سیدمحمد احمدی: بانوان 44 درصد ورزشکاران حرفه‌ای رشت را تشکیل می‌دهند

سیدمحمد احمدی: بانوان 44 درصد ورزشکاران حرفه‌ای رشت را تشکیل می‌دهند

حرف آخر ، فرماندار سابق شهرستان رشت گفت: بانوان 44 درصد ورزشکاران حرفه‌ای این شهرستان را تشکیل می‌دهند.

سیدمحمد احمدی در دیدار با جمعی از مدیران باشگاه‌های فرهنگی ورزشی، مربیان و اساتید و بانوان قهرمان ورزشی گیلان اظهار کرد: بانوان گیلانی در برخی رشته‌ها در سطح رقابت های جهانی نامدار و صاحب جایگاه قهرمانی هستند.

وی، رشت را مهد پرورش بانوان قهرمان و صاحب سبک در عرصه ورزش دانست و افزود: دانشکده تربیت‌بدنی دانشگاه گیلان و رشته‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی رشت پشتوانه علمی ورزشکاران گیلانی است.

فرماندار سابق شهرستان رشت با بیان اینکه ورزشکار گیلانی توانایی لازم برای رسیدن به سکو های افتخار در ورزش قهرمانی در سطوح ملی، بین‌المللی و جهانی را دارند گفت: حمایت رسانه‌ها وجذب حامی مالی، کاهش مشکلات اقتصادی ورزشکاران، افزایش بودجه ورزش بانوان و همچنین الگو سازی برای دختران ورزشکار جوان می‌تواند در رفع مشکلات ورزش قهرمانی بانوان در رشت و استان گیلان اثرگذار باشد.

احمدی با اشاره به فعالیت 135 باشگاه فرهنگی ورزشی خصوصی مختص بانوان در شهرستان رشت، تصریح کرد: علاوه بر این باشگاه‌ها، 199 باشگاه فرهنگی و ورزشی نیز با کاربری مشترک و به صورت یک روز درمیان یا شیفتی به بانوتان ورزشکار خدمات ارائه می‌دهد که آمار کم‌نظیری بوده و نشان از علاقه بانوان رشتی به ورزش است.

معاون سابق استانداری گیلان با بیان اینکه ۴۴ هزار و ۵۳۰ ورزشکار به صورت سازمان یافته در شهرستان رشت فعال هستند گفت: از این تعداد ۱۹ هزار و ۵۸۸ ورزشکار در بخش بانوان فعال‌اند.
احمدی با تاکید بر حمایت از تیم‌های ورزشی بانوان حاضر در لیگ‌های کشوری و استانی افزود: تخصیص اعتبار به ورزش بانوان، سرمایه‌گذاری در سلامت خانواده‌ها است.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

حرف آخر
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.