K2 Listing

K2 Listing

حرف آخر ، شهردار رشت با بیان اینکه در امور مالی به شدت در مضیقه هستیم گفت: وقتی شهرداری با این حجم از مشکلات مالی مواجه است چگونه می‌تواند تعهدات خود در منطقه سراوان را به موقع عملیاتی کند.

ناصر حاج محمدی در جلسه کارگروه مدیریت پسماند سایت تخلیه زباله سراوان از مشکلات عدیده شهرداری رشت در امور مالی سخن گفت و اظهار داشت: وقتی شهرداری با این حجم مشکلات مالی مواجه است چگونه می‌تواند تعهدات خود در منطقه سراوان را به موقع عملیاتی کند.

شهردار رشت با بیان اینکه عوامل عمرانی و خدمات شهری در منطقه سراوان به صورت ۲۴ ساعته مشغول به کار هستند عنوان کرد: مشکلاتی در حوزه زمینی که برای احداث تصفیه‌خانه در نظر گرفته شده پیش آمده بود که با تأکیدات معاون عمرانی استاندار و معاون عمرانی شهرداری رشت موانع آن برطرف شد.

حاج‌محمدی معادل ۶۸۰ کامیون اجرای عملیات خاکبرداری برای احداث پروژه تصفیه‌خانه در سراوان توسط شهرداری رشت را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر شهرداری یکسری از پروژه‌های عمرانی خود را تعطیل کرده است تا به کمک حوزه عمرانی و معاونت خدمات شهر اقدامات مورد تعهدش در سراوان را تسریع ببخشد.

وی از احداث مسیر دسترسی به سایت سراوان و اجرای عملیات آسفالت آن در صورت مساعد بودن وضعیت جوی تا حداکثر ۲۰ روز آینده خبر داد و ابراز داشت: انتخاب مهندس مشاور و تأمین مالی وی نیز از جمله اقدامات مهمی است که اخیراً توسط شهرداری رشت و طبق تعهدات مندرج در کارگروه مدیریت پسماند انجام شده است.

شهردار رشت از بروز یک رانش زباله در محل دفن زباله سراوان خبر داد و با بیان اینکه این اتفاق به طور حتم مقدمه رخداد یک رانش بسیار بزرگ‌تر در منطقه خواهد بود اظهار داشت: در زمینه دستگاه زباله‌سوز نیز حسب دستور کارگروه مدیریت پسماند به کمک پیمانکار مربوطه عملیات مربوط به نقشه‌برداری‌ها انجام شد.

حاج‌محمدی با بیان اینکه در صورت راه‌اندازی دستگاه زباله‌سوز نیز برای حل مشکلات سراوان به زمان زیادی نیاز است عنوان کرد: عملیات احداث سایت زباله، سمپاشی محیط و ارائه خدمات عمرانی و شهری به اهالی منطقه سراوان در کنار سایر تعهدات و تکالیفی که کارگروه مدیریت پسماند مشخص کرده در دستور کار شهرداری رشت است.

وی احداث هر چه زودتر سوله‌ها و تلاش مجموعه شهرداری رشت برای تأمین اعتبار اجرای احداث سایت زباله سراوان را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: امروز شهرداری رشت با مشکلات عدیده مالی مواجه است از طرفی دیگر بخش اعظمی از سال ۹۷ نیز رشت شهردار نداشت و کسی در آن کارهای اجرایی انجام نداده است.

شهردار رشت با بیان اینکه به علت نبود شهردار، بسیاری از پروژه‌های شهر رشت مشمول ماده ۴۸ شده‌ و خسارات میلیاردی به شهرداری وارد شده است افزود: هم‌اینک یکی از دستگاه‌های مورد نیاز در سایت زباله سراوان خریداری شده و در گمرک است اما وقتی شهرداری رشت پولی ندارد چگونه می‌تواند آن دستگاه را ترخیص کند.

حاج‌محمدی با اشاره به اینکه به غیر از مسئله سراوان به وی از چهارده مسیر فشار وارد می‌شود اظهار داشت: شهرداری رشت با تمام توان و به کمک همه عوامل و نیروهای خود در منطقه سراوان در حال تلاش و کار است بنابراین امیدواریم در صورت رفع برخی موانع اعتباری و مالی موجود از خجالت مردم فهیم سراوان در بیاییم.

