K2 Listing

K2 Listing

همزمان با میلاد مبارک امام حسن مجتبی علیه السلام صله رحم مرشدان زورخانه پوریای، ولی رشت برگزار شد.

 
حرف آخر ، در این مراسم ضمن مولودی خوانی و انجام حرکات ورزش های زورخانه ای، احکام قهرمانی و جوایز برترین های مسابقات لیگ ورزش های باستانی و زورخانه ای گیلان نیز به ورزشکاران و مربیان برتر اهدا شد.    
معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در این مراسم گفت: تلفیق  اخلاق، معنویت و ورزش در گود زورخانه، ورزشهای زورخانه ای و باستانی را از منزلت و اعتبار خاصی برخوردار کرده است.
دکتر محمدباقر نوبخت افزود:ساختن روح و جسم به موازات هم و اهمیت دادن به معنویت در این ورزش به معنای واقعی کلمه به اجرا گذاشته می شود.
وی با اشاره به استقبال خوب شهروندان از ورزش های زورخانه ای و باستانی و کمبود فضا در زورخانه پوریای ولی خاطرنشان کرد: در سال آینده زورخانه ای با ظرفیت مناسب و در شان مردم ورزش دوست گیلان در رشت ساخته خواهد شد.
علی کارگرنیا رییس هیات ورزش های باستانی و زورخانه ای گیلان هم با اشاره به اینکه صله رحم مرشدان در اعیاد مختلف برای قدردانی از زحمات ارزشمند آنان برگزار می شود افزود: ورزشکاران و اطرافیان مرشد در این مراسم حضور پیدا می کنند و با پرداخت مبالغی از وی حمایت و قدردانی می کنند

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ گفت که در صورت برطرف نشدن مشکل حق پخش تلویزیونی، خطری جدی فوتبال ایران را تهدید خواهد کرد.

حرف آخر ، به نقل از تسنیم, درباره بازدید نمایندگان AFC از چند باشگاه ایرانی اظهار داشت: نامه‌نگاری مربوط به این بازدید‌ها انجام شده و فقط گزارش ناظران AFC مانده که باید در روز‌های آینده به دست ما برسد تا ببینیم که نمایندگان آسیا چه ایرادهایی در بازدید‌های‌شان به فوتبال و باشگاه‌های ما وارد دانسته‌اند. موازی با نمایندگان AFC بازدید نمایندگان فیفا نیز در حال انجام بود که آنها ممیزی‌های خاصی برای گردش‌های مالی باشگاه‌ها و دریافتی‌های‌شان از حق پخش تلویزیونی لحاظ کردند و دیدند که دریافتی‌ها از حق پخش صفر است.

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ ادامه داد: بحث نمایندگان فیفا از بحث نمایندگان AFC برای صدور مجوز حرفه‌ای بسیار مهم‌تر و جدی‌تر است. اینکه اصلاً فوتبال ما می‌تواند مسابقاتش را با این وضعیت برگزار و در رقابت‌های بین‌المللی شرکت کند، بحث فیفا است و این بحث از صدور مجوز حرفه‌ای برای ۵-۴ باشگاه که AFC انجام می‌دهد, بسیار فراتر است. فیفا شوخی ندارد و شاید با این وضعیت که حتی یک ریال هم حق پخش به باشگاه‌ها پرداخت نمی‌شود, دیگر اجازه  برگزاری مسابقات را ندهد.

مهدی با بیان اینکه «ایرادهای فیفا باید صددرصد جدی گرفته شود و در غیر این‌صورت باید منتظر خطر محرومیت و دیگر مسائل باشیم» عنوان کرد: فوتبال ما اگر بخواهد در سطح بین‌المللی حضور داشته باشد, باید قوانین بین‌المللی را هم رعایت کند. قوانین بین‌المللی فوتبال را AFC و فیفا در اساسنامه‌هایی اعلام کرده‌اند و باید آنها را اجرا کنیم. اگر در جام ملت‌ها و جام جهانی و لیگ قهرمانان آسیا شرکت و از این راه برای حق پخش و دیگر مسائل پول دریافت می‌کنیم, این مسائل باید در ایران هم رعایت شود. چطور می‌شود که پرسپولیس, استقلال, تراکتورسازی و دیگر تیم‌ها به دلیل بازی بازیکنان‌شان در جام جهانی از حق پخش این مسابقات پول دریافت می‌کنند اما در ایران باید از این حق محروم باشند؟

