K2 Listing

K2 Listing

امام جمعه رشت وضعیت مسکن را بسیار نابسامان دانست و تصریح کرد:‌ با حقوق‌های کم کارمندی و کارگری حتی تا 50 سال دیگر هم نمی‌توان صاحب خانه شد لذا دولت موظف است مسکن ارزان‌قیمت برای مردم ایجاد کند.

حرف آخر ، آیت‌الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور، اظهار کرد:‌ امیدوار کردن مردم و توجه به دردها و رنج‌های آنان اصلی‌ترین توصیه رهبر انقلاب در دیدار با ائمه جمعه بود.

وی با اشاره به تاکید بیانیه گام دوم انقلاب بر امیدآفرینی، افزود: دشمنان اسلام و انقلاب با ایجاد یاس و ناامیدی از طریق دوستان نادان داخلی می‌خواهند مردم را نسبت به نظام اسلامی دلسرد کنند، اما نقشه‌های دشمنان راه به جایی نمی‌برد و روز به روز شاهد رویش جوانان انقلابی هستیم و مایه افتخار ماست.

نماینده ولی فقیه در گیلان وضعیت مسکن را بسیار نابسامان دانست و تصریح کرد:‌ با حقوق‌های کم کارمندی و کارگری حتی تا 50 سال دیگر هم نمی‌توان صاحب خانه شد لذا دولت موظف است مسکن ارزان‌قیمت برای مردم ایجاد کند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه نیازمند رونق تولید در بخش‌های مسکن و ساختمان به ویژه در زمینه صادرات محصولات فنی ساختمانی هستیم، عنوان کرد:‌ دولت باید برنامه ویژه‌ای برای انبوه‌سازی و نوسازی بافت‌های فرسوده داشته باشد تا از این طریق بخشی از مشکل مسکن را حل کند.

وی با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از دولت انگلیس به عنوان خبیث، ادامه داد: زمانی که انگلیس ایران را اشغال کرده بود، مردم ما دچار فقر و گرسنگی بودند. به دنبال قرارداد ننگین 1919 و تسلط انگلیس بر ارتش و خزانه‌داری ایران، ایران بزرگ و با عظمت مانند یک روستا شده بود، اما امروز با عزت و اقتدار در مقابل استکبار جهانی و نظام سلطه ایستادگی می‌کنیم.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به کارشکنی انگلیس در عدم فروش نفت ایران به دنبال ملی شدن صنعت نفت، خاطرنشان کرد:‌ جنایت‌های انگلیس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همچنان ادامه داشته و در ماجرای فتنه 88 شاهد خباثت‌های دشمن بودیم.

وی با بیان اینکه در جریان فتنه 88 دشمن از غفلت دوستان نادان داخلی برای آتش زدن مسجد و پرچم سیدالشهداء(ع) استمداد گرفت، گفت: حامیان فتنه هیچ کدام توبه نکردند، اما هنوز عده‌ای نادان در جامعه هستند که می‌خواهند چهره نگون‌بخت فتنه‌گران و حامیانشان را سفید نشان دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان توقف نفتکش ایران توسط دولت انگلیس را نمونه جدید از خباثت دشمن علیه انقلاب دانست و افزود:‌ مقام معظم رهبری در مقابل این اقدام موضع‌گیری شفافی دارند و دشمنان باید منتظر پاسخ ایران باشند. امروز کسی جرات ندارد در آب‌های آزاد ایران جولان دهد و از مقابله به مثل ایران می ترسند.

امام جمعه رشت در ادامه به راهکارهای تربیت فرزندان از نگاه دین اسلام، قرآن، پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) اشاره کرد و گفت: نخستین راهکار محبت به کودک است، اما این محبت نباید از حد اعتدال خارج شود.

وی با بیان اینکه محبت غیر معقول به فرزندان موجب می‌شود در آینده نتوانند از عهده مسئولیت‌ها به خوبی برآیند و سختی‌های زندگی را تحمل کنند، متذکر شد: محبت افراطی و غیر معقول موجب می‌شود فرزند از خودراضی بزرگ شود.

آیت‌الله فلاحتی بر مساوی دیدن پدر و مادر نسبت به فرزندان تاکید کرد و یادآور شد: دوگانه دیدن فرزندان توسط والدین موجب پرخاشگری بین فرزندان و بی‌توجهی به پدر و مادر می‌شود.