حرف آخر ، رئیس شورای شهر رشت گفت: پس از پایان انتخابات هیئت رییسه طی تماسی سه ساعته با شهردار، خواستار کار و فعالیت بیشتر ایشان در قبال انتقادها شدم. 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور در شورای شهر با رییس و اعضای شورا دیدار کرد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به تلاش های بی وقفه این نماینده مردمی برای احیای حق تیم مردمی داماش بیان کرد: در حالی که تیم داماش در شرایط سختی قرار داشت، تنها آقای جعفرزاده برای خوشحالی مردم در راستای موفقیت این تیم مردمی تلاش کرد.

اسماعیل حاجی پور با تاکید بر ایثار و از خود گذشتگی جانبازان کشور افزود: اگر امروز هر کدام از ما جایگاهی داریم و به امور و زندگی خود زیر سایه پرچمی واحد می پردازیم، مدیون ایثار و از جان گذشتگی جعفرزاده ها هستیم و حضور این افراد در شورا بار مسئولیت ما را بیشتر می کند.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اتفاقات انتخاب هیئت رییسه تصریح کرد: قرار بر قبول مسئولیت بنده به عنوان ریاست شورا نبود و در دقایق پایانی این مسئولیت بر دوش من نهاده شد و در این شرایط من با خدای خود عهد بستم که برای مردم خدمت کنم و در این راه با استفاده از دوستی و رفاقت ها که جز ویژگی های مردم گیلان است سنگ های بزرگی را از مسیر پیشرفت این شهر می توان برداشت.

حاجی پور افزود: شهر رشت در این سالها مظلوم واقع شده است. پس از پایان انتخابات هیئت رییسه طی تماسی سه ساعته با شهردار، خواستار کار و فعالیت بیشتر ایشان در قبال انتقادها شدم.

وی ادامه داد: در این تماس تلفنی با شهردار به ایشان متذکر شدم که باید با احداث پروژه های بزرگ مانند پروژه ژ۵ که در پی آن غرب شهر رشت به شمال و شرق شهر متصل می شود جواب انتقادها را بدهد.

حاجی پور گفت: بنده نیز پس از پایان انتخاب هیئت رییسه، بدون درنگ پیگیر کارهای بزرگ مانند احداث ژ۵ و احیای رودخانه های شهر رشت آن هم بدون تزریق مالی شدم و برای آن به راهکارهای خوبی دست یافتیم.

رییس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر مظلومیت شهر رشت بیان کرد: باید از ظرفیت های افراد شاخص مثل دکتر نوبخت استفاده نمود و ایشان را به شورای شهر خواهم آورد تا حقوق و حق عقب ماندگی شهر رشت را جبران کنیم و در این راه نمایندگان محترم نیز باید مجموعه مدیریت شهری را یاری نمایند تا غبار مظلومیت از شهر رشت زدوده شود.

امیدوارم عقب ماندگی ها جبران شود

محمد حسن عاقل منش، عضو شورای شهر رشت با اشاره به حضور  غلامعلی جعفرزاده در شورای شهر رشت تصریح کرد: حضور فردی مانند آقای جعفرزاده در روزهای ابتدایی شروع به کار هیئت رییسه جدید را به فال نیک می‌گیریم تا در این دوره جدید شاهد تعامل در جهت پیشرفت امور مربوط به مجموعه مدیریت شهری باشیم.

وی با اشاره به ریاست اسماعیل حاجی پور در سال سوم از دوره پنجم شورای شهر رشت، افزود: توانایی و تجربه سالیان گذشته آقای حاجی پور در مسندهای مختلف و همچنین با استفاده از توانایی دیگر اعضای شورا، امیدواریم عقب ماندگی ها را جبران نماییم.

جعفرزاده: نیروی افتخاری شهرداری رشت هستم

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی انتخاب هیئت رییسه جدید شورای شهر رشت را خبری خوش برای شهر رشت دانست و افزود: با وجود اینکه افراد زیادی در گذشته زحمت کشیده اند، اما اکنون مرد بزرگی علی‌رغم میل باطنی خود ریاست شورای شهر رشت را قبول کرد. امروز فردی در راس شورای شهر رشت قرار گرفته است که با کارهای اجرایی تجربیات گران بهایی را در این سال ها کسب نموده که اکنون میتواند راهگشای مشکلات شهر رشت باشد.

