K2 Listing

K2 Listing

حرف آخر، مدتی است که تغییر مدیریت دخانیات گیلان در محافل استان بگوش می رسد اما آنچه که جالب توجه است مطرح شدن مجدد نامی است که طی چند سال گذشته و پیش از هر انتصابی در گیلان از وی نیز بعنوان گزینه پیشنهادی تصدی سمت نام می برند.

پرویز گلریز مالک کارخانه لوله سازی شمال نامی است که طی چند سال گذشته برای سمت های گوناگونی در استان مطرح شده است.
مدیرعامل اسبق چوکای تالش و پیمانکار سایت نیمه کاره پسماند زباله سراوان که در سمت های پیشین عملکرد قابل توجهی از خود بجای نگذاشته سال قبل و با تغییرات در مدیریت منطقه آزاد انزلی بعنوان گزینه مدیرعاملی این سازمان نیز مطرح بود .
حال باتوجه به قطعی شدن تغییرات در مدیرعاملی دخانیات گیلان شنیده می شود که ایشان بار دیگر در تلاش برای تصدی این شرکت است اما بواقع باید از گلریز این سوال پرسیده شود که با توجه به کدام عملکرد مثبت و درخشان خود در حوزه صنایع و بخصوص شرکت چوکای تالش اینبار خود را شایسته مدیرعاملی دخانیات گیلان می دانید؟!

نخستین کمیسیون اصلی هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی گیلان با محوریت بودجه و چالش های آن برگزار شد.
 
 

حرف آخر،  در این نشست که اعضاء هیئت امناء، معاونین، مدیران و کارشناسان بودجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان حضور داشتند، بحث، بررسی و پیشنهاد اعضا در خصوص مصوبات دور مشترک اختصاصی هیأت امنا و همچنین بودجه  تفصیلی سال99 طرح و اقدامات مقتضی مورد تأکید اعضا از جمله رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گرفت.

گفتنی است اجزای بودجه، چالش ها و مشکلات آنها به صورت جزءبه جزء مورد بررسی قرار گرفت و کسری بودجه معاونت ها و حوزه های مختلف دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بحث و تحلیل کشیده شد.

قرار است پس از جمع بندی و احصاء مشکلات حوزه بودجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان، موضوعات و چالش های قابل رفع در جلسه آتی هیأت امناء به صورت مشخص بررسی و نسبت به حل آنها تصمیم گیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ اولین نشست کمیسیون اصلی هیأت امناء دانشگاه علوم پزشکی گیلان صبح امروز در سالن اجلاس این دانشگاه در رشت برگزار شد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر بین 200 تا 250 نفر بیمار مبتلا به کووید19 در بیمارستان های استان بستری هستند از افزایش روزانه 50 تن از گیلانیان مبتلا به این بیماری در استان خبر داد.
 
حرف آخر،   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛دکتر ارسلان سالاری امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه افتتاح دستگاه رادیو تراپی شتابدهنده انرژی بالا بیمارستان رازی رشت با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کووید19 در گیلان اظهار کرد: متأسفانه شاهد افزایش شمار مبتلایان به بیماری کووید19 در استان های کشور هستیم که به تبع آن شمار جانباختگان نیز در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه گیلان از نخستین استان های بوده که درگیر ویروس منحوس کرونا شده و همچنان نیز با آن درگیر است، افزود: به طور میانگین بین 200 تا 250 نفر در سطح بیمارستان های استان به دلیل ابتلا به کرونا ویروس بستری هستند و روزانه 50 بیمار به شمار مبتلایان افزوده می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاه به حضور مسافران و گردشگران و اثر مستقیم آن در افزایش مبتلایان به کروناویروس، گفت: افزایش تردد مسافران و عادی شدن شرایط برای تردد افراد بومی در استان به نظر می رسد در افزایش مبتلایان به ویروس کرونا دخیل باشد.

دبیر ستاد مدیریت بیماری کرونا گیلان بر لزوم اهتمام همگانی در جهت رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و گفت: اصول بهداشتی نظیر ماسک و دستکش همچون گذشته باید در کنار رعایت فاصله گذاری اجتماعی مورد اهتمام همگان باشد.

دکتر سالاری از برگزاری مراسمات دسته جمعی و برپایی اردوها به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت: متأسفانه شاهد برگزاری و برپایی مراسمات عزا، عروسی و حتی اردوهای تفریحی بدون رعایت پروتکل های بهداشتی هستیم که لازم است تمهیداتی صورت بگیرد تا اصول بهداشتی از سوی مردم رعایت شود.

وی همچنین از زیاد شدن احتمالی تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در استان در آینده خبر داد و گفت: پیش بینی می شود با اتمام امتحانات نظیر کنکور سراسری  مجددا شاهد افزایش مسافرت ها در استان باشیم که این مسئله نیز موجب شود تا کادر سلامت متحمل بار بیماری بیشتری شوند.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به کمبودهای حوزه درمان گیلان گفت: در تخصیص بودجه آینده استان، حوزه سلامت در تخصیص بودجه باید ویژه دیده شود.
 