مدیرکل بهزیستی گیلان دستفروشی را یکی از معضلات و آسیب‌های امروزی جامعه عنوان کرد و گفت: باید نهایت ظرافت را در برخورد با پدیده دستفروشی به خرج داد.

حرف آخر ، نحوی نژاد مدیرکل بهزیستی استان گیلان در نشست مشترک با اعضای شورای شهر رشت اظهار داشت: مسائل و موضوعات بهزیستی گیلان متعدد است و ما به تنهایی قادر به حل آنها نیستیم بلکه با هم‌افزایی نیروها و امکانات همه باید تلاش کنند تا این مسائل یک به یک مورد بحث و بررسی قرار گرفته و حل شوند.
 
وی به تجربه موفق شهرهای بزرگ جهان که دارای مدیریت یکپارچه هستند اشاره کرد و گفت: متاسفانه شهرهای ما در ایران فاقد مدیریت یکپارچه هستند و شهرداری‌ها متولی همه مسائل و موضوعات شهر نیستند.
 
نحوی‌نژاد سپس وجود اورژانس اجتماعی در بهزیستی گیلان را فرصتی مطلوب برای ایجاد همکاری‌ها و تعاملات بین دستگاه‌های مختلف عنوان کرد و اذعان داشت: باید از این پتانسیل موجود حوزه خدمات شهری و مسائل اجتماعی به خوبی استفاده شود.
 
وی با اشاره به اینکه هم اکنون بهزیستی گیلان ۴۶ هزار معلول را زیر پوشش دارد، گفت: بیش از ۱۸ هزار خانوار بی سرپرست در شهر رشت و همچنین بیش از شش هزار خانوار از خدمات بهزیستی استفاده می کنند.
 
 نحوی نژاد افزود: در شهر رشت ۲۳ کمپ داریم که معتادان را پذیرش و بازپروری می کنند، تاکید کرد باید برای دوران بازگشت این معتادان برنامه ریزی گردد تا دوباره به اعتیاد بر نگردند.
 
وی ساماندهی کودکان کار، کودکان خیابانی و متکدیان را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: در این زمینه ما دست کمک به سوی همه مسوولان دستگاه های اجرایی دراز می کنیم.
 
مدیرکل بهزیستی استان گیلان دستفروشی را یکی از معضلات و آسیب‌های امروزی جامعه ما عنوان کرد و ادامه داد: هرچند درگیری گاهی اوقات اجتناب ناپذیر می‌شود اما باید نهایت ظرافت را در برخورد با پدیده دستفروشی به خرج داد تا خدای ناکرده مسائل اجتماعی دیگر و تبعات سوء ایجاد نکند.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: بطور متوسط روزانه بیش از 10 میلیارد تومان تعهدات بیمه ای در گیلان از سوی تامین اجتماعی پرداخت می شود.

حرف آخر ، جمیل حق پرست با اشاره به اینکه تامین اجتماعی به مثابه ابزار توزیع مجدد درآمدها، بستر و زمینه ساز و برقراری عدالت تلقی می شود گفت: از این سازمان به عنوان الگویی متوازن برای بالندگی و شکوفایی جامعه، امنیت دهنده به محیط کار و ضامن آرامش نیروهای مولد کشور و خانواده یاد می شود.

 

 وی با بیان اینکه در سال 97 بیش از 3 هزار و 200 میلیارد تومان انواع تعهدات توسط تامین اجتماعی استان گیلان ارائه شده است افزود: 2 هزار و 350 میلیارد تومان از تعهدات گیلان بابت پرداخت مستمری های بازنشستگی و ازکار افتادگی و بازماندگان بوده است.

وی در ادامه به نرخ و حق بیمه های مشاغل آزاد پرداخت و گفت: صاحبان کلیه مشاغلی که در چارچوب بیمه اجباری نمی توانند تحت پوشش بیمه قرار گیرند، مشمول مقررات بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد شناخته می شوند و پذیرش درخواست و انعقاد قرارداد با متقاضیان بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد بر اساس اظهارات متقاضی صورت می گیرد.

