وی ادامه داد: امروز بالغ بر ۴۰ درصد جمعیت ما به دو صورت خوداظهاری و فعال توسط کارکنان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این طرح شرکت کردند. در برخی از شهرستان های گیلان بالای ۶۰ درصد میزان مشارکت آنها بوده و امیدواریم در طی چند روز آینده،این طرح به اتمام برسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به هدف طرح ملی مبارزه با کرونا، گفت: هدف این طرح این است که افرادی که سالم هستند به آنها توصیه های بهداشتی داده می شود که در منزل بمانند و اقدامات لازمه به منظور اینکه مبتلا به این بیماری نشوند نیز به آنها آموزش داده می شود.

دکتر سالاری یادآور شد: همچنین به افرادی که دارای علایمی می باشند شرح حال دقیق از آنها گرفته می شود که چه اقداماتی در منزل انجام دهند و اگر افرادی نیاز به بستری یا مراقبت در بیمارستان ها را داشته باشند نیز توسط اورژانس ۱۱۵ و مراکز درمانی به نزدیک ترین مراکز درمانی منتقل می شوند و خدمات درمانی برای آنها صورت می گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه تاکنون ۴۶۰۰ نفر مبتلا به بیماری حاد تنفسی از بیمارستان های گیلان ترخیص شده اند، از مردم خواست جز در مواقع اضطراری از خانه خارج نشده و اصول بهداشتی را همچنان رعایت نمایند.