K2 Listing

K2 Listing

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان گفت: 21 پروژه آموزش فنی و حرفه ای استان به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر آماده افتتاح است.

 

گیل ندا، محمد حسینی افزود: افتتاح دو کارگاه کشت کار گلخانه ای هیدروپونیک، هفت مرکز آموزش آنلاین و افتتاح 11 آموزشگاه آزاد در شهرستان های مختلف استان گیلان از جمله این پروژه هاست.
وی از برگزاری نخستین همایش تحول اقتصادی گردشگری در گیلان با توجه به تاکیدات استاندار در شورای مهارت استان خبر داد و اظهار داشت: این همایش فردا (اول بهمن) توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای گیلان در سالن الغدیر استانداری برگزار می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان ایجاد تحول در آموزش های گردشگری را از اهداف برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: این امر منجر به تحول اقتصادی و رونق گردشگری اعم از هتل ها، رستوران ها و مجموعه های گردشگری در این استان می شود.
وی بیان داشت: تحول اقتصادی گردشگری شامل مدیریت منابع انسانی، پیشران صنعت گردشگری، مکانیسم برآورده سازی وعده های برند در بنگاه ‌های گردشگری، الگوهای کلیدی آموزش مهارتی در بهبود بهره‌ وری صنعت گردشگری، مدیریت تضمین کیفیت خدمات در گردشگری، تجربه های موفق بین المللی در خلق مزیت رقابتی مراکز گردشگری با توسعه منابع انسانی از محورهای این همایش است.
حسینی خاطر نشان کرد: همایش تحول اقتصادی گردشگری، اولین همایشی است که در سطح مدیران گردشگری گیلان و برای آشنایی با تکنیک های مدیریت در این حوزه برگزار می شود.
در زمان حاضر، 21 مرکز دولتی ، 153 کارگاه ثابت در مراکز دولتی، 215 مربی شاغل در بخش دولتی، 628 موسسه کارآموزی آزاد فعال فنی و حرفه ای با دو هزار و 226 مربی شاغل در این موسسه ها در استان فعال است. 

نخستین بسته حمایتی دولت به بیمه شدگان تأمین اجتماعی از امروز شنبه ۲۹ دیماه به ارزش ۲۰۰ هزار تومان با هماهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و همین طور سازمان تأمین اجتماعی به حسابشان واریز می‌شود.

 

گیل ندا،  بیمه شدگان می‌توانند با این مبلغ از فروشگاه‌های ذنجیره‌ای کالاهای مورد نیاز خود را خریداری کنند.

سازمان تأمین اجتماعی به عنوان بزرگترین سازمان بیمه‌ای کشور ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر بیمه شده اصلی و ۳ میلیون ۱۶۵ هزار نفر مستمری‌بگیر، بازنشسته و از کارافتاده دارد.

تعداد بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی با احتساب خانواده‌هایشان به ۴۲ میلیون نفر می‌رسد که از خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان استفاده می‌کنند.

براساس مصوبه دولت مقرر شد به بازنشستگان و بیمه‌شدگان این سازمان که کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند بسته حمایتی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان پرداخت شود و تاپایان سال این افراد ۶۰۰ هزار تومان بسته حمایتی دریافت می‌کنند.

از ۳ میلیون و ۱۶۵ هزار نفر مستمری‌بگیر، بارنشسته، بازمانده و ازکار افتاده تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی ۲ میلیون ۶۰۰ هزار نفر مشمول بسته های حمایتی می‌شوند که ماه گذشته بسته‌های حمایتی را دریافت کردند.

از سوی دیگر بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر هستند که حدود ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از آنها کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد دارند.

در ضمن به هر خانواده یک بسته حمایتی ارائه داده می‌شود بعنوان مثال اگر در خانواده ۳ نفر مشغول به کار باشند و هر کدام کمتر از ۳ میلیون تومان درآمد داشته باشند به یک نفر از آنها این بسته داده می‌شود و این بسته حمایتی تنها به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

یک عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: ۵۰ درصد هواپیماهای کشور فرسوده هستند.

 

گیل ندا، مجید کیان‌پور  با بیان اینکه «متاسفانه تعداد زیادی از ناوگان هوایی کشور فرسوده است» اظهار کرد: براساس آماری که ارائه شده ۵۰ درصد هواپیماهای کشور فرسوده هستند بنابراین نوسازی ناوگان هوایی کشور ضروری است.