حق پرست ادامه داد: حداکثر سن برای پذیرش درخواست برای مردان و زنان 50سال تمام در زمان ارائه تقاضا است و همچنین کلیه متقاضیانی که دارای 10 سال سابقه حق بیمه باشند، بدون رعایت شرایط سنی تقاضای آن ها پذیرفته می شود.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان افزود: در حال حاظر تعداد85 هزار و 757 بازنشسته، 683 ازکارافتاده و 33هزار و 495 بازمانده، جامعه تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان را تشکیل می‌دهند.

  حق پرست اجرای طرح پرونده الکترونیکی و خدمات غیرحضوری را دو اقدام شاخص در حال اجرا عنوان داشت و در ادامه از راه اندازی دو کارگزاری جدید در روزهای اخیر در شهرهای رودسر و لنگرود خبر داد. 

مدیرکل تامین اجتماعی با بیان اینکه بیش از 127 هزار مستمری بگیر و افزون بر 418 هزار بیمه شده به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی گیلان هستند افزود: بطور متوسط روزانه بیش از 10 میلیارد تومان تعهدات در گیلان از سوی تامین اجتماعی پرداخت می شود.

وی پیگیری مطالبات سازمان از دولت را اصلی ترین بحث در این حوزه برشمرده و افزود: تامین هزینه تعهداتی روزانه 10 میلیارد تومان در گیلان و حجم وسیعتر آن در کشور کاری بسیار سخت و دشوار در شرایط اقتصادی کنونی است.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان مطالبات سازمان از دولت را بعنوان قسمتی از حق بیمه آنها حق کارگر و غیرقابل بخشش دانست.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به اجرای عملیات های بذرپاشی، کپه کاری، حفاظت و قرق و کودپاشی در مراتع، اضافه کرد: در سال جاری با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی بالغ بر یک میلیارد تومان جهت تقویت مراتع استان هزینه می شود.

حرف آخر ، محسن یوسف پور با بیان اینکه سال 97 از محل صندوق اعتبارات ملی 15.6 میلیارد تومان به فعالیت های آبخیزداری استان گیلان اختصاص یافت، اظهار کرد: سال گذشته 18 پروژه آبخیزداری در 9 شهرستان استان اجرا شد.

وی از افزایش صد درصدی اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای فعالیت های آبخیزداری گیلان در سال جاری خبر داد و افزود: امسال پروژه های آبخیزداری در 11 شهرستان اعم از آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال، شفت، رودبار، سیاهکل، املش، رودسر، صومعه سرا و فومن اجرا می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با اشاره به پیشرفت بالغ بر 90 درصدی پروژه های آبخیزداری سال گذشته، خاطرنشان کرد: بالغ بر 60 درصد اعتبارات پروژه های آبخیزداری گیلان از محل صندوق توسعه ملی صرفا در راستای اجرای عملیات های سازه ای(مکانیکی) آبخیزداری هزینه می شود.

این مقام مسئول یکی از مهمترین اقدامات آبخیزداری جهت حفاظت از خاک و جلوگیری از فرسایش و کنترل سیل را اجرای عملیات های بیولوژیکی دانست و عنوان کرد: در سال جاری با استفاده از اعتبارات صندوق توسعه ملی بالغ بر یک میلیارد تومان جهت تقویت مراتع استان هزینه می شود.

وی با اشاره به اجرای عملیات های بذرپاشی، کپه کاری، حفاظت و قرق و کودپاشی در مراتع، اضافه کرد: عملیات های بیولوژیکی آبخیزداری در شهرستان های آستارا، تالش، رضوانشهر، ماسال، شفت، رودبار، سیاهکل، املش، رودسر و فومن اجرایی می شود.

یوسف پور یادآور شد: استفاده از توانمندی های آبخیرنشینان و جوامع محلی و ظرفیت تشکل ها به ویژه تشکل های مرتعداری در قالب طرح های مرتعداری برای اجرای پروژه های مرتعی از جمله اقدامات اساسی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در سال جاری خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: کاهش هزینه‌ها و زمان‌تجارت، از مهمترین مسائل در تجارت است، در نتیجه این محورها را باید مهمترین دلایل تشکیل این رویداد بین المللی که با حضور مسئولان دولتی و بخش خصوصی کشورهای مختلف برگزار شده، عنوان کرد.