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای سازمان لیگ تاکید کرد: زمانی که فوتبال ما از شرکت در مسابقات بین‌المللی سود می‌برد و درآمد دارد, باید این اتفاق در ایران و رقابت‌های داخلی نیز رخ دهد. به طور مثال استقلال و پرسپولیس از آخرین بازی‌شان در لیگ قهرمانان آسیا با وجود اینکه از مسابقات حذف شده بودند, درآمد کسب کرده و AFC به آنها پول پرداخت می‌کند. این نمی‌شود که فوتبال ایران طبق اساسنامه‌های بین‌المللی از حق پخش درآمد‌زایی داشته باشد اما خودش این مسئله را رعایت نکند.

«اگر می‌خواهیم اینطور به کارمان ادامه دهیم باید دور فوتبال‌مان دیوار بکشیم و فقط برای خودمان مسابقات محلی مثل جام رمضان برگزار کنیم.» مهدی با بیان این مطلب گفت: نمی‌شود که سر یک سفره بنشینیم و غذا بخوریم اما قوانین آن را رعایت نکنیم. چطور است که دوست داریم پول‌های‌مان را برای حضور در جام ملت‌ها و جام جهانی دریافت کنیم و انتظار داریم که AFC و فیفا پول ما را طبق قوانین بدهند اما حاضر نیستیم در کشور خودمان این قوانین را اجرا کنیم. حداقلش این است که این مشکلات باید با سلسله مراتب به نوعی روی کاغذ حل شود تا فوتبال ما از خطراتی که برای عدم پرداخت حق پخش متحمل خواهد شد, در امان باشد.

وی یادآور شد: اگر مشکل حق پخش برای فصل آینده حل نشود, فیفا از راه‌های مختلف برای فوتبال ما محرومیت در نظر می‌گیرد. ممکن است میزبانی را از تیم‌های ما بگیرند یا دیگر برای حضور در مسابقات بین‌المللی پولی به باشگاه‌ها و فوتبال ما پرداخت نکنند یا محرومیت‌های دیگر لحاظ شود. نمی‌شود که از AFC حق پخش بگیریم اما خودمان این قانون را اجرا نکنیم. این مسائل ابتدا باید در ایران انجام شود و بعد انتظار داشته باشیم که فیفا و AFC این کار را انجام دهند. مگر می‌شود شما بچه‌‌ای داشته باشید که قبولش نداشته باشید اما بخواهید او در مدرسه تیز‌هوشان درس بخواند؟ باید هرچه زودتر در این باره مدارک‌مان را به فیفا ارسال کنیم و در غیر این‌صورت باید منتظر محرومیت‌های احتمالی برای فوتبال‌مان باشیم.

شکست السد برابر تیم فوتبال پرسپولیس در هفته پایانی لیگ قهرمانان آسیا در رسانه‌های قطری بازتاب داشت.
 
حرف آخر ، قربانعلی الماسخاله رئیس هیئت فوتبال گیلان گفت: وقتی مردم از من خواستند در کار تیم فوتبال سپیدرود دخالت نکنم خودم را کنار کشیدم و هیئت فوتبال گیلان نقشی در سقوط این تیم ندارد.
 
قربانعلی الماسخاله در مورد سقوط تیم فوتبال سپیدرود به لیگ دسته اول و حواشی پیرامون آن، اظهار داشت: همیشه تقصیر‌ها به گردن من انداخته شده، مثل این که از یاد برده‌اند تیم با حمایت‌های هیئت فوتبال گیلان به لیگ برتر صعود کرد. عامه مردم فکر می‌کنند هر جا بحث فوتبال باشد، هیئت فوتبال باید جوابگو باشد در صورتی که برخی مسائل نه تنها از حیطه وظایف، بلکه از قدرت هیئت فوتبال خارح است. آنهایی که فوتبالی هستند این موضوع را می‌فهمند و آنهایی که غرض‌ورزی می‌کنند، مریض هستند.