کیانپور ادامه داد: برای حل این مهم باید هواپیماهای نو از شرکت‌های تولید کننده خریداری کرد، البته با توجه به تحریم‌های آمریکا، شرکت‌های هواپیمایی(ایرباس، بوئینگ) توان فروش این هواپیماها را به ما ندارند.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: براساس شرایط تحریم، می‌توان اقدام به خرید هواپیما از کشورهای روسیه و اوکراین کرد.

کیان‌پور یادآور شد: البته مسئولان روسی اذعان دارند که برخی از قطعات هواپیماهای روسی(۱۰ درصد آنها) با مشارکت شرکت‌های آمریکایی و اتحادیه اروپاست که مشمول تحریم هستند و برای فروش باید سازمان اوفک این قرارداد را تایید کند.

این عضو کمیسیون عمران گفت: با این اوصاف بهترین گزینه برای تأمین هواپیما، این است که هواپیماهایی با سن کمتر و زیر ۱۰ سال خریداری کنیم تا بتوانیم به صنعت هوایی کشور کمک کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با برشمردن مشکلات عدیده در تنها بیمارستان دولتی قلب گیلان بر تشدید پیگیری پارلمانی برای بررسی وضعیت و حل مشکلات این بیمارستان تأکید کرد.

گیل ندا، سامانه «فارس من» باهدف پیگیری مستقیم مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.

«فاجعه انسانی در تنها بیمارستان قلب گیلان بیمارستان حشمت رشت» یکی از عناوینی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من به ثبت رسید.

بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق دکتر حشمت رشت یکی از بیمارستان‌های آموزشی و درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که در سال ۱۳۴۹ شمسی تأسیس‌شده است.

بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت با ۱۳۵ تخت فعال و ۱۸۰ تخت مصوب یکی از بیمارستان‌های فوق تخصصی کشور است و ماهانه به‌طور میانگین پنج هزار نفر از خدمات درمانی این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

در بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت که یکی از بیمارستان‌های فوق تخصصی قلب کشور محسوب می‌شود، بیمارانی از استان‌های مجاور و گاهاً خارجی نیز مراجعه و از امکانات درمانی آن استفاده می‌کنند.

بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت مجهز به بخش‌های CCU - ICU-OH POST ANGIO، اورژانس، قلب کودکان، جراحی قلب، قلب زنان و مردان است و بخش‌های پاراکلینیکی شامل آزمایشگاه و بانک خون، رادیولوژی و اکوکاردیوگرافی، اکوکاردیوگرافی مری، تست ورزش، هولتر مانیتورینگ ریتم و فشار، کاتتریسم آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی، اسکن هسته‌ای قلب، الکتروفیزیولوژی و پیس میکر قلب از دیگر امکانات این مرکز درمانی به‌حساب می‌آید.

بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت علیرغم بزرگی وسعت فعالیت در گذر زمان به نظر می‌رسد با مشکلات عدیده‌ای روبرو است به‌گونه‌ای که سال‌ها از سوی بیماران، همراهان و مسؤولان مورد انتقاد قرارگرفته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی امروز در حاشیه بازدید از بیمارستان قلب دکتر حشمت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آموزشی درمانی تنها بیمارستان دولتی قلب و عروق گیلان اظهار کرد: وضعیت آموزش و درمان در بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت نامطلوب بوده و حدود یک سال ‌پیش دستگاه آنژیوگرافی به این بیمارستان وارد شده اما هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است.

ذبیح الله نیکفر عدم راه‌اندازی دستگاه آنژیوپلاستی در کنار سایر دستگاه موردنیاز در بیمارستان قلب دکتر حشمت را ناشی از سوء مدیریت دانست و افزود: بیمارستان تخصصی قلب دکتر حشمت رشت تنها مرکزی است که طبقه ضعیف ازجمله حاشیه‌نشینان، روستانشینان و کسانی که هزینه درمان در بخش‌های خصوصی را ندارند به آن مراجعه می‌کنند اما متأسفانه در کنار عدم راه‌اندازی دستگاه آنژیوگرافی از ظرفیت‌های موجود استفاده نمی‌شود و مردم سرگردان می‌شوند.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه پیگیری‌های پارلمانی در رابطه با ساماندهی تنها بیمارستان تخصصی قلب و عروق در گیلان نافرجام مانده گفت: علیرغم پیگیری‌هایی که بامسؤولان وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی داشتیم، رفتار آن‌ها را به‌نوعی مخالفت با منافع مردم و مشکل‌آفرینی برای آن‌ها تلقی می‌کنیم.

