شهرداری رشت در جهت شفافسازی امور پیش می رود

شهرداری رشت در جهت شفافسازی امور پیش می رود

محمدحسن عاقل منش از انتشار و دسترسی به اطلاعات آرای کمیسیون ماده ی ۱۰۰ شهرداری رشت که با دستور دکتر حاج محمدی و پیگیری و همت معاونت معماری و شهرسازی شهرداری رشت صورت پذیرفت، قدردانی کرد.
به گزارش “هاتف خبر” این عضو شورای اسلامی شهر رشت گفت: به تازگی در اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر رشت و در راستای دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات، آرای صادره ی کمیسیون ماده ی ۱۰۰ شهرداری رشت منتشر شده است.


حرف آخر، وی با سپاسگزاری از شهردار رشت‌ و معاونت معماری و شهرسازی شهرداری خاطر نشان کرد: این اقدام گامی موثر در راستای شفافسازی، ارائه ی اطلاعات درست و پاسخگویی روشن به شهروندان در زمینه ی پرونده‌ های کمیسیون ماده ی ۱۰۰ شهرداری رشت است.
عاقل منش همچنین خاطر نشان‌ کرد: این اقدام در راستای اجرای طرح دو فوریتی شورای اسلامی شهر رشت مبنی بر انتشار و شفافسازی گزارش کارشناسی تخلفات ساختمانی و آرای صادره ی کمیسیون ماده ۱۰۰ انجام شده و آرای کمیسیون ماده ی ۱۰۰ شهرداری به تفکیک مناطق پنجگانه در پورتال شهرداری رشت قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: اقداماتی اینچنین در راستای خواسته های به حق شهروندان و تحقق حقوق شهروندی تعبیر و تفسیر می شود.
عاقل منش در پایان افزود: گام بعدی در راستای شفافسازی فعالیتها، می تواند ارائه ی خدمات شهرسازی از جمله صدور پروانه های ساخت به صورت غیرحضوری و کاملاً الکترونیکی باشد که هم سبب جلوگیری از اتلاف وقت شهروندان ‌می شود و هم سبب کاهش ترافیک، کاهش آلودگی هوا و حذف رانتها می گردد.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.