وی افزود: باشگاه سپیدرود برای خود تشکلی مستقل دارد و از زمانی که آن را به علی کریمی دادیم سعی کردم هیچ مصاحبه و دخالتی نکنم، تا مالکان کارشان را پیش ببرند و وقتی هم دیدند به لحاظ فنی دیگر نمی‌توانند کاری بکنند تیم را پس دادند. در این خصوص من دخالتی نداشتم، بلکه معاونت ورزشی اداره کل ورزش گیلان، امور را به دست گرفته بود. آنها صلاح دیدند تیم را به آقای بیات واگذار کنند و بنده و هیئت فوتبال هیچ دخالتی در این مورد نداشتیم. از استاندار گرفته تا نمایندگان مجلس، شهرداری، شورای شهر، اداره کل و مردم می‌دانستند که این تیم مشکل مالی دارد و جزو وظایف ما نیست که برای تیم اسپانسر تهیه کنیم. دوستان باید از مقامات رده بالای استان کمک می‌گرفتند که فکر می‌کنم تا حدودی کمک گرفتند و حالا در این بین من به عنوان هیئت فوتبال با وظایف مشخص چه کاری باید می‌کردم که نکردم؟

رئیس هیئت فوتبال گیلان افزود: برخی می‌گویند الماسخاله باید ورزشگاه عضدی رشت را درست می‌کرد، وقتی ما مالک ورزشگاه عضدی و سردار جنگل نیستیم، چرا باید مسئولیت بازسازی را بر عهده بگیریم؟ ورزشگاه‌ها خودشان مالک و متولی دارند، چرا از من توقع دارند؟

الماسخاله در پاسخ به اتهاماتی از قبیل دخالت در مالکیت‌های متعدد تیم سپیدرود و نقش حضور پسرش در تیم سپیدرود گفت: حرف و حدیث در مورد همه وجود دارد، اما این‌ها همه حرف است و باید دید حقیقت چیست. زمانی که ما تیم را به علی کریمی دادیم دیگر به آنها نزدیک هم نشدیم و اگر قبل از آن دخالت می‌کردیم به این دلیل بود که تیم را اداره کل به ما سپرده بود و ما تیم را از دسته دو به لیگ برتر آوردیم. چرا آن زمان کسی نگفت هیئت فوتبال تیم را به لیگ برتر آورده است؟ ما تیم را به علی کریمی، جادوگر فوتبال ایران سپردیم که او هم فوتبالی بود، هم دستش به دهانش می‌رسید و هم می‌توانست اسپانسر بیاورد. آن زمان کسی با این تصمیم مخالف نبود و حالا که تیم سقوط کرده می‌گویند مقصر ما هستیم.

وی با اشاره به سرنوشت باشگاه سپیدرود گفت: من در جریان برنامه‌های این باشگاه نیستم، چون خودشان مالک دارند و قطعا برنامه‌ریزی می‌کنند. سال قبل هم تیم این مشکلات را داشت و در لیگ برتر باقی ماند و امسال هم با همان مشکلات و دخالت نکردن‌های ما دیدید که چه شد. من دیگر نمی‌دانم برای این مردم باید چه کار کنم و وقتی گفتند دخالت کنم، دخالت کردم و وقتی گفتند دخالت نکن، خودم را کنار کشیدم. حالا بی انصافی است که سقوط این تیم را به حساب هیئت فوتبال گیلان بنویسند، چون فدراسیون فوتبال از من خواست در کار باشگاه‌داری دخالت نکنم.

رئیس هیئت فوتبال گیلان در مورد دور بعد انتخابات هیئت فوتبال و احتمال کاندیداتوری کیومرث بیات تصریح کرد: هیچ چیز مشخص نیست، من برای شش ماه آینده از حالا تصمیم نمی‌گیرم و به وقتش برنامه‌ریزی می‌کنم. برای آقای بیات هم مبارک باشد!

بیش از 5 ماه است که معاونت امور بانوان با سرپرست اداره می‌شود و وزیر ورزش هنوز شخصی را برای این پست معرفی نکرده است.

حرف آخر ، فریبا محمدیان معاون امور بانوان وزارت ورزش که با بازنشسته شدن رباب شهریان امور را در دست گرفت، مجبور شد با ابلاغ و اجرای قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها از پست خود کنار برود اما درست 24 ساعت بعد در محل کار خود حاضر شد.

فریبا محمدیان رئیس سابق فدراسیون اسکیت بود که با بازنشسته شدن رباب شهریان، به عنوان معاون امور بانوان انتخاب شد. اگرچه در همان زمان فعالیت محمدیان در وزارت ورزش، خبرهایی از بازنشسته بودن وی منتشر شد اما بعدها اعلام شد محمدیان زودتر از موعد بازنشسته شده و بازگشت به کار گرفته است. وی برای ادامه فعالیتش به دیوان عدالت اداری هم شکایت کرد اما در نهایت وزیر ورزش روز گذشته و بعد از گذشت یک روز از مهلت قانونی نهایی جدایی بازنشسته ها، موسوی را به عنوان سرپرست امور بانوان معرفی کرد.