وی با تأکید بر اینکه خدمات لازم برای مراجعه‌کنندگان و بیماران باید از سوی بیمارستان دولتی قلب دکتر حشمت رشت در اختیار آن‌ها قرار بگیرد بیان کرد: از بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت بیماران به مراکز خصوصی ارجاع داده می‌شود و این یکی از علت‌های عدم همراهی مسؤولان از راه‌اندازی دستگاه جدید آنژیوگرافی و تعمیر و بازسازی دستگاه قدیمی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به احراز تخلف ۱۹ تن از پزشکان متخصص در بیمارستان تخصصی حشمت رشت از سوی دادستان کل دیوان محاسبات کشور به دلیل عدم حضور در مرکز آموزشی درمانی دکتر حشمت رشت و رد این موضوع از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که بر اساس بررسی‌ها و ارزیابی‌های دیوان محاسبات صورت می‌گیرد قابل‌قبول بوده و کسانی که این موضوع را رد کرده و همراه کسانی که عضو هیئت‌علمی هستند اما در این مرکز آموزشی درمانی فعالیتی ندارند باید پاسخگو باشند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جذب غیرقانونی اعضای هیأت علمی در بیمارستان تخصصی قلب دکتر حشمت رشت بیان کرد: موضوع جذب غیرقانونی اعضای هیئت‌علمی در بیمارستان حشمت رشت از وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی مورد سؤال قرار گرفت و این موضوع نه‌تنها در بیمارستان حشمت رشت بلکه در چندین مراکز درمانی ما در حال وقوع است به‌طوری‌که کسانی که شرایط جذب اعضای هیأت علمی را ندارند جذب شده و چندین مسؤولیت را در مراکز درمانی بر عهده می‌گیرند.

 نیکفر با اشاره به عدم راه‌اندازی مرکز جامع پایش و درمان سرطان در گیلان علی‌رغم راه‌اندازی بیش از یکصد مرکز در کشور افزود: ۱۳۵ مرکز پایش و درمان بیماران سرطانی در کشور تصویب شد و برای آن ۶ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص یافت اما در راستای احداث آن در استان اقدامی صورت نگرفت و هنوز نیز میزان اعتبار تخصیص‌یافته برای راه‌اندازی مرکز پایش و درمان بیماران سرطانی در گیلان معلوم نیست کجا هزینه شده است.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت عدم استفاده از امکانات دولتی برای درمان را از سوی مردم حائز اهمیت برشمرد و گفت: امکانات تخصیص‌یافته دولت برای درمان در بیمارستان قلب و عروق حشمت رشت در مورداستفاده قرار نمی‌گیرد و بیماران به مراکز خصوصی ارجاع داده می‌شوند و به‌طور اخص یکی از پزشکان متخصص در همین راستا با درآمدهای میلیاردی جز ۱۰ پزشک پردرآمد محسوب می‌شود درحالی‌که سیستم نظارتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با این موضوع برخورد نکرده و روزبه‌روز بدتر می‌شود و بدتر از آن باید ابراز تأسف کرد که برخی از جایگاه حقوقی و غیره از این پزشک متخلف حمایت نیز می‌کنند.

گیل ندا، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از آماده‌سازی پرداخت مرحله دوم بسته حمایتی خبر داد و گفت: مرحله نخست بسته حمایتی به کارمندان، بازنشستگان، افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و افراد و کارکنان تحت پوشش سازمان بیمه تأمین اجتماعی که حقوق کمتر از 3 میلیون تومان را دریافت می‌کردند، در نظر گرفته شده بود که در مجموع حدود 4500 میلیارد تومان بسته حمایتی در این مرحله پرداخت شد.

به گزارش ایسنا، دکتر «محمدباقر نوبخت» صبح امروز در بدو ورود به فرودگاه جیرفت در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بدین ترتیب وعده دولت مبنی بر ارایه بسته حمایتی به خانوارهای کم درآمد تحقق یافت.

استان کرمان با اشاره به سفر خود به جنوب استان گفت: سازمان برنامه و بودجه برای توسعه هر چه بیشتر جنوب استان کرمان 16 پروژه با اعتبار 686 میلیارد تومان تصویب کرده که این پروژه‌ها امسال و سال آینده اجرا خواهند شد.

وی با بیان این مطلب که منطقه جنوب استان کرمان مورد توجه ویژه دولت تدبیر و امید است، خاطرنشان کرد: از همه مردم استان کرمان که برای اعتلای توسعه کشور تلاش می‌کنند تشکر و قدر دانی می‌کنم.

 نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت از متولیان صنعت نوغانداری خواست این محصول راهبردی که می تواند اشتغالزایی و ارزآوری داشته باشد را احیا کنند.