وی با تاکید بر لزوم همکاری نزدیک تر شورا و نمایندگان افزود: هر دولتی که حکم تنفیذ خود را از دستان رهبری دریافت نمایند قابل احترام است و بنده با توجه به این موضوع با آن دولت تعامل خواهم داشت و در راستای همین  تعامل، برای پیشرفت شهر و استانم مطالبه گری بیشتری خواهم نمود.

جعفرزاده خود را نیروی افتخاری شهرداری دانست و تصریح کرد: مجموعه مدیرت شهری با مطالبه گری خود از بنده کار بخواهد و من سربازوار در خدمت مجموعه مدیریت شهری هستم. امروز با حلقه نزدیکان خود در دفتر کارم به شورای شهر آمدم تا جز اولین نفراتی باشم که برای همکاری با شورای شهر اعلام آمادگی می کنم تا در راستای این همکاری ها بتوانیم قدم های بزرگی را برای شهر رشت برداریم.

حرف آخر ، رئیس سال سوم شورای شهر رشت گفت: از تمامی دستگاه‌ها می‌خواهم که در کنار ما بوده و به شورای شهر رشت کمک کنند. ریاست شورا جایگاه خاصی نیست و تنها بار مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

اسماعیل حاجی پور رئیس سال سوم شورای شهر رشت، پس از انتخاب به‌ عنوان رئیس شورا، اظهار داشت: از زحمات سید امیر حسین علوی در دو سال گذشته که ریاست شورای شهر رشت را برعهده داشتند، تشکر می‌کنم. اکنون مسئولیت سنگینی برعهده بنده گذاشته شده و تا یک ربع پیش از آغاز جلسه نیز قرار نبود به‌ عنوان رئیس انتخاب شوم.

وی با بیان اینکه جایگاه‌ها نمی‌توانند به افراد شخصیت بدهند، بیان داشت: قطعاً کسی که بخواهد از جایگاه خود شخصیت طلب کند، موفق نخواهد شد.
 
رئیس سال سوم شورای شهر رشت، افزود: احمد رمضانپور استاد بنده هستند و به خواسته ایشان تصمیم گرفتم تا این بار سنگین را به دوش بکشم و در این راه امیدوار هستم تا با همکاری تمامی اعضای شورا بتوانیم در راه توسعه شهر رشت قدم برداریم.
 
حاجی‌پور در پایان با بیان اینکه از رسانه‌ها می‌خواهم تا با اخلاق‌ مداری در کنار ما حضور داشته باشند، اذعان داشت: از تمامی دستگاه‌ها می‌خواهم که در کنار ما بوده و به شورای شهر رشت کمک کنند. ریاست شورا جایگاه خاصی نیست و تنها بار مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

حرف آخر ،شهردار رشت با کارگران حجمی این شهرداری دیدار و گفتگو کرد و مسائل و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار داد.

ناصر حاج محمدی در این نشست صمیمی که در سالن آتش نشانی برگزار شد، پس از شنیدن مشکلات و مسائل کارگران یاد شده گفت: شهرداری موظف است حقوق کارگران و دیگر کارکنان خود را در موعد مقرر و به موقع بپردازد.

وی افزود: امروز شهرداری رشت بیش از چهار هزار نیرو را اداره می کند که این تعداد نیرو با تمام دستگاه های اجرایی شهر برابری می کند.

شهردار رشت اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۸۰۰ پست سازمانی در شهرداری رشت وجود دارد و بقیه هم جزو نیروهای حجمی هستند از اینرو فشار فراوانی برای مدیریت و اداره این افراد به مجموعه شهری وارد می شود.

وی با اشاره به اینکه باید روزی ۶۰۰ میلیون تومان بابت حقوق و دستمزد کارکنان شهرداری پرداخت شود، گفت: معمولاً این مبلغ در ماه محقق نمی شود.

دکتر حاج محمدی با اشاره به بدهی بیش از ۷۰۰ میلیارد تومانی شهرداری رشت تاکید کرد: همه باید برای حل این مشکل همکاری و همفکری کنند.

وی با بیان اینکه به هیچ وجه اجازه پایمال کردن حق کارگران و کارکنان شهرداری رشت را به کسی نمی دهم، خاطرنشان کرد: دنبال یافتن یک پیمانکار هستیم که دستکم قدرت پرداخت حقوق شش ماه کارکنان شهرداری رشت را داشته باشد.