در حالی که شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه محمدیان مجوز لازم را گرفته و برای ادامه فعالیت مشکلی ندارد، اما اخیراً شنیده شده شکایت وی به دیوان راه به جایی نبرده هر چند فریبا محمدیان درخواست تجدیدنظر برای این حکم دیوان داده و منتظر نتیجه نهایی است.

تمامی این اتفاقات در حالی رخ داده که از آذرماه سال گذشته تا کنون معاونت امور بانوان با سرپرست اداره می‌شود و فریبا محمدیان نیز همچنان در محل کار خود حاضر است. صحبت‌هایی نیز مطرح شده مبنی بر اینکه به محمدیان حکم مشاور داده شده و وی کماکان حاضر نیست صندلی خود را رها کند اما هنوز مشخص نیست این خبر تا چه حد صحت دارد چون وزارت ورزش در این خصوص خبری منتشر نکرده است.

بیش از 5 ماه است که معاونت امور بانوان با سرپرست اداره می‌شود و مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان هنوز تکلیف این معاونت را مشخص نکرده است. محمدیان در اواخر آذرماه سال گذشته بعد از ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشسته‌های از سوی کمیسیون زنان کمیته ملی المپیک برای انتخابات شورای المپیک آسیا معرفی شد اما به دلیل هجمه‌هایی که در لیست کمیته وجود داشت، اسامی از سوی اعضای هیات اجرایی مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت تغییراتی ایجاد شد.

 فدراسیون‌های ورزشی در حالی این روزها خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده می‌کنند که بخشی از ورزشکاران درگیر را بانوان تشکیل می‌دهند این در حالی است که امور بانوان هنوز مدیری ندارد. از طرفی انتخابات فدراسیون‌های ورزشی هم برگزار شده و تعدادی از فدراسیون‌ها هنوز در بخش بانوان نایب‌رئیس ندارند، مشخص نیست وزارت ورزش چگونه می‌خواهد بدون داشتن مدیر امور بانوان را ساماندهی کند. در این میان ادامه حضور محمدیان در بدنه وزارت ورزش و جوانان نیز عجیب است و وی حاضر نیست تحت هیچ شرایطی صندلی خود را رها کند.

باید دید بالاخره وزیر ورزش و جوانان چه زمانی قصد دارد تکلیف معاونت بانوان را مشخص کند.

الماسخانه تاکید کرد که باشگاه داماش ایرانیان همه امکانات لازم را برای حضور احتمالی در لیگ قهرمانان اسیا در اختیار دارد....

 
 

حرف آخر،  با قرار‌گرفتن پدیده در رده چهارم لیگ‌برتر در بسیاری از رسانه‌ها عنوان شده که این تیم سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به‌دست آورده و حتی اگر داماش گیلان قهرمان جام‌حذفی شود به‌خاطر فقدان امکانات زیرساختی شانسی برای رفتن به آسیا ندارد. گیلانی‌ها اما نسبت به این مساله معترض هستند.

قربانعلی الماسخاله در این خصوص به «فرهیختگان» گفت: «چه کسی گفته امکانات نداریم؟ چرا نداریم؟! اتفاقا همه امکانات لازم را هم داریم و استادیوم و محل اقامت تیم‌ها را هم کنفدراسیون فوتبال آسیا تایید کرده است. پس از این لحاظ مشکل خاصی نداریم. اگر داماش قهرمان جام‌حذفی شود، بقیه مسائل را هم حل می‌کنیم.»

وی ادامه داد: «باید عاقلانه حرف زد. فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد. شاید هواداران پرسپولیس و سپاهان از لحاظ فنی و روی حساب و کتاب می‌گویند هر تیمی به فینال برسد، قهرمان خواهد شد، اما مگر می‌توان فوتبال را پیش‌بینی کرد؟! در اینکه هر دو حریف، قدرتمند هستند شکی نیست و اتفاقا برای هر دو تیم احترام قائل هستیم، اما مگر دوستان فکر می‌کردند تیم دسته دومی همه را غافلگیر کرده و به فینال برسد؟ پس همین تیم امکان دارد قهرمان شده و جام هم بگیرد. متاسفانه این صحبت‌ها به‌نوعی بی‌احترامی به مردم گیلان و هواداران داماش محسوب می‌شود.»

