینی بود و در این شرایط شورای برون مرزی با علم به این موضوع مجوز سفر را صادر کرد. حال چگونه است که مسعود سلطانی‌فر به جای اینکه در این باره توضیح دهد و حداقل عذرخواهی کند، از شورای برون مرزی تقدیر می‌کند؟ یعنی تعلیق فدراسیون جودو که محصول مشترک این فدراسیون و شورای برون مرزی است شایسته تقدیر و تشکر است؟ آیا وزیر ورزش به این فکر نکرده که باید با مقصران این ماجرا برخورد شود یا شاید چون خودش هم جزو مقصران است، می‌خواهد ماجرا را به سمت و سوی دیگری سوق دهد؟

در زیر تصویر نامه شورای برون مرزی را مشاهده می‌کنید که با اعزام 4 نفر به مسابقات جهانی جودو موافقت کرده است؛ سعید ملایی، محمد محمدی بریمانلو، یک مربی و یک سرپرست.

صفحه1 از30

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.