حرف آخر ، دومین گفتگوی اقتصادی استراتژیک هند و روسیه با دعوت از مدیران عامل سازمان منطقه آزاد انزلی و چابهار و با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس آستراخان، سایر مقامات روسیه و مدیران فدراسیون انجمن حمل و نقل هند به میزبانی دهلی نو پایتخت هندوستان برگزار ‌شد.

 

بر این اساس نشست تخصصی مزبور با حضور تعدادی از مدیران دولتی و بخش خصوصی کشورهای ایران، هندوستان، روسیه، با هدف بررسی فرصت‌های مختلف‌همکاری‌چند جانبه، در چارچوب‌بهره‌گیری از ظرفیت‌های کریدور شمال جنوب به میزبانی طرف هندی برپا شد.

رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این نشست به تجزیه و تحلیل چگونگی اجرایی کردن این مسیر ترانزیتی بین المللی پرداخت و با اشاره به اهداف برگزار کنندگان اجلاس که بررسی مسائل و مشکلات پیش روی کریدور شمال جنوب بوده، اظهار داشت: کاهش هزینه ها و زمان تجارت، از مهمترین مسائل در تجارت است، در نتیجه این محورها را باید مهمترین دلایل تشکیل این رویداد بین المللی که با حضور مسئولین دولتی و بخش خصوصی کشورهای مختلف برگزار شده، عنوان کرد.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، اجلاس هند را فرصتی برای تبادل نظر میان تمامی کشورهای عضو کریدور شمال جنوب ارزیابی کرد و گفت: با عزم طرف های ذی نفع، عملیاتی سازی حمل و نقل کالا در این کریدور بین المللی که مسیر تجاری اروپا و آسیا را از نظر زمانی و هزینه انتقال کالا کاهش می دهد، نیز امکان پذیر است.

وی با اشاره به حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و شرکت کشتیرانی دریای خزر در این اجلاس، بر لزوم کاهش هزینه های حمل و نقلی در این مسیر تجاری تصریح کرد و از عزم جدی مسئولین ایرانی و روسی برای دست یابی به این مهم خبر داد و گفت: از سوی دیگر با بهره گیری از مسیر ریلی بندر شهید رجایی در بندر عباس تا شهر رشت که در ۳۰ کیلومتری بندر کاسپین واقع شده زمینه کاهش هزینه به صورت عملی فرآهم می شود، و بی شک با کاستن از هزینه ها، ترانزیت کالا در این مسیر مقرون به صرفه شده و زمینه استقبال از کریدور شمال جنوب فرآهم می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی پیشنهاد ترانزیت یک محموله آزمایشی در مسیر کریدور را مطرح کرد و افزود: از طریق حمل و نقل کالا میان بمبئی تا شهر مسکو یا سن پترزبورگ در مسیر کریدور، در عمل مشکلات احتمالی مشخص شده و پس از ترانزیت این محموله می توان با برگزاری نشستی، راهکارهای رفع موانع در راستای تسهیل و تسریع ترانزیت کالا میان سه کشور را مورد بررسی قرار داد.

بنابراین گزارش واکاوی چالش‌های پیش روی عملیاتی سازی کریدور نستراک، بررسی توانمندی های حمل و نقل دریایی و بندری سه کشور ایران، هند و روسیه با حضور مسئولین کشورهای مزبور، برقراری جلسات کاری دو و چند جانبه میان شرکت کنندگان و صدور بیانیه پایانی مهمترین محورهای این نشست اقتصادی چند جانبه بین المللی را تشکیل داد.

گفتنی است چندی پیش و در حاشیه پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک ایران و روسیه توافقنامه سه جانبه میان مناطق آزاد انزلی، چابهار ایران و منطقه آزاد لوتوس آستراخان روسیه منعقد شد و دعوت از مدیران عامل سه منطقه آزاد انزلی، چابهار و لوتوس به منظور حضور در این نشست را باید گامی دیگر در راستای اجرایی شدن کریدور شمال جنوب اعلام کرد، مسیر ترانزیتی ای که در سال ۱۳۷۹ میان سه کشور ایران، روسیه و هند منعقد گردید و زمان و هزینه تمام شده ترانزیت کالا میان جنوب و جنوب شرقی آسیا با اروپا را کاهش می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید براینکه سمت و سوی درآمدهای مالیاتی را به طرف رونق تولید ببرید گفت: افراد باید به میزانی مالیات بپردازند که درآمد داشته باشند .