رئیس هیات فوتبال استان گیلان، ضمن گلایه نسبت به انتخاب مشهد به‌عنوان میزبان دیدار فینال جام‌حذفی گفت: «این شهر خودش در مساله سهمیه آسیایی، ذی‌نفع است و نباید این شهر را انتخاب می‌کردند. اگر مشهد مثل خرمشهر از قبل انتخاب شده بود جای حرف و حدیثی باقی نمی‌ماند، اما حالا که پدیده درصورت عدم قهرمانی ما شانس کسب سهمیه دارد و هوادارانش طرفدار شکست داماش هستند، چرا باید این شهر میزبان باشد؟ ما به‌جز مشهد، تهران و اصفهان حاضریم در هر شهر دیگری دیدار فینال حذفی را برگزار کنیم.»

دیدار تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان در هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان با حواشی زیادی همراه بود.

 

حرف آخر،  هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال بانوان هم حاشیه‌هایی را به همراه داشت. تیم‌های ذوب آهن اصفهان و شهرداری سیرجان از ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه جمعه شب برابر هم به میدان رفتند. این دیدار با شکست دو بر صفر نماینده اصفهان به پایان رسید اما درگیری‌های به وجود آمده در این بازی یکی از بازیکنان ذوب آهن را راهی بیمارستان کرد.

شب گذشته تصاویری از درگیری‌های بازیکنان سیرجان و ذوب آهن منتشر شد که در آن بازیکنان دو تیم با هم درگیر شده و بازی را به خشونت کشیدند اما یکی از عجیب‌ترین تصاویر عکس بازیکنی است که در حال مشت زدن به سر بازیکن اصفهان است. ضربه‌ای که گویا بازیکن ذوب آهن را راهی بیمارستان می‌کند تا مورد معالجه قرار گیرد.

خشونت در این بازی به حدی بوده که دو بازیکن سیرجان کارت قرمز دریافت کرده‌اند و از بازی اخراج شده‌اند.

به گفته خراسانی، سرپرست تیم ذوب آهن درگیری‌ها از نیمه دوم بازی آغاز شده و به حدی بالا رفته که یکی از بازیکنان این تیم راهی بیمارستان شده و تا ساعتی از بامداد تحت درمان قرار داشته است.

بیان محمودی سرمربی ذوب آهن نیز در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام به این حواشی واکنش نشان داد و اشتباهات داوری را عامل شکست تیمش دانست.

او به وقت کشی‌های تیم حریف اشاره کرده که به همین دلیل داور ۱۵ دقیقه برای بازی وقت اضافه گرفته است.

محمودی گفته که مربی حریف به گلر تیم ذوب آهن نیز فحاشی کرده است.

بروز چنین رفتارهای خشونت آمیزی در فوتبال بانوان آغار فصل جدیدی در حاشیه‌های فوتبال زنان است که قطعاً جز دوری و دلزدگی از ورزش را در پی نخواهد داشت. انتظار می‌رود که سازمان لیگ و کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال زود به مسائل پیش آمده در این بازی ورود و اقدام مناسب را انجام دهند.

 

رئیس اورژانس تهران از استقرار نیروهای امدادی اورژانس در ورزشگاه آزادی تهران، همزمان با برگزاری مسابقه فوتبال استقلال ـ سپیدرود رشت خبر داد.

حرف آخر ، دکتر پیمان صابریان در این باره اظهار کرد:‌ ساعت ۲۱ و ۳۰ دقیقه امروز پنج‌شنبه ۲۶اردیبهشت ماه مسابقه فوتبال بین دو تیم استقلال و سپید رود رشت در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد و از همین جهت نیروهای امدادی اورژانس تهران از ظهر امروز تا پایان مسابقه در این ورزشگاه مستقر خواهند بود.

وی ادامه داد:‌ بیش از ۲۵ نیروی ستادی و عملیاتی به همراه پنج دستگاه آمبولانس، دو دستگاه اتوبوس‌آمبولانس و چهار دستگاه موتورلانس در ورزشگاه حاضر شده و شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی ضمن تماس با شماه ۱۱۵ به اکیپ‌های مستقر در ورزشگاه آزادی مراجعه کنند.

صفحه1 از21

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.