 

حرف آخر، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)، صبح امروز شنبه؛ دکتر محمدرضا احمدی، نماینده مردم رشت و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی با حضور در دانشکده دندانپزشکی ضمن دیدار  با رئیس و کارکنان، در جریان مشکلات و چالش های دانشکده قرار گرفت.

دکتر احمدی، نماینده رشت در مجلس یازدهم، همچنین از بخش های مختلف دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از جمله بخش های درمانی آن بازدید کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشست خود با رئیس و مجموعه دانشکده دندانپزشکی گیلان با ابراز نگرانی از وضعیت زیرساختهای زیست محیطی و مسائل امنیتی سایت لاکان، توجه به تصفیه خانه فاضلاب و وضعیت بیمه پیش از اجرای پروژه ه ها را حایز اهمیت دانست.

دکتر احمدی با گلایه از رهاشدن پروژه های عمرانی در مجموعه تاسیسات سایت لاکان گفت: زیرساختهای عمرانی جز سرمایه های کشور محسوب میشوند اما این هزینه کردها در سایت لاکان در حال مستهلک و نابود شدن است.

وی با اشاره به توسعه همه جانبه استان‌های همجوار نسبت به گیلان، خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های گیلان توسعه نیافته و در بخشی از جمله در حوزه پسماند و سلامت بسیار عقب مانده است.

نماینده مردم رشت در خانه ملت، بر ضرورت ارایه راهکار برای برون رفت چالش ها تأکید کرد و گفت: در این زمینه باید از ظرفیت کلی مجمع نمایندگان در جهت رفع مشکلات و چالش های حوزه سلامت گیلان بهره گرفت.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت، با بیان اینکه رشت مرکز استان است و کل مردم استان از خدمات این شهرستان از جمله در بخش درمان منتفع می‌شوند، تصریح کرد: در تخصیص بودجه استان باید حوزه سلامت ویژه دیده شود و این مهم در تقسیم بودجه آینده استان در نظر گرفته خواهد شد.

طولانی بودن مسافت دانشکده با مرکز شهر، دسترسی سخت بیماران به  دانشکده دندانپزشکی، غیر ایمن بودن جاده ترانزیتی منتهی به دانشکده و مخاطره آمیز بودن سایت لاکان به لحاظ امنیت و ورود احشام به آن از جمله دغدغه های رئیس دانشکده دندانپزشکی گیلان بود که در دیدار با عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح شد.

دکتر احمدی، نماینده مردم رشت در مجلس همچنین از بخش های مختلف دانشکده داروسازی نیز بازدید کرد و در جریان تولیدات دارویی، فضای آموزشی و پژوهشی این دانشکده قرار گرفت.

 
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی در گذشت مسوول واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش را تسلیت گفت.
 
 

حرف آخر، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در پیامی درگذشت، مسوول واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان تالش را تسلیت گفت.متن پیام بدین شرح است؛

انالله و انا الیه راجعون

با نهایت تاسف و تاثر، درگذشت افشین پاشاپرست-مسوول واحد بیماری های شبکه بهداشت و درمان شهرستان تالش را به خانواده آن مرحوم و همکاران دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تسلیت گفته و از درگاه ایزد منان برای آن عزیز سفر کرده غفران و آرامش الهی و برای بازماندگان صبر، مسالت دارم.

دکتر ارسلان سالاری

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشست عصر امروز خود با معاون درمان وزارت بهداشت بر لزوم افزایش امکانات درمانی و اعتبارات حوزه سلامت گیلان تاکید کرد. 
 
 
 
حرف آخر، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان(وب دا)، دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان عصر امروز با حضور در وزارت بهداشت با دکتر جان‌بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت دیدار و گفت‌وگو کرد.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در حاشیه این دیدار در گفت‌وگو با خبرنگار وب دا با اشاره به ضعف های عدیده حوزه درمان استان، اظهار کرد: گیلان به شدت در بخش زیرساخت‌های درمانی رنج می برد و برای رفع آن، می‌طلبد وزارت بهداشت توجه بیشتری به این بخش داشته باشد.
دکتر ارسلان سالاری با اشاره به تلاش های صورت گرفته در جهت رفع کمبودهای استان در زمینه تجهیزات پزشکی تشخیصی، افزود: طی ماه های اخیر بیشترین تمرکز دانشگاه علوم پزشکی گیلان برای سرازیر شدن امکانات و تجهیزات سرمایه‌ای و پزشکی تشخیصی بوده، اما همچنان در این بخش نیازمند مساعدت حوزه های مختلف وزارت بهداشت، از  جمله معاون درمان هستیم.
 