شهردار رشت‌ سپس با اشاره به حذف پرداخت هزینه های اضافی نیز گفت: بیش از ۱۰۰ نیروی خارج از چارت سازمانی و ۵۰ مشاور سازمانی حذف شده اند تا در پرداخت حقوق و دستمزد نیروی انسانی شهرداری صرفه جویی شود.

حاج محمدی ادامه داد: تاخیر در دریافتی ها نیز نباید دلیلی برای کم کاری افراد شود و پرسنل نیز در انجام کارها همواره باید خدا را در نظر بگیرند.

وی همچنین خاطر نشان کرد: هیچ شرکت پیمانکاری حق صدور فیش حقوقی بدون مهر را ندارد و طبق قوانین کار، سختی کار کارگران باید همواره در نظر گرفته شود و هرگونه برخورد ناجوانمردانه و غیرقانونی پیمانکاران باید به اداره کار گزارش شود.

شهردار رشت با بیان اینکه پیمانکاران باید طبق قرارداد ها مکلف به انجام تعهدات شوند، افزود: پرداخت یک نسخه از قرارداد به کارگران حق آنان است و پیمانکاران موظف به رعایت این مهم هستند.

حاج محمدی در پایان گفت: شهرداری با درآمدهای فعلی نمی تواند توسعه یابد و تنها راه برون رفت از این مشکلات، جذب سرمایه گذار است که تا کنون دو پروژه سرمایه گذاری بزرگ با آورده چشمگیر در شهرداری انجام شده و در آینده بسیار نزدیک در صورت تصویب شورای شهر، سرمایه گذاری یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی در رشت اجرایی می شود تا مشکلات اقتصادی شهر برطرف گردد.

شایان ذکر است در این دیدار همچنین محمدحسن علیپور عضو شورای شهر، علیرضا مقصودی معاون خدمات شهری شهرداری رشت و سجاد محجوب مدیر عامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری رشت نیز حضور داشتند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت از هوشمند سازی صدور پرونده در این سازمان خبر داد و گفت: در حوزه استعلامات با استناد به پایان کار صادر شده و عدم خلاف، به شهروندان پاسخ می‌دهیم.

حرف آخر ، لیلا عزیزی صبح امروز در نشستی با موضوع برنامه‌ها و عملکرد شهرداری رشت در راستای الکترونیکی کردن استعلامات و صدور مجوزها در رشت اظهار داشت: عدم تشکیل به‌موقع سازمان فناوری اطلاعات در شهرداری رشت، علت عقب افتادگی این سازمان در ارائه خدمات مربوطه است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت با بیان اینکه این سازمان در سال 96 تاسیس شد گفت: جذب نیروهای متخصص تاکنون صورت نگرفته است و میزان نیروهای حجمی شهرداری رشت از نیروهای متخصص آن بیشتر است و امیدواریم این مشکل رفع شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه gis با هدف بایگانی اسناد و الکترونیکی کردن فرآیند شهرسازی مناطق انجام شد تصریح کرد: در 3 منطقه شهرداری رشت پرونده‌های مختلف ادغام شدند و به‌صورت کد نوسازی واحد در اختیار شهرداری و کارکنان مناطق قرار گرفتند.

عزیزی به هوشمند سازی محاسبات درآمدی در شهرداری رشت اشاره و عنوان کرد: سیستم استقرار یافته در شهرداری رشت، میزان بدهی یک ملک به شهرداری را حساب می‌کند و زیرسیستم مورد استفاده در شهرداری شامل موارد متعددی است و هرکدام از آنها زیرسیستم‌های مختلفی دارند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون مراحل نخست تجمیع 5 منطقه شهرداری انجام شده است خاطرنشان کرد: در حال تبدیل آدرس 5 منطقه شهرداری رشت به یک آدرس هستیم و برای گرفتن فیبر از مخابرات مشکل داریم زیرا قیمت آن بسیار بالا بود اما در آینده‌ای نزدیک ساختمان‌های شهرداری از طریق فیبر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت از هوشمند سازی صدور پرونده در شهرداری رشت خبر داد و ابراز داشت: در حوزه استعلامات با استناد به پایان کار صادر شده و عدم خلاف همانند عملکرد شهرداری مشهد به شهروندان پاسخ می‌دهیم و در آینده زیرساخت کارتابل ادارات را نیز آماده می‌کنیم.