حرف آخر ، آیت الله رسول فلاحتی در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل امور مالیاتی استان به مناسبت هفته مالیات اظهار کرد: تقویت و توسعه دولت الکترونیکی باید مد نظر مسئولان به ویژه متولیان امور مالیاتی باشد . 

وی، توسعه دولت الکترونیکی را سبب کاسته شدن از آسیب ها عنوان کرد و افزود: توسعه دولت الکترونیکی موجب نگاه مثبت مردم نسبت به متولیان می شود . 

امام جمعه رشت با بیان اینکه توسعه دولت الکترونیکی از ضایعات جلوگیری کرده و مصونیت ایجاد می کند، تصریح کرد: عده ای فرار مالیاتی دارند و دور زدن را خوب می دانند اما در مقابل کسانی هستند که خوداظهاری قوی دارند . 

فلاحتی، خواستار تشویق افراد خوداظهار مالیاتی در جامعه شد و بیان کرد: بعضی از کشورها از طریق مالیات اداره می شوند ضمن اینکه در اسلام نسبت به اداره کشور به وسیله مالیات بسیار تاکید شده است . 

وی ادامه داد: مردم باید به این باور برسند اگر می خواهند عمران و آبادانی در کشور صورت گیرد یکی از ابزارهای آن پرداخت مالیات است . 

نماینده ولی فقیه در گیلان به نامگذاری رونق تولید توسط مقام معظم رهبری در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: نامگذاری رهبر معظم انقلاب بر گرفته از فضای موجود در جامعه است . 

فلاحتی با اشاره به اینکه شرایط تقاضا در کشور برای تولید داخلی خوب است، خاطرنشان کرد: امکان تولید محصولات مختلف کشاورزی در گیلان وجود دارد و بستر عرضه آن در آسیای میانه فراهم است . 

وی، عدالت مالیاتی را بسیار مهم ذکر کرد و یادآور شد: افراد باید به میزانی مالیات بپردازند که درآمد داشته باشند . 

امام جمعه رشت با تاکید براینکه سمت و سوی درآمدهای مالیاتی را به طرف رونق تولید ببرید، اظهار کرد: بازار رکن اقتصادی جامعه است و باید آن را حمایت کنید زیرا اگر به بازار لطمه وارد شود بخش های مختلف آسیب می بیند . 

فلاحتی، خواستار خودصیانتی متولیان امور مالیاتی و زیرمجموعه های این سازمان شد و افزود: دولت الکترونیکی بستر مناسبی برای ایجاد خودصیانتی در دستگاه های مختلف است . 

کمک ۱۲۰۰ میلیارد تومانی امور مالیاتی به شهرداری های گیلان

مدیرکل امور مالیاتی گیلان نیز در دیدار مذکور بر حرکت جامعه به طرف اقتصاد بدون نفت تاکید کرد و گفت: درآمدهای مالیاتی پاشنه آشیل اقتصاد بدون نفت است . 

جواد انوری به تامین هزینه های جاری بعضی از کشورها از طریق مالیات اشاره کرد و افزود: به مالیات به عنوان درآمد نگاه نمی کنیم بلکه مالیات اقتصاد کشور را مدیریت می کند . 

وی با بیان اینکه اصلاح امور مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده از برنامه های سازمان امور مالیاتی است، تصریح کرد: از سال ۸۷ تاکنون مبلغ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری های گیلان کمک کردیم . 

مدیرکل امور مالیاتی گیلان، موضوع عدالت مالیاتی را حائز اهمیت خواند و بیان کرد: آثار پرداخت مالیات باید برای مردم ملموس باشد . 

جواد انوری از بارگذاری تمام اظهارنامه های مالیاتی گیلان به صورت الکترونیکی خبر داد و یادآور شد: خردادماه سال جاری تعداد ۱۳۱ هزار و ۱۵۸ اظهارنامه الکترونیکی مشاغل در استان انجام شده است . 

وی با اشاره به اینکه اظهارنامه مالیاتی قطع ارتباط بین ممیز و مودی مالیاتی را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: اظهارنامه الکترونیکی شفاف سازی را به همراه دارد و از ناعدالتی جلوگیری می کند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان گفت: نخستین جشنواره بزرگ ورزش‌های آبی و هوایی شمال کشور با حضور بیش از ۴۰۰ ورزشکار در بندرانزلی برگزار شد.