وی عقب ماندگی های گیلان در اجرای پروژه های طرح تحول سلامت را قابل توجه دانست و گفت: از ۱۰ کلینیک ویژه طرح تحول سلامت تنها دو کلینیک به مرحله بهره برداری رسیده و مابقی پیشرفت کمی دارند در حالی‌که سایر استان‌ها تمام پروژه های طرح تحول سلامت خود را اتمام و به بهره برداری رسانده اند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تمام تلاش خود را برای نشان دادن کمبود زیرساخت‌های درمانی استان به مسوولان عالی کشور به کار گرفته ام، تصریح کرد: علاوه بر حساس کردن سازمان برنامه و بودجه کشور و سایر متولیان حوزه سلامت، کمبود امکانات درمانی، فضای فیزیکی نامناسب، معوقات کارکنان و تجهیزات تشخیصی پزشکی به سمع و نظر معاون درمان وزارت بهداشت نیز رسیده و امیدوارم افزایش بودجه و تخصیص امکانات درمانی نتیجه حسن توجه مسوولان وزارت بهداشت به حوزه سلامت گیلان باشد.
 
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دیدار با معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت مجددا بر نیازمندی این دانشگاه به نیروی پرستار از جمله پرستاران داوطلب در دوران کرونا تاکید و خواستار تعیین تکلیف آنها شد.
 
حرف آخر،  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا)؛ صبح امروز دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جریان حضور در وزارت بهداشت با دکتر تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت و درمان دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر سالاری در حاشیه این نشست در گفت و گو با خبرنگار وب دا اظهار داشت : مهمترین مسئله طرح شده در حضور دکتر تقوی نژاد، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، موضوع نیروی انسانی از جمله موضوع تعیین تکلیف پرستاران به کار گیری شده در ایام شیوع بوده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به زحمات بی شائبه کادر سلامت از جمله پرستاران داوطلب در ایام کرونا، افزود: این پرستاران بنا به نیاز بیمارستان ها در ایام  شیوع کرونا به کار گیری شدند، اما به دلیل عدم مجوزهای قانونی هنوز تعیین تکلیف نشده اند.

وی با اشاره به کمبود نیروی پرستار در گیلان گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان به شدت به این نیروهای فرهیخته و زمان شناس که در بحران کرونا به کمک بیماران شتافتند نیازمند است و این اعلام نیاز پیش از بحران کرونا نیز بارها به وزارت متبوع اعلام شده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزودن ۵۰ دستگاه تشخیص پزشکی و سرمایه ای جدید دیگر به ناوگان درمان گیلان از سوی هیئت ‌امنای صرفه‌ جویی ارزی خبر داد.
 
 

حرف آخر، به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا) ؛ دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه، تمام تلاش خود را در جهت تقویت بنیه زیرساخت‌های حوزه سلامت استان به کار می‌گیرد، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر، علیرغم اینکه کادر سلامت استان، درگیر ویروس متقلب و منحوس کرونا بوده، امکانات و اعتبارات قابل‌توجهی در بخش بهداشت و درمان جذب‌شده است.

وی بر لزوم پیگیری و همت همه‌جانبه در جهت رفع کمبودهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان متعلق به  همه است و همه باید از فرصت خدمتی که در اختیارشان گذاشته‌شده، استفاده کنند و  تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نشست مشترک خود با معاونین وزیر بهداشت در محل وزارتخانه، خاطرنشان کرد: در دیدار با معاونین توسعه مدیریت و منابع و درمان وزارت بهداشت، ضمن برشمردن چندین‌باره چالش‌های حوزه درمان و نیروی انسانی بر لزوم افزایش اعتبارات درمانی، افزایش نیروی انسانی ازجمله پرستاران و همچنین امکانات تشخیص پزشکی تأکید شده است.

وی به نشست مشترک خود با دکتر مهدی یوسفی، رئیس هیئت‌امنا صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران اشاره کرد و گفت: طی یک سال اخیر، وزارت بهداشت در جهت استقرار تجهیزات پزشکی، حمایت شایانی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان داشته که عمده این تجهیزات از مسیر هیئت‌امنا صرفه‌جویی ارزی بوده است.

دکتر سالاری از تخصیص دو دستگاه سونوگرافی و یک دستگاه CT اسکن به ناوگان تشخیص پزشکی گیلان از سوی هیئت‌امنا صرفه‌جویی ارزی به دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و افزود: یک دستگاه سونوگرافی به بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا، یک دستگاه سونوگرافی به بیمارستان رسالت ماسال و یک دستگاه CT  اسکن نیز به یکی از بیمارستان‌های مرکز استان اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به سایر تجهیزات اخذشده از هیئت‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، بیان کرد: ۱۵ دستگاه ونتیلاتور، دو دستگاه الکتروشوک، دو دستگاه الکتروکاردیوگراف، ۱۵ دستگاه مانیتورینگ علائم حیاتی، دو دستگاه مانیتور سانترال، یک دستگاه رادیولوژی پرتابل و ۱۰ دستگاه ساکشن نیز از هیئت‌امنای صرفه‌جویی ارزی اخذشده است.

 
 
صفحه1 از150

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.