عزیزی بیان کرد: زیرساخت‌ خدماتی همچون ارائه نقشه جغرافیایی به شهروندان، ارائه ضوابط صدور مجوز ساخت به شخص و پرداخت سیستمی در شهرداری رشت آماده است و به محض تامین اعتبارات لازم خدمات شهروندی به مردم این شهر ارائه داده می‌شود.

وی با اشاره به اهداف سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات افزود: مدیریت تهیه و اجرای طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، توسعه مراکز داده و زیرساخت‌های ارتباطی، مدیریت امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، بلیط الکترونیک و رصدخانه شهری در چارچوب طرح جامع از اهداف این سازمان است.

عزیزی گفت: طراحی، ایجاد، بهره‌برداری و نگهداری و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شهرداری با سایر ادارات خدمت رسان شهر و سایر شهرداری‌های استان گیلان، طراحی و ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و پنجره واحد شهری برای ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان از دیگر اهداف سازمان فناوری اطلاعات شهرداری است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت عنوان داشت: راه‌اندازی و نگهداری سامانه‌های اطلاعات مکانی و تکمیل لایه‌های مختلف اطلاعاتی مورد نیاز شهری با فراهم کردن ارتباط میان بانک‌های اطلاعاتی فعال در سایر دستگا‌ه‌های اجرایی از اهداف دنبال شده در این سازمان است.

وی گفت: آموزش شهروندی و ارتقای آگاهی عمومی در زمینه شهر و شهرداری الکترونیک و بستر سازی به‌منظور جلب مشارکت‌های عمومی و طراحی و اجرای طرح استعلام‌ها و اخذ مجوزهای لازم به‌صورت الکترونیکی در شبکه بین دستگاهی به‌منظور افزایش سرعت و اجرای طرح پرداخت‌های خرد و الکترونیک در مجموعه شهری از دیگر اهداف است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت از هوشمند سازی صدور پرونده در این سازمان خبر داد و گفت: در حوزه استعلامات با استناد به پایان کار صادر شده و عدم خلاف، به شهروندان پاسخ می‌دهیم.

حرف آخر ، لیلا عزیزی صبح امروز در نشستی با موضوع برنامه‌ها و عملکرد شهرداری رشت در راستای الکترونیکی کردن استعلامات و صدور مجوزها در رشت اظهار داشت: عدم تشکیل به‌موقع سازمان فناوری اطلاعات در شهرداری رشت، علت عقب افتادگی این سازمان در ارائه خدمات مربوطه است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت با بیان اینکه این سازمان در سال 96 تاسیس شد گفت: جذب نیروهای متخصص تاکنون صورت نگرفته است و میزان نیروهای حجمی شهرداری رشت از نیروهای متخصص آن بیشتر است و امیدواریم این مشکل رفع شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه gis با هدف بایگانی اسناد و الکترونیکی کردن فرآیند شهرسازی مناطق انجام شد تصریح کرد: در 3 منطقه شهرداری رشت پرونده‌های مختلف ادغام شدند و به‌صورت کد نوسازی واحد در اختیار شهرداری و کارکنان مناطق قرار گرفتند.

عزیزی به هوشمند سازی محاسبات درآمدی در شهرداری رشت اشاره و عنوان کرد: سیستم استقرار یافته در شهرداری رشت، میزان بدهی یک ملک به شهرداری را حساب می‌کند و زیرسیستم مورد استفاده در شهرداری شامل موارد متعددی است و هرکدام از آنها زیرسیستم‌های مختلفی دارند.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون مراحل نخست تجمیع 5 منطقه شهرداری انجام شده است خاطرنشان کرد: در حال تبدیل آدرس 5 منطقه شهرداری رشت به یک آدرس هستیم و برای گرفتن فیبر از مخابرات مشکل داریم زیرا قیمت آن بسیار بالا بود اما در آینده‌ای نزدیک ساختمان‌های شهرداری از طریق فیبر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت از هوشمند سازی صدور پرونده در شهرداری رشت خبر داد و ابراز داشت: در حوزه استعلامات با استناد به پایان کار صادر شده و عدم خلاف همانند عملکرد شهرداری مشهد به شهروندان پاسخ می‌دهیم و در آینده زیرساخت کارتابل ادارات را نیز آماده می‌کنیم.