 

گیل ندا،  آیت الله فلاحتی در جلسه بررسی وضعیت صنعت نوغانداری کشور در رشت بیان داشت: روش پرورش کرم ابریشم باید تسهیل شود زیرا روش های سنتی پاسخگوی نیازهای جامعه نیست و باید به طرف روش های جدید حرکت کنیم.
وی نوغانداری را یک محصول راهبردی در کشور به ویژه در استان گیلان عنوان کرد و افزود: قدمت ایران در پرورش کرم ابریشم بیش از بسیاری از کشورهای دنیاست و بخش اعظمی از جاده ابریشم قبل از اسلام توسط ایرانی ها ایجاد شده و پس از ظهور اسلام قوانینی در فقه برای این محصول وضع شده است.
آیت الله فلاحتی محصول ابریشم را برای جامعه استراتژیک خواند و بیان کرد: تاریخ پرورش کرم ابریشم در گیلان به هفت هزار سال می رسد و این امر به دلیل وجود دریا و جلگه قابل کشاورزی در این منطقه است.
وی با اشاره به نقش اساسی نخ ابریشم در نظام اقتصادی مردم گیلان تصریح کرد: کرم ابریشم پس از محصولات برنج و توتون نقش مهمی در استان دارد و باید به این محصول توجه ویژه ای شود.
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه کالای ایرانی در کشورهای منطقه به ویژه عراق از استقبال خوبی برخوردارند، بر ترویج صنعت نوغانداری بین جوانان تاکید کرد و با اشاره به اینکه کاهش تعرفه واردات، تغییر کاربری اراضی و کاهش قیمت سبب کاهش تقاضا برای پرورش کرم ابریشم شده ، بیان کرد: با روش های میان بر می توان مردم را تشویق به پرورش کرم ابریشم کرد.
آیت الله فلاحتی آموزش روش های جدید و آسان در ترویج، تسهیل و تولید انبوه نخ ابریشم را تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: بیمه محصولات کشاورزی باید بین کشاورزان ترویج شود.
وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات برای توسعه صنعت نوغانداری مهم است، بیان کرد: روش های نگهداری درخت توت باید به کشاورزان آموزش داده شود ضمن اینکه آموزش باروری برگ درخت توت مهم است.
نماینده ولی فقیه در گیلان ورود تخم نوغان از خارج از کشور را از دغدغه های خود عنوان کرد و گفت: مرکز توسعه نوغانداری باید رابطه خود با پارک های علم و فناوری و مراکز دانش بنیان را افزایش دهد.
آیت الله فلاحتی با تاکید براینکه در دانش های مختلف باید پیشتاز باشیم، اظهار کرد: سال های آینده امیدوارم کشاورزان دیگر نیازی به تغییر کاربری اراضی خود نداشته باشند و روش های تولیدمحور را اجرا کنند.
14 هزار و 713 هکتار توتستان در کشور وجود دارد که از این میزان، شش هزار و 665 هکتار توتستان در استان گیلان است.

بر اساس مصوبه هیئت وزیران، ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف سیصد میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز برای تسهیل در فرایند تولید داخلی تا پایان سال ١٣٩٨ مجاز اعلام شد.

 

گیل ندا،  هیئت وزیران مصوب کرد که ثبت سفارش و واردات مواد اولیه، قطعات و ملزومات ضروری خطوط تولید تا سقف سیصد میلیون دلار به صورت بدون انتقال ارز برای تسهیل در فرایند تولید داخلی تا پایان سال ١٣٩٨ با تأیید وزارت صمت و اعلام منشأ ارز به بانک مرکزی جهت ترخیص کالا مجاز است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور روز گذشته این موضوع را به وزارتخانه های صنعت،معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی،سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی ابلاغ کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: تشکل‌های مرتبط با میراث فرهنگی گیلان دوره های آموزشی تحت نظر سازمان فنی و حرفه ای را خواهند گذراند.

 

گیل ندا، امیر انتخابی گفت : طی تفاهم نامه صورت گرفته از سوی سازمان فنی و حرفه ای و استانداری گیلان و هماهنگی صورت گرفته با میراث فرهنگی گیلان، تشکل‌های مرتبط و دارای مجوز از سوی این اداره کل ، دوره های آموزشی را با ارائه گواهی نامه رسمی دریافت کنند.

وی افزود : این دوره‌های آموزشی ، تحت عناوین نیازهای آموزشی مهارتی باتوجه به نیاز تشکل‌ها برگزار خواهد شد.

صفحه1 از69

درباره ی ما

پایگاه خبری حرف آخر، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه حرف آخر عضو شوید.