حرف آخر ، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در این مراسم با اشاره به مشارکت اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره اظهارکرد: برگزاری اینگونه جشنواره‌ها به منظور مشارکت و حضور پرشور مردم باعث نشاط و شادابی مردم می شود.

مریم بخشی افزود: یقیناً هیچ جشنواره‌ای تنها با حضور مسئولان و بدون حضور مردم لذت و جذابیت ندارد.
 
وی بندرانزلی را مدال آورترین شهر گیلان ذکر و خاطر نشان کرد: ورزشکاران بندرانزلی علاوه بر افتخار آفرینی در رقابت‌های ملی، بارها پرچم ایران اسلامی را در مسابقات بین المللی به اهتزاز درآورده اند و جایگاه ویژه ای در ورزش کشور دارند.
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان نیز هدف اداره بنادر و دریانوردی استان از برگزاری این جشنواره را حفظ و ارتقای سلامت جامعه ورزش گیلان عنوان و اظهار کرد: برگزاری اینگونه جشنواره‌ها نقش بسزایی در ایجاد شادی و نشاط در مردم دارد.
 
حمیدرضا آبایی با بیان اینکه نخستین جشنواره ورزش‌های آبی و هوایی شمال کشور در مجموعه گردشگری، مسافری و دریایی مارینا برگزار شده افزود: در این جشنواره مردم گیلان و به‌ویژه گردشگران با محیط دریایی و زیرساخت‌های انزلی آشنا شده و فضا برای سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها فراهم است.
 
وی با اشاره به اجرای پروژه‌های گردشگری دریایی دیگر در مجتمع بندری انزلی یادآور شد: پیاده‌رو و طرح مبلمان شهری بر روی موج‌شکن غربی بندرانزلی در راستای تعامل شهر و بندر با محیطی امن و مفرح برای استفاده و بهره برداری شهروندان و گردشگران ورودی به بندرانزلی در حال تکمیل است که در آینده نزدیک به بهره برداری می‌رسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان، با تاکید بر لزوم انجام کارهای ماندگار در راستای معرفی هرچه بهتر فرهنگ غنی گیلان، گفت: تندیس بزرگان و مشاهیر استان همراه با شرح مختصری از زندگینامه آنان در نقاط مرکزی شهر رشت طراحی و نصب شود.

حرف آخر ، کیوان محمدی در دیدار با اعضا و کارکنان شورای اسلامی و شهرداری رشت که به منظور بررسی نصب المانی از روزنامه «خیرالکلام» به عنوان نخستین روزنامه انتشار یافته در تاریخ استان برگزار شد، با تاکید بر لزوم انجام کارهای ماندگار در راستای معرفی هرچه بهتر فرهنگ غنی گیلان، گفت: داشتن طراحی منظم و خلاقانه و جانمایی مناسب در پروژه‌های سیما و منظر شهری امری ضروری است.

 

وی ادامه داد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری باید از الگو‌های مناسب و به‌روز در امر زیباسازی شهر استفاده کند. همین امر علاوه بر رضایت شهروندان، باعث جذب و ماندگار بیشتری گردشگران خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خواستار طراحی و نصب تندیس بزرگان و مشاهیر استان همراه با شرح مختصری از زندگینامه آنان در نقاط مرکزی شهر رشت شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه نصب المان روزنامه «خیرالکلام» به عنوان نخستین روزنامه انتشار یافته در تاریخ گیلان کاری مثبتی است، خاطرنشان کرد: نصب این المان می تواند اقدامی مثبت در تبیین هویت گیلان برای جوانان استان و کشور باشد.

وی ادامه داد: در حد امکانات، آمادگی هرگونه همکاری از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان جهت چنین اقداماتی که در راستای حفظ میراث فرهنگی و مکتوب استان باشد، وجود دارد.

محمدی یادآور شد: در سطح پروژه‌های محدود مانند نصب المان های فرهنگی و تندیس مشاهیر گیلان البته با جانمایی درست می‌توانیم با شهرداری همکاری داشته باشیم.

صفحه1 از63

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.