عزیزی بیان کرد: زیرساخت‌ خدماتی همچون ارائه نقشه جغرافیایی به شهروندان، ارائه ضوابط صدور مجوز ساخت به شخص و پرداخت سیستمی در شهرداری رشت آماده است و به محض تامین اعتبارات لازم خدمات شهروندی به مردم این شهر ارائه داده می‌شود.

وی با اشاره به اهداف سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات افزود: مدیریت تهیه و اجرای طرح جامع فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری، توسعه مراکز داده و زیرساخت‌های ارتباطی، مدیریت امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، بلیط الکترونیک و رصدخانه شهری در چارچوب طرح جامع از اهداف این سازمان است.

عزیزی گفت: طراحی، ایجاد، بهره‌برداری و نگهداری و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی شهرداری با سایر ادارات خدمت رسان شهر و سایر شهرداری‌های استان گیلان، طراحی و ایجاد سامانه‌های الکترونیکی و پنجره واحد شهری برای ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان از دیگر اهداف سازمان فناوری اطلاعات شهرداری است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت عنوان داشت: راه‌اندازی و نگهداری سامانه‌های اطلاعات مکانی و تکمیل لایه‌های مختلف اطلاعاتی مورد نیاز شهری با فراهم کردن ارتباط میان بانک‌های اطلاعاتی فعال در سایر دستگا‌ه‌های اجرایی از اهداف دنبال شده در این سازمان است.

وی گفت: آموزش شهروندی و ارتقای آگاهی عمومی در زمینه شهر و شهرداری الکترونیک و بستر سازی به‌منظور جلب مشارکت‌های عمومی و طراحی و اجرای طرح استعلام‌ها و اخذ مجوزهای لازم به‌صورت الکترونیکی در شبکه بین دستگاهی به‌منظور افزایش سرعت و اجرای طرح پرداخت‌های خرد و الکترونیک در مجموعه شهری از دیگر اهداف است.

حرف آخر ، رئیس سازمان آتش نشانی رشت از خرید ۱۳ دستگاه خودروی آتش نشانی از آلمان خبر داد و گفت: از این تعداد ۶ دستگاه در ناوگان خودرویی در حال استفاده است و ۴ دستگاه در منطقه آزاد انزلی در حال ترخیض و ۳ دستگاه دیگر از آلمان بارگیری و طی ماههای آتی وارد منطقه آزاد انزلی می شود.

بابک رمضانی در حاشیه آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی در رشت با اشاره به استقرار ۱۵ ایستگاه آتش نشانی در رشت، گفت: با توجه به جمعیت شهر رشت به ازای هر ۵۰ هزار نفر یک ایستگاه آتش نشانی در رشت وجود دارد.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۳۷۲ نیروی آتش‌نشان به شهروندان رشتی خدمات رسانی می کند، گفت: این آمار در شهر رشت باید به ۴۶۴ نیروی آتش‌نشان برسد که با جذب ۲۷ نفر جدید در این سازمان تا حدودی به استانداردهای جهانی نزدیک خواهیم شد.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت از جذب ۶۰ آتش‌نشان دیگر در سال های آتی در این سازمان خبر داد و تصریح کرد: در حال حاضر ۲ ایستگاه آتش‌نشانی در بلوار خرمشهر و مسکن مهر رشت در دست ساخت است.

رمضانی زمان رسیدن آتش نشان به حادثه در رشت را ۴ دقیقه و ۲۷ ثانیه عنوان کرد و افزود: میانگین جهانی رسیدن آتش نشان به حریق و حوادث ۳ الی ۵ دقیقه است.

وی از خرید ۱۳ دستگاه خودروی آتش نشانی از آلمان خبر داد و گفت: از این تعداد ۶ دستگاه در ناوگان خودرویی در حال استفاده است و ۴ دستگاه در منطقه آزاد انزلی در حال ترخیض و ۳ دستگاه دیگر از آلمان بارگیری و طی ماههای آتی وارد منطقه آزاد انزلی می شود.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت خاطرنشان کرد: با ورود این خودروها به ناوگان خودرویی سازمان آتش نشانی، عمر ناوگان خودرویی در این سازمان کاهش چشمگیری خواهد داشت. این خودروها قابلیت عملیات اطفا حریق، امداد و نجات در ارتفاع با استفاده از نردبان های ۴۲، ۴۷ و ۵۵ متری دارند.

وی با اشاره به روند کمی و کیفی آزمون استخدامی مشاغل آتش‌نشانی در رشت، ادامه داد: روند برگزاری این آزمون با توجه به میزبانی جهاددانشگاهی خوب است.

رئیس سازمان آتش نشانی رشت با اشاره به اهمیت برگزاری آزمون برای ورود افراد به شغل آتش‌نشانی یادآور شد: با توجه به تکنولوژی ها و فناوری های جدید نیاز است تا آتش‌نشانان دارای سطح علمی بالا باشند.

حرف آخر ،میرشمس مومنی‌زاده در جلسه تجلیل از خبرنگاران در رشت با اشاره به سالروز شهادت شهید صارمی اظهار داشت: روز خبرنگار را به همه فعالان حوزه رسانه و طلایه‌داران عرصه اطلاع‌رسانی تبریک می‌گویم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت خاطرنشان کرد: تجسم واقعی آگاهی، مسئولیت، وظیفه شناسی، وجدان بیدار جامعه، تصویرگر واقعیت‌های زمان و حلقه واسط بین مسئولان و مردم خبرنگاران هستند.

وی مهم‌ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی و ایستادگی مردم دربرابر استکبار، تروریسم اقتصادی و تحریم‌های اقتصادی مرهون وحدت و یکپارچگی ملت است افزود: خبرنگاران عامل انسجام ملت هستند و با نقش‌آفرینی خود باعث وحدت مردم می‌شوند.

مومنی‌زاده با بیان اینکه رشد و ترقی جامعه نیازمند امید و نشاط است گفت: خبرنگاران می‌توانند موجب تزریق امید و نشاط به جامعه و توسعه کشور شوند و اگر جامعه‌ای بخواهد پیشرفت کند باید از سرمایه اجتماعی برخوردار باشد و اگر خبرنگاران به رسالت خود عمل کنند می‌توانند سرمایه اجتماعی را افزایش دهند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه جامعه‌ای که بخواهد به توسعه برسد باید از مشارکت سیاسی و اجتماعی آحاد جامعه برخوردار باشد عنوان کرد: خبرنگاران می‌توانند مشارکت مردم در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی را ارتقا دهند.

وی با تاکید بر اینکه یک جامعه خمود به توسعه نمی‌رسد تصریح کرد: مردم مطالبه‌گر باید از حقوق خود آگاهی داشته باشند و خبرنگاران فرهنگ عمومی جامعه را طوری ارتقا می‌دهند که مردم مطالبه‌گر باشند و در رویدادهای اجتماعی شرکت کنند.

مومنی‌زاده رسالت خبرنگاران را مهم و سنگین دانست و افزود: نقش خبرنگاران همسو با رسالت انبیا بوده و این جایگاه بسیار ارزشمند است و می‌طلبد که خبرنگار با اخلاق، با کمال و رشد یافته باشد و این مشخصه‌ها باید در رفتار خبرنگاران مشاهده شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت گفت: خبرنگاران جوان می‌توانتد با انگیزه خود آینده خوبی را برای کشور رقم بزنند اما همانطور که مسئولان در چنین روزی از آنها تجلیل می‌کنند خودشان نیز باید با عملکرد درست این جایگاه را احراز کنند.

وی خاطرنشان کرد: من مسئول تامین امنیت سیاسی و اجتماعی شهرستان رشت هستم و باید با عملکرد سنجیده خود از بروز تنش در این شهرستان جلوگیری کنم و علت مصاحبه نکردن بنده در پاره‌ای از مواقع به‌علت جلوگیری از بروز تنش است.

فرماندار شهرستان رشت به حواشی و مسئل پیش‌آمده در مجموعه شورای شهر نیز اشاره کرد و افزود: بنده تازه کار نیستم و بیش از بیست سال است که در رده‌های مختلف اجرایی حضور داشتم بنابراین نمی‌توانم به‌هیچ عنوان تصمیمی احساسی اتخاذ کنم.

مومنی‌زاده در مورد قضیه انحلال شورای شهر رشت که در ماه‌های گذشته حاشیه‌هایی را به دنبال داشت گفت: همین‌جا باید به صراحت بگویم در همان روزها بنده در نامه‌ای به استاندار وقت درباره ضرورت انحلال شورا مسائلی را مطرح کردم اما وی به دلایلی انجام این کار را صلاح ندانست.

در این مراسم تعدادی از مدیران رسانه‌ها و خبرنگاران به بیان مشکلات و نظرات خود پرداختند.

صفحه1 از23

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.